Premier League - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brentford : Southampton - 7. května 2022   16:00

Brentford
13' Jansson (Toney) • 14' Wissa (Eriksen) • 79' Ajer (Nörgaard)
3:0
(2:0)
Brentford
Raya – Henry, M. Sörensen, Jansson (C), Ajer – Eriksen, Nörgaard, Jensen (87. Young-Coombes) – Wissa (69. Dasilva), Toney, Mbeumo (81. S. Baptiste).
Lössl – Fosu, Janelt, Jeanvier, Rasmussen, F. Stevens.
Salisbury – Betts, Scholes
Brentford Community Stadium, Brentford
Southampton
Forster – Perraud, Salisu, Bednarek, Walker-Peters – Redmond, Diallo (64. Elyounoussi), Ward-Prowse (C), S. Armstrong (83. Romeu) – Broja, A. Armstrong.
McCarthy – Adams, S. Long, Lyanco, Tella, Valery, Dibling.

Zápas mezi Brentfordem a Southamptonem je u konce. Domácí zvítězili nakonec jednoznačně 3:0, v tabulce mají 43 bodů a také definitivní jistotu záchrany.

Přitom Southampton byl po většinu zápasu aktivnější, ale vůbec se mu nedařilo v zakončení. Naopak Brentford využil prakticky vše, co měl. Klíčová byla 13. a 14. minuta utkání, ve které se domácí dvakrát prosadili a udělali tak klíčový krok k úspěchu. Definitivní tečku výsledku dali domácí v 79. minutě.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, mějte se hezky.
90+3'
90+2'
Taktický faul domácích na polovině hřiště a vypadá to, že Southampton se dnes opravdu střelecky neprosadí.
90+1'
Na zemi opět leží Ajer, který zápas dohrává s evidentním sebezapřením.
88'
Další centr Southamptonu, kterému ale dnes není absolutně přáno a stále tak svítí skóre 3:0 pro Brentford.
87'
Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Nathan Young-Coombes.
85'
Vypadá to, že Saints se dnes nezmůžou prakticky na nic. Žádné větší šance nepřichází a na hráčích je znát i jistá křeč.
83'
Střídání v týmu Southampton FC:
ze hřiště odchází Stuart Armstrong, přichází Oriol Romeu.
81'
ze hřiště odchází Bryan Mbeumo, přichází Shandon Baptiste.
79'
Brentford právě vstřelil branku! O vítězi dnešního duelu je rozhodnuto. Nejprve se na pravé straně objevil volný Dasilva, jehož střela byla zblokovaná. K míči se následně dostal Christian Nörgaard, který ho prostrčil do vápna na KRISTOFFERA AJERA. Ten se prosmýkl mezi třemi obránci a nakonec propálil Forstera mezi nohama.
77'
A málem to bylo 3:0. Za obranou se po centru zjevil naprosto osamocený Toney, kterému ale příliš nevyšlo zpracování, při kterém si šlápl na balon a nemohl tak ideálně zakončit.
76'
Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou. Domácí Toney se snažil v situaci jeden na jednoho uspět proti Salisuovi, jenže ten ho ubránil a Brentford tak vybojoval pouze roh.
75'
Southampton dostal opět výhodu přímého kopu, ke kterému se znovu postavil Ward-Prowse. Napálil ale pouze zeď.
73'
Střídající Elyounoussi střílel z první z hranice vápna, ale Raya byl připravený.
72'
Další přízemní centr od Adama Armstronga, který byl odvrácen na roh. Ale ten Southamptonu vůbec nepomohl.
70'
Na zemi se nyní svíjí Ajer, který má zřejmě pohmožděné rameno.
69'
ze hřiště odchází Yoane Wissa, přichází Josh Dasilva.
68'
I mistr tesař se někdy utne. Eriksen tentokrát svůj centr až příliš podkopl a mířil hodně mimo.
66'
Hosté po faulu na Redmonda zahrávali přímý kop. Ten rychle rozehrál Ward-Prowse, jehož přihrávka na Adama Armstronga ale šla do ofsajdu.
64'
ze hřiště odchází Ibrahima Diallo, přichází Mohamed Elyounoussi.
63'
Eriksenův centr se nakonec snesl na hlavu Nörgaarda, který ale hlavičkoval mimo.
62'
Eriksen krásnou přihrávkou našel ve vápně Toneyho, jenž se snažil obtočit kolem jednoho z obránců. Nakonec vybojoval alespoň rohový kop.
61'
Už tradiční akce od Southamptonu. Přihrávka na křídlo a následný centr do vápna. Tentokrát své štěstí zkoušel z pravé strany Walker-Peters, ale Raya míč pokryl.
59'
Zajímavý centr nyní letěl na Broju, který míč ale pouze lízl. Raya tak bude odkopávat od své branky.
57'
Forster navíc při svém zákroku trefil Janssona, který je stále ošetřován, ale vypadá to, že by měl být v pořádku.
55'
Domácí se opět snažili ohrozit hostující branku po dlouhém autu S)orensena, ale Forster míč vyboxoval do bezpečí.
53'
Ke střele se v domácí šestnáctce dostal Redmond, ale mířil mimo tři tyče.
51'
Nyní se tlačil do útoku Brentford, ale vybojoval pouze rohový kop. Z toho se ale neurodilo nic zajímavého.
49'
Velká šance Southamptonu. Broja si naběhl na průnikovou přihrávku a svedl sprinterský souboj s Rayou. Oba se nakonec střetli, ale rozhodčí to posoudil jako čistý zákrok. Dorážet se snažil ještě Adam Armstrong, ale bez úspěchu.
48'
K přímému kopu se postavil Eriksen, jenže neuspěl. Jeho pokus prolétl nad břevnem.
47'
Na druhé straně šel do rychlého brejku Wissa, kterého ale fauloval Bednarek a domácí budou mít výhodu přímého kopu.
46'
Začátek druhého poločasu je podobný jako konec toho prvního. Southampton přešel ihned do útoku, ale bez úspěchu.
46'
Po prvním poločase vede Brentford 2:0. Přitom úvod měl daleko lepší Southampton, jenž byl daleko aktivnější. Poté ale přišly dva slepené góly domácích, o které se postarali Pontus Jansson a Yoane Wissa. Z inkasovaných gólů se ale hosté oklepali a zlepšili se. Jenže stále doplácí na zatím tragickou koncovku.
45+2'
45+2'
Toney číhal před brankou na centr z pravé strany, ale míč se k němu nakonec nedostal.
44'
Eriksen se dopustil chyby na středu hřiště, čehož využil Adam Armstrong. Ten dokonce povedenou střelou ke vzdálenější tyči propálil Rayu, jenže mu byl okamžitě odmáván a odpískán ofsajd.
42'
O rozruch se postaral Broja, který ve vápně zasekl míč, uvolnil se a donutil Rayu k zákroku. Jenže už předtím byl odmáván ofsajd.
41'
Tempo hry nám na konci prvního poločasu trošku opadlo. Hosté mají více míč na kopačkách, ale nic výrazného si nevypracovali.
39'
Domácí poměrně hodně aktivně napadali rozehrávku Southamptonu. Hosté se ale ze svízelné situace dostal a už jsou opět na útočné polovině.
38'
Centr do vápna posílal Ward-Prowse, ale Raya si vyskočil a naprosto v pohodě míč lapil.
36'
Až nyní se dostal k zakončení opět Broja. K tomu prolétl prudký střílený centr z levé strany, ale albánský útočník opět branku netrefil.
35'
Hosté teď obléhali pokutové území Brentfordu. Jenže k žádnému pořádnému ohrožení branky se nedostali.
33'
Nyní se chvilku nehrálo a ošetřován musel být Jensen. Ale nakonec pokračuje ve hře a vypadá to, že bude v pořádku.
31'
Z protiútoku mohl uspět Brentford. Eriksen poslal krásný centr na rozběhnutého Toneyho. Ten z pravé strany prověřil Forstera, jenž vyrazil jeho střelu k Mbeumovi. Jeho následný pokus se ale mezi tři tyče nevešel.
30'
Po faulu Sörensena zahrávali hosté přímý kop z nějakých 18 metrů. K němu se postavil jeden z nejlepších exekutorů – Ward-Prowse. Jenže tentokrát zklamal a trefil pouze zeď.
28'
Další centr z levé strany, tentokrát od Perrauda. Ten se snažil opět hledat Walkera-Peterse, jenže těsně před ním odhlavičkoval míč do bezpečí jeden z domácích obránců.
27'
Southampton se ale po dvou inkasovaných brankách zlepšil a tlačí Brentford. Nyní z dobré pozice hlavičkoval Walker-Peters, ale nakonec opět bez úspěchu.
26'
Broja se snažil presinkem získat míč na své kopačky, ale byl z toho pouze nedovolený zákrok.
24'
Ward-Prowse po přetaženém centru vracel míč před branku domácích, kde byl Broja. Ten hlavičkoval už v záklonu a Raya tak neměl problém.
22'
Nyní jsou hosté opět daleko aktivnější. Ze stran létá do vápna Brentfordu jeden centr za druhým. Nakonec zpoza šestnáctky pálil Ward-Prowse, Raya se proletěl vzduchem a drží dvoubrankové vedené domácích.
20'
Southampton se snaží korigovat skóre. Hodně aktivní je Broja, kterého hledal před brankou Walker-Peters, jenže bez úspěchu.
18'
Už to mohlo být 3:0. Eriksen chytře zahrál přímý kop. Od zadní tyče následně vracel míč před branku jeden z domácích borců a téměř z brankové čáry zakončoval Wissa. Jenže nepochopitelně přestřelil.
17'
Žlutá karta pro tým Southampton FC (Ibrahima Diallo).
16'
Pěkný průnik předvedl na pravé straně Stuart Armstrong, ale z těžkého úhlu už Rayu nepřekonal.
14'
Brentford právě vstřelil branku! A o minutu později už je to o dvě branky. Christian Eriksen odvedl parádní práci ve středu hřiště, kdy ho od míče nedostali ani dva protihráči. Následně ho posunul na YOANEHO WISSU, který se trefil placírkou přesně k tyči.
13'
Brentford právě vstřelil branku! Po následném rohovém kopu se domácí dostávají do vedení. Eriksenův rohový kop se dostal k Ivanu Toneymu, jenž našel lépe postaveného PONTUSE JANSSONA a ten z první překonal Forstera.
12'
Další útočná akce Brentfordu. Po pravé straně táhl útok Mbeumo, následně centroval na Wissu, ale výborně se vrátil Bednarek.
11'
Těsně za vápnem napřáhl ke střele Eriksen, ale jeho pokus mířil vysoko nad branku.
10'
A další šance Brentfordu. Po dlouhém nákopu gólmana se do vápna dostal Wissa. Jeho pokus ale dokázal pokrýt Forster.
8'
A najednou mohli jít do vedení domácí. Přízemní centr z levé strany propadl až na zadní tyč, kam si nabíhal Jensen. Jenže byl tísněn a nedokázal poslat míč do odkryté branky.
7'
Další útočný výpad Saints, tentokrát po pravé straně. Hosté si nakonec vybojovali rohový kop, který si následně ze vzduchu stáhl Raya.
6'
K dalšímu ohrožení branky Brentfordu nedojde. Brojova přihrávka nebyla přesná a míče se tak chopili domácí.
4'
Southampton je v úvodu zápasu aktivnějším celkem a poměrně zatápí domácí obraně. Nyní letěl další centr do vápna z levé strany, ale k zakončení nedošlo.
3'
K dalšímu zakončení se dostal Adam Armstrong, který nebyl pohlídaný u penaltového puntíku. Raya si připsal skvělý zákrok. I kdyby ne, mohl být v klidu, protože pomezní rozhodčí odmával ofsajd.
2'
Stuart Armstrong napřáhl ke střele těsně za šestnáctkou, ale trefil prvního hráče, který stál před ním.
1'
Domácí se snažili ohrozit hostující branku po dlouhém autu. Jenže Forster si nakonec v pohodě sáhl pro míč.
1'

Brentford FC: Raya – Henry, M. Sörensen, Jansson (C), Ajer – Eriksen, Nörgaard, Jensen – Wissa, Toney, Mbeumo.
Náhradníci: Lössl – S. Baptiste, Dasilva, Fosu, Janelt, Jeanvier, Rasmussen, F. Stevens, Young-Coombes.
Trenér: Thomas Frank

Southampton FC: Forster – Perraud, Salisu, Bednarek, Walker-Peters – Redmond, Diallo, Ward-Prowse (C), S. Armstrong – Broja, A. Armstrong.
Náhradníci: McCarthy – Adams, Elyounoussi, S. Long, Lyanco, Romeu, Tella, Valery.
Trenér: Ralph Hasenhüttl

Rozhodčí: Salisbury – Betts, Scholes.
V 36. kole Premier League se střetne Brentford a Southampton.

Brentford ve své nováčkovské sezoně je momentálně na 14. příčce, ale definitivní jistotu záchrany ještě nemá. Nicméně přehoupl se přes hranici 40 bodů a může být relativně v klidu. Na sestupové pozice má náskok osmi bodů.

Southampton je na tom prakticky podobně. I ten má 40 bodů, ale je vzhledem k horšímu skóre o příčku pod Brentfordem. Oba celky v aktuální sezoně nastříleli 41 branek. Brentford jich inkasoval 52, Southampton 58.

I v posledních dvou duelech jsou na tom oba týmy totožně – jedna remíza a jedna porážka. Brentford doma remizoval s Tottenhamem 0:0 a naposledy prohrál na hřišti Manchesteru United 0:3.

Southampton se rozešel smírně s Brightonem 2:2 a poté doba prohrál s Crystal Palace 1:2. První vzájemný duel v letošní sezoně jednoznačně ovládl Southampton v poměru 4:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.