Z The KC Stadium je to pro tuto chvíli vše, už za dvacet minut ale začíná zápas mezi Southamptonem a Norwichem City, kterým Vás budu taktéž provázet. Do té doby, na shledanou.
Manchester City ukázal svou sílu a po výhře nad Hullem City si připisuje důležité tři body. Svěřenci Manuela Pellegriniho hráli 80. minut bez vyloučeného Vincenta Kompanyho, přesto dokázali zásluhou Davida Silva a Edina Džeka zvítězit. Klíčový moment zápasu přišel ve druhém poločase, kdy se Boyd snažil nasimulovat penaltu, rozhodčí Lee Mason mu to ale nezbaštil. Konečné skóre. Hull City 0 Manchester City 2.
90+4
Lee Mason končí dnešní utkání a Manchester City si připisuje důležité vítězství.
90+4
Běží už 94. minuta, přestože byly nastaveny 3 minuty.
90+3
Demichelis se dostal k hlavičce, která skončila nad břevnem.
90+3
City už o tři body nic nepřipraví a po zákroku Chestera navíc může rozehrát rohový kop.
90+2
Pellegrini nechce připustit nějaký kolaps, a proto vyztužil obranu.
90+2
Kolarov se ještě podívá na hřiště.
90+1
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází David Silva, přichází Aleksandar Kolarov.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90
Manchester City právě vstřelil branku!
EDIN DŽEKOO pečetí výhru Manchesteru City!! Silva našel za obranou Hullu absolutně brilantní kolmou přihrávkou Džeka, který poté přízemní střelou zamířil přesně k levé tyči.
90
Běží poslední minuta zápasu. Elmohamady se k míči nedostal.
89
Daviesův centr z pravé strany našel pouze připraveného Harta.
89
Po odkopu Lescotta do zámezí to vypadá, že ano.
89
David Silva je zatím hrdinou dnešního zápasu. Bude jeho gól vítězný?
88
Jesus Navas vybojoval autové vhazování a City ušetří další cenné vteřiny.
88
Hull stále žije, nyní jsou ale u míče hosté.
87
Džekooo! Edin Džeko mohl rozhodnout poté, co dostal skvělou přihrávku za obranu a řítil se sám na bránu, v tváří v tvář McGregorovi ale neuspěl a brankář Hullu dokázal jeho přízemní střelu vyrazit.
87
... jeho akci ale stavil pozorný Clichy.
86
Chester rozjíždí útok Hullu...
86
Silva předvedl nepřesnou přihrávku a míč skončil za postranní čarou.
85
Elmohamady se neprosadil po pravé straně.
85
Manchester City čeká v dalším kole Southampton, což je nepříjemný soupeř.
84
Jelavič se dostal k pokutovém území po skvělém náběhu k další hlavičce, která se od země odrazila do zámezí.
84
Elmohamady se dostal na pravém křídle k centru, který byl odvrácen.
83
Obrana Manchesteru City je velmi dobře organizovaná.
83
Ofsajd, v němž se ocitl znovu hráč Hullu.
82
Elmohamady odvrátil centr City.
82
Tým Manuela Pellegriniho už vypadl z FA Cupu a UEFA Champions League a nyní se může soustředit na zisk titulu Barclays Premier League.
82
Silvův gól může mít hodně velkou cenu.
81
Do konce zápasu zbývá necelých deset minut. Manchester City vede bez vyloučeného Kompanyho na hřišti Hullu City stále 1:0 zásluhou Davida Silvy.
81
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Samir Nasri, přichází Jesús Navas.
81
Také City připravilo střídání, v pořadí druhé.
80
Střídání v týmu Hull City AFC: ze hřiště odchází Liam Rosenior, přichází Matty Fryatt.
80
Z útoku Hullu nic nebylo a před výkopem od Hartovy brány sáhnou domácí k avizovanému střídání.
79
Hull připravuje poslední střídání.
78
Pokud jste přišli k zápasu Hull – Manchester City až teď, tak věřte, že Citizens hrají od 10. minuty bez vyloučeného Vincenta Kompanyho.
78
Silvův centr byl na přední tyči odvrácen.
78
ROHOVÉ KOPY: Hull 3 Manchester City 3
77
Silva vybojoval skvěle míč a vzápětí rohový kop...
77
Shane Long poslal k zemi za rámcem pravidel Samira Nasriho.
76
Následný centr Huddlestona byl odvrácen.
76
Džeko se dopustil v blízkosti šestnáctky faulu a Hull bude rozehrávat z úhlu velmi nebezpečnou standardní situaci.
76
Livermore hledal na zadní tyči centrem Longa, před nímž míč odvrátil pozorný Clichy.
75
Zabaleta zastavil Roseniora a domácí mohli po jeho zápasu vhazovat.
75
Pokud dobře počítám, tak McGregor ještě nepředvedl ani jeden zákrok, zatímco Hart si jich připsal hned pět.
74
Long a Boyd, po jehož centru od rohového praporku se dostal k hlavičce Jelaviiiič! Jeho pokus ale zamířil pouze do náruče Harta, který si připsal dobrý zákrok.
73
První poločas sice přinesl červenou kartu, gól a jednu tyč, přesto je ale ten druhý mnohem dramatičtější a atraktivnější.
72
Fernandinhoooo! Brazilský reprezentant se dostal v pokutovém území k odraženému míči a jeho následná přízemní střela zamířila těsně vedle pravé tyče.
71
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Yaya Touré, přichází Joleon Lescott.
71
Boyd si to od Harta hodně slízl, když se pokusil penaltu nasimulovat. Brankář City tedy nakonec neviděl žlutou kartu za faul, ale za agresivní reakci.
70
Žlutou kartu dostává Liam Rosenior (Hull City AFC).
69
Žlutou kartu dostává Joe Hart (Manchester City).
68
Joe Hart fauloval v šestnáctce Boyda a hlavní rozhodčí Lee Mason nařídil penaltu! Alespoň to tak zprvu vypadalo, Boyd ale penaltový zákrok jasně nasimuloval a pokutový kop se nepískal.
68
Tigers v držení míče.
67
Hull posílá před bránu Harta jeden centr za druhým a pomezní rozhodčí se musí pořádně ohánět s praporkem.
66
Dnešní zápas se dá z pohledu Hullu označit za "ofsajdový".
66
Vzápětí přišel centr, po kterém následovalo, hádejte co... ofsajd.
65
... Chester vzal na sebe odpovědnost a rohový kop rozehrál nakrátko.
65
Javi Garcia odvrátil míč do zámezí a Hull bude mít k dispozici další rohový kop...
65
Lescott už má na sobě mikinu a rozlišovák a ještě se rozcvičuje.
64
City vzápětí přeneslo hru na Clichyho, který vybojoval autové vhazování a sám ho obstaral.
64
Silva a Nasri na malém prostoru dobře zakombinovali.
63
Nadějný útok Hullu byl odvrácen.
63
Lescott se sice rozcvičil a vysvlékl, ještě se ale nedostal na hřiště.
62
Další ofsajd na straně domácího Hullu.
62
DRŽENÍ MÍČE: Hull 50% Manchester City 50%
62
Demichelis se dostal po rozehrání standardní situace k zakončení, jeho pohotová střela ovšem byla hodně nepřesná.
61
Livermore fauloval Silvu.
61
Citizens se na levém křídle k ničemu nedostali a Hull mohl vhazovat.
60
Joleon Lescott už je vysvlečený a za malou chvíli přijde na hřiště.
60
Útok domácích hráčů vzápětí přerušil útočný faul.
60
Centr z levé strany odvrátil na přední tyči Edin Džeko, který vyhrál důležitý hlavičkový souboj.
59
... a po sražené střele Jelaviče bude rozehrávat další.
59
Hull vybojoval po zákroku Clichyho rohový kop...
59
Steve Bruce již sáhl ke dvěma střídáním, zatímco jeho protějšek Manuel Pellegrini ani k jednomu.
58
Střídání v týmu Hull City AFC: ze hřiště odchází David Meyler, přichází George Boyd.
58
Elmohamady napřáhl zpoza šestnáctky k povedené přízemní střele, která zamířila těsně mimo!
57
Javi Garcia odvrátil centr z levé strany.
57
Na lavičce City už si bere rozlišovák Joleon Lescott, který zřejmě přijde v průběhu zápasu na hřiště.
56
Zabaleta si neporozuměl s Džekem a domácí hráči mohli vhazovat.
55
Long se dostal po standardní situaci k hlavičce, s níž si Hart bez větších potíží poradil.
55
Faulovaným hráčem byl Meyler.
55
Žlutou kartu dostává Pablo Zabaleta (Manchester City).
54
... Citizens se ale vzápětí rychle ubránili a pomohli si zpětnou přihrávkou na Harta.
54
Citizens se zbavili odkopem míče a Hull může podniknout další útok...
53
Hull zatím předvádí velmi sympatický výkon.
52
Jelaviiiiič mohl vyrovnat! Aluko rozehrál standardní situaci a na přední tyči našel stříleným centrem Jelaviče, který se dostal ve skluzu do zakončení, Joe Hart ho ale dokázal chytat.
51
Yaya Toure fauloval a Hull bude mít k dispozici standardní situaci.
51
Útočnou snahu Hullu City zastavil další ofsajd.
50
Shane Loong se mezi obránci City dostal z otočky k prudké střele! Jeho pokus zpoza šestnáctky ale směřoval pouze doprostřed brány, kde byl připravený Joe Hart.
50
Hull u míče...
49
Centry Hullu mají smysl, jenže bohužel pro domácí v drtivé většině případů směřují do ofsajdu.
48
Long se dostal na zadní tyči po centru z pravé strany k hlavičce, pas na něj ale opět směřoval do ofsajdu a následné Shanovo zakončení bylo zbytečné.
48
Yaya Toure byl nepříjemně dojet a těžko to rozběhává.
47
Vzápětí byl na druhé straně faulován Zabaleta, a také útok Hullu zastavil útočný faul, jehož se dopustil Rosenior.
46
Útočnou snahu City zastavil útočný faul.
46
Manchester City zahájil druhý poločas, ve kterém by mohl být další gól klíčový.
46
46
Střídání v týmu Hull City AFC: ze hřiště odchází Maynor Figueroa, přichází Sone Aluko.
Manchester City má 35 minut v oslabení za sebou, před námi je ale ještě druhý poločas, ve kterém budou svěřenci Manuela Pellegriniho hájit jednobrankové vedení. Jediný gól zápasu vstřelil ve 14. minutě David Silva. Hull City dokáže být místy kreativní, na o titul bojící Manchester City to ale zatím nestačí. Druhý poločas začne za několik málo okamžiků.
Hlavní rozhodčí Lee Mason již v desáté minutě vyloučil Vincenta Kompanyho, který zastavil po vlastní chybě unikajícího Jelaviče, jenž by se řítil sám na bránu. City vyloučení ale vůbec neotřáslo a hned za čtyři minuty se ujalo vedení zásluhou nádherné střely Davida Silvy. Vedení Citizens mohl navýšit po půl hodině Zabaleta, jehož pokus se odrazil od břevna zpět do hřiště. Jediný nebezpečný pokus Hullu zaznamenal Livermore, který zamířil přízemní střelou zpoza šestnáctky těsně vedle levé tyče. Skóre po prvním poločase. Hull 0 Manchester City 1.
45+2
45+2
Hull to ještě zkusil, Jelavičovi byl ale odpískán útočný faul.
45+2
Běží druhá minuta nastavení a v prvním poločase se s největší pravděpodobností už nic nestane.
45+1
Nasri rozjel rychlý protiútok City a přihrál Silvovi, který vzápětí zapomněl míč za sebou a Hull se v pohodě ubránil.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
45
Silva se vzápětí také představil v obraně, když na pravém křídle předvedl skvělý obranný zákrok a nenechal se obelstít.
45
Silva se následně svému protihráči za šlapák omluvil, ten ale jeho ospravedlnění nepřijal.
44
Silva fauloval Meylera.
44
Nechybělo mnoho a na The KC Stadium mohlo být vyrovnáno.
43
Jake Livermoreeee napřáhl ze střední vzdálenosti k povedené přízemní střele, která jen o vlásek minula levou tyč Hartovy brány!
42
Demichelis odvrátil míč odkopem do bezpečí.
42
Figueroa nedokázal na levé straně odcentrovat přes Nasriho, který navíc vybojoval autové vhazování.
41
Elmohamady operuje ve středu hřiště.
41
Long se dostal k hlavičce po centru z pravé strany, jeho zakončení ale už bylo vzhledem k ofsajdovému postavení zbytečné.
40
Demichelis si připsal důležitý obranný zákrok.
40
Domácí se dostali k centru, který jednak postrádal přesnost a za druhé směřoval do ofsajdu, v němž se nacházeli hned tři hráči Hullu.
40
ROHOVÉ KOPY: Hull 0 Manchester City 1
39
... následný Nasriho centr byl na přední tyči odvrácen.
39
Džekův centr srazil Chester na rohový kop...
38
... následně se zapojil do kombinace Nasri, jehož přízemní centr z levé strany byl odvrácen.
38
Yaya Toure si vyměnil míč s Davidem Silvou....
37
Já jsem sice ofsajd neviděl, ale důležité je to, co vidí rozhodčí.
36
Meyler se dostal v šestnáctce k míči a poté vymetl pravý horní roh Hartovy brány! Gól ale nebyl uznán kvůli ofsajdu, který uviděl pomezní rozhodčí.
36
... jeho následný centr byl ale příliš dlouhý.
35
Figueroa u míče...
35
Playmaker City už je na nohou a zápas může pokračovat.
34
Silva zůstává ležet na hřišti poté, co ho Elmohamady fauloval nepříjemným šlapákem.
34
Žlutou kartu dostává Ahmed Elmohamady (Hull City AFC).
33
Yaya Toure se snažil střílenou přihrávkou vysunout Nasriho, toho ale ustrážil Davies a zkontroloval, aby míč doputoval do zámezí.
33
City u míče.
32
Pablo Zabaleta nebyl daleko od toho, aby vymetl pravou šibenici.
31
Pablo Zabaletaaaaa! Manchester City se mohl radovat z dalšího nádherného gólu, obránce City si totiž míč prvním dotykem zpracoval a poté halfvolejem napřáhl zpoza šestnáctky k úžasné střele, která se stočila doprava a následně orazítkovala břevno, od něhož se míč odrazil do země a zpět do hřiště.
30
Nasri, Toure.
30
Livermore přišel o míč ve středu hřiště a Javi Garcia si raději pomohl zpětnou přihrávkou na Harta.
29
Citizens rozjeli pohlednou kombinaci po trase Silva, Nasri a Zabaleta, poslední jmenovaný poté hledal na zadní tyči centrem Džeka, bosenský útočník se ale k míči nedostal.
28
Demichelis si trochu vyšlápl na Longa a ihned se mu sportovně omluvil, faul se však nepískal.
28
Hráči v blankytně modrém směrem vpřed nic nevymysleli a Hull se snadno dostal k míči.
27
Na Jelaviče směřoval další dlouhý centr, u míče byl ovšem jako první Joe Hart.
27
Demichelis ustrážil u rohového praporku Huddlestona a odkopl míč do bezpečí.
26
Elmohamady se snažil hru přenést doleva na Longa, před ním ale zasáhl pozorný Zabaleta, který míč odhlavičkoval do bezpečí.
26
Livermore se pokusil vypálit, jeho střela ale byla na hranici šestnáctky zablokována.
25
Clichy si připsal dobrý obranný zákrok, po němž mohli Tigers vhazovat.
25
Javi Garcia skutečně hraje na pozici stopera a nyní se dobře vrátil po míč, aby přesně rozehrál.
24
Nasriho přihrávka směřovala Yaya Touremu pouze na paty.
24
Hull se dostal na pravé straně k centru, který skončil pouze v náruči připraveného Harta.
23
City dobře brání.
23
Manchester City hraje sice v deseti, zatím ale jeho hráči hrají velmi profesionálně.
22
Jelavic se ocitl na přední tyči po přízemním centru Longa ve velmi slibné šanci, jeho zakončení ve skluzu ale postrádalo razanci a Joe Hart si připsal snadný zákrok!
21
Nasri se dožadoval odpískání autového vhazování na pravém křídle, marně.
21
Zabaleta se mezitím připravil k vhazování.
21
Manuel Pellegrini podává u postranní čáry taktické pokyny Samiru Nasrimu.
20
Na opačně straně nic nevymysleli hráči City a Figueroa mohl vhazovat.
20
Long poslal do pokutového území City krásný pas, na který ale Jelavic u tyče ve skluzu nedosáhl.
19
Hull zvolil další nákop, který byl odvrácen.
19
Džeko se na levém křídle neprosadil a Hull mohl v klidu rozehrát.
18
Silvův gól byl opravdu překrásný, po zápase si ho zkuste najít na YouTube, bude to stát za to.
17
Trochu mě překvapuje, že Manuel Pellegrini nesáhl po vyloučení Kompanyho ke střídání, i když na hřišti je Javi Garcia, který je schopen nastupovat také na pozici stopera a měl by nahradit vyloučeného Kompanyho.
17
Fernandinho zastavil útočnou snahu Hullu na pravém křídle.
16
Znovu se ale neprosadil útočník, Edin Džeko zatím není příliš vidět.
16
Gól Davida Silvy může být pro Manchester City velmi důležitý.
15
Manchester City sice hraje v deseti, na The KC Stadium se ale ujímá vedení.
14
DAVID SILVAAA posílá City fámoznííí střelou do vedení!! Yaya Toure přihrál Silvovi, který si míč prvním dotykem skvěle zpracoval a poté zpoza šestnáctky zamířil exkluzivní technickou střelou přesně do levého horního rohu. McGregor neměl šanci.
14
Forma Manchesteru City jde po triumfu v Capital One Cupu rapidně dolů.
13
... tentokrát se domácí k ničemu nedostali a Hart mohl v klidu vykopávat.
13
Hull znovu u míče...
12
Hull měl k dispozici volný přímý kop z velmi výhodné pozice, následná střela ale Hartovu bránu neohrozila.
11
Vincent Kompany je hodně frustrovaný a v tunelu kopl do vzteky do zdi.
10
Kompany se dopustil obrovské chyby a Jelavič se mohl řítit sám na bránu, jenže belgický stoper ho do úniku nepustil a rukama ho stáhl k zemi, za což viděl hned v úvodu zápasu červenou kartu.
10
Červenou kartu dostává Vincent Kompany (Manchester City).
10
Citizens přišli na chvíli o míč, rychle se k němu ovšem vrátili.
9
City přešlo na útočnou polovinu a na levém křídle vybojovalo autové vhazování, jenž obstaral obránce Zabaleta.
9
Hull zatím hraje velmi dobře, do šance se však ještě nedostal, i když k tomu Jelavic neměl dvakrát příliš daleko.
8
Huddlestone posílal do šestnáctky dlouhý pas, který nenašel žádného z jeho spoluhráčů a City se znovu ubránilo.
8
... akci domácích hráčů zastavil faulující Pablo Zabaleta.
7
Hull City může přejít do útoku...
7
Shane Long našel za obranou nádhernou kolmou přihrávkou Jelavice, toho ale vzápětí zastavil ofsajd.
6
David Silva byl faulován ve středu hřiště Roseniorem.
6
... vzápětí však o míč přišli a City se ubránilo.
5
Domácí zvolili další nákop vpřed a vybojovali autové vhazování...
5
Hull bude dnes hodně nepříjemným soupeřem.
4
Jelavic dostal krásnou přihrávku za obranu od Elmohamadyho a následně se vřítil po levé straně do šestnáctky, přes Clichyho ale nedokázal odcentrovat.
4
Kolmá přihrávka Hullu postrádala přesnost a míče se ujal Kompany.
3
Útok City nyní definitivně ztroskotal a McGregor může v klidu vykopávat.
3
Silva ještě stačil míč udržet po centru Fernandinha na hrací ploše, jeho následný centr byl ale nepřesný.
3
Dlouhý nákop domácích hráčů byl odvrácen a dopředu mohl přejít Nasri.
2
Domácí Tigers hrají v tradiční černožlutě pruhované sadě dresů, zatímco Manchester City nastoupil do dnešního střetnutí v blankytně modrém.
2
Hull opět u míče.
1
Huddlestone posílal před bránu dobrý centr, na který si na zadní tyči nabíhal Jelavič, útočník Hullu se ale ocitl v ofsajdu.
1
Lee Mason dal pokyn k rozehrání zápasu, jehož výkop obstaral Hull City a vzápětí vybojoval po faulu Kompanyho první standardní situaci.
1
Manažer Manuel Pellegrini si je moc dobře vědom toho, že Citizens se potřebují vrátit zpět na vítěznou dráhu, a tak dnes v základní sestavě Manchesteru City dostal příležitost Edin Džeko, který bude hrát osamocený na hrotu.
Manchester City dnes čeká důležitý zápas, protože během posledního týdne vypadl jak z FA Cupu, v němž podlehl Wiganu, tak z UEFA Champions League, ve které nestačil ve dvojzápase na Barcelonu.
Hráči Hullu a Manchesteru City jsou již připraveni v tunelu The KC Stadium, odkud za malou chvíli vyjdou na hrací plochu, na kterou je přivede hlavní rozhodčí Lee Mason, jemuž budou asistovat pánové Halliday a Holmes.

Hull City AFC: McGregor – Chester, Davies, Figueroa – Elmohamady, Livermore, Huddlestone, Meyler, Rosenior – Long, Jelavić.
Náhradníci: Harper – Bruce, Koren, Boyd, Fryatt, Sagbo, Aluko.
Manažer: Steve Bruce.

Manchester City: Hart – Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy – Silva, García, Touré, Fernandinho, Nasri – Džeko.
Náhradníci: Pantilimon – Lescott, Kolarov, Milner, Navas, Rodwell, Negredo.
Manažer: Manuel Pellegrini.

Rozhodčí: Lee Mason. Asistenti: A. Halliday, A. Holmes. Čtvrtý rozhodčí: A. Taylor.
Poslední korespondující zápas mezi Hullem a Manchesterem City přinesl velké překvapení, když domácí hráči dokázali favorita porazit 2:1. O výhře Hullu rozhodl 6. února 2010 Jozy Altidore a George Boateng. Za hosty skóroval Adebayor.
Poslední vzájemné střetnutí
Zatímco Hull slaví postup, Manchester City se během letošní sezóny podruhé ve Wembley nepředstaví, v repríze finále z roku 2013 totiž na domácím hřišti podlehl Wiganu Athletic a po prohře 2:1 se s nejstarší klubovou soutěží musel rozloučit.
Hull City prožil skvělý víkend, když ve čtvrtfinále FA Cupu přehrál rozdílem třídy Sunderland, do jehož sítě nastřílel tři góly, a po výhře 3:0 si zajistit účast v semifinále, ve kterém se Tigers střetnou s druholigovým Sheffieldem United.
Rozdílné zápasy FA Cupu
Manchester City se po dlouhé odmlce opět představí v domácí Barclays Premier League, když v sobotu krátce po poledni zavítá na hřiště třináctého Hullu City. Duelem z The KC Stadium Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.