Premier League - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Brighton - 29. prosince 2021   20:30

Chelsea
28' R. Lukaku (Mount)
1:1
(1:0)
Brighton
90+1' Welbeck  (Cucurella)
Chelsea
E. Mendy – Azpilicueta, Christensen (46. T. Chalobah), Rüdiger – R. James (27. M. Alonso), Kovačić, Jorginho, Hudson-Odoi (67. Kanté) – Mount, Pulisic – R. Lukaku.
Dean – Smart, Scholes
Stamford Bridge, Londýn
Brighton
Sánchez – Lamptey (66. Mwepu), Veltman, Burn, Cucurella – Bissouma, Lallana – March (C), Moder (88. Alzate), Mac Alister (80. Welbeck) – Maupay.
Steele – Welbeck, Richards, Duffy, Groß, Mwepu, Alzate, Ferguson, Webster.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 3:8. Rohy: 10:8. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:7.
Chelsea v rámci 20. kola anglické Premier League nepotvrdila roli velkého favorita a na domácí půdě pouze remizovala s Brightonem 1:1.

The Blues vstřelili důležitý vedoucí gól ve 28. minutě, kdy se hlavou trefil Romelu Lukaku. Od inkasované branky ovšem Brighton přidal a byl lepším týmem. Zaslouženého vyrovnání se dočkal až v první nastavené minutě základní hrací doby, historicky první gól Brightonu na Stamford Bridge vsítil rovněž hlavou Danny Welbeck.

Svěřenci kouče Tuchela se získaným bodem posunuli na druhou příčku před Liverpool, avšak jedná se bezesporu o ztrátu. Racci naopak i přes herní převahu určitě budou brát i bod, který je posunul před Crystal Palace do první poloviny tabulky.
90+5'
90+4'
Steven Alzate odtlačil od balónu Pulisice a posunul jej k Welbeckovi. Střelec vyrovnávací trefy se ovšem nezvládl po levé lajně prosadit přes Rüdigera.
90+3'
Schyluje se k další nečekané ztrátě jednoho z horkých kandidátů na titul. Nutno ovšem podotknout, že Brighton je od inkasované branky lepším týmem a minimálně remízu si bezesporu zaslouží.
90+1'
Brighton právě vstřelil branku!
Racci se dočkali zaslouženého vyrovnání v nastaveném čase! Jejich historicky první gól na Stamford Bridge vsítil DANNY WELBECK, jenž se ve vzduchu hlavou prosadil mezi Rüdigerem a Chalobahem, za míčem směřujícím k pravé tyči se Mendy jenom ohlédl.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
Domácí kopali rohový kop. Rüdiger sklepl na šestnáctku ke Kovačićovi, tvrdou ránu tečoval César Azpilicueta jen nad břevno.
88'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Jakub Moder, přichází Steven Alzate.
87'
N'Golo Kanté a jeho další ofenzivní výlet. Od Lukakua obdržel přihrávku ideálně do nohy, avšak z první vypálil jen do blokujícího Burna.
86'
Definitivní razítko na vítězství The Blues mohl dát Romelu Lukaku. Druhý gól ovšem nepřidal, v poslední chvíli ránu zblokoval Veltman.
85'
Až netradičně vpředu se objevil N'Golo Kanté. Mateo Kovačić této ksutečnosti nevyužil, Francouzovi poslal nahrávku za paty.
84'
Akci hostujícího celku zastavil ofsajd. Jakub Moder vystartoval za obranu příliš brzy, v době Maupayovi nahrávky již stál za posledním obráncem.
83'
Domácím fotbalistům nyní pomohl o jeden z fanoušků, kterému dlouho trvalo, než balón vrátil na hrací plochu. Chvíli jej podržel ve vlastních rukách.
82'
Kouskování hry hraje do karet Chelsea. Ta udržuje těsný náskok i v probíhající poslední desetiminutovce základní hrací doby, Brighton i přes velké úsilí stále nezvládl poslat míč za Mendyho záda.
81'
Po vzájemné potyčce udělil arbitr Mike Dean žluté karty Masonu Mountovi a Yvesovi Bissoumovi, čímž dal jasně najevo, že podobné střety trpět nebude.
80'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Alexis Mac Alister, přichází Danny Welbeck.
79'
Kličkovanou Matea Kovačiće nezastavil ani Enock Mwepu. Zpětný pas sebral Mason Mount, střelu z druhého doteku tečoval Cucurella vedle pravé tyče.
78'
Pohybem si řekl o míč Maso Mount, ale pak zničehonic zastavil, což rozhodlo, před Angličana se zvládl tělem natlačit Marc Cucurella.
77'
César Azpilicueta hrál na jistotu. Věděl, že míč musí odkopnout za každou cenu, v lehkém záklonu kulatý nesmysl odklidil do zámezí.
76'
Prostor pro centr si vytvořil Solly March. Odcentroval kolem pravačky Kovačiće, ve vzduchu kraloval Antonio Rüdiger.
75'
A znovu Mount. Tentokráte si řekl o míč pohybem za obranu a Azpilicueta si spoluhráče všiml, zakončení zabránil skluzující Jakub Moder.
74'
Sám faulovaný Mount si vzal centr na starosti. Míč skvěle přetáhl na Rüdigera, jehož sklepnutí na střed mělo oči, před Lukakuem ovšem v poslední chvíli zakročil Veltman.
73'
Neunavitelný Mason Mount okamžitě zapnul do ofenzivy, když si po lajně obhodil míč kolem Cucurelly, načež jej fauloval Daniel Burn.
72'
Do defenzivy zabojoval Mason Mount. Zrychlil v pravý čas, aby zabránil v nahrávce Mac Alistera k nohám ofenzivu podpořivšímu Burnovi.
71'
Nejprve Romelu Lukaku šikovně podržel balón, jenže pak prováhal možnost nahrát rozběhnutému Kovačićovi, zpětnou přihrávku na Jorginha vzápětí vystihl Lallana.
70'
N'Golo Kanté zabojoval, ale na dlouhou nahrávku Mounta nedosáhl. Před francouzským středopolařem získal balón Bissouma, následoval pas na Mwepua.
69'
Akci Chelsea zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. V ofsajdu se nacházel Romelu Lukaku, který tak za míčem běžel zbytečně.
68'
Yves Bissouma nebezpečně dojel Pulisice přes levý kotník. Američan se zdá býti v pořádku, Thomas Tuchel si může oddechnout.
67'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Callum Hudson-Odoi, přichází N'Golo Kanté.
66'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Tariq Lamptey, přichází Enock Mwepu.
65'
Hostům není přáno, přestože by si minimálně vyrovnání za předváděnou hru zasloužili. Z halfvoleje střílel Adam Lallana, těsně přestřelil.
64'
Také třetí žlutá karta zápasu míří do domácích řad. Pěkně zblízka si ji prohlédl Callum Hudson-Odoi, jenž stažením za dres zabránil Marchovi v rozvíjení brejku.
63'
Do protiútoku se pravou stranou hnal Romelu Lukaku. Počkal na doplnění od Pulisice, na nějž přenášel hru, před Američanem ukázkově zakročil Jöel Veltman.
62'
Racci pokračují v ofenzivním tažení. Po pravé lajně se kolem Chalobaha prosmýkl Alexis Mac Alister, centr poslal mimo dosah Maupaye.
61'
Hodina z utkání je minulostí, do konce zbývá posledních třicet minut. Chelsea nadále udržuje těsný jednobrankový náskok, nicméně více ze hry mají nečekaně hosté.
60'
Chelsea si zahrává s ohněm! Veltman výbornou nahrávkou za obranu vysunul Mac Alistera, proti němuž vystartoval Mendy a levou rukou mu míč odpálil od kopaček. Avšak přímo k nohám Maupaye, jeho střelu pro změnu zblokoval Rüdiger.
59'
Jenže Moderovi centr vůbec nevyšel. Proti balónu včas vystartoval Edouard Mendy, senegalský gólman kulatý nesmysl schoval v rukavicích.
58'
Zápas má spád, divákům se musí líbit. Mateo Kovačić si za faul na Modera u levé lajny vysloužil žlutou kartu, Brighton má další možnost zabojovat o srovnání.
57'
Nebezpečí i na druhé straně! Kousek za šestnáctkou napřáhl k zajímavému pokusu Neal Maupay, balón prosvištěl těsně vedle pravé tyčky!
56'
Callum Hudson-Odoi zazdil obrovskou příležitost k navýšení náskoku! Společně s Pulisicem utekl do přečíslení dvou na jednoho, ale finální fázi hrubě nezvládl, Veltman nahrávku na Američana mezi nohama nepustil.
55'
Střílený centr Sollyho Marche pokryl César Azpilicueta. Výborný zákrok domácího kapitána, který následně neváhal a odkopl do bezpečí.
54'
Akce Brightonu pokračovala rohovým kopem. Přetažený centr Marche směřoval na Burna, jenž pravým stehnem sklepl pod sebe, ale jen pro protihráče Chalobaha.
53'
Zajímavou ránu z voleje vymyslel Yves Bissouma. Edouard Mendy měl velké štěstí, že míč směřoval do středu brány, včas proti balónu vytasil pravou ruku.
52'
Alexis Mac Alister se probojoval za záda Jorginha. Italský středopolař musel rychle reagovat, soupeře zastavil stažením za dres.
51'
Své defenzivní povinnosti si Marcos Alonso splnil tak z poloviny. Modera sice u pravé lajny obral o míč, ale pomohl si faulem.
50'
Nejisté rozehrávky Edouarda Mendyho domácí litovat nemusí, protože senegalský gólman odkopl kulatý nesmysl až do zámezí.
49'
Pokutového kopu se dožadoval Christian Pulisic. Pádu přes Veltmanovu nohu ovšem americký reprezentant hodně přidal, o faulu nemohla být řeč.
48'
Domácí bleskově otočili hru. Callum Hudson-Odoi si narazil s Mountem, načež z pravé strany šestnáctky střílel na zadní tyč nepřesně.
47'
První zajímavou příležitost druhého dějství měl hostující Jakub Moder. Špičkou pravé kopačky zakončoval přes Antonia Rüdigera na horní síť Mendyho brány.
46'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Trevoh Chalobah.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:35.
Favorizovaná Chelsea zatím potvrzuje papírové předpoklady a po prvním poločase vede nad Brightonem nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Důležitý vedoucí gól vstřelil ve 28. minutě Romelu Lukaku, jenž si naskočil na centr Mounta od rohového praporku a hlavičkou k pravé tyči nedal Sánchezovi šanci zasáhnout. Domácí po vstřeleném gólu lehce polevili a Brighton naopak přidal, ale vyrovnání se nedočkal, nadějné střely Lallany i Mac Alistera zastavil zatím bezchybný Mendy.
45+5'
45+4'
Po levé lajně sprintující Marc Cucurella převzal míč do svého držení a druhým dotekem centroval do pokutového území. March v těžké pozici sklepával pod sebe na Mac Alistera, ještě před ním zaúřadoval pozorný Andreas Christensen.
45+3'
Zahrál si i Robert Sánchez. Řešil o poznání snazší situaci, neboť obdržel malou domů od Cucurelly a nikým neatakovaný zapojil do hry Lampteyho.
45+2'
Racci bojují. Ofenzivu podpořil Jöel Veltman, po dvacetimetrovém sólu nahrál Bissoumovi, míč posléze převzal Alexis Mac Alister. Střelu na střed pod břevno si pohlídal Mendy.
45+1'
Daleko z brány vystartoval Edouard Mendy, který neváhal a těsně před sprintujícím Moderem odkopl míč mimo hrací plochu.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu čtyři minuty.
44'
Chelsea přesunula dění na útočnou polovinu. Antonio Rüdiger chtěl vysunout za obranu Hudsona-Odoie, avšak přecenil spoluhráčovy rychlostní schopnosti.
43'
Domácí v posledních minutách ztratili kontrolu nad hrou a nechali soupeře více hrát. To chce změnit Rüdiger, ten zklidnil hru pasem na Mendyho.
42'
Na střelecké pokusy je vyrovnáno, po šesti na obou stranách. Alexis Mac Alister kýžené vyrovnání nezařídil, z voleje vypálil nad břevno.
41'
Antonio Rüdiger si nakonec za zákrok na Lampteyho vykoledoval i kartu žluté barvy. Faulovaný měl velké štěstí, že nadskočil a zabránil tak přímému kontaktu svého levého kotníku s kopačkami konkurenta.
40'
Zbytečného prohřešku se u levé lajny dopustil Antonio Rüdiger, protože Tariq Lamptey neměl kudy uniknout. Slibná standardka pro Brighton.
39'
V zadních řadách vypomohl Romelu Lukaku. Pohlídal centr na přední tyč, po obranné hlavičce mají hosté k dobru další roh.
38'
O poznání zajímavější příležitost k vyrovnání měl Adam Lallana! Balón k němu posunul na zemi hrající Marcos Alonso, střelu k pravé tyči Mendy vyrazil na roh.
37'
Solly March zaseknutím míče do středu hřiště dokonale zaskočil Pulisice, načež si připravil míč na střelu. Ta mu vůbec nevyšla, střelu do středu Mendy s přehledem chytil.
36'
Romelu Lukaku hlavou z první posunul míč po levé lajně na Calluma Hudsona-Odoie, jemuž zdatně sekundoval Tariq Lamptey, ve skluzu bek zvládl míč odpravit do autu.
35'
Ztrojený Callum Hudson-Odoi neměl šanci udržet míč ve své moci. Bojoval do posledních sil, nakonec ho čistě odzbrojil Alexis Mac Alister.
34'
Šikovně si počínal Marc Cucurella, jenž dal tělo před balón a počkal si na kontakt od Mounta. K němu došlo, Mike Dean následně odpískal útočný faul.
33'
Nepříjemně tečovaný centr Maupaye si Edouard Mendy pohlídal. Balón směřující do brány udržel před čárou, zaváhání nepřipustil.
32'
Pomezní nařídil roh ve prospěch Brightonu. Masonu Mountovi se toto rozhodnutí vůbec nelíbí, ale nic s ním již nenadělá.
31'
Jöel Veltman mohl hrát dopředu, avšak vsadil na jistotu a dlouhým nákopem oslovil u levé lajny Cucurellu. Hosté pokračují v kombinaci na vlastní polovině.
30'
Ještě se řešilo, zda si náhodou Romelu Lukaku při vytváření prostoru nepočínal nedovoleně, po střetu s ním skončil na trávníku Neal Maupay. Konzultace byla rychlá, gól zůstává v platnosti.
28'
Chelsea právě vstřelila branku!
Chmury fanoušků ze zranění Jamese vystřídalo nadšení, Chelsea se ujímá vedení! Na centr Mounta od rohového praporku si totiž nejvýše naskočil ROMELU LUKAKU, za zakončením o zem k pravé tyči se Sánchez natahoval marně.
27'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Reece James, přichází Marcos Alonso.
26'
Tak Andreas Christensen nakonec zranění rozchodil, ale je tu jiný problém. Střídat bude muset Reece James, u něj to vypadá na problém s levým kotníkem.
25'
Z poměrně velkého úhlu zkusil vstřelit gól Mason Mount. Na Roberta Sáncheze však nevyzrál, španělský brankář zakročil levou nohou.
24'
Hráči v modrém hrají chvíli v oslabení, čehož soupeř chtěl okamžitě využít. Jakub Moder ovšem v přečíslení tří proti dvěma poslal míč do prostoru, který vykrýval Antonio Rüdiger.
23'
Komplikace pro obranné řady domácích, neboť Andreas Christensen se zničehonic posadil na trávník a je zřejmé, že z blíže nespecifikovaných zdravotních důvodů nebude moci pokračovat. Do dresu se již převléká Trevoh Chalobah.
22'
Poslední varování dostal od rozhodčího Deana Marc Cucurella, který u levé lajny fauloval Masona Mounta. Domácí hráč je hodně nespokojen s neudělením žluté karty.
21'
The Blues rozehráli standardku na krátkou vzdálenost. Centr opět vyšel na Hudsona-Odoie, jenž zvedl míč příliš vysoko, nad hlavy všech ve vápně přítomných fotbalistů.
20'
V pozici halfbeka dnes hraje Callum Hudson-Odoi. Často podporuje ofenzivu, jako i v tomto případě, po nastřelení Veltmana má Chelsea výhodu rohového kopu.
19'
Po delší době si zahrál Edouard Mendy. Senegalský gólman si vyběhl až na kraj šestnáctky, kde bez problémů sebral volně se kutálející balón po nepřesném pasu Bissoumy.
18'
Hráči v modrých dresech pokračují v útočné aktivitě. Minimálně na pár sekund ji pozastavil James, nepovedený centr skončil v rukavicích brankáře.
17'
První velká příležitost Chelsea gólem neskončila! Robert Sánchez zaváhal při vyběhnutí a míč vyboxoval pouze k nohám Mounta, který nezištně posunul míč blíže k bráně na Azpilicuetu, ten z otočky a s přispěním ležícího Sáncheze trefil levou tyčku.
16'
Americký reprezentant Christian Pulisic vybojoval rohový kop. Na pravé straně si vytvořil prostor, jehož využil k centru, ale jen nastřelil blokujícího Veltmana.
15'
César Azpilicueta zvedl hlavu, nicméně nebylo mu to nic platné, protože jeho centr měl k přesnosti hodně daleko, Mount neměl šanci balón dostihnout na hrací ploše.
14'
Znovu v akci Kovačić, jenž nahrál po zemi Lukakuovi. Belgičan zády k bráně soupeře, navíc proti třem protihráčům, neuspěl.
13'
Sám proti třem si Mateo Kovačić počínal nejlépe, jak mohl. Hodil si míč do běhu, načež tělem odstavil Cucurellu, který chorvatského soka fauloval.
12'
Bývalý hráč The Blues Tariq Lamptey je v úvodu hodně vidět. Dlouhým pasem hledal Neal Maupay, ten pouze prodloužil míč k Mendymu.
11'
Jöel Veltman zasekávačkou vyřadil ze hry Hudsona-Odoie a po pravé lajně nastartoval Lampteyho, jenž se zbavil Jamese a v plné rychlosti vystřelil levačkou o kousek vedle pravé tyče.
10'
Racci kontrolují míč na kopačkách, avšak pouze na vlastní polovině, neboť dále je domácí favorit, zatím, nepouští.
9'
Callum Hudson-Odoi si zleva navedl balón do pokutového území Brightonu. Technickým obstřelem hledal prostor u zadní tyče, výborným blokem se prezentoval Jöel Veltman.
8'
Do hry nohama se zapojil gólman Robert Sánchez, jemuž adresoval malou domů Marc Cucurella. Španěl po rychlém zpracování přenesl hru na volného Lampteyho.
7'
Hosté se dožadovali odpískání pokutového kopu, ale arbitr Mike Dean naopak odpískal útočný faul Lampteymu, o nedovoleném zákroku Jamese nemohla být řeč.
6'
Blízko půlicí čáry fauloval Mateo Kovačić. Před balón si šikovně vložil tělo Alexis Mac Alister, jehož chorvatský středopolař zezadu nekompromisně podrazil.
5'
Volnějšího středu hřiště Christian Pulisic nevyužil. Nenabral takovou rychlost, jakou si přál, zezadu jej tělem čistě odstavil Marc Cucurella.
4'
Do vnitra pokutového území dostal nahrávku Mason Mount. Na penaltě viděl volného Lukakua, těsně před ním skvěle zakročil Bissouma.
3'
Nejistý obranný zákrok Andrease Christensena Chelsea nijak zvlášť nepoškodil, protože Yves Bissouma nezvládl zpracování a s míčem skončil u lajny.
2'
Domácí vstoupili o utkání v tradičních modrých dresech. Fotbalisté Brightonu pro dnešní ligové střetnutí zvolili dresy barvy tyrkysové.
1'

Chelsea FC: E. Mendy – Azpilicueta, Christensen, Rüdiger – R. James, Kovačić, Jorginho, Hudson-Odoi – Mount, Pulisic – R. Lukaku.
Náhradníci: Arrizabalaga – Barkley, M. Sarr, Saúl, Havertz, Zíjáš, T. Chalobah, Kanté, M. Alonso.
Trenér: Thomas Tuchel

Brighton & Hove Albion FC: Sánchez – Lamptey, Veltman, Burn, Cucurella – Bissouma, Lallana – March (C), Moder, Mac Alister – Maupay.
Náhradníci: Steele – Welbeck, Richards, Duffy, Groß, Mwepu, Alzate, Ferguson, Webster.
Trenér: Graham Potter

Rozhodčí: Dean – Smart, Scholes.
Brighton & Hove Albion FC

Úvod sezóny Rackům vyšel, ale výkon v posledních zápasech měl k ideálu hodně daleko, proto spadli až do druhé poloviny tabulky. Na slavný Boxing Day svěřenci kouče Pottera přerušili dlouhé jedenáctizápasové čekání na ligové vítězství, doma porazili nováčka z Brentfordu 2:0. Premier League už je prozatím jediná soutěž, kde se Brighton pohybuje, neboť v EFL Cupu vypadl v osmifinále po penaltách s Leicesterem a FA Cup ještě není v takové fázi, do níž by se zapojili prvoligové celky. Střelecké produktivitě celku vévodí sedmigólový Neal Maupay.
Chelsea FC

Londýnská Chelsea je jedním ze tří hlavních kandidátů na mistrovský titul. Má stejně bodů jako druhý Liverpool, Manchester City má na čele už šestibodový náskok. V první polovině prosince si Tuchelova družina vybrala slabší formu, když ve čtyřech ligových utkáních zvítězila jen jednou, ale na Boxing Day zabrala a na stadiónu Aston Villy zvítězila 3:1 a fanoušci doufají, že vítězná vlna bude pokračovat i na domácí půdě. Nejlepším střelcem týmu je Jorginho s devíti góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný středeční večer. Vítám vás při sledování 20. kola anglické Premier League, u zápasu mezi Chelsea a Brightonem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.