Premier League - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Everton - 22. dubna 2023   16:00

Crystal Palace
Johnstone – J. Ward (C), Andersen, Guéhi, Mitchell – Eze, C. Doucouré (78. Milivojević), Schlupp (71. Hughes) – Olise, Édouard (71. Mateta), J. Ayew.
Guaita – Lokonga, McArthur, Riedewald, C. Richards, Tomkins.
John Brooks
Selhurst Park, Londýn
Everton
Pickford (C) – Holgate, Keane, Tarkowski, Mykolenko – Iwobi, Garner, Gueye, McNeil – Calvert-Lewin (90+1. Maupay), D. Gray (82. Godfrey).
Begović, Lonergan – Coady, T. Davies, Mina, N. Patterson, Simms.

Utkání mezi Evertonem a domácím Crystal Palace nabídlo několik zajímavých momentů. Míč jsme viděli v síti jednou, a to po střele Ezeho, avšak gól nakonec nebyl kvůli ofsajdovému postavení uznán. Po devadesáti minutách jsme tak v této fotbalové bitvě vítěze nepoznali a po skóre 0:0 si oba celky připíší po jednom bodu.

Pro dnešek to bude vše, přeji hezký zbytek večera a zase někdy na počtenou!
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 2:5.
Střely mimo: 5:3.
Rohy: 8:1.
Ofsajdy: 1:3.
Fauly: 12:14.
90+6'
90+4'
Everton se skvěle pozičně brání a sám nyní může zaútočit.
90+2'
Eagles kombinují pomalu, ale jistě se přibližují k Pickfordovi.
90+1'
Střídání v týmu Everton FC:
ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewin, přichází Neal Maupay.
90+1'
Eze s Mitchellem se blýskli rychlou narážečkou, ale další pas již obrana soupeře přečetla.
88'
Těsně za hranicí vápna napřáhl Eze k zajímavé střele, která se sice kroutila do brány, ale Pickford byl u tyče včas a míč vyrazil.
87'
Neskutečné, ani tentokrát se roh Oliseho neujal a míč znovu míří pryč od Pickforda.
86'
I další roh končí jen odhlavičkováním. Tentokrát přesně zasáhl Iwobi.
85'
Přízemní rána Ezeho neprošla přes hradbu blokujících těl.
83'
Andersen si na hranici malého vápna šikovně naskočil, ale jeho hlavičku zneškodnil Pickford.
83'
Neskutečné, kolik rohů dnes vidíme. Další nabídka Oliseho byla odvrácena do zámezí.
82'
ze hřiště odchází Demarai Gray, přichází Ben Godfrey.
80'
Po ostrém zákroku vidí Holgate druhou žlutou a Everton musí dohrávat v deseti!
78'
Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Cheick Doucouré, přichází Luka Milivojević.
78'
Ke střele se prodral Doucouré, avšak jeho dalekonosný projektil mířil několik metrů mimo.
78'
Další centrovaný míč tak přesný nebyl a hosté okamžitě míří do protiútoku.
78'
Oliseův centr se nepříjemně točil do branky, ale nakonec jej jeden z fotbalistů Evertonu vyhlavičkoval nad břevno.
77'
Eze si náběhem skvěle řekl o míč a z první vypálil na bližší tyč. Pickford pouze vyboxoval na další roh.
77'
McNeil ale rozehrál jen na hlavy Eagles, kteří pohodlně odvracejí.
76'
Po faulu Warda mají hosté k dispozici zajímavou standardku.
74'
I přes hradbu těl se dokázal Johnstone probít k vysokému centru a míč sebevědomě lapil.
73'
I hosté se připomněli a zablokovaný projektil končí rohovým kopem.
71'
ze hřiště odchází Odsonne Édouard, přichází Jean-Philippe Mateta,
ze hřiště odchází Jeff Schlupp, přichází Will Hughes.
68'
Rychlík Eze zkusil projít individuálně, ale z kopačky mu balon ukopl jeden z hostů až za postranní čáru.
66'
Domácí se neuznaným gólem nenechali zviklat a zakládají další útočnou akci.
64'
Žlutá karta pro tým Everton FC (Dominic Calvert-Lewin).
62'
Po přihrávce Iwobiho vypálil z hranice vápna Calvert-Lewin, ale jen těsně minul zadní tyč Johnstonovy svatyně.
59'
Tak to bylo velmi rychlé, rozhodčí okamžitě spatřil ofsajdové postavení a jde se znovu hrát za nerozhodného stavu.
58'
Tak pozor, hlavní sudí se ještě jde podívat na video!
58'
Eze sice dostal míč do branky, ale rozhodčí okamžitě zvedá praporek!
56'
Gueye byl zřejmě zasažen při hlavičkovém souboji a žádá si ošetření.
55'
Odražený míč posílal Olise zpět do ohně, ale tam byl nejrychlejší gólman Pickford.
54'
Olise vyzkoušel i dlouhou variantu, ale úspěšný nebyl.
54'
Schluppův centr byl odvrácen pouze za cenu rohového kopu pro domácí.
53'
Gray chtěl projít individuálně, ale po menší technické chybě se sám vyhnal z hrací plochy.
50'
Nadýchaný a velmi pomalý centr McNeila zpacifikoval Ward.
48'
Šikovnou spolupráci Mykolenka s McNeilem na pětníku přerušil jeden z domácích beků.
46'
Poněkud překvapivě se po tlaku domácích ukázali i hosté. Skvělou aktivitou kolikrát předčí Eagles a bude tak velmi zajímavé sledovat dění po přestávce.
45+2'
44'
Krásný centr zakončil hlavičkou z penaltového puntíku Gray, jenže mířil těsně vedle pravé tyčky.
42'
Přejít přes zeď domácí obrany je složité, a tak McNeil vypálil. Johnstone měl štěstí, že tvrdý projektil mířil přesně do míst, kde úřadoval.
42'
Dnes již po několikáte se Olise rozhodl od rohu rozehrávat nakrátko.
41'
Mohutnou dělovkou se prezentoval Ayew, ale ještě působivější byl obětavý blok jednoho z hostí!
40'
Ze střední vzdálenosti zkusil štěstí Calvert-Lewin, avšak jeho střela postrádala razanci i přesnost.
38'
Rychlé nohy Oliseho sice stačily na přechod přes Holgata, ale následným centrem našel domácí fotbalista jen gólmana Pickforda.
37'
Žlutá karta pro tým Everton FC (Mason Holgate).
36'
Do dobrých narážeček Ezeho s Édouardem vstoupil hostující Mykolenko.
35'
McNeilova bomba zpoza šestnáctky narazila jen do bloku.
33'
Namlsaní hosté se tentokrát ocitli v ofsajdu, netrpělivý byl Gray.
32'
Odhlavičkovaný balon se snesl přesně na nohu Iwobiho, který ranou z hranice vápna mířil přesně k levé tyči. Johnstone vytasil famózní zákrok!
32'
McNeilův přímák nenašel hlavy spoluhráčů, nýbrž jen čekajícího Warda.
30'
I hosté se po faulu hlásí ke slovu a rozjíždí útočnou akci po levé straně.
28'
Žlutá karta pro tým Crystal Palace FC (Tyrick Mitchell).
27'
Odraženou ránu měl Mitchell ideálně na pravačce, ale dělovkou z první zamířil několik metrů mimo.
26'
Rychlou akci Eagles vede po pravé straně Eze.
25'
Připomněl se i hostující Calvert-Lewin, avšak v souboji tváří v tvář s Wardem neobstál.
23'
Olise se z ničeho nic ocitl v palebné pozici ze střední vzdálenosti, ale jeho rána byla spíše propagační.
22'
Domácí kombinují ve středu hracího pole.
20'
McNeilův přímý kop letěl přesně na hlavu Warda, který míč odvrací co nejdále.
18'
Guehi šikovným přistrčením vyslal vpřed Ezeho, ale tomu se do cesty postavil Pickford.
18'
Z pravé strany centroval Mitchell, ale jeho balon byl příliš přetažený.
17'
Olise opět rozehrává nakrátko a Eagles kombinují kolem šestnáctky soupeře.
16'
Po faulu mají domácí k dispozici další standardku.
15'
Další centr Mitchella tentokrát sbírá gólman Pickford.
14'
Olisemu přišla rozehrávka nakrátko lepší, ale následný centr nebyl nejpovedenější.
14'
Ayew to tentokrát zkusil individuálně, ale neprošel. Vybojoval alespoň roh.
12'
Domácí jsou mnohem aktivnějším týmem.
10'
V obrovské šanci se ocitl Ayew, který ale z penaltového puntíku hlavičkoval nad břevno!
9'
Po faulu si rozehrávku standardky bere na triko Olise.
8'
Dělovka Iwobiho ze střední vzdálenosti Johnstona poněkud vylekala, ale nakonec byl u tyče včas.
6'
Až nyní se přeci jen hosté dostávají ke slovu. Vpřed uhání Gray.
4'
Stále se míč nedostal na kopačky Evertonu.
2'
Domácí si vzali balon na obrannou polovinu a kombinují.
1'

Crystal Palace FC: Johnstone – J. Ward (C), Andersen, Guéhi, Mitchell – Eze, C. Doucouré, Schlupp – Olise, Édouard, J. Ayew.
Náhradníci: Guaita – Hughes, Lokonga, Mateta, McArthur, Milivojević, Riedewald, C. Richards, Tomkins.

Everton FC: Pickford (C) – Holgate, Keane, Tarkowski, Mykolenko – Iwobi, Garner, Gueye, McNeil – Calvert-Lewin, D. Gray.
Náhradníci: Begović, Lonergan – Coady, T. Davies, Godfrey, Maupay, Mina, N. Patterson, Simms.
Crystal Palace FC

Po příchodu Roye Hodgsona na lavičku Eagles se fotbalisté Crystal Palace zřejmě herně zvedli. Tři výhry v posledních třech zápasech nasvědčují skvělé formě. Udrží ji i proti Evertonu?

Everton FC

Hosté jsou dnes outsiderem, v posledních šesti venkovních utkáních vždy inkasovali minimálně dvě branky a s rozjetými Eagles to budou mít velmi složité. Dokáží dnes překvapit?

Everton 1:3 Fulham