Premier League - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Manchester Utd. - 9. října 2022   20:00

Everton
5' Iwobi
1:2
(1:2)
Manchester Utd.
15' Antony  (Martial) • 44' Ronaldo  (Casemiro)
Everton
Pickford – Coleman (C) (75. Garner), Coady, Tarkowski, Mykolenko – Onana, Gueye (76. Calvert-Lewin), Iwobi – D. Gray, Maupay (84. Rondón), A. Gordon (67. McNeil).
Begović – Keane, Vinagre, John, Davies.
Coote – Hopton, Wood
Goodison Park, Liverpool
39 258 diváků
de Gea – Dalot, Lindelöf, L. Martínez, Shaw – Casemiro, Eriksen (83. McTominay) – Antony (90+3. Varane), Fernandes (C), Rashford – Martial (29. Ronaldo).
Heaton – Malacia, Fred, Pellistri, Sancho, Elanga.

Je dobojováno. Ve druhé půli jsme sledovali spíše bojovný fotbal, ve kterém se Everton marně snažil o srovnání skóre. No a od 80. minuty mohlo být pro domácí ještě hůře, neboť Marcus Rashford po pěkném sólu a kličce gólmanovi dostal míč do sítě potřetí. Jenže při té své akci si pomohl rukou a gól byl nakonec odvolán. Manchester pak přečkal závěrečný nápor soupeře, odvrátil všechny centry i pokusy o zakončení a uhájil těsnou výhru. Zápas skončil výsledkem 1:2, Everton je po této prohře na 12. místě s 10 body, Manchesteru patří páté místo s 15 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 39 258 diváků.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 8:8. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 7:13.
90+5'
90+4'
Evertonu nevyšel ani třetí roh, přehuštěný prostor nenabídl místo pro hlavičkové zakončení.
90+4'
Nakonec z toho byly rohy hned dva, po prvním, nakonec odvráceném centru se natahoval i Pickford, ten druhý uklízel Casemiro.
90+4'
Ještě jeden roh pro domácí, tlak Evertonu vrcholí, do vápna přiběhl i Jordan Pickford!
90+3'
Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Antony, přichází Raphaël Varane.
90+2'
Po rozehrání přišlo zakončení zblízka, jenže vedle. Tarkowski reklamoval teč a další roh, jenže rozhodčí ukázal na odkop od de Geovy branky.
90+1'
Roh pro Everton, když de Gea dobře sáhl do Garnerova centru a před Onanou poslal míč nad břevno.
90'
Teď to málem vyšlo, na centr si nejvýše vyskočil Onana, sám však hlavičkoval nad.
89'
Další centry Evertonu, de Gea a obrana si stále ví rady.
88'
Hosté už nikam nepospíchají, jejich plánem je míč držet co nejdál od vlastní branky.
87'
Ostrý centr domácích z levé strany odhlavičkoval připravený Casemiro, míč se rázem ocitl ve středovém kruhu.
86'
Everton začíná tlačit, hraje se teď poblíž de Geovy brány.
86'
Závěr zápasu se nám odehraje v celkem hustém dešti.
85'
No a Scott McTominay se na trávníku uvedl tvrdě a za faul kolíky proti holeni Demaraie Graye dostal žlutou kartu.
84'
Střídání v týmu Everton FC:
ze hřiště odchází Neal Maupay, přichází José Salomón Rondón.
84'
No a střídat se za malou chvíli bude i na domácí straně.
83'
ze hřiště odchází Christian Eriksen, přichází Scott McTominay.
81'
Vše potvrdilo i video, Pickford ještě požadoval od rozhodčího pro viníka žlutou kartu, ta se už ale nekonala.
80'
Hosté unikají do dvoubrankového náskoku! Ve středu hrací plochy vyhrál zdušný souboj Rashford, zbavil se Iwobiho i Tarkowskiho, Pickfordovi udělal kličku a zakončil do prázdné branky, jenže gól byl poté odvolán pro jeho hru rukou.
78'
Akce teď končí na obou stranách ještě před případným zakončením. Oba celky se ale snaží hrát útočně.
76'
ze hřiště odchází Idrissa Gueye, přichází Dominic Calvert-Lewin.
75'
ze hřiště odchází Séamus Coleman, přichází James Garner.
75'
Branku netrefil ani Rashford, jeho střela přes obránce prolétla vedle pravé tyče.
74'
Po rychlém přesunu kupředu a sklepnutí do druhé vlny se do míče opřel Eriksen, svou tvrdou ránu ovšem poslal nad bránu.
73'
Pickford by rád rychle rozehrál, nemá ale komu, jeho spoluhráči jsou dobře pokrytí.
72'
Na levé straně měl trochu prostoru na útok Fernandes, zvolil střelu šajtlí, tu mu lapil připravený Pickford.
71'
Hraje se teď nahoru a dolů, akci Manchesteru musel v obraně hasit rychlý Tarkowski.
71'
Na centr od rohového praporku si nejvýše naskočil Onana, svou hlavičku však poslal mezi diváky na tribuně.
70'
Rohový kop pro Everton.
68'
Krátký závar před de Geou, vysoký míč nakonec odvracel Casemiro.
67'
ze hřiště odchází Anthony Gordon, přichází Dwight McNeil.
67'
Zprava to zkoušel centrem Eriksen, ale ani jemu to nevyšlo, míč prolétl zase mimo hrací plochu.
66'
Na Mykolenkův centr si ve vápně nabíhal Gordon, neohroženě se cpal před obránce, hlavička mu ale nevyšla podle představ.
64'
Centr si vzal na starost Eriksen, míč točil přesně na branku, před Pickfordem míč ještě nepříjemně skočil, gólman Evertonu si ale na brankové čáře poradil.
63'
Podruhé se žlutí na straně Evertonu, za skluz na Fernandese ji dostal Anthony Gordon.
62'
Zprava vybízel Iwobi Colemana, ten ale neměl mnoho času na zakončení a míč pouze neškodně lízl.
60'
Domácí Gordon pospíchal pravou stranou k nakopnutému míči, ale ani přes svou rychlost jej na hrací ploše nezastihl.
58'
Casemiro dnes podruhé hledal přihrávkou Ronalda, tentokrát ale nebyl útok Manchesteru úspěšný, Ronaldo hlavičkoval vedle.
57'
Vypadá to, že domácí celek začíná trochu přidávat na tempu, před de Geu to teď létá z obou křídel.
56'
Přetažený centr z levé strany přelétl všechny a všechno, Onana se k míči nedostal.
55'
Casemiro zezadu atakoval Onanu, tohle se obešlo bez karty, pouze se bude rozehrávat proti brance Manchesteru United.
53'
Po rozehrání střílel z dálky Casemiro, o několik metrů ale Pickfordovu branku minul.
52'
Ronaldo sice neprošel přes Tarkowskiho, vybojoval však k nevoli domácích alespoň rohový kop. Hráči Evertonu měli pocit, že jako poslední se míče dotkl právě portugalský šutér, sudí ovšem byl jiného názoru.
51'
Je tu první žlutá karta, za zákrok na Antonyho ve středu hrací plochy ji dostal Amadou Onana.
50'
Další výpad Manchesteru, nyní středem hrací plochy, skončilo to ale ještě před vápnem.
48'
Hosté rozehráli rohový kop, jenže tohle se vůbec nepovedlo. Míč po zemi doputoval z levé strany až na tu pravou, odkud centroval Antony, míč ovšem poslal za branku Evertonu.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:04.
Je za námi první poločas, který musel bavit. Už v páté minutě se do vedení dostal domácí Everton, když si na střed navedl míč Alex Iwobi a technickou ranou překonal de Geu. Poté se už ale do útoku pustili hosté, měli drtivou převahu v držení míče a v 15. minutě bylo srovnáno po Antonyho obstřelení gólmana Pickforda. Manchester pokračoval v tlaku a ten se ještě vystupňoval po příchodu Ronalda, který nahradil Martiala. A právě Cristiano Ronaldo byl na konci akce, vedoucí k vedoucí brance hostů. Ve 44. minutě dostal přihrávku do běhu a zleva podstřelil Pickforda. Do šaten se tak odešlo za stavu 1:2.
45+3'
45+2'
Everton se ještě snaží o srovnání, z pravé strany přilétl ostrá centr, ale pouze do rukou pozorného gólmana.
44'
Manchester United právě vstřelil branku!
Hosté už vedou! Everton ztratil na útočné polovině míč, Casemiro jej okamžitě posílal kupředu na rozběhnutého CRISTIANA RONALDA, ten předvedl svůj rychlý krok a i když se k němu stahoval Coady, tak zvládl podstřelit vyběhnutého Pickforda a už je to 1:2!
43'
Dlouhý Pickfordův odkop hledal Mykolenka, ten byl ale dobře pokrytý dvojicí obránců.
42'
Teď už to ale po gólu volalo! Zleva nacentroval Rashford, našel nabíhajícího Casemira, ten ale zblízka hlavičkovat těsně vedle pravé Pickfordovy tyče!
42'
Zprava si míč na střed navedl Ronaldo a vystřelil po zemi. Mířil k tyči, Pickford byl ovšem na zemi právě včas a připsal si jistý zákrok.
41'
Antony nenašel cestu pravou stranou, nevyšly mu pokusy o kličky a tak raději přihrál dozadu.
39'
Už jsou zase v tlaku domácí, ti se teď kombinací na krátkou vzdálenost snaží najít cestu před de Geu.
37'
Velký tlak hostů před Pickfordem, o střelu se pokoušeli Casemiro a hned poté dvakrát Rashford a druhý pokus dokonce skončil v síti. Vzrušení však bylo zbytečné, neboť už v úvodu akce byl v těsném ofsajdu Ronaldo.
36'
Malá domů na Pickforda, ten měl dostatek času na poklidnou rozehru levou stranou.
35'
Zase se nám na trávníku přitvrzuje, přibylo osobních soubojů zejména ve středu hrací plochy.
33'
Na opačné straně sprintoval Antony, aby po zemi našel Fernandese, jenže tohle vracející se obrana očekávala a dokázala tento pas přerušit.
32'
Samotný centr nebezpečný nebyl, Everton se ale ještě chvíli motal kolem šestnáctky. David de Gea však v ohrožení nebyl.
31'
Přímý kop pro domácí tým, rozehrávat se bude z pravého křídla. Tohle bude centr před de Geu.
29'
ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Cristiano Ronaldo.
29'
Střídání v řadách hostů je tady, dolů půjde Anthony Martial a podle chůze to vypadá, že to bude z důvodů problémů se zády.
28'
Obranná řada Evertonu je pod velkým tlakem soupeře, ti dostupují hráče už u vápna.
27'
Na lavičce Manchesteru United je živo, velice rychle se totiž začal chystat Cristiano Ronaldi, vypadá to, že již brzy zasáhne do hry!
25'
Tentokrát to hosté vzali po levé straně, Coleman ale udržel soupeře na zádech a nechal míč prolétnout do zámezí.
23'
Držení míče v posledních pěti minutách je jasně překlopeno na stranu hostů, a to v poměru 5 % ku 95 %!
22'
A další Pickfordův zákrok, nyní po rychlé akci a Fernandesově přihrávce z pravé strany, kdy se do zakončení nacpal Martial. Gólman Evertonu se mu ale vrhl pod nohy a zakročil.
20'
Už je po závaru před brankou Evertonu, domácí ale u míče moc dlouho nezůstali. Manchester už buduje postupnou akci ze své půlky.
19'
Na středu měl docela dost prostoru na posun vpřed a následnou střelu Eriksen, a také toho využil. Tlačil střelu k pravé Pickfordově tyči, ten ji dokázal vytlačit na roh.
17'
No a hosté nemají po vyrovnání dost a zase kombinují na útočné polovině. A publiku se to moc nelíbí...
15'
A je srovnáno. Domácí si tak dlouho přihrávali na středu hrací plochy, až o míč přišli, Manchester podnikl rychlý brejk. Martial přihrál na rozběhnutého ANTONYHO, ten z pravé strany perfektně obstřelil Pickforda a upravil na 1:1.
13'
Pasivita domácích narůstá, Everton si tím koleduje o malér, neboť hosté jsou teď v kombinaci celkem silní.
12'
Od Casemira na pravém křídle se hra posunula na levou stranu, hosté se snaží se prokombinovat k vápnu.
10'
Po vedoucí brance se Everton lehce stáhl a nechává tak soupeři docela dost volného prostoru na útočné rejdy.
9'
Už je po mírném tlaku Manchesteru, Pickford si do rukavic stáhl centr z pravé strany a vše uklidňuje.
8'
Dopředu se dral hostující Fernandes, byl ovšem zastaven ještě před zakončením. Míč se nyní snaží do vápna vrátit Lindelöf.
7'
Publikum se naopak probudilo a snaží se hnát hráče v modrém na další zteč.
6'
Rázem tak mají na lavičce Manchesteru o čem přemýšlet, tohle nebyl začátek, který by si trenér ten Hag představovat.
5'
Everton právě vstřelil branku!
Domácí tým jde do vedení. Po zisku míče vznikl rychlý kontr, z levé strany dostal příhru na střed ALEX IWOBI, hodil si to na pravačku a technickou ranou poslal míč mimo de Geův dosah. Střela skončila v horním rohu branky a je to 1:0!
4'
Vypadá to, že minimálně v úvodních minutách uvidíme bojovně vedené utkání. Na svou kůži to nyní pocítil domácí Gray, který lehce kulhá.
3'
Teď to hosté zkusili po zemi a dostali se i do pokutového území. Tam však u brankové čáry zakročil pozorný Coleman a hra se zase otáčí.
2'
Moc dlouho se ale hosté u míče neohřáli, od Pickforda začíná další akce Evertonu.
1'
Everton se hned v úvodu vydal do rychlé akce po pravém křídle, následný centr ale přelétl všechny hráče, nabíhající do vápna. Manchester bude vhazovat.
1'

Everton FC: Pickford – Coleman (C), Coady, Tarkowski, Mykolenko – Onana, Gueye, Iwobi – D. Gray, Maupay, A. Gordon.
Náhradníci: Begović – Keane, Vinagre, John, McNeil, Davies, Garner, Calvert-Lewin, Rondón.
Trenér: Frank Lampard

Manchester United: de Gea – Dalot, Lindelöf, L. Martínez, Shaw – Casemiro, Eriksen – Antony, Fernandes (C), Rashford – Martial.
Náhradníci: Heaton – Malacia, Varane, Fred, Pellistri, McTominay, Ronaldo, Sancho, Elanga.
Trenér: Erik ten Hag

Rozhodčí: Coote – Hopton, Wood.
Oba celky již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.

Everton 0:2 Manchester United
Úvod sezóny nevyšel ani jednomu týmu podle jeho představ. Manchester United střídá lepší výkony s výpadky, což prozatím stačí na sedmou pozici s dvanácti body. Everton se v posledních týdnech zvedl, a tak se odpoutal od dna tabulky na současné jedenácté místo s deseti body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.