SESTŘIH Premier League: Liverpool - Manchester City 2:1

Je konec! Liverpool ve šlágru kola udolal Manchester City 2:1 a opět se přiblížil k vytouženému postupu do Ligy mistrů. Naopak Citizens se zase vzdálila vidina obhajoby mistrovského titulu. Domácí šli do vedení už v 11. minutě, kdy se trefil Jordan Henderson. Ve 26. minutě srovnal Edin Džeko a na rozuzlení dramatického zápasu si museli diváci počkat až do 75. minuty. To ze své kopačky vypustil krásnou střelu Coutinho a Reds tak mohou slavit vítězství.
90+4
90+3
Sergio Agüero vyslal už spíše zoufalý pokus, který se mezi tyče zdaleka nevešel.
90+2
Hosté pod tlakem chybovali v rozehrávce a dvojice Coutinho – Sturridge mohla trestat. Druhý jmenovaný však nebyl puštěn k zakončení.
90+1
Útočný faul Bonyho na Kola Tourého. Reds mohou šetřit čas.
90+1
Tak ještě tři minuty!
90
Yaya Touré dotáhl míč až k šestnáctce a nahrál do šance Silvovi. Španělský záložník vyrovnání odmítl, netrefil bránu.
89
Škrtel odkopl před Agüerem míč do autu.
87
Daniel Sturridge mohl rozhodnout! Henderson obral o míč Tourého a přihrál Sturridgovi, který už byl sám před Hartem. Domácí útočník však branku těsně minul.
86
Žlutou kartu dostává hostující Bony, který trefil loktem Lallanu.
85
Coutinho zakončoval z hranice šestnáctky, Kompany jeho střelu srazil nad bránu.
84
Adam Lallana (Liverpool) zastavil faulem Milnera a vidí žlutou kartu.
82
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Alberto Moreno, přichází Kolo Touré.
82
Žlutou kartu dostává James Milner (Manchester City).
81
Brendan Rodgers bude posilovat defenzivu. Na nástup do hry se chystá Kolo Touré, bratr Yayi, který na hřišti válčí v barvách Citizens.
79
Mohlo být srovnáno! Agüero si v pokutovém území posadil Lovrena a pak těsně minul vzdálenější tyč domácí brány!
78
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Fernandinho, přichází Wilfried Bony.
76
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Lazar Marković, přichází Daniel Sturridge.
75
Liverpool právě vstřelil branku!
Před týdnem vstřelil COUTINHO nádherný gól Southamptonu a teď bude součástí sestřihů nejlepších okamžiků odehraného kola znovu! Brazilský reprezentant vypustil z rohu šestnáctky nádhernou technickou střelu, která zapadla do vzdálenější šibenice – 2:1.
75
Henderson ani nadvakrát neprotlačil míč na nabíhajícího Sterlinga. Zasáhl Kompany.
74
Centr Markoviće mířil na Lallanu, ten ale nedokázal zakončit v akrobatické pozici.
72
Do konce zbývá nějakých dvacet minut, rozhodovat už může každá chyba.
70
Standardní situaci rozehrával David Silva, jeho centr však přelétl všechny hlavy ve vápně.
70
Moreno fauloval Zabaletu, hosté budou rozehrávat z pravé strany.
69
Nasri nedokázal protlačit míč na své spoluhráče v šestnáctce, dobrou obrannou práci odvedl Škrtel.
68
Rychlý protiútok Liverpoolu zazdil Marković, který přihrál jen na kopačku Fernandinha.
67
Domácí pressing donutil Kompanyho k chybě v rozehrávce, belgický stoper přihrál jen do autu.
65
Pas Hendersona hledal Lallanu. Pro míč si ale jako první došel Hart.
65
Milner si při zpracování míče pomohl rukou. Rozehrávají Reds.
63
Hosté si rozvážně přihrávají na vlastní polovině.
62
Po hodině hry stále 1:1. Věřme, že v závěru zápas ještě vygraduje.
61
Po narážečce s Milnerem centroval Kolarov. Jeho nepovedený počin však končí až na druhé straně v autu.
59
Mignolet si došel pro dlouhý nákop, který mířil do jeho šestnáctky.
58
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází James Milner.
57
Coutinho si píchl míč kolem dvojice hráčů soupeře a byl faulován Fernandinhem. Žlutá karta pro záložníka Citizens.
55
Džeko v ostrém souboji s Canem. Faul odpískán bosenskému útočníkovi.
54
Coutinho zahrával standardní situaci. Lallana nakonec dostal míč do sítě, ovšem už předtím byl máván ofsajd Škrtelovi.
52
Sterling už je v pořádku a málem se dostal do velké příležitosti. Centr Lallany dopadl přesně na jeho kopačku, ale zakončení mu na poslední chvíli překazil Zabaleta.
51
Raheem Sterling zůstal po zákroku Kompanyho ležet na zemi. Reds budou zahrávat standardku.
50
Domácí nyní obléhají prostor u šestnáctky City.
49
Domácí v nebezpečné akci, Adam Lallana se rozhodl vše řešit sám a o balón ho na hranici šestnáctky připravil Kompany.
46
Hosté si vypracovali zajímavou příležitost. Ve vápně se dostal k hlavičce Agüero a míč skončil těsně nad bránou.
46
Statistiky 1. poločasu:
Střely na bránu – 3:1
Střely mimo – 3:3
Rohové kopy – 1:0
Držení míče (%) – 43:57
Máme za sebou velmi zajímavý první poločas! Liverpool začal skvěle a už v 11. minutě se po krásné střele Jordana Hendersona ujal vedení. Poté se dostali ke slovu hosté, nejprve Agüero nastřelil tyč, ale ve 26. minutě už bylo vyrovnáno, když se prosadil Edin Džeko. Po první půli tak platí stav 1:1.
45+1
45+1
Lallana našel ve vápně Sterlinga, který ale nedokázal z otočky hned zakončit. Ke střele se dostal až o chvíli později, ale jeho slabý pokus pokryl Hart.
45
Míč poslal do šestnáctky Allen, hosté se ubránili.
44
Sterling vybojoval na Zabaletovi roh.
44
Zabaleta se po narážečce od Tourého dostával s míčem do šestnáctky. Lovren ho však odstavil.
43
Dalekonosná střela Coutinha zamířila přímo do Harta, který míč bez problémů chytil.
41
I další akce hostí skončila postavením mimo hru.
41
Edin Džeko prověřil brankáře Mignoleta, ale v té chvíli již byl odmáván i odpískán ofsajd.
40
Fotbalisté z Manchesteru mají častěji míč na svých kopačkách, Liverpool vyčkává na brejky.
39
Sterlingovi byl odmáván ofsajd.
37
Nákop Kolarova dolétl až do rukavic brankáře Mignoleta.
36
Kompany fauloval na půlce Sterlinga. Rozehrávají domácí.
35
Málem dobrá šance pro Liverpool. Marković vysouval pěkným pasem Lallanu, který na míč o kousek nedosáhl.
34
Hosté se usadili na své útočné polovině, kde trpělivě kombinují.
32
Edin Džeko to zkusil z velké dálky, prostor mezi tyčemi nenašel.
31
Moreno se už řítil do hostující šestnáctky, naštěstí pro Citizens před ním stačil odkopnout míč Mangala.
29
Hosté rozehrávali standardní situaci. Míč poslal do šestnáctky Nasri, domácí obrana však odstavila Kompanyho od míče.
28
Domácí zahrávali rohový kop. Centr na bližší tyč obrana City snadno odvrátila.
26
Manchester City právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Agüero poslal míč do šestnáctky na nabíhajícího EDINA DŽEKA, který obstřelil vybíhajícího Mignoleta.
24
Kolarov si naběhl do ofsajdu, praporek pomezního okamžitě vylétl nahoru.
23
Držení míče v % – 46:54
21
Moreno byl v ofsajdu, veškeré vzrušení tak bylo zbytečné.
19
Nasri hledal rozběhnutého Zabaletu, který se ale proti obraně Reds neprosadil.
17
Hosté drží míč na útočné polovině a snaží se něco vymyslet proti obraně Reds.
15
David Silva fauloval Lallanu, kterému se moc nechce zpět na nohy.
14
Hraje se v obrovském tempu, je zřejmé, že proti sobě hrají dva skvělé týmy.
13
Mohlo být vyrovnáno! Agüero dostal přihrávku za obranu a z levé strany pokutového území nastřelil tyč!
11
Tenhle gól už platí! Míč před šestnáctkou obdržel JORDAN HENDERSON, stáhl si ho více do středu hřiště a zamířil do vzdálenějšího horního rohu Hartovy brány.
9
Po centru Coutinha dopravil míč do sítě Adam Lallana. Radost domácích fanoušků však byla předčasná, šlo o ofsajd.
8
První větší šance zápasu! Lallana obdržel přihrávku mezi obránce a na hranici šestnáctky se dostal i k zakončení. Přízemní střelu však lapil Joe Hart.
8
Zabaletův centr byl nepovedený a míč skončil za bránou Liverpoolu.
7
Pronikajícího Davida Silvu včas zastavil Emre Can.
6
Rozehrávající Kolarov se ocitl pod tlakem napadajícího Adama Lallany. Vše ale končí faulem hráče Liverpoolu.
5
Coutinho se při kličkování zahnal až do zámezí, vhazují Citizens.
3
Sergio Agüero byl v ofsajdu, rozehrávají domácí.
2
Dezorientovaný Lovren raději napálil balón do autu. Přitom měl dost času na konstruktivní rozehrávku.
1
První akci Liverpoolu táhli Sterling a Lallana. Druhý jmenovaný o míč ve vápně přišel.
1
Fanoušky na Anfieldu právě dostává do varu hymna Liverpoolu – You'll Never Walk Alone.

Liverpool FC: Mignolet – Can, Škrtel, Lovren – Marković, Henderson (C), Allen, A. Moreno – Coutinho, Sterling, Lallana.

Náhradníci: Ward – K. Touré, Lambert, Borini, Balotelli, Williams, Sturridge.

Manchester City: Hart – Zabaleta, Kompany (C), Mangala, Kolarov – Nasri, Y. Touré, Fernandinho, Silva – Agüero, Džeko.

Náhradníci: Caballero – Fernando, Milner, Bony, Lampard, Clichy, Demichelis.

Rozhodčí: M. Clattenburg – S. Beck, S. Burt.
Vzájemné zápasy:
Liverpoolu se na Citizens v poslední době moc nedaří. Z posledních dvanácti zápasů v rámci Premier League Reds zvítězili jen dvakrát, šestkrát ještě dokázali remizovat a zbylých šest utkání ovládli bleděmodří. Fotbalisté City zvládli výborně i první vzájemné měření sil v tomto ročníku, když na svém hřišti vyhráli 3:1. Nutno však také zmínit, že Manchester na Anfieldu zvítězil naposledy před téměř dvanácti lety...
Liverpool FC (6. místo, 13 výher, 6 remíz, 7 porážek, skóre 38:29, 45 bodů)
Také Liverpool má v nohách nepovedený zápas v evropských pohárech, který pro tým navíc již znamená konec účinkování v Evropské lize. V Istanbulu na stadionu Beşiktaşe Reds ztratili jednogólový náskok z domácího utkání a nakonec nezvládli ani penalty. Tým z města Beatles měl na odpočinek o dva dny méně, než Citizens, navíc v Turecku odehrál i s prodloužením hned 120 minut. V Premier League se však celek manažera Brendana Rodgerse dostal do výborné formy, v kalendářním roce 2015 jako jediný ještě nezakusil hořkost porážky a z posledních deseti zápasů má bilanci sedmi výher a tří remíz. Naposledy Reds zvládli veledůležitý duel na hřišti Southamptonu, kde zvítězili 2:0 a přiblížili nadosah příčkám, které zaručují postup do Champions League. Na třetí Arsenal již mají jen tříbodovou ztrátu.

Liverpool bude stále postrádat zraněného kapitána Stevena Gerrarda. Otazník visí také nad startem Jordana Hendersona, jenž kvůli problémům s kotníkem vynechal výjezd do Turecka. V Istanbulu nehrál ani nemocný Glen Johnson, ten už by měl být však v pořádku.

Posledních pět zápasů Liverpoolu v PL:
Aston Villa – Liverpool 0:2
Liverpool – West Ham 2:0
Everton – Liverpool 0:0
Liverpool – Tottenham 3:2
Southampton – Liverpool 0:2
Manchester City (2. místo, 16 výher, 7 remíz, 3 porážky, skóre 56:25, 55 bodů)
Fotbalisté City v úterý nevykročili do osmifinále Ligy mistrů zrovna šťastnou nohou. Doma s Barcelonou prohráli 1:2 a alespoň nějakou šanci na postup jim zachoval brankář Joe Hart, který chytil penaltu Messimu. V PL jsou však Citizens jediným týmem, který ještě může s Chelsea zabojovat o mistrovský titul. Poslední dva ligové zápasy ukázaly, že to v bleděmodré části Manchesteru myslí s obhajobou stále vážně a Stoke – 4:1 a Newcastle – 5:0 tak vyfasovali od svěřenců manažera Manuela Pellegriniho dohromady devět gólů.

Citizens mají pro zápas na Anfieldu k dispozici kompletní kádr. Poprvé v základní jedenáctce by se mohla objevit zimní posila ze Swansea, Wilfried Bony.

Posledních pět zápasů Manchesteru City v PL:
Man City – Arsenal 0:2
Chelsea – Man City 1:1
Man City – Hull 1:1
Stoke – Man City 1:4
Man City – Arsenal 5:0
Sportu zdar a fotbalu zvláště! V neděli hodinu popoledni nás čeká opravdová lahůdka v podobě utkání mezi Liverpoolem FC a Manchesterem City. Celek z Anfieldu nabral v roce 2015 skvělou formu, v Premier League ještě neprohrál, a ze středu tabulky se již plnohodnotně prokousal až do boje o postup do Ligy mistrů – vždyť na třetí Arsenal ztrácí jen tři body. Druzí Citizens zase dělají vše proto, aby stáhli v současnosti pětibodové manko na lídra z Chelsea. Můžeme se těšit na vynikající fotbal!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.