Premier League - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Bournemouth - 1. prosince 2018   16:00

Manchester City
16' B. Silva  • 57' Sterling  • 79' Gündoğan (Sané)
3:1
(1:1)
Bournemouth
44' C. Wilson  (Francis)
Ederson – Danilo, Otamendi, Laporte, Zinčenko (54. Delph) – B. Silva (87. Mahríz), Fernandinho (C), Gündoğan – Sterling, Jesus (77. D. Silva), Sané.
Muric – Walker, Kompany, Delph, D. Silva, Mahríz, Foden.
Attwell – Burt, Eaton
Etihad Stadium, Manchester
54 409 diváků
Bournemouth
Begović – Francis (C), S. Cook, Aké, Mings, Daniels – J. King (85. Stanislas), Surman, L. Cook, Fraser (72. Brooks) – C. Wilson (85. Mousset).
Boruc – Rico, Gosling, Stanislas, Brooks, Mousset, Defoe.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne.

Fauly: 9:3
Zápas skončil, jasný favorit Manchester City nakonec získal další tři body, Bournemouth doma porazil 3:1. Domácí byli ve většině zápasu aktivnějším a lepším týmem, takže si vítězství zaslouží a udrží si první místo v tabulce Premier League. Bournemouth naopak prohrál už počtvrté v řadě. Domácí poslal v prvním poločase z dorážky do vedení Bernardo Silva. Na konci poločasu se ale Citizens dostali pod tlak a výsledkem bylo vyrovnání hlavičkou Calluma Wilsona. Ve druhém poločase domácí o svém vítězství rozhodli. Raheem Sterling nejprve trefil tyčku, ale o pár minut později se už radoval z gólové dorážky. Poté ještě přidal gólovou pojistku po přihrávce Saného Fernandinho a o vítězi tohoto duelu už nemohlo být pochyb.
90+4'
90+3'
Ještě centroval David Silva, jeho míč v pohodě ze vzduchu stáhl Asmir Begović.
90+3'
Ještě dokonce mohli domácí přidat jeden gól. Vypadalo to, že se chystá Raheem Sterling střílet pravou nohou zpoza šestnáctky. Nakonec se rozhodl přihrávat, ale jeho pas byl nepřesný.
90+2'
Dnešní utkání sleduje 54 409 diváků.
90+2'
Teď už zase hrají domácí a budou chtít dohrát zápas hlavně v klidu.
90+1'
Bournemouth si pak ještě vybojoval rohový kop. Ten rozehrál Simon Francis, ale hosté snížit nedokázali a nevykřesali naději na zázrak.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Bournemouth se ubránil rohovému kopu a pak se vydal po levé straně dopředu. K centru se sice Brooks nedostal, ale hosté budou vhazovat.
90'
Rijád Mahríz byl znovu v akci. Dostal pěkný míč za obranu, ale od míče ho odstavil Tyrone Mings. Domácí mají rohový kop.
89'
Nově vystřídaný útočník Rijád Mahríz se hned zapojil do hry, jeho první akce ale pro domácí nedopadla ideálně.
88'
Akce Bournemouthu po pravé straně byla zastavena, protože v ofsajdu byl jeho kapitán Simon Francis.
87'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Rijád Mahríz.
86'
Ten Citizens rozehráli rychle a na krátko a do pokutového území míč nezamířili.
86'
Domácí kopali rohový kop z pravé strany. Míč propadl až za vápno na Saného a ten hned vypálil. Hosté míč srazili na rohový kop.
85'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Lys Mousset.
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Joshua King, přichází Junior Stanislas.
85'
Ten se individuálně dostal ke střele a Asmir Begović musel jeho střelu z velkého úhlu, která byla ale hodně prudká, vyrážet.
84'
Velké sebevědomí mají hráči Manchesteru City. Znovu byla k vidění uklidňující kombinace a pak z ničeho nic dlouhá přihrávka na Saného.
83'
Bournemouth sice získal míč, ale následně byl pod tlakem, takže o něj zase přišel. Domácí jsou při chuti a budou ještě chtít navýšit své vedení.
82'
Znovu jsou domácí nebezpečně blízko šestnáctky Bournemouthu a znovu má v jejich akci prsty německý rychlík Sané.
81'
Navíc už zase hrají domácí, kteří budou nyní ještě více praktikovat typickou rozehrávku za pomocí krátkých přihrávek.
80'
Tak teď už to budou mít hosté s vyrovnáním hodně těžké. Dát dva góly bude skoro nemožné.
79'
Manchester City právě vstřelil branku!
Manchester City se dostává do vedení 3:1 a zdá se, že je rozhodnuto. Sané dostal zpátky přihrávku od Davida Silva, pak se podíval a našel přihrávkou pod sebe ve vápně ILKAYE GÜNDOĞANA. Ten střelou z první propálil Begoviče, který neměl šanci zasáhnout. Asistence: Leroy Sané.
79'
Bernardo Silva si míč přehodil na pravou nohu a odcentroval. Málem se k hlavičce dostal Otamendi, ale nakonec na míč nedosáhl.
78'
Domácí nyní chtějí trochu zabrzdit rozjetý Bournemouth, předává si míč mezi svými obránci na své polovině hřiště.
77'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází David Silva.
76'
Manchester City se bude muset i dál bránit, protože po nepřesné přihrávce skončil míč v autu.
75'
Následně se domácí ubránili dalšímu rohovému kopu.
75'
Callum Wilson nebyl daleko dalšímu vyrovnání. Míč na něj omylem přizvedl hlavou Danilo, ale anglický útočník netrefil míč dobře.
74'
Brooks rozehrál roh velice dobře, domácí měli problémy. Ale ubránili se a to je pro ně to nejdůležitější.
74'
A nyní mohou zahrozit hosté, kteří mají rohový kop z pravé strany.
73'
Sterling se ještě tentokrát snažil místo střely přihrávat, ale nebyla to dobrá varianta, protože míč na žádného ze svých spoluhráčů nedostal.
72'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Ryan Fraser, přichází David Brooks.
72'
Sané z levé strany pronikl do pokutového území a stihl i odcentrovat. Ale nikoho v modrých dresech nenašel.
71'
Bournemouth se sice zatím brání dobře, až na drobné výjimky, ale jak dlouho mu to ještě vydrží?
70'
Manchester City dál tlačí na obranu Bournemouthu a rád by zápas co nejdříve definitivně rozhodl.
69'
Na malou chvíli se hosté dostali na útočnou polovinu hřiště, ale nyní se už zase musí soustředit na obranou činnost.
68'
Nakonec ještě z druhé vlny pálil brazilský záložník Fernandinho, jeho střela po zemi ale nebyla přesná.
67'
Ani rohový kop domácí nerozehráli špatně, ale hosté se ubránili. Jsou ovšem dál pod tlakem.
66'
Gabriel Jesus mohl zvýšit vedení Manchesteru City. Po standardní situaci nebezpečně hlavičkoval, ale Asmir Begović jeho pokus vytáhl na rohový kop.
65'
Domácí v tuto chvíli nikam nespěchají, ale hosté musí být neustále na pozoru, protože rychlá přihrávka dopředu může přijít takřka kdykoliv.
64'
Manchester City už zase útočí do plných. Dá se očekávat, že hosté budou poctivě bránit a budou chtít spoléhat na brejky.
63'
Ilkay Gündoğan fauloval Simona Francise, takže hrát budou hosté.
63'
Hosté se v pohodě ubránili a pak chtěli hned pospíchat do brejku. Jenže to by musely být jejich přihrávky přesnější.
62'
Zpoza vápna natáhl ke střele brazilský krajní obránce Manchesteru City Danilo a vybojoval rohový kop.
61'
Ilkay Gündoğan poslal kolmici na rozběhnutého Saného, tomu chyběl opravdu malý kousek, aby běžel sám na branku. Ale k míči se nakonec nedostal.
61'
Tak prozatím pokračuje Aymeric Laporte ve hře, uvidíme, jak se to s ním bude vyvíjet.
60'
Možná přijde komplikace pro domácí, protože kulhá obránce Laporte a možná bude muset střídat.
59'
Bournemouth je znovu u míče, ale musí si dávat pozor na vysoké napadání Manchesteru City.
58'
Po faulu na Mingse budou rozehrávat z vlastní poloviny hosté.
57'
Tak už se RAHEEM STERLING dočkal, znovu se prosazuje proti svému oblíbenému soupeři a vrací Manchesteru City vedení. Z pravé strany vystřelil Danilo. K dorážce se ještě nedostal Jesus, ale pak už tam byl Sterling a míč dorazil z blízka nekompromisně do sítě. Bez asistence.
56'
Sterling teď centroval z pravé strany, ale jeho míč tentokrát nebyl vůbec přesný.
55'
Bournemouth má sice občas štěstí, ale jinak se zatím dnes brání dobře. Největší problémy mu dělají křídelníci Sterling a Sané.
54'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Olexandr Zinčenko, přichází Fabian Delph.
54'
Sterling tentokrát z pravé strany odcentroval, Asmir Begović dokázal balón vyboxovat.
53'
Sterling se poprvé ve druhém poločase dostal ke svému typickému přímočarému průniku do vápna. Dostal se kolem čtyř hráčů Bournemouthu, ale nakonec jeho střelu zablokoval Andrew Surman a pak skončil míč na tyči.
52'
Bournemouth se znovu chtěl přiblížit brance Citizens, ale tentokrát vše skončilo u Wilsona, kterému nevyšlo zpracování míče.
51'
Callum Wilson se pak ještě střetl s Edersonem, který už měl míč v držení a do strkanice se ještě zapojil i Fernandinho. Rozhodčí to nakonec vyřešil domluvou.
50'
Dlouhý aut házel z pravé strany Steve Cook a dostal míč až do vápna. Ten pak propadl až k brankáři Edersonovi.
49'
Hosté se ale znovu ubránili, dobrou práci odvedl Charlie Daniels. Od branky bude rozehrávat Asmir Begović.
48'
Druhý poločas začíná stejně jako ten první větší aktivitou ze strany domácího mužstva.
47'
Zinčenko měl na starosti akci Citizens po levé straně, ale nakonec se to domácí rozhodli přenést na stranu opačnou.
46'
Obě mužstva nastoupila do druhého poločasu beze změn.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
První poločas slibuje drama do toho druhého, protože Manchester City hraje s Bournemouthem na domácím hřišti 1:1. Domácí byli samozřejmě častěji na míči a také mnohem aktivnější, ale moc šancí si nevytvořili. Vlastně jen jednou vystřelili mezi tři tyče a tato střela byla gólová a měl ji na svědomí Bernardo Silva. Hosté se od té doby dobře bránili, vystrašila je jen střela Saného, která byla ale nepřesná. V závěru poločasu už více zlobil Bournemouth. Nejprve centr Kinga jen těsně nezastihl Wilson. Poté Kingovu střelu zablokoval Laporte a pak už to vyšlo. Francisův centr z levé strany poslal hlavou do sítě Callum Wilson.
45+2'
45+1'
V nastaveném čase se zatím moc nehraje, od branky bude rozehrávat Asmir Begović.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
44'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno, domácí si o to na konci poločasu doslova koledovali. Nakonec je překonala jednoduchá akce hostů. Z pravé strany nacentroval Francis a našel přesně hlavu CALLUMA WILSONA. A ten znovu ukázal, že se v podobných pozicích často nemýlí, Ederson nedokázal míč vytěsnit. Asistence: Simon Francis.
43'
Píská se proti brance Manchesteru City, poté co byl u středové čáry faulován útočník Bournemouthu Joshua King.
42'
Fraser našel ve vápně Kinga a ten měl další šanci na vyrovnání. Ale trefil jen obránce Otamendiho stojícího před sebou.
41'
Leroy Sané ukázal Laportemu za jeho přihrávku palec nahoru, ale pokračovat ve hře nemohl, protože byl zastižen v ofsajdu.
40'
Domácí ještě jednou dostali míč před branku CIty, ale domácí si znovu poradili.
39'
Joshua King poslal velice dobrý centr do vápna Manchesteru City. Chyběl opravdu jen kousek, aby špičkou kopačky na míč dosáhl. Wilson. Nakonec Ederson míč vyrazil do autu.
38'
Tyrone Mings hlavou sklepl míč pro brankáře Asmira Begoviće. Ten tak bude mít na starosti i další rozehrávku „charries“.
37'
Po rychlé akci Citizens nakonec skončil na levém křídle u Saného. Ten si přehodil míč na pravou nohu a pak prudce vystřelil. Jenže také nepřesně.
36'
Domácí se dopustili útočného faulu, takže Bournemouth si může na chvíli odpočinout od bránění. Míč pošle do hry nákopem Asmir Begović.
35'
Právě přes Danielse se dostal Sterling z pravého křídla ke střele, ale před brankou byl jen Jesus, který na míč nedosáhl.
34'
Znovu si hosté pokazili svou nadějně rozjetou akci nepřesností. Tentokrát se stal viníkem Charlie Daniels, jeho pas vystihl Danilo.
33'
Francis to tentokrát nezvládl. Jeho přihrávka od pravé postranní čáry mířila Wilsonovi daleko za paty. Odevzdaný míč pro Manchester City.
32'
Nathan Aké byl u míče dříve než útočník domácích Jesus, takže nyní může založit akci svého týmu a nemusí se rychle zbavovat míče.
31'
Simon Francis dostal na pravé křídlo příliš prudkou a nepřesnou přihrávku. S tím nemohl nic udělat, hrát tak budou znovu domácí Citizens.
30'
Ilkay Gündoğan byl zezadu jednoznačně postrčen Joshuou Kingem. Dnes se zatím hraje hodně čistě, ale tohle faul byl.
29'
Znovu to Citizens nevyšlo na první dobrou, a tak vrací míč tentokrát až k brankáři Edersonovi, který se zatím jinak moc do hry nezapojil.
28'
Sami si to ale hosté pokazili Lewis Cook přihrával centrem na Francise, ale ten byl v postavení mimo hru.
27'
Bournemouth je u míče a může něco vymyslet. Aktuálně drží míč z levé postranní čáry.
26'
Když domácí nevidí cestu do vápna z jedné strany, tak se klidně vrátí až ke stoperům a zkusí to znovu jinudy. Tak jako třeba zrovna teď.
25'
Jesus dostal přihrávku za obranu, ale jeho centr z levé strany byl už zbytečný, protože byl v ofsajdu.
24'
Danilo tentokrát centroval, ale nebyl to přesný míč. Hosté hlavou míč dostali ve z vápna a novou akci Citizens založí krajní obránce Olexandr Zinčenko.
23'
Po Bernardově přihrávce se dostal ke střele zpoza vápno krajní bek Danilo. Jeho pokus ale obránci Bournemouthu zablokovali.
22'
Obrázek hry se po krátkém intermezzu v podobě akce Bournemouthu zase vrátil do normálu. Manchester City drží míč a hledá skuliny v postavení soupeře.
21'
Kapitán hostů Simon Francis dobře pronikal po levé straně a pak poslal před branku City zajímavý míč. Domácí se ale nakonec v pohodě ubránili.
20'
Sterling dnes svedl už několik soubojů s obráncem Bournemouthu Tyronem Mingsem. Ten ho tentokrát čistě od míče odstavil.
19'
Bournemouth je už zase zatažený kompletně na své polovině a čeká, s čím přijdou domácí fotbalisté.
18'
Znovu tu byla spolupráce Saného a Bernarda Silvy. Tentokrát střela Portugalce nebyla přesná.
17'
Domácí si nyní museli dát pozor i vzadu, míč z vápna vyhlavičkoval Danilo.
17'
16'
Z ničeho nic to domácí zrychlili a okamžitě je z toho gól. Zinčenko si všiml Saného v náběhu a poslal mu nádhernou přihrávku. Proti německému reprezentantovi ještě dokázal Asmir Begović zasáhnout, ale pak se míč odrazil k BERNARDE SILVOVI, a ten už neměl problém míč dorazit do prázdné brány. Bez asistence.
15'
Citizens zahajují svou typickou kombinaci další akci, zatím kombinují mezi svými obránci.
14'
Sterling už se zase pustil přímočaře dopředu, ale tentokrát mu průnik jeden na jednoho nevyšel.
13'
Raheem Sterling udělal několik přešlapovaček a dostal se tak do vápna, ale pak mu nevyšla přihrávka, neoslovil nikoho ze svých spoluhráčů v pokutovém území
12'
Olexandr Zinčenko nakonec dobrým prudkým centrem vyzval je střele Gabriela Jesuse, ale brazilský útočník na míč těsně nedosáhl.
11'
Aymeric Laporte poslal nádherný dlouhý míč na levé křídlo na rozběhnutého Saného. Ten nakonec necentroval, ale poslal míč pod sebe.
10'
Sterling dokázal z pravé strany odcentrovat, ale jeho míč přeletěl všechny hráče City stojící v pokutovém území.
9'
Bernardo na pravé straně neviděl prostor na to, jak by se dostal do šestnáctky, tak to domácí zkusí po levé straně.
8'
Sané si hezky zpracoval míč hrudí, pak zrychlil a z levé strany poslal střílený centr před branku. Asmir Begović míč vyboxoval.
7'
Spolupráce Ilkaye Gündoğana a Gabriela Jesuse nakonec nevyšla, takže to Citizens musí zkoušet trpělivou kombinací znovu.
7'
Aymeric Laporte byl u míče dřív než Callum Wilson a situaci vyřešil přihrávkou na brankáře Edersona.
6'
Raheem Sterling se individuálně dostal až do pokutového území. Tam proti němu ale bylo hned pět hráčů Bournemouthu a tady neměl anglický reprezentant šanci se prosadit.
5'
Olexandr Zinčenko má sice dlouhé nohy, ale nyní ani on nedokázal zastihnout po nepřesné přihrávce míč na hrací ploše.
4'
Hosté si vybojovali rohový kop, který pak rychle na krátko rozehráli. Sehráli to dobře. Ryan Fraser poslal prudký míč před branku a Callum Wilson patou zakončoval. Ale nepřesně.
3'
Otamendi se dopustil nedovoleného zákroku, takže hosté si mohou na chvíli oddechnout a budou rozehrávat z vlastní poloviny.
2'
A Manchester City už je zase usazený na polovině soupeře. Tentokrát to zkouší postupným útokem.
1'
Domácí začali pěkně zostra. Do první šance zápasu se dostal Sané. Ten centroval z levé strany. Asmir Begović míč pokryl před dotírajícím Jesusem
1'
Od úvodního hvizdu už nás dělí jen sekundy, vše je připraveno.
Hráči obou týmů už jsou nastoupeni na hrací ploše. Domácí Manchester City bude hrát v tradičních světle modrých dresech, Bournemouth dnes nastoupí ve své venkovní bílé variantě.

Manchester City: Ederson – Danilo, Otamendi, Laporte, Zinčenko – B. Silva, Fernandinho (C), Gündoğan – Sterling, Jesus, Sané.
Náhradníci: Muric – Walker, Kompany, Delph, D. Silva, Mahríz, Foden.

AFC Bournemouth: Begović – Francis (C), S. Cook, Aké, Mings, Daniels – J. King, Surman, L. Cook, Fraser – C. Wilson.
Náhradníci: Boruc – Rico, Gosling, Stanislas, Brooks, Mousset, Defoe.

Rozhodčí: Attwell – Burt, Eaton.
AFC Bournemouth

Bournemouth vstoupil do letošní sezóny skvěle a deset kol atakoval příčky zaručující účast v příštím ročníku Ligy mistrů, v posledních třech zápasech ale přeci jen přišlo vystřízlivění a po třech prohrách 1:2 v řadě klesl tým Eddieho Howa na stále výborné osmé místo.

Osmé místo patří Bournemouthu také v tabulce zápasů na hřištích soupeřů, kde ze šesti vystoupení mají vyrovnanou bilancí tří výher a tří porážek.

"Cherries" se vůbec nedaří na Etihad Stadium, odkud si po postupu do Premier League odvážejí pouze vysoké prohry, postupně domácím podlehli 1:5, 0:4 a loni znovu 0:4.

Trenér Howe se v dnešním utkání musí obejít bez zraněného Adama Smithe a vykartovaného Jeffersona Lermy, nejdražší posilu klubové historie. Nejistý pak je start Dana Goslinga, jenž v posledním utkání proti Arsenalu utrpěl lehčí zranění kolene, v týdnu pak netrénoval.

Manchester City do utkání vstupuje se sérií pěti ligových výher v řadě, přičemž jediný soutěžní zápas prohrál v Lize mistrů s Lyonem už v polovině září. Od té doby napříč všemi soutěžemi ze čtrnácti zápasů dvanáct vyhrál a remizoval jen v Liverpoolu a při odvetě v Lyonu.

Trenér "Citizens" Pep Guardiola už na tiskové konferenci napověděl, že by mohl protočit základní sestavou, neboť už za tři dny čeká jeho tým další ligový zápas.

Utkání v Lyonu kvůli menším zdravotním potížím vynechali Bernardo Silva, Gabriel Jesus a Ilkay Gündogan, všichni by ale mohli dnes být připraveni, chybět naopak jistě bude zraněný Kevin De Bruyne.

Speciální formu na dnešního soupeře má Raheem Sterling, ten v kariéře hrál proti Bournemouthu pětkrát a během těchto zápasů vstřelil sedm branek a na další dvě přihrál, na branku či asistenci proti "Cherries" potřebuje jen 48 minut.
Hezké sobotní odpoledne při sledování přenosu čtrnáctého kola anglické Premier League, lídr tabulky a největší favorit celé soutěže přivítá velké překvapení letošního ročníku, osmý Bournemouth.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.