Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to už vše. Děkuji za pozornost a do Nového roku vám přeji mnoho štěstí, zdraví a úspěchů.
29. ročník Silvestrovského derby internacionálů tak ovládli hráči pražské Sparty, kteří si tříbrankový náskok vytvořili už v úvodním poločase.
Nejlepšími hráči zápasu byli zvoleni Milan Fukal (SPA) a Ivo Ulich (SLA).
50+1
Konec zápasu.
50+1
Kuka se nyní prezentoval parádní střelou z otočky, Blažek však předvedl neménně povedený zákrok, když tygřím skokem dokázal vytěsnit míč mimo tři tyče.
49
Slavia právě vstřelila branku!
Slávisté pokutový kop proměnili a přiblížili se tak svým odvěkým rivalům na rozdíl tří branek. Autorem gólu je TOMÁŠ KUCHAŘ.
48
Vypálit se nakonec rozhodl Lukáš Došek, ale z ostrého úhlu Blažka nepřekonal, ten míč vyrazil na roh, který je už třetí.
47
Nyní se o dobývání obrany Sparty pokoušejí slávisté, klub z Edenu má však velmi málo času na případné skorigování čtyřbrankového manka.
46
Holub po přechodu na útočnou polovinu oslovil volného Horňáka, jehož zpacifikoval vyběhnuvší Černý.
45
V držení míče jsou internacionálové Sparty, kteří drží pohodlný náskok.
43
Centr z pravé strany, který směřoval na nabíhajícího Kuku, si stáhl ze vzduchu gólman Sparty.
42
Sešívaní se dostali do dobré šance, když střela proletěla kolem vyběhnuvšího brankáře Blažka, jehož však mezi třemi tyčemi dokázal zastoupit Stracený.
40
Sparta právě vstřelila branku!
Náskok letenského celku je opět čtyřbrankový. Kinclův centr z pravé strany doplachtil až na hlavu LIBORA SIONKA, který míč usměrnil přesně do brány.
40
Kulich viděl volného Filingera, který si míč nejprve zpracoval na prsou a poté se snažil zakončit, to se mu však už nepodařilo.
38
O útočnou akci se postarali také sparťané, Sionkova střela však letěla pouze do středu brány, kde se nacházel Černý.
37
Slavia právě vstřelila branku!
Sešívaní snižují. Nádhernou kombinační souhru tří hráčů zakončil přesnou ránou PAVEL KUKA.
37
Pospíšil se přihrávkou snažil oslovit Straceného, jeho pas byl však obránci Slavie tečován na roh.
35
Klinka obdržel přihrávku v pokutovém území, dostal se však do příliš těsné blízkosti brankáře Blažka, kterého oklamat nedokázal.
34
Míč však doletěl přímo do náruče připraveného brankáře Černého, který jej následně rozdal svým spoluhráčům.
33
Sionko byl ve středu hřiště faulován Jarolímem, Sparta tak bude rozehrávat přímý volný kop.
32
Z útočné akce Sparty bylo nepřesné zakončení Sionka, který se se svým střeleckým pokusem možná až příliš unáhlil.
30
Na druhé straně se do míče opřel Müller, ale prostor mezi třemi tyčemi trefit nedokázal.
30
V obrovské příležitosti se ocitl Pospíšil, který si na zem položil brankáře Černého, přehodit ho však už nedokázal.
28
Sparta právě vstřelila branku!
Náskok Sparty je již čtyřbrankový! Výstavní trefou se prezentoval MILAN FUKAL, jemuž se na levé straně uvolnil prostor a tento hráč toho dokázal náramně využít.
27
Příznivci Slavie nyní zaházeli pokutové území Sparty sněhovými koulemi, může se však nadále pokračovat ve hře.
26
Začal druhý poločas.
Stracený ani Kozel však neuspěli. Šampaňské zůstalo zavěšeno pod horními rohy branky, dvě letenky na Kanárské ostrovy tak nevyhrál nikdo z účastněných.
O poločasové přestávce proběhne střelba na šampaňské a také předání humanitárního daru.
25+1
První poločas skončil.
25+1
Sparta právě vstřelila branku!
V nastaveném čase zvýšil vedení Sparty MICHAL POSPÍŠIL, který se prosadil střelou z otočky. Letenští se tak dostávají do trháku.
25
Sionko obešel svého strážce, ale s míčem se dostal do příliš ostrého úhlu, ze kterého však stačil orazítkovat tyč. Černý měl však situaci pod kontrolou.
23
Ke střele se nakonec dostal Ulich, ale svou nohou poslal míč velmi nepřesně a ten tak skončil až za bránou.
22
U míče jsou internacionálové pražské Slavie, kteří se ale nemohou dostat do střelecké pozice, Sparta brání urputně.
20
Slavia do drala do útoku a před vápnem zatáhl za záchrannou brzdu Stracený, následnou ránu Filingera z přímého volného kopu vyrazil brankář Blažek.
18
Holub pronikl k bráně Slavie, tam jej ale obstoupili bránící hráči a tak se rozhodl nabít nabíhajícímu Sionkovi, jehož přízemní rána prostor mezi třemi tyčemi nenašla.
17
Střelecký pokus z voleje vyprodukoval Ulich, neměl však dostatečně přesně srovnána mířidla a jeho rána tak letěla příliš vysoko.
16
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta se dostává do dvoubrankového vedení. Úspěšným střelcem je MAREK KINCL, který tak rozradostnil příznivce svého klubu.
15
V držení míče jsou internacionálové Slavie, nedaří se jim však vytvořit střeleckou příležitost.
13
Střelecký pokus vyslala na opačné straně také Slavia, Jindráček však Blažka nepřekonal.
12
Kincl sklepl míč Sionkovi, který ve stoprocentní příležitosti před bránou nezamířil přesně. Tohle byla doslova zahozená šance Sparty!
10
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta otáčí vývoj utkání a dostává se do vedení! Střela Filingera byla přizvednuta, míč se však snesl před bránu, kde jej za záda brankáře Černého pohodlně dorazil RADIM HOLUB.
8
Sparta právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Fukalův centr zblokovala obrana Slavie, k míči se ale dostal LIBOR SIONKO, který se vůbec nerozpakoval a hbitě vypálil.
6
Slavia právě vstřelila branku!
Sešívaní otevírají skóre zápasu a ujímají se vedení! Po centru Ulicha z pravé strany dolétl míč až k LUKÁŠI JAROLÍMOVI, který se v zakončení nemýlil a vsítil první branku zápasu.
5
Nyní se do útoku opět dostala Sparty, po centru Horňáka z pravé strany zakončoval Mlejnský.
4
Pospíšil vypálil z otočky, ale Černý byl pozorný a pokus sparťanského hráče ho tak nepřekvapil.
3
Na opačné straně vyslal střelecký pokus Horňák, ale jeho rána se mezi tři tyče nevešla.
2
K prvnímu střeleckému pokusu se snažil dostat Kuka, ale rychle k němu přistoupila obrana Sparty, která mu znemožnila zakončení.
1
O úvodní výkop zápasu se postarali internacionálové pražské Sparty, kteří nastoupili v rudých dresech, slávisté oblékli rovněž tradiční barvy, tedy červenobílé.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

SK Slavia Praha: Radek Černý, Martin Vaniak, Lukáš Došek, Tomáš Došek, Tomáš Hunal, Martin Hyský, Roman Janoušek, Lukáš Jarolím, Jaromír Jindráček, Tomáš Klinka, Luboš Kozel, Pavel Kuka, Martin Müller, Ivo Ulich, David Filinger, Tomáš Kuchař

AC Sparta Praha: Jaromír Blažek, Jan Flachbart, Milan Fukal, Radim Holub, Michal Horňák, Antonín Mlejnský, Jiří Novotný, Michal Pospíšil, Libor Sionko, Luděk Stracený, Lukáš Zelenka, Marek Kincl, Roman Týce

Rozhodčí: Zvonič – Vodička, Benák.
Vzájemná bilance

19 – 4 – 5 (skóre: 161:109)

Silvestrovské derby internacionálů se konalo již 28x a vzájemná bilance z těchto duelů hovoří jednoznačně pro mužstvo z Edenu. Sešívaní si totiž v minulém roce, kdy porazili svého odvěkého rivala 5:4, připsali již devatenáctou výhru a dnes se toto číslo pokusí zaokrouhlit. Letenský klub dokázal slávisty zdolat pouze pětkrát a ve čtyřech duelech se po závěrečném hvizdu zrodila remíza.
Pravidla

V derby internacionálů smí nastoupit pouze hráči starší 35 let, kteří v minulosti oblékali dres Slavie nebo Sparty. Hra bude probíhat na ploše o velikosti 70 x 40m, rozměry branek činí 2,44 x 7,32m. Hrací doba je stanovena na 2x 25 minut a počet hráčů v jednom mužstvu je max. 16, přičemž na hrací ploše 6+1. Rohové kopy se nekopou, avšak po třetím rohu je nařízen pokutový kop. Gólmani smějí chytat rukama jen ve vymezeném prostoru 5 x 9m a míč mohou vyhodit jen na vlastní polovinu hřiště.
Historie

První ročník Silvestrovského derby mezi týmy pražských "S" se uskutečnil v roce 1986 a skóre se v něm přelévalo ze strany na stranu. O úvodní branku se postaral sparťan Pavel Stratil, ale slávisté ještě do přestávky dokázali nepříznivý vývoj otočit. Ve druhé půli se však do vedení dostala opět Sparta, nicméně sešívaným se v závěru podařilo manko stáhnout a premiérový ročník tak dospěl k nerozhodnému výsledku.

K remíze došlo také o rok později při dvanáctigólové přestřelce. Derby mělo poprvé vítěze až v roce 1988, kdy se jím stala Sparta. Následujících pět ročníků však vyhráli zástupci Slavie, kteří jsou v Silvestrovských utkáních historicky úspěšnějším týmem.
Hezké odpoledne posledního dne roku 2014. Vítám vás u textové online reportáže z 29. ročníku Silvestrovského derby internacionálů. Utkání v Edenu začne ve 13 hodin a jeho průběhem vás prostřednictvím on-line přenosu provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.


Články odjinud