Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
Dnešní exhibici Sergia Agüera sledovalo na Etihad Stadium 53 580 diváků!
Nejlepším hráčem zápasu byl zvolen Sergio Agüero!
A je hotovo, Manchester City deklasoval na vlastní půdě Newcastle 6:1! Do druhého poločasu se šlo za vyrovnaného stavu 1:1, za dvě minuty ale zvýšil na 2:1 Sergio Agüero. Tento útočník ještě poté přidal další čtyři góly, když se prosadil ještě v devětačtyřicáté minutě, padesáté minutě, šedesáté minutě a dvaašedesáté minutě. Během dvaceti minut vsítil Sergio Agüero 5 gólů! Ve čtyřiapadesáté minutě se ještě prosadil Kevin De Bruyne skvostnými nůžkami, víc gólu už ale svěřenci kouče Manuela Pellegriniho nepřidali. Body tedy zůstávají na Etihad Stadium, Newcastle odjíždí bez bodů a navíc s pořádným výpraskem.
90+5
90+4
Po centru, který vyslal Kevin De Bruyne, se mohl hlavičkou prosadit Bony! Ten ale svoji hlavou míč absolutně netrefil, skóre se tak nemění.
90+4
Nedokázali. Zbývá nám posledních pár sekund tohoto utkání. U míče je Manchester City a pomalu se ještě posouvá dopředu.
90+3
Po opravdu velké odmlce se dostal s míčem do vápna Manchesteru Ayoze Pérez! Jeho pas na Mitroviće sklepl na rohový kop Pablo Zabaleta. Dokáží hosté z rohového kopu alespoň snížit?
90+2
Nastavily se 4 minuty nad rámec řádné hrací doby.
90+1
Kevin De Bruyne se dostal do nádherné šance a rozhodl se pro pas na Iheanacha! To nebylo to nejlepší rozhodnutí, jelikož přízemní pas skluzem odkopl mimo pokutové území Newcastlu obránce Coloccini.
90
Diváci už vesměs tleskají ve stoje a užívají si debakl Newcastlu. V zápase stále pokračuje, u míče je, překvapivě, Manchester City.
89
Ke konci je tu nějako více žluto. Další žlutou kartu obdržel Mangala.
88
V šanci se ocitl Wilfried Bony, jenže ani tentokrát se útočník Manchesteru nedokázal prosadit.
87
Fernando zastavil poctivým obranným zákrokem další pokus o útok Newcastlu. Následným centrem opět přesouvá hru před Krula.
86
Kolarov šel dolů po nehezkém zákroku od Mbemby, rozhodčí to ale jako faul nevyhodnotil. I tak jsou u míče stále domácí a snaží se vytvořit skulinku v obraně Newcastlu United.
85
Manchester se ubránil lehkému náznaku útočné akce od Newcastlu a opět přesunul hru před Krula. Ten si už na míč dlouho nesáhl, neboť Manchester pouze kombinuje.
84
V zápase se již pokračuje. U míče je opětovně Manchester City a koriguje dění na trávníku. Newcastle jen nečinně přihlíží a občas předvede nějaký ten defenzivní zákrok.
82
Už se nám tu dlouho neudělila žádná žlutá karta, což nyní napravil Pablo Zabaleta svým skluzem na Péreze.
81
Zbývá posledních pár minut, přidají fotbalisté Citizens ještě nějakou branku? Daleko od toho nejsou, Newcastle působí už opravdu hodně odevzdaným dojmem, zatímco Manchester je hodně při chuti.
80
Míče se po hodně dlouhé době dotkl i Joe Hart. Ale pouze proto, aby se i on zapojil do kombinací zadáků Manchesteru City.
79
A mohli jsme vidět další branku! Kelechi Iheanacho ale pálil pouze do Krula a Bony byl u dorážky pozdě. Tim Krul teď hosty hodně podržel.
78
Citizens stále nemají dost a neustále se drží u šestnáctky Newcastlu. Newcastle se už pouze brání a snaží se odvrátit ještě větší debakl.
77
Z velké dálky pálil Kelechi Iheanacho a málem to bylo 7:1! Tim Krul ale předvedl pěkný zákrok, kterým nedal střídajícímu hráčovi možnost skórovat, zatím.
76
Hráči Manchesteru si už dovolují riskantnější přihrávky a spíše se fotbalem už jen baví. O vítězi je rozhodnuto a utkání se dohrává spíše z povinnosti.
75
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází David Silva, přichází Kelechi Iheanacho.
74
Kolarov centroval přímo do malého vápna, kde už číhal Bony Wilfried! Jeho projektil ale, bohužel pro City, mířil těsně vedle klece Tima Krula. Následovat bude střídaní.
73
Hráči Citizens se už pouze drží na útočné půlce, kombinují, občas i vystřelí. Ale především si užívají tuto exhibici. Vítězství už Citizens opravdu nikdo nevezme.
72
David Silva nedokázal zpracovat míč a dopředu mohli jít hosté. Ti ale míč prakticky jen odevzdali zpátky Manchesteru.
71
Z rohového kopu nic nevzešlo, to ale Citizens vzhledem ke skóre opravdu mrzet nemusí.
70
Střelu Navase vyrazil Krul pouze před sebe, kde číhali další hráči Manchesteru! Jako první se ale k míči dostal Coloccini, který jej vyrazil na rohový kop.
69
Gólový stroj jménem Manchester City opět útočí. Tentokrát to zkoušel Fernandinho, s jeho projektilem si ale Tim Krul lámat hlavu nemusel.
68
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Moussa Sissoko, přichází Florian Thauvin.
67
Nyní zkoušel pálit Kevin De Bruyne, ovšem mířil mimo. Tim Krul bude vykopávat.
66
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Yoan Gouffran, přichází Cheick Tioté.
65
Tak Sergio Agüero další gól nepřidá, na trávníku ho střídá Bony Wilfried.
64
Domácí stále a stále kombinují na polovině Newcastlu, dočkáme se desítky? Není od toho daleko.
63
Manchester proměnil tento match v exhibici, které vévodí Sergio Agüero.
62
Manchester City právě vstřelil branku!
Tohle evidentně jen tak neskončí. Kevin De Bruyne našel nádherným pasem SERGIA AGÜERA, který přidává svůj pátý gól v tomto utkání a vyhání dost příznivců Newcastlu ze stadionu – 6:1!
61
Domácí jsou stále více a více při chuti. Hosté by si nejspíše už přáli konec duelu.
60
Manchester City stále nemá dost. SERGIO AGÜERO si na hranici pokutového území Newcastlu zastavil míč, pořádně se podíval a následně vypálil nechytatelnou ránu ke vzdálenější tyči, čímž přidává svůj čtvrtý gól v tomto zápase – 5:1!
58
A už jsme opět u branky Tima Krula, kde stále kombinuje Manchester. Sergio Agüero se snažil přidat čtvrtý gól po pasu od Navase, jenže bohužel pro City mířil těsně mimo tři tyče Krula.
57
V zápase se již pokračuje a po volném přímém kopu se hra přesunula před Joa Harta. Zde si ale drží míč domácí Manchester City, který je nyní hodně při chuti.
55
Moussa Sissoko si přivodil zranění a nechává se ošetřit, momentálně se nehraje.
54
A další branka! Rozjíždí se nám tu debakl? Na vysoký centr Navase zareagoval parádními nůžkami KEVIN DE BRUYNE, Tim Krul nestihl pomalu ani zareagovat – 4:1!
53
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Kevin Mbabu, přichází Jamaal Lascelles.
52
Newcastle tyhle dva rychlé góly hodně šokovaly. Hosté se drží míče a přemýšlí, jak se dostat zpět do zápasu.
50
Tak to je neskutečné! SERGIO AGÜERO se dostal do samostatného úniku a krásným lobem přes Krula dokonal hattrick během osmi minut – 3:1!
49
Obrat dokonán! SERGIO AGÜERO se před vápnem zmocnil míče, pohrál si s Gouffranem i Coloccinim a poté vypálil přesně za záda bezmocného Krula -2:1!
48
Newcastle zarazil další pokus o útok domácího celku a pomalým tempem se snaží přesunout dopředu.
47
Jesús Navas se ihned zapojil do kombinací a zkoušel vysunout Zabaletu. S tím si ale poradil kapitán hostujícího celku Coloccini.
46
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Jesús Navas.
46
Je za námi první poločas tohoto duelu. V osmnácté minutě šel do vedení překvapivě do té doby celkem nevýrazný hostující celek, když se hlavou prosadil Aleksandar Mitrović. Manchesteru trvalo pár minut, než se dostal zpět do zápasu, poté to ale bylo opět v jejich režii. Na skóre se to projevilo až ve dvaačtyřicáté minutě, když se prosadil hlavou Sergio Agüero. Čeká nás jistě zajímavý druhý poločas, dokonají Citizens svůj obrat?
45+3
45+3
Raheem Sterling byl faulován kousek od pokutového území Newcastlu, nejspíše uvidíme poslední gólovou šanci tohoto poločasu. Karta se ale evidentně udělovat nebude.
45+2
Fernandinho hrál až moc do těla, čehož si všiml hlavní arbitr Kevin Friend. Ten udělil záložníkovi Manchesteru žlutou kartu.
45+1
Nastavovat se budou tři minuty nad rámec řádné hrací doby!
45
Ke střele se dostala jedna z posledních letních akvizic Kevin De Bruyne! Jeho nádherný projektil by byl ještě dokonalejší, kdyby mířil za záda Krula.
44
Tempo nespadlo ani náhodou, ba naopak! U míče jsou domácí a chtějí dokonat obrat ještě před odpískáním prvního poločasu.
43
Strhnout si vedení zpět se snaží Newcastle, Manchester ale momentálně zavřel obranu a nedovoluje hostujícímu United projít dál.
42
Manchester City vyrovnává! Centr – hlavička – hlavička. Asi takto by se dala popsat akce Manchesteru na jejímž konci stál SERGIO AGÜERO, který si připisuje do svých statistik vyrovnávací gól – 1:1!
42
Po rohovém kopu se míč dostal zpět k jeho exekutorovi, jímž byl Kevin De Bruyne. Ten se tedy rozhodl znovu centrovat, jenže jeho centr srazil Mbabu na další rohový kop pro Citizens.
41
Ayoze Pérez si zkusil, jaké to je být sejmut skluzem. O skluz s postaral Raheem Sterling. Rozhodčí celou situaci nechal být co se karet týče. Newcastle si pouze rozehraje volný přímý kop na vlastní polovině.
40
Zbývá posledních pár minut do konce poločasu a u míče jsou fotbalisté domácího Manchesteru City. Podaří se Citizens ještě před pauzou dorovnat? Teď od toho nejsou daleko.
39
Otamendi skvěle přečetl hru a zastavil rozběhnutého Gouffrana. Následně ještě zkoušel pálil Wijnaldum, jeho dalekonosnou ránu ale bral Joe Hart spíše jako tréninkový pokus, neboť na ni krásně viděl a nedělalo mu sebemenší problém ji zastavit.
38
Z rohového kopu nic nevzešlo, následně se ještě rozhodl pálit zpoza pokutového území Newcastlu Fernandinho. Tim Krul si ale s jeho projektilem hravě poradil.
37
K exekuci standardní situace se opět postavil Kevin De Bruyne a opět to smrdělo gólem! Míč se dostal přímo na hlavu Colocciniho, což je sice soupeř, jenže míč odhlavičkoval nebezpečně blízko své vlastní klece. Rohový kop pro Manchester City.
36
Zabaleta zůstává ležet na zemi po nehezkém zákroku Anity. Ten dostává po právu žlutou kartu.
35
Mbemba skvěle odzbrojil Fernandinha, který sice míč vybojoval nazpět, ovšem Manchester se musí opětovně dostat blíže k vápnu Newcastlu.
34
A opět se dostal ke slovu Sergio Agüero! Jeho nádherná rána letěla, bohužel pro City, těsně mimo klec bezmocného Krula.
33
Aleksandar Mitrović se pustil do dalšího osobního souboje, tentokrát si vybral za terč Raheema Sterlinga, když s míčem mířil přímo na něj. Z této situace vytěžili volný přímý kop hosté.
32
Kevin De Bruyne – David Silva. Tihle dva si vyměnili hodně míčů a než se jeden z nich rozhodl pálit, vzal si kulatý míč do svého držení stoper Coloccini.
31
Raheem Sterling se snažil o vyškolení Janmaaty, ovšem spíše to schytal právě Sterling. Jelikož forward Manchesteru fauloval Janmaatu, tak ztrácí Manchester míč těsně před klecí Krula.
30
Janmaat je již zpátky na trávníku a zapojuje se do kombinací svého celku na polovině vetchého Manchesteru City.
29
Janmaat si vyžádal ošetření a hra se na chvíli přerušuje. Uvidíme, zda-li bude moct obránce Newcastlu pokračovat v zápase.
28
Tři na nikoho! I tak ale předvedl Joe Hart naprosto famózní zákrok, když skvěle vychytal Mitroviće a drží tak Manchester nad vodou.
27
U míče jsou stále hostující United. Konkrétně Wijnaldum si obehrál dva hráče City a zakládá další útok Newcastlu.
26
Opět se ke slovu dostal Aleksandar Mitrović! Tentokrát jeho hlavička mezi tři tyče Joa Harta nezamířila, ale neměla od toho daleko. Manchester aktuálně působí celkem odevzdaným dojmem.
25
Domácím skvěle vyšla ofsajdová past, které si všiml i rozhodčí a správně ji odpískal. Ayoze Pérez vstřelený gól ani neoslavoval.
24
Manchester je opět při chuti a kombinuje na polovině Newcastlu. Dokáží domácí zužitkovat tento tlak? Blízko měl Sergio Agüero zpoza vápna, jenže netrefil klec Tima Krula.
23
Faul si pro změnu vyzkoušel Fernando, opět se ale neudělila žádná karta. Tim Krul rozehraje standardní situaci hostujícího Newcastlu.
22
Domácí se drží míče, jenže se jim nějako nedaří prodrat se skrze defenzívu Newcastlu. Rodí se nám tady třetí prohra Citizens v lize v řadě?
21
Ve veliké šanci se ocitl Ayoze Pérez! Bohužel pro hosty odpískal pomezní rozhodčí ofsajd a gól na 0:2 se tak nekoná, prozatím.
20
Sergio Agüero se provinil dosti ostrým faulem a může být rád, že se tu nežlutí. Manchester tenhle gól Newcastlu hodně zaskočil.
19
Raheem Sterling ihned zkoušel centrem nalézt Agüera, jenže míč se dostal akorát tak do náruče Tima Krula.
18
Newcastle právě vstřelil branku!
Nedáš – dostaneš. Do vedení jdou hosté! Po krátkém centru od Péreze se dostal k hlavičce ALEKSANDAR MITROVIĆ, který překvapil nejednoho příznivce City – 0:1!
17
Kevin De Bruyne si nádherně obehrál Sissoka a pelášil na branku Tima Krula! Jenže i on narazil na defenzivně laděného Mbembu, který se postaral i o De Bruyneho.
16
Zabaleta svým pasem dostal do skvostné akce Raheema Sterlinga! Toho ale v pokutovém území srazil sporným zákrokem Mbemba, rozhodčí Kevin Friend penaltu nepíská.
15
Ve skvělé střelecké pozici se ocitl Fernandinho. Jenže ten si tak nějako nevšiml míče, který kolem něj prošel až se dostal k Coloccinimu.
14
Mitrović obdržel nádherný centr a vzdušnou ranou z voleje chtěl přestřelit Harta. Gólman Manchesteru ale skvěle nastavil ruce a nedovolil Mitrovićovi skórovat.
13
K míči se po delší odmlce dostali fotbalisté Newcastlu, zatím si ale pouze přihrávají na své půlce a vyčkávají na vhodný moment k přechodu do útoku.
12
Sergio Agüero se dostal k nádherné hlavičce! Jenže bohužel pro něj mířil jeho hlavičkový projektil přímo do nohy překvapeného Colocciniho. Dorážet ještě zkoušel Zabaleta, jenže ten to taktéž napálil do nejbližšího hráče Newcastlu United.
11
Hra má již od začátku velké tempo, výraznější gólovou šanci jsme ale viděli jen na jedné straně. Manchester míč od té doby prakticky z kopaček nepustil.
10
Kevin De Bruyne vymyslel skvělý pas, kterým hledal Davida Silvu. Přihrávku ale jakýmsi kouzlem stihl zarazit Mbabu, domácí z této akce vytěžili pouhé autové vhazování.
9
Hra se na chvíli přesunula na polovinu Manchesteru, kde domácí Citizens drželi míč. Posléze se svěřenci Manuela Pellegriniho opět vydávají směrem k brance Tima Krula.
8
K exekuci standardní situace se postavil Kevin De Bruyne, který málem překonal Krula. Ten míč vyrazil pouze před sebe, kde už číhal zcela osamocený Fernando. Ten ale trestuhodně nedokázal nadvakrát propálit ležícího Tima Krula.
7
Sergio Agüero chtěl svým pasem vysunout Sterlinga do útočné akce. Letní posilu Citizens ale odzbrojil skluzem obránce Daryl Janmaat.
6
Kevin De Bruyne se podél postranní čáry dostal s míčem až k šestnáctce Newcastlu, odkud pasem hledal někoho ze spoluhráčů. Míč ale pouze prosvištěl kolem všech živých a dostal se mimo hřiště.
5
Kevin De Bruyne ztratil míč u postranní čáry a Newcastle čekalo vhazování. Aut se dostal přímo na Fernandinha, který pro změnu opětovně přišel o míč po zákroku Anity a Newcastle se stěhuje dopředu.
4
Po odkopu Otamendiho se dostali k rohovému kopu hráči Newcastlu. Moussa Sissoko poslal od rohového praporku míč přímo na hlavu Zabalety, který jej okamžitě odhlavičkoval daleko od klece Joa Harta.
3
K míči se na chvíli dostali i Citizens. Konkrétně David Silva se před šestnáctkou hostujícího United snažil vyšachovat Colocciniho a najít Agüera. Coloccini ale situaci vyřešil elegantním skluzem a Tim Krul se tak nemusel situací nakonec vůbec zaobírat.
2
Otamendi zastavil pas Anity na Péreze, ovšem míč se od něj odrazil přímo na Mitroviće. Newcastle zatím na hřišti vůbec nedává znát roli outsidera.
1
O úvodní výkop se postarali hráči Newcastlu, Mbabu svým centrem okamžitě přesouvá hru před Joa Harta.
1
Hráči jsou již na trávníku Etihad Stadium. Utkání začne za pár okamžiků.

Manchester City: Hart (C) – Zabaleta, Otamendi, Mangala, Kolarov – Fernando, Fernandinho – De Bruyne, Silva, Sterling – Agüero.
Náhradníci: Caballero – Sagna, Bony, Navas, Demichelis, Iheanacho, García.

Newcastle United: Krul – Janmaat, Mbemba, Coloccini (C), Mbabu – Moussa Sissoko, Wijnaldum, Anita, Gouffran – A. Mitrović, Ayoze Pérez.
Náhradníci: Elliot – Williamson, P. Cissé, S. de Jong, Lascelles, Thauvin, Tioté.

Rozhodčí: Kevin Friend – Peter James Kirkup, Constantine Hatzidakis, Kevin Wright (všichni Anglie).
NEWCASTLE UNITED

To hosté jsou na tom úplně opačně, jelikož se nachází na předposlední příčce anglické nejvyšší soutěže. Sedm zápasů a pouhé tři body za tři remízy, to vskutku není nejlepší vizitka. Hráči Newcastlu se to jistě budou chtít snažit napravit, jen jim to los dnešním zápasem opravdu neulehčuje. Na Etihad Stadium přijíždí hosté jako jasní outsideři. Newcastle ale může mít krapet zvednuté sebevědomí z minulého zápasu, kdy překvapivě remizoval s londýnskou Chelsea 2:2.
MANCHESTER CITY

Domácí Citizens se potýkali s hodně povedeným vstupem do sezóny, kdy byli beznadějně první. Nyní ale ztrácí bod na svého největšího rivala Manchester United, který se šestnácti body vede tabulku anglické nejvyšší soutěže. Manchester totiž prohrál poslední dva zápasy v Premier League, když nejprve podlehl doma West Hamu United 1:2 a poté naprosto nezvládl utkání na půdě Tottenhamu Hotspur, kde prohrál vysoko 4:1. Dnes si domácí budou chtít jistě spravit chuť.
Příjemné sobotní odpoledne u sledování Barclays Premier League! V dnešním zápase se střetne Manchester City s celkem Newcastle United. Tímto zápasem vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.