Premier League - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Manchester City - 11. září 2021   16:00

0:1
(0:0)
Manchester City
62' B. Silva
Leicester
Schmeichel (C) – Castagne, Söyüncü, Vestergaard (61. J. Evans), Bertrand – Albrighton, Ndidi, Tielemans, H. Barnes (73. Lookman) – Vardy, Maddison (73. Iheanacho).
Paul Tierney
King Power Stadium, Leicester
Ederson – Walker, Rúben Dias, Laporte, Cancelo – B. Silva, Rodri, Gündoğan (C) – Jesus (84. Fernandinho), F. Torres (64. Sterling), Grealish.
Carson – Stones, N. Aké, Zinčenko, De Bruyne, Fernandinho, Sterling, Mahríz, Foden.

To by bylo v tuto chvíli z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek sobotního dne a u dalšího přenosu z anglické Premier League zase někdy na počtenou.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 3:7. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 4:10.
Je dobojováno! O vítězi tohoto utkání rozhodnul jediný gól, který padnul ve druhém poločase z kopačky Bernarda Silvy. Manchester tedy vrátil domácím porážku ze superpoháru a z Leicesteru si odveze všechny tři body za vítězství 1:0.
90+4'
90+3'
Hostující brankář si v tomto zápase připsal jeden zákrok.
90+3'
Domácí brankář si v tomto zápase připsal šest zákroků.
90+3'
Teď mohl rozhodnout i Jack Grealish, ale domácí brankář se skvěle roztáhnul a hostující obstřel vyškrábnul mimo svou branku.
90+2'
Fernandinho mohl rozhodnout, ale jeho střela na vzdálenější tyč neměla ty potřebné parametry.
90+1'
Rozhodčí tohoto utkání nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby zápasu.
90'
Manchester mohl zaútočit do otevřené obrany, ale nakonec zvolil zdržování času u rohového praporku.
89'
Jack Grealish se skvěle vrátil a dokázal čistým způsobem obrat o míč rozběhnutého Albrightona.
88'
Raheem Sterling vybojoval výhodu standardní situace na polovině svého soupeře. Rozehrávka bude zřejmě poměrně trvat. Hosté budou tahat čas.
87'
Čas se čím dál víc krátí, ale domácí tým to jednoduše nechce vzdát a chce zabojovat aspoň o bod.
86'
Míč z rohového kopu skončil u Edersona, který si pro míč celkem lehce došel do vzduchu. Hráči ManCity už poměrně nikde nespěchají.
85'
Ademola Lookman se úplnou náhodou dostal do slibného zakončení, ale nakonec byl zablokován. Leicester bude rozehrávat rohový kop.
84'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Fernandinho.
83'
Manchester se skvěle zatáhnul a svého soupeře nepouští do střeleckých příležitostí.
82'
Jamie Vardy si opět nepohlídal své postavení mezi stopery, kteří ho vystavili ofsajdu. Manchester získává míč poměrně zadarmo.
81'
Ederson málem podcenil nákop domácího stopera, ale celou situaci nakonec zvládnul a míč před dotírajícím útočníkem chytil do rukavic.
80'
Raheem Sterling se provinil proti fotbalovým pravidlům a rozhodčí mu odpískal nedovolený zákrok.
79'
Leicester drží míč na svých kopačkách a pokouší se vymyslet něco kloudného. Skvělá poziční hra soupeře je ale drží na polovině hřiště.
78'
Pomalu ale jistě se nám blíží závěr tohoto utkání, Leicester i nadále prohrává na svém stadionu o jeden gól.
77'
Kelechi Iheanacho se snažil nafilmovat penaltový zákrok, ale u rozhodčí nepochodil. Ederson bude odkopávat od své branky.
76'
Kelechi Iheanacho doslova odstavil jednoho z obránců a vyslal do šance Lookmana. Ten nakonec vybojoval pouze rohový kop.
75'
Žlutou kartu dostává Çağlar Söyüncü (Leicester City).
74'
Jamie Vardy tedy dostal do útoku nové spoluhráče. Uvidíme, jak se tato trojka sžije a jestli dokáže vyrovnat.
73'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Harvey Barnes, přichází Ademola Lookman.
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází James Maddison, přichází Kelechi Iheanacho.
73'
Manchester City nikde s rozehrávkou rohového kopu nespěchal a když už ho rozehrál, tak nepřesně.
72'
Někteří domácí hráči už hrají z posledních sil, jejich trenér by měl zvažovat nějaká střídání.
71'
Bernardo Silva nebude moct pokračovat v jeho akci, protože mu byl odpískán ofsajd.
70'
Jamie Vardy se snažil prodloužit na Barnese, ale ten se z nepochopitelného důvodu zastavil a v akci nepokračoval.
69'
Raheem Sterling byl překvapen odraženým míčem, který si nakonec nedokázal v pokutovém území zpracovat.
68'
Jack Grealish si nepohlídal své postavení a byl nachytán v ofsajdové pasti. Míč putuje na kopačky domácího týmu.
67'
João Cancelo si nedělal velké starosti a radši míč odehrál před Vardym do autu. Leicester bude vhazovat.
66'
Leicester má před sebou těžký úkol, ale s podporou svých fanoušků v zádech by se mohli pokusit o vyrovnání.
64'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Raheem Sterling.
62'
Manchester City právě vstřelil branku!
Hostující sektor fanoušků může začít slavit, jelikož BERNARDO SILVA se úplnou náhodou dostal k odraženému míči a střelou pod břevno otevřel gólový účet toho zápasu – 0:1. Bez asistence.
61'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Jannik Vestergaard, přichází Jonny Evans.
60'
Hosté se pokusili překonat obranu po zemi, ale ani to nezafungovalo podle představ. Leicester se i tak dokázal ubránit.
59'
Jack Grealish se s míčem moc nemazlil a zhruba z třiceti metrů vypálil. Bohužel pro něj skončila střela vysoko nad brankou.
58'
V domácí rozehrávce se začínají opět množit nepřesné přihrávky. Hostující tým získává míč poměrně zadarmo.
57'
João Cancelo našel centrem hlavičku svého kapitána, ten ale poslal míč vysoko nad branku.
56'
Ferrán Torres si skvěle zaběhnul za domácí obranu a následně se i dostal ke střele. Ta pouze těsně minula pravou tyčku domácí branky.
55'
Leicester opět mířil do rychlého přečíslení, ale Maddison to přehnal s razancí přihrávky do pravé strany na Albrightona. Míč skončil v zámezí.
54'
Kyle Walker se pokusil o centr z první. Ten se ale nepovedl podle představ a skončil v rukavicích domácího brankáře.
53'
Domácí obrana si dokázala poradit s obranou rohového kopu a odkopla míč prozatím do bezpečí.
52'
Hostující stopeři se pokusí o rozehrávku, která byla překvapivě skončila až u Ferrána Torrese, který byl nakonec čistým způsobem odzbrojen domácím stoperem.
51'
Manchester nenavázal na první poločas a v tom druhém je prozatím horším týmem na hřišti.
50'
Tohle bylo velmi těsné! Jamie Vardy se vracel z ofsajdu, když dostal přihrávku. Následně utekl všem a nakonec i dokázal překonat Edersona, jenže tento gól nebude platit.
49'
Ferrán Torres zahrál rukou, ale hra pokračovala dál. Velké štěstí pro domácí tým, že si pro míč došel jejich brankář.
48'
Rychlý protiútok Leicesteru zakončil Harvey Barnes, který svou hlavičku poslal do břevna. Stadionem to jenom zahučelo, tohle byla velká šance!
47'
Jannik Vestergaard se pokusil dlouhou přihrávkou oslovit volného spoluhráče u postranní čáry. Jeho přihrávka byla nakonec nepřesná.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
První poločas byl velmi zajímavý, ale žádnou gólovou radost nepřinesl. Hostující tým je aktivnějším týmem, ale zatím nenachází recept na výborně pracující a odvážnou obranu svého dnešního hostitele. Nejblíž vstřelené brance měl nejprve Gabriel Jesus, který si ale vylámal zuby na skvělém Schmeichelovi. Leicester vzápětí dokázal odpovědět akcí Vardyho a Barnese, ale tu nakonec překazil Walker s Edersonem.

Statistiky prvního poločasu

Držení míče: 33% – 67%
Střely na branku: 0 – 5
Rohové kopy: 3 – 5
Ofsajdy: 0 – 2
Fauly: 2 – 5
45+3'
45+2'
Leicester rozehrál v samotném závěru rohový kop, ale ten se vůbec nepovedl. Hostující obrana se dokázala ubránit.
45+1'
Paul Tierney nastavil v prvním poločase dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
45'
Kasper Schmeichel opět podržel svůj tým. Tentokrát proti střele Jesuse, který se k ní dostal po krásné přihrávce Jacka Grealishe.
44'
Konečně se k míči dostal Vardy, ale ve sprintu si ho příliš předkopnul a o míč přišel. Ederson zasáhnul bez výraznějších problémů.
43'
Jannik Vestergaard si zaslouží obrovskou pochvalu za jeho odvahu, protože se dvakrát položil do střel, které i nakonec dokázal zablokovat.
42'
Výhoda nebyla využita, domácí obrana se dokázala ubránit. Manchester ale i nadále zůstává na míči.
41'
James Maddison si vyšlápnul na Torrese a hostující tým bude mít výhodu rozehrávku přímého kopu.
40'
Pomalu ale jistě se nám blíží závěr prvního poločasu. Dočkáme se úvodní branky v tomto dějství nebo si budeme muset počkat do druhého poločasu.
39'
Ani jeden tým si teď míče moc neužije, začínají se množit nepřesnosti na obou stranách hřiště.
38'
Žlutou kartu dostává Aymeric Laporte (Manchester City).
38'
Bernardo Silva odcentroval z levé strany pouze na kopačku jednoho z domácích obránců. Ten se s míčem nepáral a odpálil ho do bezpečí.
37'
Domácí tým sází na rychlého Vardyho, ale zatím ho přihrávku ze záložní řady vůbec nenacházejí. Hostující obrana si to zatím skvěle hlídá.
36'
Další nepřesnost v domácí rozehrávce, tentokrát od Tielemanse. Ten svou přihrávku poslal pouze do autu.
35'
Ferrán Torres se snažil utancovat levého obránce Leicesteru, ale míč mu na poslední chvíli utekl do zámezí.
34'
Tohle byla škoda pro domácí tým. Barnes chtěl rychle přihrát na rozběhnutého Vardyho, ale přehnal to s razancí. Míč skončil až u Edersona.
33'
Na druhé straně se snažil Bernardo Silva, aby rozhodčí odpískal pokutový kop. Jenže rozhodčí byl proti a nechal hru pokračovat.
32'
Hra se opět stěhuje na domácí polovinu, Kyle Walker bude na pravé straně vhazovat míč zpátky do hry.
31'
Jannik Vestergaard se snažil vybojovat pro svůj tým výhodu penalty, ale jeho pád nebyl příliš důvěryhodný.
30'
Máme za sebou úvodních třicet minut dnešního utkání a zatím stále čekáme na úvodní branku. Nejblíž k tomu měli dva hráči, na jedné straně to byl Harvey Barnes a na té druhé to byl Gabriel Jesus.
29'
Kasper Schmeichel si připsal jednoduchý zásah proti slaboučké střele od Ferrána Torrese. Stav se ani v tomto případě nemění.
28'
Marc Albrighton se snažil utéct Rodrimu, ale to se mu nakonec nepodařilo. Rodri mu čistým způsobem odebral míč.
27'
Už se zdálo, že Youri Tielemans bude potřebovat ošetření po zákroku Rodriho, ale nakonec se to pokusí rozchodit sám.
26'
Žlutou kartu dostává Rodri (Manchester City).
26'
Jamie Vardy prodlužoval na zadní tyč, kde měl být Marc Albrighton. Druhý jmenovaný ale nepočítal s jeho přihrávkou a zůstal stát.
25'
Hostující tým napadá vysoko rozehrávku svého soupeře, ale domácím to problém nedělá. Lehkou kombinací se dostávají mimo tlak.
24'
Kyle Walker si musel dát pozor před dotírajícím útočníkem, proto míč raději odehrál do zámezí. Tohle bude aut pro Leicester.
23'
Harvey Barnes se snažil získat výhodu přímého kopu, ale rozhodčí neviděl žádný faul na jeho osobu. Hra pokračuje, u míče jsou hosté.
22'
Hostující hráči se drží na dostřel domácí branky. Po dvou rozích si zkusili i exekucí přímého kopu. Ovšem opět to bylo bez úspěchu.
21'
Rohový kop nic zásadního nepřinesl, tak si to hostující hráči zopakují dalším rohovým kopem.
20'
Kasper Schmeichel se musel natáhnout, aby vytlačil střelu hostujícího Silvy. Manchester bude rozehrávat rohový kop.
19'
Jack Grealish přihrál dozadu Cancelovi, který svým centrem hledal volného Jesuse na vzdálenější tyči. Portugalský bek svůj centr přetáhnul a ten skončil v zámezí.
18'
Ilkay Gündoğan si zaběhnul za domácí obranu, ale k míči se nedostal. Domácí brankář byl rychlejší.
17'
Hostující tým se postupnou kombinací dostává na dostřel branky, Schmeichel v brance Leicesteru musí být připraven na všechno.
16'
Rúben Dias vystoupil s Jamie Vardym, kterého následně fauloval. Leicester bude rozehrávat z místa prohřešku.
15'
Ilkay Gündoğan se náramně opřel do voleje z hranice vápna. Jeho střela byla ale nakonec zablokována pozorným obráncem.
14'
Leicester opět brání v deseti hráčích na své polovině, Manchester City nemá moc prostoru se dostat do jejich vápna.
13'
Po delší době se míč opět ukázal u hostujících stoperů, kteří se pokusí rozehrávat zajímavou akci svého týmu.
12'
Barnes si vyměnil míč s Maddisonem, od kterého čekal přihrávku zpět. První jmenovaný se už poté míče nedočkal.
11'
Jannik Vestergaard se dostal do zakončení, ale míč poslal vysoko nad hostující branku. Ederson bude odkopávat od své branky.
10'
Ederson bude pokračovat v zápase, ale musel si vyměnit dres. Jelikož ten původní byl od krve.
9'
Ederson si z posledního zákroku odnesl nějaký šrám a musí být ošetřen. Zápas byl na malý moment přerušen.
8'
Obrovská šance na druhé straně! Vardy dostal míč za obranu a skvělým přízemním centrem našel Harveyho Barnese. Ten byl ale nakonec zablokovaný vracejícím se Walkerem.
7'
Bernardo Silva se skvěle uvolnil a přetaženým centrem oslovil volného Jesuse. Ten nechal vyniknout skvělým zákrokem domácího brankáře!
6'
Akce začíná opět u hostujících stoperů, Leicester se zatáhnul v deseti hráčích na vlastní polovinu.
5'
Pátá minuta zápasu přinesla už třetí rohový kop hostujícího celku. Nejvýše vyskočil Rúben Dias, ale na míč nedosáhnul.
4'
Manchester drží míč na svých kopačkách a vypadá to, tak že domácím míč vůbec nepůjčí.
3'
První roh nic zásadního nepřinesl, domácí se ubránili. Tlak ale neskončil a za pár sekund příjde další rohový kop soupeře.
2'
Hned ve druhé minutě budou hosté rozehrávat rohový kop. Domácí obrana musí být na pozoru.
1'
Domácí tým bude hrát toto utkání v modrobílé kombinaci dresů, hosté z Manchesteru zvolili bílou kombinaci.
1'

Leicester City: Schmeichel (C) – Castagne, Söyüncü, Vestergaard, Bertrand – Albrighton, Ndidi, Tielemans, H. Barnes – Vardy, Maddison.
Náhradníci: D. Ward – J. Evans, Amartey, R. Pereira, Dewsbury-Hall, Soumaré, Iheanacho, Daka, Lookman.

Manchester City: Ederson – Walker, Rúben Dias, Laporte, Cancelo – B. Silva, Rodri, Gündoğan (C) – Jesus, F. Torres, Grealish.
Náhradníci: Carson – Stones, N. Aké, Zinčenko, De Bruyne, Fernandinho, Foden, Sterling, Mahríz.

21. prosince 2019 | Manchester City – Leicester 3:1

Hostující tým na začátku sezóny dokazuje, že zápasy mimo svůj stadion mu nesvědčí. Manchester začal sezóny ve Wembley, kde prohrál s Leicesterem, poté následovala porážka na hřišti Tottenhamu. Oba zápasy skončily 0:1. Následoval přesun na sever Anglie, kde nejprve přijel výběr Norwiche a posléze i Arsenal. Oba týmy odjížděli z Manchesteru s nepořízenou, protože vysoko prohráli.

Poslední zápasy

28. srpna 2021 | Manchester City – Arsenal 5:0
21. srpna 2021 | Manchester City - Norwich 5:0
15. srpna 2021 | Tottenham – Manchester City 1:0
3. srpna 2021 (příprava) | Manchester City – Blackpool 4:1
Leicester City

Lišky z Leicesteru zažívají poněkud rozpačitý úvod ligové sezóny. Dvě vítězství o jeden gól a vysoká porážka od Kladivářů nedává moc nadějí do sobotního zápasu proti ManCity. Za zmínku možná stojí zisk anglického Superpoháru ze začátku sezóny, kdy Lišky dokázaly porazit právě Manchester City. Jisté je jedno, Leicester se bude spoléhat na svého dvorního střelce v podobě Jamie Vardyho, který se letos trefil už dvakrát.

28. srpna 2021 | Norwich – Leicester 1:2
23. srpna 2021 | West Ham – Leicester 4:1
14. srpna 2021 | Leicester – Wolves 1:0
4. srpna 2021 (příprava) | Leicester – Villarreal 3:2
Hezké sobotní odpoledne, srdečně vás vítám u textového on-line přenosu ze čtvrtého kola anglické Premier League. V tomto přenosu budeme sledovat duel mezi Leicesterem, který na svém hřišti přivítá výběr Manchesteru City. Zápas začne přesně v 16:00 a já vás k jeho sledování srdečně zvu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.