Premier League - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Liverpool - 23. ledna 2022   15:00

Crystal Palace
55' Edouard (Mateta)
1:3
(0:2)
Liverpool
8' V. van Dijk  (Robertson) • 32' Oxlade-Chamberlain  (Robertson) • 89' Fabinho
Guaita – Ward /C/, Andersen, Guéhi, Mitchell – Gallagher, Hughes (77. Ayew), Schlupp – Olise, Édouard (68. Eze), Mateta (77. Benteke).
Butland – Kelly, Ferguson, Clyne, Milivojević, Riedewald.
Friend – Holmes, Beck
Selhurst Park, Londýn
25 002 diváků
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold (90+2. Gomez), Matip, van Dijk, Robertson – Henderson /C/, Fabinho, Jones – Oxlade-Chamberlain (60. Minamino), Firmino (90. Milner), Jota.
Kelleher – Tsimikas, Konaté, Williams, Morton, Gordon.

Fotbalisté Liverpoolu pokračují v úspěšné sérii a Crystal Palace porazili podesáté v řadě. Dnes rozhodl jejich vynikající vstup do utkání. Zatímco hosty poslouchal míč na slovo, domácí nevěděli, co mají hrát a mohli být rádi, že prohrávají jen 0:2. V závěru poločasu však Londýňané dvakrát málem udeřili a elán si přenesli i do druhého dějství. Ze série vyložených šancí se podařilo snížit jen Édouardovi. Liverpool pak soupeřův nástup otupil a v závěru z přísné penalty zápas definitivně rozhodl Fabinho Henrique.
Vítězové se přiblížili Manchesteru City, který včera po dlouhé době ztratil body v Southamptonu, na rozdíl devíti bodů se zápasem k dobru.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 3:7. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 13:10.
90+6'
90+4'
Domácím se povážlivě krátí čas. Nepřesný nákop letí do zámezí a Alisson Becker nebude dvakrát pospíchat s odkopem.
90+3'
Žlutou kartu za protesty vidí Joel Ward (Crystal Palace).
90+2'
A ještě jedno taktické střídání Liverpoolu: místo Trenta Alexander-Arnolda přichází na závěrečné minuty Joe Gomez.
90'
Rozhodčí nastavuje šest minut.
90'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází James Milner.
89'
Liverpool právě vstřelil branku!
Krátký rozběh si při pokutovém kopu dal FABINHO HENRIQUE a chladnokrevně proměňuje po zemi do protipohybu domácího gólmana.
88'
Sudí se běží přesvědčit k obrazovce za postranní čarou a po několika minutách váhání skutečně penaltu nařizuje!
86'
Případnou penaltu však ještě přezkoumá VAR. Nešlo až tak o kontakt s Wardem, ale o přepadnutí přes klečícího brankáře Guaitu.
86'
Po střetu Warda s Jotou před bránou Crystal Palace volal lehce postrčený útočník po penaltě, rozhodčí ovšem vrtí hlavou.
84'
Z rohu se Londýňané neprosadili a další nákop do šestnáctky již nebyl přesný, směřuje přímo k Alissonovi.
83'
Olise dostal padesátimetrový pas od Andersena a hned po odskoku zkusil přelobovat Alissona Beckera. Brankář hostů se však stačil vrátit a vyškrabuje míč na roh.
82'
Žlutou kartu dostává Jeff Schlupp (Crystal Palace).
81'
Žlutou kartu dostává Roberto Firmino (Liverpool FC).
80'
Guéhiho průnikovka na střídajícího Bentekeho směřovala do ofsajdu.
78'
Dnešní utkání sleduje 25 002 diváků.
77'
Trenér Crystal Palace Patrick Vieira využívá obě zbylé možnosti střídání naráz: ze hřiště odcházejí Will Hughes a Jean-Philippe Mateta, přicházejí Jordan Ayew a Christian Benteke.
76'
Hra je přerušena pro ošetřování domácího Oliseho.
75'
Alexander-Arnold nadýchal pas na Robertsona, který hlavou ze záklonu nestačil míč důrazněji posunout do ohně.
74'
Hra rukou je pískána domácímu Gallagherovi. Rozhodčímu Friendovi neuniklo, že si míč špičkou kopačky při zpracování posunul o vlastní dlaň.
72'
Účinné napadání předvedl Liverpool. Fabinho Henrique však střelou z 25 metrů k tyči nijak výrazně Guaitu neohrozil.
70'
Schlupp se zbavil protihráče, narazil si pěkně s Ezem a vnikl do šestnáctky, jenže z téměř nulového úhlu napnul jen boční síť.
70'
Trestný kop Liverpoolu od půlící čáry po faulu na Matipa směřuje do Guaitových rukavic.
68'
Poprvé střídá Crystal Palace: místo autora jediné domácí branky Odsonne Édouarda přichází na hřiště Eberechi Eze.
67'
Míč končí za bránou Liverpoolu. Alisson Becker volí rozehrávku nakrátko.
65'
Domácí kopali trestňák po Minaminově faulu na Hughese. Mateta se však ve vápně neprosadil a Crystal Palace jen vhazuje.
64'
Po vzrušujících okamžicích a přívalu šancí si teď obě mužstva vybírají neoficiální oddechový čas.
61'
Žlutou kartu dostává Will Hughes (Crystal Palace).
60'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází Takumi Minamino.
59'
Oliseho průniková přihrávka nachází Andersena v postavení mimo hru.
58'
Útočným faulem na Gallaghera se provinil hostující kapitán Henderson.
57'
Liverpool lajdácky odevzdal míč a levačce Joachima Andersena z 23 metrů mnoho nescházelo. Jedovka prosvištěla snad o palec vedle pravé tyče.
55'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Liverpoolská obrana propadla, domácí šli v tandemu na brankáře. Matetovu nezištnou přihrávku uklidil snadno do prázdné brány ODSONNE ÉDOUARD a Selhurst Park po zaslouženém snížení ožívá.
54'
Další pokus kapitána Liverpoolu po přihrávce Dioga Joty zblokovala londýnská obrana.
53'
Jordan Henderson z otočky těsně minul pravou tyč po nízkém pasu Oxlade-Chamberlaina.
51'
Trent Alexander-Arnold hledal Hendersona, kterého v pokutovém území zakřižoval Guéhi.
50'
Liverpoolský Trent Alexander-Arnold trestným kopem do vápna spoluhráče nenachází, ale hosté otupili úvodní nápor Crystal Palace.
49'
Žlutou kartu dostává Conor Gallagher (Crystal Palace).
48'
Édouardovu překvapivou patičku z malého vápna chytá Alisson Becker na čáře. Domácí útočník zvolil chytré řešení po předchozí Schluppově zblokované hlavičce.
46'
Olise dostal míč do šestnáctky od Édouarda, dvěma protisměrnými kličkami zmátl Robertsona a švihl jedovatou křížnou střelu těsně vedle zadní tyče.
46'
Prozatím pokračují obě mužstva v zahajovacích sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Statistiky první půle:
Držení míče 35% – 65%, střely na bránu 2:5, střely mimo 0:6, rohy 1:5, ofsajdy 3:2, fauly 6:3.
Liverpool zúročil počáteční nápor dvěma brankami. Hosty poslouchal míč na slovo a z několika šancí se prosadili hlavičkou po rohu van Dijk a z rohu malého vápna Oxlade-Chamberlain, když na oba góly přihrával Robertson.
Hra Crystal Palace působila bezradně a chaoticky, ovšem v závěrečné pětiminutovce si domácí vytvořili dvě obrovské příležitosti a nebýt Alissona, mohlo být klidně vyrovnáno.
45+1'
45+1'
Diváci výsměšně tleskají, když Firminovi utekla lehká přihrávka za postranní čáru.
45'
Rozhodčí Friend nastaví poločas o jednu minutu.
45'
Matetův náběh zastavuje ofsajd.
44'
Útok Liverpoolu zarazil v zárodku Gallagher, když vypíchl kličku Firminovi.
42'
Z následného rohu Crystal Palace nic nevzniklo.
42'
Domácí byli znovu blízko snížení! Jean-Philippe Mateta využil Oliseho uličku do běhu, kličkou se zbavil i Beckera, brazilský brankář však ještě stačil jeho zakončení z těžkého úhlu lehce tečovat vedle zadní tyče.
40'
Zpoza velkého vápna vyslal slabou skákavou střelu doprostřed brány hostující Diogo Jota.
39'
První přímá střela Crystal Palace a rovnou jasná šance! Michael Olise zakončoval po nepochopitelné chybě Joëla Matipa jen do nohou brankáře Alissona Beckera.
37'
Ofsajd je máván domácímu Matetovi.
36'
Matetova prudká přihrávka odskakuje Conoru Gallagherovi v těžké pozici zády k bráně při otočce k liverpoolskému brankáři.
35'
Conor Gallagher měl k míči daleko, tak podrazil ze strany nohu Diogu Jotovi.
34'
Alexander-Arnold si na přihrávku Oxlade-Chamberlaina počkal v ofsajdu.
32'
Robertson načechral nádherný pas na roh malého vápna. ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN si míč zpracoval na prsou a levačkou o zem prostřelil vybíhajícího Guaitu.
29'
Domácí opět hned ztrácejí získaný míč, Robertson ho ovšem z dálky ukvapeně nakopnul do moci Vicente Guaity.
29'
Tyrick Mitchell zablokoval střelu z úhlu po přetaženém centru Andrewa Robertsona a série rohů pokračuje.
28'
Tentokrát se domácí ubránili, jenže vrcholem jejich úsilí je zakopnutí míče Hughesem směrem ke staženým obráncům Liverpoolu před středovým kruhem.
27'
A po Schluppově obranné hlavičce si hosté exekuci zopakují.
27'
Curtis Jones prostrčil míč šajtlí do šestnáctky Firminovi, před kterým odkopává Olise na roh.
25'
Po nějakém čase se Liverpool vrátil ke hře, která mu vynesla vedení. Robertson prostrčil míč na Firmina, který pod sebe nabil Fabinhovi Henriquemu. Jeho prudká rána z 10 metrů ovšem výrazně přeletěla domácí břevno.
24'
Tamtéž směřoval i centr Oxlade-Chamberlaina, který nevěnoval pozornost absenci spoluhráčů v pokutovém území.
22'
Guaita jen nastavil náruč centru Dioga Joty.
21'
V našlapaných ochozech konečně proběhla vlna vzrušení. Jenže zbytečně, Joel Ward přihrával před bránu Matetovi už z ofsajdu.
19'
Alisson Becker snadno odkopává míč, který se domácím hráčům nepodařilo zpracovat v šestnáctce.
18'
Domácímu Olisemu utíká těžká přihrávka do zámezí.
16'
Londýňané teď převzali držení míče, ale zatím se na dostřel nedostali a pouze vhazují.
14'
Vicente Guaita vystartoval na průnikovou přihrávku Jordana Hendersona a byl u ní dříve než Oxlade-Chamberlain.
13'
Další krásná kombinace fotbalistů Liverpoolu, které míč poslouchá na slovo. Nepovedlo se až zakončení, které Oxlade-Chamberlain posílá z úhlu vysoko na tribunu.
12'
Hughes ztrácí míč uprostřed hřiště. Po rychlé výměně na jeden dotek pálili Henderson a po něm Robertson jen do obránců, do třetice směřoval opět Henderson střílený centr na zadní tyč, který končí v zámezí.
10'
Liverpool hraje s chutí a přehledem. Jones hledal obloučkem za obranu Oxlade-Chamberlaina, míč však po odskoku o trávník sebral do rukavic Guaita.
8'
Na Robertsonův rohový kop si vyskočil VIRGIL VAN DIJK a prudkou hlavičkou z malého vápna napnul síť. Domácí obrana jeho náběh vůbec nezachytila.
7'
Série nepříjemných závarů v domácím vápně vrcholí Hendersonovou střelou z velkého vápna, kterou Vicente Guaita skokem po pravici vyráží na další roh.
6'
Křížné pasy rozběhnutým křídlům, to bude dnes zjevně hlavní taktická zbraň předloňského mistra. Liverpool získal rohový kop.
5'
Nejlepší nahrávač ligy Alexander-Arnold poslal přetažený centr Jonesovi, který sklepl míč pod sebe Robertsonovi. Ten zakončil první nebezpečnou akci zápasu bez přípravy z 12 metrů nad břevno.
4'
Obrana Crystal Palace zpacifikovala Robertsonův trestný kop.
3'
Asi 35 metrů od brány srazil Hughes nedovoleně Firmina.
3'
Rozhodčí Kevin Friend zatím jen zdviženým ukazováčkem varuje faulujícího Gallaghera.
2'
První pokus Liverpoolu o založení útočné akce zastavuje ofsajd.
1'
Ještě před výkopem proběhla minuta ticha za bývalé hráče Crystal Palace Paula Hinshelwooda a Jamieho Vincenta, kteří tento týden zesnuli.
Před zaplněné ochozy a pod zataženou oblohu přicházejí bouřlivě vítaní domácí fotbalisté v modročervených dresech, hosté dnes oblékli bílé trikoty a černé trenýrky.

Crystal Palace: Guaita – Ward /C/, Andersen, Guéhi, Mitchell – Gallagher, Hughes, Schlupp – Olise, Édouard, Mateta.
Náhradníci: Butland – Kelly, Ferguson, Clyne, Milivojević, Eze, Riedewald, Benteke, Ayew.
Trenér: Vieira.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson – Henderson /C/, Fabinho, Jones – Oxlade-Chamberlain, Firmino, Jota.
Náhradníci: Kelleher – Tsimikas, Gomez, Konaté, Williams, Milner, Minamino, Morton, Gordon.
Trenér: Klopp.

Rozhodčí: Friend – Holmes, Beck.
Vzájemné zápasy
Fotbalisté Liverpoolu v posledních letech rozbíjejí křišťálový palác spolehlivě. Nad soupeřem z Londýna vyhráli devětkrát v řadě s celkovým skóre 27:5 a v posledních čtyřech duelech udrželi vždy čistý štít.
Loňský výlet Reds do metropole skončil pro domácí krutým debaklem 0:7, v letošní sezóně zvítězil Liverpool doma 3:0.
V Selhurst Parku domácí naposledy bodovali výhrou 3:1 v listopadu 2014, od té doby Liverpoolu podlehli sedmkrát za sebou. Paradoxně mezitím třikrát vyhráli na liverpoolské Anfield Road.
FC Liverpool
Po čtyřzápasové šňůře bez vítězství se Liverpool chytil teprve minulou neděli, kdy doma jasně přehrál nováčka Brentford 3:0. Díky zaváhání Chelsea se posunul na druhé místo jedenáct bodů za Manchester City se zápasem k dobru.
Také hosté budou postrádat africké reprezentanty – kromě nejlepšího střelce odjeli také Mané a Keïta.

Střelci: 23 – Saláh, 12 – Jota, 10 – Mané, 7 – Firmino, 6 – Minamino.
Londýnský klub hraje letos celkem bez nervů klidný střed Premier League, ve značně nekompletní tabulce patří jedenáctce Crystal Palace jedenácté místo a k pohárovým i sestupovým příčkám to má stejně daleko – jedenáct bodů. V novém roce 2022 prohrál doma městské derby s West Hamem 2:3 (0:3) a bod přivezl za remízu 1:1 z Brightonu, kde si vyrovnávací gól vstřelili v 87. minutě domácí sami do vlastní sítě.
Crystal Palace nemůže nasadit Kouyatého, Zahu a Ayewa, kteří reprezentují své země na Africkém poháru.

Střelci: 7 – Gallagher, 5 – Édouard, Zaha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.