Oba celky si tak na svá konta připisují jednobodový zisk. Fotbalisté Hullu jsou určitě smutní, že nedokázali udržet vedoucí skóre a přišli o něj v závěru utkání, ale bod z Emirates Stadium zase úplně k zahození není. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Rozhodčí East dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak zápas, který skončil nerozhodně 2:2. Sledovali jsme zajímavé utkání, ve kterém byl lepší domácí Arsenal, ale na výhru nedosáhl. Navíc to dlouho vypadalo, že fotbalisté Arsenalu dnes odejdou poraženi, protože Hull City až do konce řádné hrací doby vedl. Nicméně domácí tým se nevzdal a v nastaveném čase vyrovnal na 2:2, o důležitou branku se postaral Welbeck, kterému přihrával Sánchez. Kromě Welbecka skóroval za Arsenal ještě Sánchez a za Hull se trefili Diamé a Hernández.
90+6
90+6
Protože Jakupović odehrál balon na rohový kop, tak domácí tým měl výhodu standardní situace, avšak hosté se ubránili a vyčkávají na konečný hvizd.
90+6
Ke střele hlavou se v závěru dostal Gibbs, ale ten Jakupoviće překonat nedokázal.
90+2
Mertesacker zahrával rohový kop, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel. Nicméně Arsenal získal balon zpět pro sebe a zaútočil. Nejprve byl v šanci Cazorla, ale toho Jakupović vychytal. Pak se k balonu dostal ještě Campbell, ale jeho pokus zablokoval bránící protihráč.
90+1
Arsenal právě vstřelil branku!
Velký kus práce teď odvedl Sánchez, který obehrál své protihráče a poté poslal přesnou přihrávku do vápna, kde s k míči dostal DANNY WELBECK a přesnou trefou vyrovnal na 2:2.
90
Druhý poločas bude nastaven o 6 minut.
90
Ramírez se ocitl v šanci, ale jeho pokus levačkou gólem neskončil.
89
Cazorla hledal centrem své spoluhráče, ale ti se ve vápně k balonu nedostali.
89
Robertson si připsal důležitý obranný zákrok a Arsenal bude zahrávat rohový kop.
88
V šanci se ocitl Oxlade-Chamberlain, ale jeho pokus byl nepřesný.
87
Rohový kop si vzal na starost Cazorla, ale centrem nikoho ze spoluhráčů nenašel.
87
Sánchez si mohl připsat svůj dnešní druhý gól, ale brankář Jakupović byl proti. Hlavičkující Sánchez si před brankou vyskočil na centrovaný balon, ale Jakupoviće nepřekonal, protože brankář Hullu si připsal výtečný zákrok a střelu, která mířila přesně pod břevno, zneškodnil.
86
Nicméně domácí tým ze standardní situace vůbec nic nevytěžil. Na centrovaný míč totiž vyskočil jeden z bránících protihráčů a odehrál ho do bezpečí.
86
Hosté faulovali, a tak ARsenal dostane výhodu volného přímého kopu.
84
Zraněný Dawson nemůže pokračovat ve hře, a tak ho střídá Bruce.
83
Hra je opět přerušena, vypadá to, že Dawson ve hře pokračovat už vážně nemůže.
82
Ramsey v šanci, ale jeho pokus hlavou byl nepřesný.
81
Domácím fotbalistům tečou nervy. Frustrovaný Cazorla teď fauloval a vyfasoval žlutou kartu.
79
Arsenal drží míč na kopačkách a neúnavně dobývá soupeřovu branku, ale Hull se brání velmi pozorně a o vedení nechce přijít. Pokud chtějí hráči Arsenalu dnes bodovat, tak se ještě jistě hodně nadřou.
78
Po ošetření se Dawson vrátil zpět na trávník a pokračuje ve hře.
78
Po přerušení se pokračuje ve hře.
77
Hra je stále přerušena. Dawson s pomocí lékaře odkulhává ze hřiště a domácí fanoušci reagují pískotem.
76
Arsenal z rohového kopu nic nevytěžil, ale hra je v této chvíli přerušena, protože Dawson zůstal ležet na hrací ploše. Vypadalo to, že se ve vzdušném souboji srazil s Mertesackerem.
75
Přihrávku do vápna obdržel Cazorla, který ze své kopačky vyslal dělovku, avšak Dawson byl pozorný a balon odehrál na rohový kop.
73
Nicméně Hull City se ubránil i tentokrát, a tak se stav skóre v 73. minutě nemění. Arsenal na domácí půdě prohrává 1:2.
72
Oxlade-Chamberlain teď chtěl odcentrovat balon před branku, ale dobře zasáhl bránící protihráč, který odehrál míč na rohový kop. Fotbalisté Arsenlu ze standardní situace sice nic nevytěžili, ale vydrželi u míče a získali další výhodu rohového kopu.
71
Fotbalisté Arsenalu na svého soupeře vyvíjí tlak a snaží se něco udělat s nepříznivým stavem, ale zatím je to marné.
69
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
69
Wilshere už si nezahraje, protože ho na trávníku nahrazuje Campbell.
69
Wilshere totiž fauloval svého protihráče a sám sobě ublížil. Rozhodčí vytasil žlutou kartu.
68
Hra je přerušena, na trávníku zůstává ležet Wilshere.
67
Bellerín hledal centrem své spoluhráče, ale bohužel marně.
66
Huddlestone chtěl totiž přihrát do pokutového území, ale dobře proti němu vystartoval protihráč, který přihrávku zastihl a mohl vyrazit do protiútoku. Nicméně Huddlestone svého protihráče fauloval a za svůj nedovolený zákrok obdržel žlutou kartu.
64
Welbeck fauloval a hosté dostali výhodu standardní situace, avšak z volného přímého kopu nic nevytěžili.
63
Dohráno má Hernández, místo kterého si zahraje Ramírez.
63
Domácí tým střídá: hrací plochu opouští Flamini, kterého nahrazuje Ramsey.
61
Wilshere je v pořádku a pokračuje se ve hře.
61
Faulovaný byl Wilshere a vypadá to, že potřebuje ošetřit.
60
Livermore dostal přesnou přihrávku, ale míč si dal daleko od nohy, a ke střele se tak nedostal.
58
V blízkosti středového kruhu se proti pravidlům provinil Sánchez, který poslal k zemi svého protihráče. Hull City rozehrál a nyní se s míčem pohybuje na vlastní polovině.
56
Wilshere se snažil přihrát Welbeckovi, avšak dobře vystoupil Chester, který Welbecka k míči nepustil.
55
Arsenal vystihl rozehrávku soupeře a vyrazil do brejku, avšak přihrávka do velkého vápna byla příliš rychlá a nikdo z domácích hráčů se k balonu nedostal.
53
Nyní jsme mohli sledovat záběr na lavičku Arsenalu a Arsène Wenger nevypadal nijak spokojeně. Nicméně pokud chce, aby jeho tým něco změnil, zřejmě bude muset udělat nějakou změnu v sestavě.
50
Arsenal je v šoku, protože takový začátek druhého poločasu si určitě nepředstavoval. Fotbalisty Hullu vedoucí gól nakopl a nyní hrají velmi aktivně.
46
Hull City právě vstřelil branku!
Mertesacker nedokázal pohlídat svého protihráče a hosté se dostali do vedení. Hlavičkující ABEL HERNÁNDEZ si vyskočil na centrovaný míč a přesnou trefou ho poslal za brankářova záda. Szczęsny se na své spoluhráče zlobí a nechce uvěřit, že v úvodu druhého poločasu jeho tým inkasoval.
46
Míč do druhého poločasu uvedl Hull City.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
Brankář Harper sice pustil 1 gól, ale připsal si další 4 důležité zákroky, avšak ve 43. minutě musel být vystřídán, protože si udělal něco s ramenem. Doufejme, že jeho zranění nebude příliš vážné.
Hlavní rozhodčí East ukončil první poločas za stavu 1:1. Do vedení se dostali fotbalisté Arsenalu už ve 13. minutě, když se trefil Sánchez, ale radost domácím hráčům příliš dlouho nevydržela, protože v 17. minutě vyrovnal na 1:1 Diamé. Navíc to vypadalo, že si pomohl útočným faulem, který sudí přehlédl. Nicméně domácí tým je aktivnější, častěji nebezpečnější a hodně drží míč ve své moci. Doufejme, že druhý poločas bude ofenzivnější.
45+3
45+2
Cazorla poslal zajímavý centr před branku, ale tam byl připravený Jakupović, který své protihráče ke střele nepustil.
45+2
Sánchez se dostal do zakončení, ale jeho pokus byl zablokován protihráčem. Arsenal bude zahrávat rohový kop.
45
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
44
Žlutou kartu dostává James Chester (Hull City AFC).
43
Zraněný Harper nemůže pokračovat ve hře, a tak ho v brance nahrazuje Jakupović.
42
Harper nemůže pokračovat ve hře, má zdravotní problém s ramenem.
42
Brankář Jakupović už se pro jistotu rozcvičuje.
41
Zdravotní potíže má Harper, a tak je hra přerušena.
39
38
Volný přímý kop si vzal na starost Cazorla, ale jeho pokus byl zablokován protihráčem. Nicméně Arsenal má k dispozici další standardní situaci, tentokrát rohový kop.
37
Hra je přerušena, protože byl faulovaný Wilshere, proti kterému se provinil Huddlestone. Rozehrávat bude domácí Arsenal.
34
Welbeck se prezentoval dobrou přihrávkou, které se ujal Oxlade-Chamberlain, ale jeho střelu zablokoval protihráč.
33
V posledních minutách se toho příliš zajímavého neděje, a tak doufejme, že oba týmy svůj výkon zlepší.
32
Hull vyrazil do rychlého brejku, ale hráči Arsenalu se stihli vrátit a svému soupeři nic nedovolili.
32
Na levém křídle dostal přihrávku Cazorla, avšak přes bránící protihráče se s míčem nedostal.
30
Zajímavou střelou po zemi se prezentoval Cazorla, avšak Harper svůj tým podržel a druhý gól neinkasoval.
29
Fotbalisté Arsenalu se velmi zlobili, že sudí East uznal branku, kterou zaznamenal v 17. minutě Diamé. Podle opakovaného záběru to totiž vypadalo, že Diamé si v souboji s protihráčem pomohl faulem, a tak měl rozhodčí správně odpískat nedovolený zákrok. Nicméně gól platí, a tak musí domácí tým hodit vše za hlavu a pokusit se o vedoucí branku.
27
Faulovaný byl Diamé, a tak se hosté zmocnili míče.
25
Fotbalisté Arsenalu rozehráli a postupně se dostali na útočnou polovinu, avšak Cazorla obdržel těžkou přihrávku do velkého vápna a domácí tým o balon přišel.
24
Diamé znovu fauloval, tentokrát poslal k zemi Welbecka. Arsenal bude opět rozehrávat.
23
Diamé fauloval svého protihráče, a tak dostal Arsenal výhodu volného přímého kopu. Nicméně domácí tým ze standardní situace nic nevytěžil, a tak se stav skóre nemění.
21
Flamini se prezentoval zajímavou ránou, avšak bránící protihráč zasáhl na jedničku a tvrdou střelu zablokoval.
17
MOHAMED DIAMÉ vzal vše na sebe a jeho spoluhráči určitě nelitovali. DIAMÉ si totiž střihl parádní sólo, které okořenil krásným gólem. Hned několik hráčů Arsenalu se snažilo svého protihráče zastavit, ale DIAMÉ prokázal skvělou práci s balonem a fyzickou vyspělost. Senegalský záložník došel s míčem až do vápna, kde elegantně překonal domácího brankáře, a vyrovnal tak na 1:1.
17
Hull City teď hrozně chyboval v defenzívě a mohl na to doplatit. Tuším, že Davies ztratil rovnováhu a pustil za sebe Sáncheze, jehož pokus zablokoval protihráč. Nicméně k odraženému míči se dostal ještě Oxlade-Chamberlain, ale i jeho střelu protihráč zablokoval.
13
Na pravém křídle dobře spolupracoval Cazorla s Mertesackerem. Druhý jmenovaný zapojil do hry ALEXISE SÁNCHEZE, který obehrál svého protihráče, došel s míčem do velkého vápna a ze své pravačky vyslal prudkou ránu, proti které byl Harper bez šance. SÁNCHEZ tak přesným zásahem poslal Arsenal do brzkého vedení.
11
K odraženému balonu se dostal Welbeck, ale v zajímavé příležitosti branku pouze přestřelil.
10
Rohový kop si vzal na starost Cazorla, ale on ani jeho spoluhráči branku soupeře neohrozili. Stav skóre se v 10. minutě nemění.
10
Míč na pravačku si navedl Cazorla a poté se ho snažil uklidit do pravého horního rohu, avšak výtečně zasáhl brankář Harper, který tuto střelu zneškodnil a míč vytěsnil na rohový kop.
8
Parádní přihrávku obdržel Oxlade-Chamberlain od Sáncheze a poté tlačil míč na přední tyč, avšak pozorný Harper včas zasáhl a nikoho ke střele nepustil.
7
Parádní přihrávku za obranu obdržel Welbeck, který ze své kopačky vyslal jedovatou střelu, ale brankář Harper jeho pokus úspěšně vyrazil. Welbeck se dostal k odraženému balonu a znovu vypálil, ale ani tentokrát Harpera nepřekonal.
6
Na centrovaný míč si vyskočil hlavičkující Dawson, avšak jeho střela postrádala potřebnou razanci, a tak Szczęsny žádné potíže neměl.
5
Sánchez se prezentoval zajímavým centrem do vápna, kde se ke střele hlavou dostal Wilshere, avšak jeho pokus byl nepřesný, a tak Harper zasahovat nemusel.
3
Fotbalisté Arsenalu se snažili zaútočit podél pravé postranní čáry, ale přihrávka pro Sáncheze byla příliš dlouhá, a tak balon skončil v zámezí.
3
Hull zvolil pro dnešní utkání černé komplety.
3
Arsenal dnes hraje v tradičních červenobílých dresech a v bílých trenýrkách.
2
Na pravém křídle obdržel přihrávku Sánchez, ale okamžitě k němu přistoupili dva protihráči, kteří mu nic nedovolili. Balon mají na kopačkách hosté.
1
Domácí tým rozehrál a přesunul hru na levou stranu, avšak útočná akce se nepodařila, protože přišla nepřesná přihrávka.
1
O úvodní výkop se postaral Arsenal, který se s míčem přesunul na vlastní polovinu. Nicméně soupeř rozehrávku aktivně napadal a balon odehrál do zámezí. Nyní tak následuje autové vhazování pro Arsenal.
1
-4
Hlavní sudí East přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-6
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.
-12
Oba celky se po rozcvičce odebraly do svých šaten.

Arsenal FC: Szczęsny – Bellerín, Mertesacker (C), Monreal, Gibbs – Flamini, Wilshere – Oxlade-Chamberlain, Cazorla, A. Sánchez – Welbeck.
Náhradníci: Martínez – Rosický, Arteta, Ramsey, Coquelin, Campbell, Ajayi.

Hull City AFC: Harper – Chester, Davies (C), Dawson – Elmohamady, Huddlestone, Livermore, Diamé, Robertson – Ben Arfa, Hernández.
Náhradníci: Jakupović – Rosenior, Bruce, Ramírez, Quinn, Brady.

Rozhodčí: East – Beck, Nunn.
Hull City bude postrádat zraněného brankáře McGregora, kterého trápí rameno a dlouhodobě zraněného Snodgrasse, který má problém s čéškou.
Arsenal bude postrádat hned několik zraněných hráčů, mezi které patří Özil (koleno), Giroud (zlomená holenní kost), Debuchy (kotník) a Sanogo (podkolenní šlacha). Dále chybí i Chambers, který nemůže nastoupit kvůli karetnímu trestu. Rosický i Arteta měli problémy s lýtkem, ale na zítřejší utkání by měli být oba připraveni.
Papírovým favoritem je domácí Arsenal, ale nikde není napsáno, že Hull svému soupeři zápas neztíží. Fotbalisté Hullu mají zajímavě rozjetou sezonu a Arsenalu dnes zadarmo nic nedají.
Na zápas byli nominováni:

Arsenal FC: Martínez, Ospina, Szczęsny, Gibbs, Mertesacker, Monreal, Arteta, Cazorla, Coquelin, Diaby, Flamini, Oxlade-Chamberlain, Rosický, Wilshere, Sánchez, Campbell, Podolski, Welbeck.

Hull City AFC: Harper, Jakupović, Bruce, Chester, Davies, Dawson, Figueroa, Lenihan, Maguire, McShane, Robertson, Rosenior, Brady, Ben Arfa, Diamé, Elmohamady, Huddlestone, Ince, Livermore, Meyler, Quinn, Ramirez, Aluko, Hernández, Jelavić.
V posledním vzájemném utkání na Emirates Stadium byl úspěšnější domácí Arsenal. Zápas se odehrál 4. prosince 2013, kdy výhru Arsenalu (2:0) sledovalo 60 017 diváků. Skóre tehdy otevřel už ve 2. minutě Bendtner a druhý gól přidal ve 47. minutě Özil.
Hull City AFC má na svém kontě bodů 9 a v tabulce mu patří 11. příčka. Hull dvakrát zvítězil, třikrát remizoval a dvakrát poznal chuť hořké porážky. Dosavadní stav skóre je 11:11.
Arsenal FC má na svém kontě 10 bodů a v tabulce se nachází na 8. pozici. Hráči Arsenalu dvakrát zvítězili, čtyřikrát remizovali a jedenkrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 11:9.
Dnešní utkání bude řídit hlavní arbitr Roger East, na čarách mu budou asistovat Simon Beck a Adam Nunn. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Chris Foy.
Veškeré dění se bude odehrávat v Londýně, na stadionu Emirates Stadium, který má kapacitu 60 432 míst.
Hezké odpoledne, vítám Vás u komentovaného přenosu nejprestižnější a zároveň nejsledovanější fotbalové soutěže na světě. Anglická Premier League má na programu 8. kolo, ve kterém na sebe mimo jiné narazí i Arsenal FC a Hull City AFC. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.