Japonsko - Maroko | ONLINE | 29.7.2012 18:00 | OH - fotbal 2012 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

No, tak Japonci si nyní vybrali na konci pořádnou dávku štěstí, kterou ještě podpořil parádním výkonem brankář Gonda. Na stranu Maroka je třeba podotknout, že nehrálo vůbec špatně, ale bohužel nedokázalo proměnit nabídnutou šanci. To Japonsko si vytvořilo více větších příležitostí a jednu z nich proměnil Kensuke Nagai a rozhodl o výsledku.

To je ode mne vše. Já vám děkuji za pozornost, loučím se s Vámi, přeji Vám hezký zbytek večera a někdy příště u onlajn přenosu napočtenou!
Konec zápasu.
90+2
Tak to byl infarkt! Gonda nejprve chytil do rukavic centr a vykopl. Maroko balon sebralo a mířilo rychle kupředu. Labyad se ve velkém vápně ocitl s míčem sám, měl dost času na to, aby si připravil zakončení, ale pod nohy mu vběhl Gonda a podržel Japonce!
90+1
Tak ještě dostal žlutou kartu Noussir, který před rozehráním přímáku fauloval jednoho z Japonců na vápně.
90+1
No a Labyad si troufnul na přímou střelu, která prošla klubkem těl na vápně a Gonda na poslední chvíli skočil pod břevno a tuto dělovku vyrazil na roh. Ten nic nepřinesl.
90+1
Akce Maroka zastavena faulem asi 40 metrů od brány.
90
Taktické střídání odchází jeden z hrdinů Kiyotake a na hřiště vbíhá Sugimoto.
89
Ten byl však odvrácen a následný pokus o centr do ohně skončil v rukavicích Gondy.
88
Maročané střídají. Ze hřiště odchází kapitán Fettouhi. Na trávě je nyní El Hassanoui. Maroko bude zahrávat přímý kop.
87
Marocký roh odvrátili Japonci do bezpečí. Na hřišti přibylo nervozity.
85
Japonsko právě vstřelilo branku!

KENSUKE NAGAI konečně prolomil střeleckou smůlu Japonců a překonává Amsifa. Maročané rychle rozehráli balon na polovinu Japonska, kde jej sebrala tamní obranná četa, poslala jej za polovinu, kde jej přiťukl jeden z Japonců na Nagaie, který přehodil vybíhajícího Amsifa i sprintujícího obránce Abarhouna!
84
Útočný faul Nagaie. Japonci se musí vracet na svou polovinu.
83
Dlpuhý centr Afričanů skončil až na velkém vápně Japonska a v moci Gondy.
83
Maročané kombinují na vlastní polovině, Japonci se snaží napadat.
81
Kiyotake se probíjel na malé vápno, ale výborně jej odbránil El Kaoutari, který mu balon ukopl na roh. Z něj se Japoncům nic závratného vytvořit nepovedlo.
80
Japonci na své polovině, Maročané je tam vyhnali.
79
Další tutovka Japonců! Yamaguchi dostal nádherný balon patičkou za obranu, naběhl si na něj, zpracoval si ho a dělovou ránou obstřelil Amsifa, ale o milimetry minul i jeho levou tyč! Další 100% šance! Aby to Japonsko nemrzelo!
78
Tak nyní se střídá. Poté, co Otsu ztratil balon, který mu utekl do autu se odebral na střídačku a nahradil jej Saito.
77
A jejich akce skončila nyní až u Gondy. Ano, tak dobrý byl odkop jednoho z Maročanů v obraně.
76
Asiaté stále drží balon na své polovině, zatím se ke střídání nesáhlo.
75
A nyní si gólman Amsif odkopne od branky. Střídat budou i Japonci.
74
Akce Japonska zastavena obranou soupeře.
72
První střídání má na svědomí tým Maroka. A hned dvojité. Ze hřiště odešel aktivní Amrabat a nastoupil Najah. Současně odchází Bidaoui a na trávník vbíhá El Kaddouri.
72
První střídání má na svědomí tým Maroka. A hned dvojité. Ze hřiště odešel aktivní Amrabat a nastoupil Najah. Současně odchází Bidaoui a na trávník vbíhá El Kaddouri.
71
A málem další gól! Kiyotake rozehrával balon z rohového prostoru, míč na přední tyči našel hlavu kapitána Yoshidy, který míč trefil čistě hlavou a ten se snad otřel o břevno a skončil nad bránou!!
71
Japonci jsou nebezpeční! Ocu se dostal za vápnem ke střele, kterou šla po zemi a Amsif po ní fantasticky skočil a míč vyrazil těsně vedle tyče. Roh. Ale poté si pěkně od plic zanadával. Tohle by se stávat nemělo. Ocu měl dost prostoru!
70
Skvělý obranný skluz Sakaie. Ten se nyní výborně sklouzl po zemi a balon skončil v autu.
69
A vyústila na velkém vápně, kde se vlila na kopačky Maročanů, kteří balon sebrali a míří ke Gondovi.
68
Japonci vyhnáni na vlastní polovinu. Jejich další šance tak bude mít prameny zde.
67
Nejprve byl centr Maroka zablokován jedním z Japonců. Poté se ke střele dostal Labyad a dalekonosným pokusem nevylekal Gondu, který si balon srazil, jelikož skákal a následně i rozehrál.
66
Maročané stále buší do Japonské obrany, ta je však stále nepropustná a drží si soupeře zkrátka.
65
Japonci přerušili akci Maročanů faulem. Ti nyní hrají a kličkují v blízkosti vápna.
63
Agilní Kiyotake měl na kopačce vedoucí branku! Dostal míč na pravý roh velkého vápna, udělal si kličku obránci, popotáhl balon ke středu velké bedny a tvrdě vypálil, Amsif plachtil vzduchem marně, ale balon naštěstí pro něj trefil břevno, odrazil se na čáru a od ní ven. Tohle už si gólman Maroka pohlídal!!!
62
Ovšem nyní se Jebbour ukličkoval a míč mu utekl do autu. Gonda bude odkopávat od své svatyně.
61
Hraje se nahoru - dolů. Aneb, každý chvilku tahá pilku. Nyní jsou to Maročané, kteří útočí a reagují tak na výpad Japonců.
59
Amrabat se dostal do šance, na vápně si potáhl balon a vypálil. jeho krásná střela se snesl půl metru vedle pravé Gondovy šibenice!
58
Šance Japonska. Nejprve střílel Nagashi, ale jeho pokus skončil jen na chráničích jednoho z bránících hráčů. Poté se ještě snažili Japonci balon dostat blíže k bráně, ale to se jim nepovedlo.
57
Další šanci Japonska zastavila úspěšně obrana Maroka.
55
Maročané zahrávali roh. Labyad jej poslal na penaltu, kde se do něj opřel jeden z jeho spoluhráčů a napral balon vší silou, ale trefil jen střed brány, kde stál gólman Gonda!
54
Na druhé straně si to samé po zkažené přihrávce Japonska vyzkouší Amsif.
54
Ten se nepovedl a Japonci jej odhlavičkovali. Poté byl při dalším centru atakován jeden z hráčů Japonska a bylo pískáno. Gonda odkopne.
53
Jebbourův centr odvrátil na roh Sakai. Omlouvá se a právem, tohle mohl hrát lépe.
52
Velmi aktivní byl nyní Nagashi, který se snažil a rozdával balony. Nakonec se dostal ke střele Nagai, ale jeho střela byla lahůdkou pro Amsifa. Ten si lehký balon stáhl a rozehrál.
50
Japonci se ubránili a následně byl jeden z nich faulován. Japonci hrají a nikam nespěchají. Míč je až u Gondy.
49
Nyní se zase Japoncům nepovedlo projít dál na polovinu soupeře.
48
Barrada byl při průchodu po lajně zdvojen protihráči. Aut pro Maroko.
48
Maročani kombinují s balonem na své polovině.
47
Nyní mířili kupředu Japonci, ale ti se nakonec nedostali k ničemu velkému a Maroko se ubránilo.
46
Hráči si přehazují balon na polovině. Nyní s míčem Maroko.
46
Začal druhý poločas.
První půle končí zaslouženou remízou. Na obou mančaftech je vidět píle a snaha hrát útočný fotbal, ale nechávají si také otevřená zadní vrátka a dokáží se rychle vrátit zpět a zneškodnit akci soupeře.
První poločas skončil.
45
Ale i Maročané se snaží ještě před koncem poločasu vsítit gól, protože Fettouhi napřáhl, ale jeho střela skončila v moci Gondy.
44
Hráči ze země robotů se snaží vstřelit "gól do šatny," protože nyní vybojovali další roh. Ten zahrával Kiyotake, ale ani jeho pokus neskončil tam, kde jej střelec viděl.
42
A ti vybojovali roh, který kopal Ohgihara a míč se dostal až k Suzukimu, který ale nedokázal prostřelit Amsifa, ten má balon v rukavicích.
41
Míč se teď nachází spíše na polovině hřiště. Hrají s ním Japonci.
40
A další příležitost pro celek z Japonska, ale ani Nagai se nedokázal se svým pokusem popasovat tak, jak by chtěl on sám.
38
Ohgihara zahrával kop od rohového praporku, ale ten se mu příliš nepovedl, jelikož hraje Maroko.
37
A další šance hráčů ze Země vycházejícího slunce. Otsu se dostal do střelecké pozice, ale svůj pokus nenamířil tak, jak by chtěl.
34
Japonec Otsu se hnal za svou šancí, ale střelec zatím jediného gólu svého týmu byl zastaven ofsajdem.
33
Japonci rozehrávali roh, poté co byla jejich akce přerušel zakopnutím míče, ale centr Kiyotakeho nebyl přesný. Maročané jej odhlavičkovali.
Stadionem obíhá mexická vlna!
32
A dlouho kombinovalo Maroko na polovině hřiště, až se vpřed vydal Barrada, ale při souboji s protihráčem nastavil loket moc vysoko a sudí Moen pískl.
30
Centr Japonska se nepovedl a kupředu se hnali Maročané. Nyní však kombinují na své polovině. Balon rozehrál i gólman Amsif.
29
Balon jim byl odebrán a Amrabat se hnal s míčem dopředu. Ovšem balon mu byl odebrán a vše uhasil faulem Fettouhi. ten za svůj počin dostal žlutou kartu.
28
Faul přerušil akci Japonců. Ti budou nyní rozehrávat.
27
Maročané nyní motali Japonce, kteří chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí. Nakonec se však Maroko nedostalo ani ke střele, protože soupeř výborně vykrýval prostor ke střele. Nakonec vše zkazil přetažený centr.
27
Akce Maroka se nevyvedla dle jeho představ a míč mají opět Asiaté.
26
Suzuki přistrčil míč Kiyotakemu, který si míč hodil na vápno a vypálil. Bohužel pro jeho tým přestřelil asi o metr.
25
Dlouhý centr Maroka končí až u Gondy. Ten rychle rozehrává na levou stranu. Japonci míří na zteč.
24
Agilní Amrabat se dostal do další šance, tentokrát přejal balon, ale byl mu odpískán ofsajd.
23
Faul Higashiho, Maroko bude rozehrávat.
22
Maroko opět v útoku. Krásný centr od brankové čáry do malého vápna nedokázal usměrnit za Gondu Labyad. Ten balon přeběhl!
21
Centr Japonců v klidu sbírá Jebbour.
21
Ambarat načapán v ofsajdu. Bylo to o milimetry.
20
Balon byl na půlce, odkud se Maroko vydalo do dalšího útoku. Ten skončil opět rohem, ale nyní se Japonci bez problémů ubránili.
18
Roh pro Maroko skončil pěknou mlenicí! Kharja centroval a Amrabat se nakonec dostal k dorážce a mířil do odkryté klece, ale trefil jen sedícího Gondu! Možná, že trefil i kopačku obránce před sebou! Každopádně jsme zde měli málem branku!
17
Na protější straně nepřesná akce Japonců končí odkopem marockého gólmana.
17
Noussir vytlačen a v nouzi zahrává balón do autu.
16
Kiyotake centroval a jeho balon našel pouze hlavu prvního Maročana. Další pokus Japonců o dlouhý balon do vápna končí v rukavicích Amsifa.
15
Akce Japonců končí zakopnutím balonu do autu. Následně přichází faul a přímý kop od levé lajny. Je to zhruba na hranici vápna.
14
A vybojovali roh po němž se dostal na přední tyči k hlavičce Kharja, ale svůj pokus nasměroval nad bránu.
13
Do další šance se nejprve tlačili Japonci, ale nedokázali se prosadit před Amsifem a nyní jsou vepředu Maročané.
11
Ta však skončila v moci Japonců. Maročané následně vybojovali balon dobrým presinkem, ale pro míč si došel gólman Gonda.
10
Tokunaga zblokoval přihrávku soupeře na roh. Maroko má standardku.
9
První střelu na bránu vyslal Nagai. Jeho skákavý pokus však šel přesně doprostřed bílých tyčí, kde stál připravený Amsif.
8
Faul. Takticky na polovině hřiště přerušil hru jeden z Maročanů. Hrají Japonci.
6
Nyní aktivnější Maročané a brankář Japonska musí být na pozoru.
5
První pokus měli však na svědomí Maročané. a sice Labyad, který napřáhl na vápně, ale netrefil se do brány.
3
Japonci se snažili dostat k ohrožení brány, ale obrana Maroka v úvodu zápasu pracuje spolehlivě.
2
Začátek první půle se nese v ostrém tempu a oba celky se snaží napadat. To se jim daří a míč je hlavně v okolí poloviny hřiště.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Japonsko: Gonda - Tokunaga, Yoshida "C", Sakai, Suzuki - Ohgihara, Higashi, Yamaguchi, Kiyotake - Nagai, Otsu (náhradníci: Ando - Sakai, Yamamura, Muramatsu, Usami, Sugimoto, Saito)

Maroko: Amsif - Noussir, Abarhoun, El Kaoutari, Jebbour - Fettouhi "C", Barrada, Kharja - Labyad, Amrabat, Bidaoui (náhradníci: Bounou - Feddal, Bergdich, Najah, El Kaddouri, Frikeche, El Hassanoui)

Rozhodčí: Svein Oddvar Moen - Kim Haglund, Frank Andas (vš. NOR).
Japonci se postarali na začátek turnaje o senzaci. Porazili totiž Španěly, kteří vstupovali do utkání, a nejen do něj ale i do celého turnaje, v roli velkých favoritů. Aby také ne. Vždyť to není tak dlouho, co se Španělsko otřásalo v základech po zisku evropského titulu. A také první větší šance patřila Kataláncům, ale Juana Matu vychytal gólman Gonda. Jenže pak přišla rána, kterou nikdo nečekal. Japonci zahrávali rohový kop, Ogihara našel Yukiho Otsu, který napálil balon do sítě. A mohlo být ještě hůře! Horkokrevní Jihoevropané znervózněli a Dominguez vyrobil hrubku, po níž mohl líbat kopačky Kiyotakemu, kterému namazal přesně na nohu, ale japonský hráč minul bránu. Navíc krátce před koncem první půle dostal červenou kartu Inigo Martinez a Španělé dohrávali o deseti. Japonci vycítili šanci a po startu druhé půle se dostali k příležitosti, kterou zakončil ranou Higashi, ale ten jen protáhl De Geu, který si připsal bravurní zákork. A fotbalisté ze Země vycházejícího slunce útočili dál, avšak Nagai a Kiyotake nedokázali v dobré pozici zamířit přesně. Ale i Španělé ukázali svou kvalitu, ovšem ani Jordi Alba a po něm Juan Mata nedokázali dostat míč za Gondu v japonské bráně. Trefit se mohl i Nagai, který se dostal do další tutovky, ale jasný gól mu sebral parádním zákrokem brankář De Gea a v závěeru ještě minul Yamaguchi odkrytou bránu, jelikož Jihoevropané otevřeli obranu.

Španělsko - Japonsko 0:1 (0:1)

Gól: 34. Otsu.

ŽK: 2:1 ČK: 0:1 Rozhodčí: Geiger - Hurd, Fletcher.

Španělsko: De Gea - Dominguez, J. Martinez "C", I. Martinez, Alba, Adrian Lopez, Rodrigo, Mata, Koke, Montoya, Isco

Japonsko: Gonda - Tokunaga, Ohgihara, Sakai, Yoshida "C", Otsu, Higashi, Nagai, Suzuki, Yamaguchi, Kiyotake
Maroko svůj úvodní zápas na tomto turnaji zvládlo. Ne na výbornou, ale zvládlo. V souboji s Hondurasem dokázalo uhrát remízu 2:2. Po prvním poločase vedli zástupci afrického kontinentu 1:0. Abdelaziz Barada dokázal dostat balon za záda gólmana Mendozy, který do té doby jen horko těžko odolával. V závěru poločasu sice čelili Maročané velké šanci soupeře, ale i s trochou toho štěstí odcházeli do kabin spokojenější. Na začátku druhé půle již však odolat nedokázali a Jerry Bengston tečoval míč za zása Amsifa. Ten samý hráč poté proměnil chladnokrevně i pokutový kop a Honduras rázem vedl. Avšak netrvalo dlouho a Zakaria Labyad parádním lobem srovnal na 2:2. Poté přišla drobná komplikace většího rozsahu, jelikož Zakarya Bergdich uviděl od českého sudího Pavla Královce červenou kartu. Ovšem byli to právě Maročané, kdo mohl zápas rozhodnout, ale Yebbour trefil jen boční síť.

Honduras - Maroko 2:2 (0:1)

Góly: 56. a 65. (pen) Bengston - 39. Barrada , 67. Labyad.
ŽK: 2:3 ČK: 0:1 Rozhodčí: Královec - Kordula, Wilczek (ČR)

Honduras: Mendoza - Figueroa, Velasquez, Peralta, Martinez, Mejia, Lopez, Bengtson, Najar, Espinoza, Leveron "C"

Maroko: Amsif - Abarhoun, El Kaoutari, Bergdich, Labyad, Fettouhi "C", Amrabat, Bidaoui, Kharja, Jebbour.
Vítáme vás u on-line přenosu z fotbalového utkání v rámci LOH 2012 v Londýně. Dnes na nás čeká zápas mužů mezi Japonskem a Marokem. Utkání začíná v 18:00.


Články odjinud