Mexiko - Již. Korea | ONLINE | 26.7.2012 15:30 | OH - fotbal 2012 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě vše. Příjemný zbytek čtvrtečního odpoledne.
Zasloužená dělba bodů. Pokud jsme mohli nadávat na dějství první, to druhé bylo o poznání lepší. Jižní Korea byla přece jenom malinko lepším týmem, ale větší gólovky si nakonec možná vypracovalo Mexiko. Pro oba týmy to tak není úplně špatný vstup do olympijského turnaje, ale zdaleka ani ne ideální.
Konec zápasu.
90+3
A největší šance zápasu na závěr! R. Jiménez si naběhl na krásnou přihrávku, elegantně se zbavil Y. Kima a vypálil zhruba zpoza vápna. Jeho střela pravačkou možná lízla tyčku! Jung se po pokusu sice natahoval, ale tohle by asi neměl.
90+2
Salcido to zkoušel středem hřiště, ale neuspěl. Jihokorejci jeho přihrávku zachytili.
90+1
A gólman Corona musel z branky. Až nebezpečně se blížil k jeho svatyni dlouhý centr na nabíhajícího protihráče, kterého hlídal pouze jeden obránce. Corona zasáhl včas, skluzem míč odkopl do bezpečí.
90
Tři minuty navíc. A pak konec. Podaří se některému týmu ještě urvat vítězství?
89
Ostré centy letí nyní do vápna Mexika. Ten poslední odvrátil do zámezí Aquino, jindy hráč směrem dopředu.
88
A Mexiko mohlo rozhodnout. Wow, to byla ale tutovka. Centr z levé strany si ve vápně našel nabíhajícího Giovanniho dos Santose, který ve skluzu míč tečoval. Jung nereagoval dobře, měl ale kliku, že pokus skončil vedle tyčky.
87
Rohový kop Mexika, centr Ponceho ale v pohodě na bližší tyči sbírá do náruče Jung.
86
Střídá Jižní Korea. Nam jde dolů, do hry přichází Ji.
85
Mexičané naposledy střídají. R. Jiménez mění Fabiána.
83
To bylo hodně odvážné. Aquino se vřítil do mnoholité jihokorejské přesily, ale málem mu to vyšlo. Škoda, že si na poslední chvíli míč takhle moc předkopl.
81
Nebylo to úplně špatné... Fabián se ujal přímého kopu a zamířil přímo na branku. Jung nebyl mezi třemi tyčemi tolik vystrašený, ale zase na druhou stranu nebylo daleko tomu, aby míč nezamířil pod břevno.
80
Další promarněná tutovka, Mexičané mají opravdu kliku. Krásná kombinace na pravé straně, po níž vyústil centr do šestnáctky na úplně volného kapitána Kooa. Ten zakončoval hlavou a branku minul o decimetr.
79
Giovanni dos Santos na pozornou korejskou obranu nevyzrál. Ztratil míč hned ve středu hřiště.
77
Tak blízko byla Korea brance! Centr Kiho z rohového kopu se dostal ke Hwangovi, který byl ve vyložené střelecké pozici. Jakmile si zpracoval, tvrdě vypálil. Lehce míč škrtal jeden z Mexičanů a to jim zachránilo život. Pokus skončil díky tomu jen vedle.
76
Jižní Korea poprvé střídá. Na hřiště přichází Baek za Ch. Parka.
75
Ch. Kim nyní vybojoval na pravé straně proti Reyesovi rohový kop. Jižní Korea zároveň bude střídat.
74
J. Park špatně přihrál, přitom to stačilo udělat jednodušeji. Takhle mají Hongovi svěřenci hned po akci.
73
Nyní se hraje nahoru dolů. Korejci měli dvě slibné šance, ale poprvé se nedokázali prosadit lépe ve vápně a podruhé to zase jejich hráči nešťastně podklouzlo.
71
Mexiko podruhé střídá. Do hry jde Enriquez, ze hry jediný potrestaný hráč zápasu žlutou kartou Herrera.
70
Panečku, takhle to zazdít! Největší šance celého zápasu. Centr mířící do branky vyrazil Ki pouze k úplně volnému Fabiánovi, jenž pálil z první, ale z bezprostřední blízkosti pouze a trestuhodně přestřelil.
69
A Giovanni dos Santos ihned po svém pobytu na hřišti v první akci. Pálil v plné rychlosti a jeden z Korejců jeho střelu tečoval. Rohový kop pro Mexiko...
68
Další rohový kop asijského celku. Zase nebyl Kiho centr špatný, ale Mexiko si zatím rajón ve vápně drží na uzdě.
66
Tena posiluje útok, to je jasné. Na hřiště jde Giovanni dos Santos, jediný hráč Mexika hrající v Evropě, ze hry Peralta.
65
Nam se neostýchal a technickou ránou kroutil balón do sítě. Ta se nakonec nevešla mezi tři tyče o kousek.
64
Hra už se přece jenom trochu zlepšila, celkový obrázek se ale nezměnil. Jižní Korea nebezpečnější, Mexiko se pouze brání. Jako by ani nevdělo, co to útok je.
63
... Y. Kim hodně zlobil ve vápně soupeře, dostal se po centru k hlavičce, ke střele už ale poté ne.
62
Skvěle nyní zapracoval Yun s Kiem. První jmenovaný byl pak hodně blízko Coronovi. Je z toho ale pouze rohový kop...
60
Nabídnutou standardkou J. Park pohrdl, napálil jen připravenou zeď. Velká škoda, vzdálenost od Coronovy svatyně nebyla tak velká.
59
První žlutá karta zápasu. Herrera nemohl jinak a zatáhl za záchrannou brzdu.
58
Teď se roztrhl pytel se šancemi! Mexiko mělo největší gólovku zápasu, musel zasahovat brankář Jung. Jak doteď skvěle Yun bránil Aquina, tak nyní mu prošel po straně. A Mexičanova střela byla hodně nebezpečná.
56
... Korea ještě mohla skórovat z následného kopu od rohového čtvrtkruhu, ale centr Kiho si spoulhráče nenašel.
55
Corona se nyní vytáhl dosud nejlepším zákrokem! Ch. Park nabil svému spoluhráči Kiovi, jehož pumelici z dvaceti pěti metrů směřující pod břevno vytěsnil na rohový kop mexický muž v rukavících.
53
Tohle bylo hodně pěkné! Dlouhý pas se nakonec přes jednu teč spoluhráče dostal ke kapitánovi Kooovi, který z úhlu vypálil nad. Jižní Korea je ale brance čím dál blíže.
50
A první nebezpečnější střela na branku, která nakonec skončila pouze vedle! B. Kim napřáhl svou levačkou a pořádně se opřel do míče. Brankář Corona stál jako zabitý na místě.
49
Jihokorejci pokračují v nastolené hře, jsou lepším týmem než Mexiko. Teď se sice Yun neprsadil na levé straně, ale bude alespoň vhazovat...
48
Hezký presing Jižní Korey. Nam hezky dotíral na Miera a ten se dostal pod tlak. A míče se zbavoval velice těžce, neměl komu přihrát.
46
Fabián snad poprvé v zápase v akci. Ale v ne příliš dobré. Po přihrávce od Ponceho byl u lajny v ofsajdu.
46
Začal druhý poločas.
Oba týmy už vidíme v útrobách stadionu, co nevidět nastoupí na hřiště.
Že by nás oba týmy zahltily olympijským nadšením, to se říci určitě nedá. Jižní Korea je naoko lepším týmem, ale žádná sláva to tedy není. O Mexiku tohle tvrdit nemůžeme už vůbec, to se před gólmanem Jungem vůbec neprosadilo. Do druhé půle asi můžeme očekávat změny v obou týmech.
První poločas skončil.
45
Yun opět skvěle pohlídal prostor před dotírajícím Aquinem. Informace o nastavení - pouze jedna minuta přes čas, to je rozhodnutí tuniského rozhodčího.
44
Hezký rychlý brejk rychlonohé Jižní Korey. Jenže Nam si ve vápně poradil velmi špatně a přihrál jen soupeři.
42
No, jako by se teď Mexičané rozstříleli. Herrera napálil neposedný míč z voleje a Jung musel zasahovat. Přitom to pro něj nebyla úplně jednoduchá střela.
41
A první střela na branku také na druhé straně! To byla doba, než se Mexiko prosadilo. Po skvělém sklepnutí od Salcida pálil z první po zemi Ponce, ale zamířil jen vedle.
40
Pět minut do konce první půle. Pokud však oba týmy budou předvádět takový fotbal jako doposud, nedočkáme se gólu ani v dějství druhém.
39
Jižní Korea se stále více tlačí před branku Mexika. Teď se snažil vypálit technicky Yun, trefil ale jen stojícího protihráče.
38
... ale zpět k rohovému kopu. Centr Kiho se odrazil do míst, kde stál J. Park, jenže tomu se střela z voleje absolutně nepovedla. Míč skončil na zadní tribuně.
37
Z neznámých důvodu si nyní sedl na trávník B. Kim. Těžko říci, co se mu to přihodilo, drží se za čelo. Na hřišti je nyní zdravotnická četa hodná válce ve Vietnamu.
36
Ch. Kim se snažil zbavit Cháveze, toho ale neobehrál. Nakonec vybojoval další rohový kop...
34
Jižní Korea má převahu, je to vidět. Směrem dopředu je určitě nebezpečnější, i když o definici slova "nebezpečný" rovněž můžeme polemizovat. Za to Mexiko před brankou Junga nepředvedlo zhola nic.
32
... míče se sice na zadní tyči dotkl jeden z Jihokorejců, vteřinu na to ho ale v pohodě sebral ze vzduchu gólman Corona.
32
Rohový kop číslo jedna. Centr Kiho odvrátil do bezpečí Peralta. Ale Ki si zahrání této standardní situace zopakuje...
31
Tohle nevypadalo vůbec dobře! Mexičané si nerozumněli a po Salcidově chybě postupoval vpřed Ch. Park. Naštěstí se pro Mexiko stačil vrátit Reyes.
30
Třicet minut za námi a jednoduché konstatování - zatím jedna velká nuda.
29
... špatně. Míč se sice dostal do vápna, tam se ale soupeř Jihokorejcům ubránil.
28
Středoameričané se doupouštějí také dost faulů. Jeden z nich nyní signalizoval asistent poté, co Ponce vrazil do Ch. Kima. Standardka pro Jižní Koreu...
27
Mexičané kombinovali ve středu hřiště, jenže pak si přihráli špatně. A kouč Tena nemá lavičce nemá moc radost. Zadumaně přemýšlí, co by šlo udělat lépe.
26
Mexiko se nyní ubránilo menšímu tlaku soupeře a směřuje dopředu. U lajny svedl tvrdý souboj Aquino s Yunem a úspěšný byl Korejec. Odkopávat od branky bude Jung.
24
... dlouho se s rozehráním rohového kopu otálelo. Až se centr Kiho v šestnáctce, kde bylo pořádně horko a husto, prostě neujal.
23
Zajímavá akce. Po autovém vhazování Ch. Kima končí následná střela jeho spoluhráče Kiho na boční síti. Byla navíc zablokována na rohový kop...
22
Asijské mužstvo je nyní více u míče, podniká rychlé brejky směrem dopředu. J. Park se tam snaží držet míč a docela se mu to daří. Teď po faulu na Kiho zůstanou Jihokorejci u balónu.
20
A trenér Jižní Korey Hong Myung Bo tleská. Má důvod - je tu přece první střela na branku! Jakmile od J. Parka dostal nabito Nam, vypálil. A ne špatně. Přesto gólman Corona mohl střelu kontrolovat, letěla totiž pouze nad.
19
První náznak větší šance. Ch. Park si nabíhal u zadní tyče na rohový kop, krkolomným způsobem ho ale ubránil Vidrio tak, že míč opět skončil v zámezí.
18
... Ch. Park nezvolil přímou střelu, ale centr. Tomu se ale mexická obrana snadno ubránila.
17
Hezká kombinace Korejců před vápnem Mexika. Až Ch. Parka zezadu sestřelil Ponce. Dobrá standardka pro Jižní Koreu, kterou zahraje sám Ch. Park...
15
Je to bída. První čtvrthodina nenabídla ani jednu střelu na branku. Snad se průběh zápasu, alespoň pro oko nezaujatého diváka, zlepší.
12
Yun si na vlastní polovině skvělě pokryl míč a Peralta ho zezadu strčil. Jižní Korea zůstane u míče. Asi to bude znovu další dlouhý nákop.
11
Korejci to zkouší hlavně vzduchem. Jenže tentokráte Yun nemohl dosáhnout na míč od svého spoluhráče. Odkopávat od branky bude Corona.
10
Na Salcida si vyšlápli hned dva Korejci. Řekli si - za žádnou cenu ho nepustíme vpřed. A to také splnili. Akorát že Mexiko po faulu nevytěžilo vůbec nic.
9
Ch. Park se dral na dlouhý pas, jenže míč nakonec nezachytil. Skončil v autu, a tak vhazovat bude Mexiko.
7
Hwang si u středové čáry pomohl proti Aquinovi faulem. Mexiko ale z téhle pozice nemusí mít tak velkou radost, od branky Junga má pořádně daleko.
5
Diváci se zatím v Newcastlu moc bavit nemůžou. A ani oba gólmani si moc nezachytají. Zatím je k vidění jen několik nepřesných přihrávek a útoků, povětšinou ve středu hřiště.
3
Peralta se hnal do akce, ale dál hrát nemůže. Praporek jednoho z asistentů je nahoře a to znamená ofsajd.
2
Fauluje Chávez, u míče zůstane Jižní Korea. Během uplynulých dvou minut se na hřišti moc neodehrálo.
1
Utkání právě začalo.
Stadion St. James Park je tak zhruba z jedné třetiny vyprodaný, což není úplně špatná navštěva.
Hráči jsou již nastoupeni na hrací ploše. Podávají si ruce s rozhodčími. Následuje los a pak to nejdůležitější - samotný fotbal.
Úvodní sestavy:

Mexiko: Corona - Salcido, Mier, Chávez, Herrera, Fabián, Peralta, Aquino, Reyes, Vidrio, Ponce

Jižní Korea: Jung - Yun, Y. Kim, Ki, B. Kim, Park, Nam, Hwang, Koo, Ch. Kim, Park

Rozhodčí: Jedidi - Hassani, Hassan.
Utkání bude řídit tuniský rozhodčí Slim Jedidi, na čarách mu bude pomáhat jeho krajan Bečir Hassani a Šerif Hassan z Egypta. Čtvrtým rozhodčím je pak Juan Soto z Venezuely.
Oba týmy mají na soupisce hráče povětšinou z domácích soutěží. Zatímco u Mexika to platí na devadesát devět procent, přičemž jediným hráčem hrající mimo střední Ameriku je Giovani dos Santos z Tottenhamu, Jižní Korea mimo čínské a japonské kluby disponuje letos vyhraným Sung-Yueng Kiem ze Celticu FC nebo Dong-Won Jiem ze Sunderlandu. Za nejvěhlasnější klub pak asi hraje Chu-Young Park, jenž obléká dres Arsenalu.
Hezké odpoledne u sledování fotbalového olympijského turnaje ve Velké Británii. Právě dnes odstartují boje v mužské kategorii a výjimkou nebude ani skupina B, kde na sebe v Newcastlu narazí výběry Mexika a Jižní Korey.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.


Články odjinud