Premier League - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Burnley - 3. října 2020   21:00

Newcastle
14' Saint-Maximin (C. Wilson) • 65' C. Wilson (Saint-Maximin) • 77' C. Wilson
3:1
(1:0)
Burnley
61' A. Westwood
Newcastle
Darlow – Krafth, F. Fernández, Schär (55. Manquillo), Lewis – Hendrick, Shelvey, Hayden, Saint-Maximin (73. Fraser) – Joelinton (90+3. M. Longstaff), C. Wilson.
Gillespie – Manquillo, Fraser, Jacob Murphy, Almirón, M. Longstaff, Carroll.
Coote – Betts, Hopton
St James' Park, Newcastle upon Tyne
Burnley
Pope – Bardsley, K. Long, Tarkowski, Ch. Taylor – Brownhill, A. Westwood, D. Stephens (68. Gudmundsson), McNeil – Wood, A. Barnes (78. Vydra).
Peacock-Farrell – Pieters, Dunne, Gudmundsson, Brady, Benson, Vydra.

Díky za pozornost a zase někdy na počtěnou.
Je dobojováno. Burnley začalo druhý poločas aktivně a Ashley Westwood po hodině hry srovnal. Domácí ale měli Allana Sainta-Maximina a hlavně tedy Calluma Wilsona, který dvěma zásahy rozhodl o tom, že domácí Newcastle získá tři body!

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:2. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 13:17.
90+5'
90+4'
Matthew Longstaff po patnácti sekundách na hřišti mohl hned skórovat. Anglický záložník se napřáhl ke střele před vápnem, ale míč skončil jen těsně vedle tyčky.
90+3'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Joelinton, přichází Matthew Longstaff.
90+3'
Kevin Long byl na konci akce, kdy se snažil ve výskoku trefit míč nohou, což se mu sice povedlo, ale rána to byla hodně nepřesná.
90+2'
Utkání se ale už jen dohrává. Burnley se ještě snaží a Vydra nyní vybojoval standardní situaci před vápnam. Čeká nás ještě jedna zajímavá standardka.
90'
Začala devadesátá minuta utkání mezi Newcastlem a Burnley. Domácí celek se brání, nad rámec utkání budou nastaveny čtyři minuty.
89'
Karl Darlow si nyní počkal na další centrovaný míč a potvrdil velice dobrý výkon v tomto duelu. Newcastlu už tři body nejspíše nikdo a nic nevezme.
88'
Domácí se málem dostali až do vápna a do výborné střelecké pozice. Burnley ale zabránili čtvrté pohromě a nyní se sami prodírají do útoku.
86'
Matěj Vydra se dostal do hry, ale útok Burnley byl zastaven odpískáním ofsajdového postavení. Pokračovat se tak bude odkopem od branky Darlowa.
84'
Magpies se už moc nikam neženou a přihrávají si v obraně. Někdy až na hranici risku, ale zatím se hosté míče nezmocnili.
83'
Míč hledal na zadní tyčce Jeffa Hendricka, který jen o milimetry nezasáhl míč a nepřidal případně čtvrtou branku svého celku.
82'
Callum Wilson sice míč ve vápně nezachytil, ale následně si došel pro faul u levé lajny. Domácí tak budou zahrávat standardní situaci z této pozice.
80'
Ryan Fraser dostal přihrávku do běhu, ale byl tísněn bránícím hráčem. Zkoušel tak překvapit brankáře z dálky a málem se mu to povedlo. Bude z toho roh.
79'
Po faulu a kratším ošetřování se pokračuje hrou ve středu hřiště. Na travnaté ploše je už i Matěj Vydra, který ale nepřichází v úplně dobré situaci.
78'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Ashley Barnes, přichází Matěj Vydra.
77'
Newcastle právě vstřelil branku!
Autorem branky z pokutového kopu je CALLUM WILSON! Zkušený útočník to zkusil jako Antonín Panenka a byl úspěšný – Newcastle vede už o dvě branky!
76'
Nick Pope nyní udělal obrovskou chybu, když nerozehrál a skočil pod nohy Ryana Frasera. Bude z toho penalta a míč si staví Callum Wilson!
74'
Ashley Barnes šel nyní po levé straně do útoku a po faulu se ohnal a nakopl Manquilla mezi nohy. To klidně mohlo být potrestáno druhou žlutou kartou...
73'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Allan Saint-Maximin, přichází Ryan Fraser.
72'
Právě Allan Saint-Maximin nyní leží ve středovém kruhu a dost možná bude střídat. Za pomoci doktorů opouští hřiště.
71'
Allan Saint-Maximin nyní čaroval u levé strany vápna a následně přihrával před vápno. Odtud přišla spíše taková propagační střela, kterou Pope pohodově chytil.
69'
Žlutou kartu dostává Dwight McNeil (Burnley FC).
68'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Dale Stephens, přichází Johann Gudmundsson.
65'
Domácí celek ale vrací úder a opět u toho byl skvělý Saint-Maximin! Ten utekl po pravé straně, aby našel u levé tyčky úplně volného CALLUMA WILSONA, který se nezmýlil. Asistence: Allan Saint-Maximin.
64'
Domácí se po delší době dostali do vápna. Centrovaný míč z pravé strany letěl na zadní tyčku a proletěl kolem hlav asi tří hráčů, ale ani jeden se neprosadil.
63'
Po hodině hry tak máme srovnáno a začínáme tak do začátku, jak se říkává. Dočkáme se dalších branek a obratu ve skóre?
61'
Burnley právě vstřelilo branku!
Zasloužená branka hostujícho celku, která byl aktivní a nyní vyrovnává! ASHLEY WESTWOOD si počkal na levé straně vápna, kde se k němu dostal míč a odkud se z voleje a nártem trefil nádherně ke vzdálenější tyčce.
59'
Do vápna Newcastlu letěl další míč, tentokráte z levé strany až na zadní tyčku. Darlow v brance ale opět připraven, dnes zatím podává velice dobrý výkon.
58'
Charlie Taylor se po skvělé kličce dostal před vápno, kam centroval nártem. Bránící hráči ale jeho míč zachytili a pokračuje se akcí domácích.
57'
Karl Darlow si nyní naskočil na míč, který šel do jeho šestnáctky dříve, než tam byl útočící hráč Burnley. Poslední chvilky jsou celkem nezáživné.
55'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Fabian Schär, přichází Javier Manquillo.
53'
Následně šli domácí po levé straně do útoku, ale Jamal Lewis vymyslel jen přízemní přihrávku do rukavic připraveného brankáře Popeho.
52'
Velice dobrá akce od hostujícího celku! Chris Wood si naskočil na velice dobrý centr a hlavičkou zakončoval na první tyčku, kde se ale výborně zaskvěl Karl Darlow!
51'
Druhý poločas začal v takovém poklidném tempu. Ani jeden z celků se nežene moc do útoku a na první náznaky útoku čekáme.
49'
Na žluté karty máme srovnáno. Není mi moc jasné, co teď Jamalu Lewisovi proletělo hlavou. Obránce Magpies šel jasně rukou do obličeje hráče a může být rád jen za žlutou kartu.
48'
Kevin Long ve vápně zahrál vysokou nohou a pokračuje se rozehrávkou domácího cellku. To byla celkem nebezpečná situace.
47'
Jeffrey Hendrick si počínakl nedovoleně u postranní čáry a po jeho faulu se bude rozehrávat. Burnley má na polovině hřiště k dispozici standardní situaci.
46'
Je za námi aktivní první poločas od obou celků. Zatím jediným střelcem je Allan Saint-Maximin. Oba celky se dostávaly do šancí, ale nějaké tutovky moc nepřicházely. Ve druhé polovině poločasu se hra spíše kouskovala a k vidění bylo hodně menší faulů.
45+5'
45+4'
Allan Saint-Maximin šel opět rychle středem hřiště a opět byl povalen nakopnutím do nohy. Ani nyní se ale nežlutí, standardní situace pro Newcastle.
45+3'
Jonjo Shelvey centroval do vápna a míč propadl až na zadní tyčku, kde byl osamocený Jeff Hendrick. Ten dlouho čekal na střelu, až míč poslal jen do boční sítě.
45+2'
Burnley se bude ještě pokoušet něco vymyslet, zatím vidíme ale jejich kombinační hru na vlastní polovině.
45'
Allan Saint-Maximin dokulhal za postranní čáru a jeho pokračování v utkání je ve hvězdách. Mezitím začala poslední minuta prvního poločasu, který bude nastaven o čtyři minuty.
43'
Sudí mohl klidně vytáhnout další žlutou kartu, nyní pro hostujícího obránce Bardsleyho. Ten nevybíravým způsobem poslal k zemi Saint-Maximina, který se nezvedá.
42'
Hra je v posledních minutách hodně kouskovaná. Přišel další faul, tentokráte na hráče Burnley. Pokračovat se tak bude rozehrávkou standardní situace.
40'
Další žlutá karta. Ashley Barnes si počínal ve středu hřiště moc důrazně a je třetím hráčem v rozmezí tří minut, který vidí žlutou kartu.
39'
Centrovaný míč od pravé lajny se dostal až na hlavu Joelintona, který ve výskoku neměl dobrou pozici. Šlo spíše o takovou propagační střelu.
37'
Po nákopu do útoku byl po faulu oceněn žlutým kartónkem také James Tarkowski, jemuž byly nejspíše sečteny všechny zákroky od začátku duelu.
37'
Na hřišti to lehce vře a rozhodčí ukázal také první žlutou kartu. Dostal ji po faulu ve středu hřiště Joelinton, nejspíše kvůli nějakým protestům směrem k rozhodčímu.
35'
Ashley Barnes sice srovnal, ale byl v ofsajdovém postavení! Střela Stephense byla totiž blokována a míč se dostal k Barnesovi, jenž v době střely stál v těsném ofsajdu.
34'
Schär nakonec zůstal na hřišti a Clarets sportovně odevzdali míč. Pokračuje se tak rozehrávkou domácího celku od své branky.
32'
Na hřišti zůstal ležet Fabian Schär, který se po vzdušném souboji drží za rameno. James Tarkowski se při výskoku při rohu chytil švýcarského obránce a muselo to bolet.
31'
Ashley Barnes dostal míč na pravé křídlo a ve vápně zakončoval. Trefil ale jen bránícího hráče a bude z toho standardní situace pro hostující celek.
30'
Velice dobrá příležitost pro domácí celek. Jonjo Shelvey našel velice dobrým centrem hlavu Wilsona, který byl nehlídán. Jeho zakončení ale skončilo jen vedle branky.
28'
Následně se bíločerní dostávali za obranu nakopávaným míčem, ale akce nemohla pokračovat kvůli ofsajdu. Utkání se nám pomalu dostává do své druhé třetiny.
27'
Allan Saint-Maximin, proti kterému se hraje opravdu obtížně, byl nyní faulován ve středu hřiště. K zemi jej poslal obránce Bardsley.
25'
Domácí byli opět nastěhováni před vápnem Burnley, ale ani jeden centrovaný míč nebyl zužitkován směrem na branku. Magpies nicméně pokračují.
24'
Hosté rozehrávali standardní situaci ze středového kruhu. Míč šel na pravé křídlo, kde si míč ve vápně zpracoval James Tarkowski. Ten byl ale v ofsajdu.
23'
Joelinton dostal luxusní centr za obranu, který si ještě lépe zpracoval. Přispěchal ovšem bránící hráč, který jej o balon hned připravil. Po akci bylo dříve, než začala.
22'
Domácí klidní hru kombinací na vlastní polovině a nikam se moc neženou. Burnley zatím čekají a jejich pressing není vidět.
20'
Jamal Lewis nyní dostal přihrávku do běhu a šel do vápna, ale dvojice bránících hráčů jej doběhla a nepustila jej do zakončení. Obránce Magpies si poté pomohl faulem.
19'
Po centru z levé strany šel do hlavičky Chris Wood, ale jeho počínání bylo zastaveno odpískáním útočného faulu na brankáře Darlowa.
18'
Ashley Barnes nyní čekal na míč, ale ve vzdušném souboji dostal pořádný loket. Federico Fernández může být nyní rád, že nedostal žlutou kartu. Standardka pro hosty.
16'
The Magpies pokračují aktivní hrou a mají míč na kopačkách. Uvidíme, zda se jim povede přidat brzy druhou branku.
14'
Domácí byli aktivnější a dostávají se do zaslouženého vedení! Všechno obstaral ALLAN SAINT-MAXIMIN, který vybojoval míč na středovém kruhu a individuálně se dostal až před branku. Tam udělal pár kliček, aby skóroval milimetrovým zásahem k pravé tyčce.
14'
Na druhé straně obešel brankáře Callum Wilson, který mohl zakončovat, ale místo toho zvolil ještě přihrávku pod sebe. Tu ale bránící hráči zablokovali.
13'
Z ničeho nic se dostal ke střele ve vápně Chris Wood, ale jeho zakončení nebylo úplně přesné a důrazné. Míč skončil v rukavicích připraveného Darlowa.
12'
Domácí se snaží vymyslet něco na pravé straně, ale zatím se nedaří. Burnley dobře brání a dost akcí končí vhazováním.
10'
Saint-Maximin nyní poslal míč po zemi na levé křídlo, kde byl připraven Wilson. Tomu ale nebylo povoleno pokračovat dále, nacházel se totiž v ofsajdové pozici.
9'
Charlie Taylor poslal od levé lajny do vápna načechraný míč, který se ale na hlavu nikoho ve vínovomodrém nedostal. Pokračuje se odkopem od branky Darlowa.
8'
Rychlý a hlavně skvělý dribler Allan Saint-Maximin si to namířil středem hřiště, kde mu ale nohu přišlápl jeden z bránících hráčů. Pokračuje se tak rozehrávkou Newcastlu.
6'
Z rohu nic nebylo a hosté se dostali do rychlé protiakce. Jeden z hráčů se dostal ke střele z levé strany vápna, Darlow si musel připsat první zákrok. Standardka také pro hosty.
5'
Domácí opět aktivní na útočné polovině. Jejich akce vedla po pravé straně a po bloku u pomezní čáry uvidíme první rohový kop v utkání.
4'
Nick Pope nyní lehce zaváhal a málem jej potrestal Callum Wilson, který se jej pokoušel o míč obrat. Anglický brankář ale bývalého střelce Bournemouthu trefil šikovně a bude z toho jen odkop od branky.
3'
Z hloubi hřiště zahrávalo Burnley standardní situaci, která se ovšem neujala. The Magpies poté mohli jít do protiakce, ale nic se jim směrem dopředu vymyslet nepovedlo.
2'
Míče se na levém křídle zmocnili hosté, kteří se pokoušeli vymyslet něco směrem do útoku. Míč ale místo toho skončil v autu a pokračuje se vhazováním domácích.
1'
Utkání začalo výkopem domácího celku, který nastupuje ve své klasické kombinaci černobílých dresů. Newcastle zatím kombinuje na vlastní polovině.
1'

Newcastle United: Darlow – Krafth, F. Fernández, Schär, Lewis – Hendrick, Shelvey, Hayden, Saint-Maximin – Joelinton, C. Wilson.
Náhradníci: Gillespie – Manquillo, Fraser, Jacob Murphy, Almirón, M. Longstaff, Carroll.

Burnley FC: Pope – Bardsley, K. Long, Tarkowski, Ch. Taylor – Brownhill, A. Westwood, D. Stephens, McNeil – Wood, A. Barnes.
Náhradníci: Peacock-Farrell – Pieters, Dunne, Gudmundsson, Brady, Benson, Vydra.

Rozhodčí: Coote – Betts, Hopton.
Newcastle United

Newcastle zatím odehrál tři zápasy v Premier League, ve kterých vybojoval celkem čtyři body a zatím mu patří desátá pozice. Za sebou má ale třeba dvojici klubů z Manchesteru. V prvním kole zvítězil na půdě West Hamu, jenže poté doma padl s Brightonem. V posledním ligovém kole ale ukopal remízu 1:1 na hřišti Tottenhamu. Ve středu navíc v poháru postoupil po penaltách proti Newportu.
Burnley FC

Domácímu Burnley se na startu nového ročníku příliš nedaří. V úvodním utkání Premier League totiž prohrálo na půdě Leicesteru a o víkendu doma padlo se Southamptonem. V rámci Ligového poháru však Burnely přehrálo Sheffield United i Milwall. Během pohárového duelu se navíc dokázal prosadit i český útočník Matěj Vydra. Ve středu však v poháru schytalo porážku 0:3 s Manchesterem City.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z Premier League mezi Newcastlem United a Burnley FC. Výkop je stanoven na 21 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.