Premier League - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Watford - 22. května 2022   17:00

Chelsea
11' Havertz (Kenedy) • 90+1' Barkley (R. James)
2:1
(1:0)
Watford
87' Gosling  (Masina)
Chelsea
E. Mendy – Azpilicueta (C), T. Silva, Rüdiger (66. Barkley) – R. James, Kanté, Saúl, Kenedy (59. M. Sarr) – Zíjáš, Mount (89. Chilwell) – Havertz.
Arrizabalaga – T. Chalobah, Jorginho, Pulisic, Loftus-Cheek, Lukaku.
Dean – Hussin, Cann
Stamford Bridge, Londýn
32 089 diváků
Watford
Bachmann – Femenía, Kabasele, Samir, H. Kamara (78. Masina) – Sissoko (C), Kayembe (82. Gosling), Cleverley – Pedro, King (72. Cucho Hernández), Sema.
Elliot – Ngakia, Troost-Ekong, Cathcart, Sierralta, Baah.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 32 089 diváků.
Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 11:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:9.
Je dobojováno. Ve druhé půli jsme už viděli rozhodně vyrovnanější fotbal, Watford se dostával do šancí a gólman Mendy musel hned v úvodu vytáhnout pohotový zákrok. Poté hru rozdrobily častější souboje a střídání a šancí bylo pomálu. Vše ale vyhradil závěr. V 87. minutě podnikli hosté rychlý výpad a po Masinově centru srovnal hlavou Dan Gosling. Už to vypadalo na remízu, tu však v nastaveném čase odmítl Ross Barkley a rozhodl tak o výhře Chelsea v poměru 2:1. Londýnský klub tak zakončil turbulentní sezónu na třetím místě coby nejlepší tým hlavního města, Watford padá do Championship.
90+4'
90+3'
Kombinace u středového kruhu, už se pouze čeká na Deanův závěrečný hvizd.
90+2'
Domácí u míče, chtějí už závěr zápasu v poklidu dokopat.
90+1'
Chelsea právě vstřelila branku!
Domácí si zase berou vedení! Chelsea podnikla akci pravou stranou, od brankové čáry centroval James, jeho oblouček se dostal na hlavu ROSSE BARKLEYHO a i když si gólman Bachmann na jeho hlavičku do protipohybu sáhl, tak míč doskákal do sítě – 2:1.
89'
Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Mason Mount, přichází Ben Chilwell.
88'
Domácí budou ještě jednou střídat, do hry se za potlesku tribun chystá Ben Chilwell.
87'
Watford právě vstřelil branku!
No, tohle asi domácí nečekali. Watfordu se povedlo dostat hru na levou stranu, kde měl hromadu času Masina, svůj centr poslal až na zadní tyč, kde si naběhl DAN GOSLING a svou hlavičkou překonal o zákrok se snažícího Mendyho. Je srovnáno na 1:1!
86'
Zprava se do akce dral hostující Hernández, byl však zachycen v ofsajdu.
86'
Rychlá rozehrávka nakrátko, po chvilce domácí o míč přišli a Zijáš navíc fauloval.
85'
Faul na Barkleyho, následovat bude přímý kop pro Chelsea.
84'
Levou stranou se do zakončení dostal Havertz, prosmýkl se mezi dvěma obránci, z úhlu ovšem Bachmannovu branku netrefil.
83'
Zase nehrajeme, neboť po tvrdém souboji zůstal na trávníku hostující Sissoko a na nohy se mu zrovna nechtělo.
82'
Střídání v týmu Watford FC:
ze hřiště odchází Edo Kayembe, přichází Dan Gosling.
81'
Chelsea zazdila rychlý protiútok zbytečnými přihrávkami, nakonec z toho všeho byla pouze slaboučká Barkleyho střela.
80'
Mendy se vydal ven z branky pomoci spoluhráčům s rozehrou a musel se pak bleskově vracet. Hosté toho využít nedokázali, poslali do vápna pouze nepovedený oblouček.
78'
ze hřiště odchází Hassane Kamara, přichází Adam Masina.
77'
Kamara za pomoci týmového lékaře kulhá mimo hrací plochu, konečně dojde na už zmíněnou změnu a bude se moci pokračovat ve hře.
76'
Jeho ošetřování stále pokračuje, do hry je už nachystán Adam Masina.
74'
Na lavičce Watfordu se chystá nucené střídání, neboť na trávníku sedí Hassane Kamara a má problémy s pravou nohou.
72'
ze hřiště odchází Joshua King, přichází Cucho Hernández.
71'
I po rohu přišla střela na branku Watfordu, míč skončil mezi diváky.
71'
O malou chvíli se Chelsea opět dostala k míči a Ross Barkley to zkusil zpoza vápna. Tohle vypadalo o mnoho lépe, Bachmann jeho ránu musel vyškrábnout nad břevno na roh!
70'
Podobně jako před chvílí James dopadl i Barkley, i on se utopil v kličkách.
69'
Nedovolený zákrok na Mounta, Chelsea rozehrává z vlastní poloviny.
68'
Zprava se do pokutového území probil James, předvedl několik rychlých kliček, ovšem ani tohle Bachmanna neohrozilo.
66'
Pro Rüdigera to byla rozlučka s Chelsea, obránce bude v příští sezóně hrát za Real Madrid. Tribuny jej na lavičku vyprovodily bouřlivým aplausem.
66'
ze hřiště odchází Antonio Rüdiger, přichází Ross Barkley.
64'
Zijáš po rychlé akci tlačil střelu k tyči, jeho pokus pokryl natažený Bachmann.
63'
Na hranici vápna dostal přihrávku Havertz, zády k brance ještě hledal Mounta, ten už byl ale obranou Watfordu pokrytý.
61'
Londýnský celek si kombinuje na útočné polovině, do zakončení se ale vůbec nehrne.
59'
ze hřiště odchází Kenedy, přichází Malang Sarr.
58'
Na domácí střídačce se chystá první změna, do hry půjde Malang Sarr a zřejmě nahradí Kenedyho, který má problémy s křečemi.
57'
Havertzova kličkovaná skončila uvnitř pokutového území, ke střele se autor zatím jediné branky utkání nedostal.
55'
Podobně si vedl i Bachmann, ten bez větších potíží zneškodnil centr Hakíma Zijáše.
54'
Chelsea teď nechává soupeře docela hrát a Mendy si tak musí dávat velký pozor na protiakce Watfordu. Nyní chytal pokus o centr z pravé strany.
52'
Dlouhý pas mířil na pravou stranu na Jamese, tohle však hosté zvládli ukočírovat a odhlavičkovat směrem k půlce.
51'
No a střela skončila na zdi... Hosté ještě reklamovali ruku, sudí však na tohle vůbec nereagoval a nechal pokračovat ve hře.
50'
Hosté teď budou mít nebezpečný přímý kop kousek od hranice vápna. Míč si chystá Cleverley.
48'
Následný rohový kop se už obešel bez jeho zákroku, Chelsea jde do protiútoku.
48'
Mendy v úvodu druhé půle vytáhl skvělý zákrok proti střele zblízka a svému celku tak udržel těsné vedení!
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:04.
Je za námi první poločas, do kterého Chelsea vstoupila jako velká voda a hned přitlačila soupeře k vápnu. Po krátkém ostřelování přišel v 11. minutě první gól, když si na Kenedyho přihrávku po zemi naběhl Kai Havertz a pohotově sklepl za Bachmanna. Převaha domácích pak ještě nějakou dobu pokračovala, ale poté se ke slovu dostal i Watford. Největší šanci měl Femenía, jeho střelu k tyči ovšem gólman Mendy vytěsnil. V úplném závěru mohl dnes podruhé skórovat Havertz, lízl však pouze břevno a do kabin se tak odešlo za stavu 1:0.
45+1'
45'
V úplném závěru dostal pas do běhu Mount a z úhlu vyslal pohotovou střelu, která se otřela o Bachmannovo břevno!
45'
Nakonec z toho byla postupná akce podél celého vápna, Mount posunul na Zijáše, jeho centr byl opět zablokován.
44'
O malou chvíli později se ve vápně dostal k odraženému míči Mount a jeho okamžitá rána byla sražena na roh.
43'
Rüdiger neúspěšně centroval do pokutového území, tohle bylo nepřesné a pro hostující obranu snadně odvratitelné.
41'
Saúl čistým skluzem zastavil rozlet hostů a před Rüdigera se míč dostal až k Mendymu. Ten v poklidu rozehrál.
40'
Havertz dostal přihrávku mezi obránce, zvládl si i zpracovat, jenže na Bachmannovo ohrožení už neměl prostor.
38'
Krátký závar domácích v pokutovém území, všechny pokusy o střelu se však zastavily o nohy bránících hráčů
37'
CHelsea kombinovala na útočné polovině, ale ani Kanté, ani Havertz se nedostali na dostřel.
35'
Přechod hostů do útoku sice vypadal hezky, skončil však ještě před střelou pro ofsajd.
35'
Zijáš proti přesile míč nevybojoval, je z toho i přes jeho chabé protesty aut pro Watford.
33'
Opět trochu uklidnění na hrací ploše, už to ale není fotbal na jednu bránu, jak tomu bylo v úvodu zápasu.
32'
Následný roh hostujícího celku už nebezpečný nebyl, přesto Watford zůstává na útočné polovině.
31'
První Mendyho opravdu vážný zákrok. Hostům se povedlo dostat přihrávku skrz vápno na pravou stranu na Femeníu, ten střílel na bližší tyč a gólman Chelsea se musel hodně natáhnout, aby míč vyrazil!
29'
Femenía centroval na první tyč, jeho nízký pas byl ale snadnou kořistí pro hráče Chelsea. Hra se bleskově přesunula k půlce.
29'
Rohový kop pro Watford, dobrý obranný zákrok ve vlastní šestnáctce předvedl Azpilicueta.
27'
Přihrávka na Mounta byla o něco delší, obrana Watfordu se ubránila a dokonce rozehrála směrem k půlce.
25'
Po narážečce s Kingem se k další střele dostal Kayembe, po zemi ovšem mířil velký kus vedle Mendyho branky.
25'
Hosté se probili k pokutovému území a dokonce z toho byla i střela. Ta byla nadražena do vzduchu a Mendy musel míč vyboxovat.
23'
Trocha uklidnění na hrací ploše, stále ale platí, že i tak má Chelsea obrovskou převahu.
21'
Zijáš našel prudkým centrem Mounta, tomu ale při hlavičce zřejmě zasvítilo slunce do očí a výsledkem byla nepovedená hlavička vedle Bachmannovy branky.
20'
Kenedy se pokoušel o další akci levým křídlem, obrana Watfordu si ale na něj začala dávat velký pozor a nyní mu nedovolila odcentrovat.
18'
Hosté u míče, jenže po krátké kombinaci přišel náraz do obrany Chelsea a je z toho vhazování pro domácí.
16'
Kenedy prostrčil na Mounta, ten ihned centroval, ovšem pouze do rukavic gólmana Daniela Bachmanna.
15'
Domácí celek hraje v pohodě a uvolněně. Po rychlém přechodu sklepl Havertz na Saúla, jeho technická střela levačkou ale skončila těsně vedle pravé Bachmannovy tyče.
13'
Watford poprvé déle u míče a byla z toho standardní situace. Po rozehrání přišla pouze střela do obranného valu.
11'
Teď už se domácí dočkali a vedou! Hra se přesunula na levou stranu, kde měl hromadu prostoru Kenedy, jeho prudký pas po zemi prošel na hranici malého vápna, kde to dokonale dostal do kroku KAI HAVERTZ a zblízka zakončil – 1:0.
10'
Chelsea opět u míče, pokračuje fotbal na jednu branku a dobývání Bachmannova území.
9'
Šajtlí to zkoušel Kenedy, jeho pokus byl ale zblokován. Míč se pak odrazil k Saúlovi, ovšem ani on neuspěl, branku netrefil.
8'
Roh už pro branku Watfordu nebezpečný nebyl, hosté hravě dostali míč mimo pokutové území.
7'
Zleva centroval Kenedy, táhlým pasem hledal Havertze, Moussa Sissoko ale nakonec uklidil míč na rohový kop.
6'
Dle očekávání sledujeme převahu domácího celku, Watford si ještě prakticky nekopl.
5'
První šance utkání. Přihrávku za obranu dostal Havertz a ten se levou stranou hrnul do vápna. Následnou střelu mu ale Bachmann zvládl vyrazit!
4'
Havertz obloučkem hledal Zijáše, ten byl ale uvnitř pokutového území ubráněn a hosté poté odkopli.
3'
Už to vypadalo, že se modří narážečkami probijí do vápna a k případnému centru, Mountovi však v rozhodujícím okamžiku odskočil míč od kopaček do zámezí.
2'
Domácí Zijáš byl v souboji o míč faulován, Chelsea bude rozehrávat od pravé postranní čáry.
1'

Chelsea FC: E. Mendy – Azpilicueta (C), T. Silva, Rüdiger – R. James, Kanté, Saúl, Kenedy – Zíjáš, Mount – Havertz.
Náhradníci: Arrizabalaga – M. Sarr, T. Chalobah, Chilwell, Jorginho, Barkley, Pulisic, Loftus-Cheek, Lukaku.
Trenér: Thomas Tuchel

Watford FC: Bachmann – Femenía, Kabasele, Samir, H. Kamara – Sissoko (C), Kayembe, Cleverley – Pedro, King, Sema.
Náhradníci: Elliot – Ngakia, Troost-Ekong, Masina, Cathcart, Sierralta, Gosling, Baah, Cucho Hernández.
Trenér: Roy Hodgson

Rozhodčí: Dean – Hussin, Cann.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stamford Bridge začne v 17 hodin, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Michael Dean, kterému budou na pomezí asistovat Ian Hussin a Darren Cann.
Chelsea FC

Domácí tým je v tuto chvíli na třetím místě tabulky a už to tak i zůstane, nedá se totiž předpokládat, že by čtvrtý Tottenham smazal osmnáctibrankovou ztrátu. Chelsea tak může hrát v klidu vylepšit poslední nepříliš povedené období. Z posledních pěti zápasů totiž londýnský klub vyhrál pouze jednou a to 3:0 na půdě Leedsu.

Watford FC

Hosté už mají taktéž své jisté, a to sestup do Championship, neboť jsou na předposledním místě s pouhými 23 body. Ani zde není forma dobrá, mužstvo nevyhrálo posledních osm ligových utkání a v tomto černém období vybojoval Watford pouze jediný bod.
Dobré odpoledne u anglické Premier League. Společně se podíváme na utkání 38. kola mezi týmy Chelsea FC a Watford FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.