Premier League - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fulham : Chelsea - 12. ledna 2023   21:00

Fulham
25' Willian  • 73' Vinícius (A. Pereira)
2:1
(1:0)
Chelsea
47' Koulibaly
Fulham
Leno – Tete, Adarabioyo, Ream (C), Robinson – Palhinha, Reed (68. Cairney) – Decordova-Reid (68. H. Wilson), A. Pereira (90+3. D. James), Willian (83. Solomon) – Vinícius (90+4. N. Chalobah).
Rodák – Diop, Harris, Kurzawa.
Coote – Betts, Hopson
Craven Cottage, Londýn
Chelsea
Arrizabalaga – T. Chalobah (79. Chukwuemeka), T. Silva, Koulibaly – Azpilicueta (C), Zakaria (56. Jorginho), Kovačić (79. Gallagher), Hall (79. Cucurella) – Mount (80. Zíjáš), Félix – Havertz.
Bettinelli – Aubameyang, D. Fofana.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:16.
Fulham v západolondýnském derby poráží Chelsea vůbec poprvé od roku 2006 a pokračuje ve výborných výkonech po mistrovství světa, v tomto období vítězí i ve čtvrtém ligovém zápase a posouvá se už na šesté místo ligové tabulky, hlasitě se tak zapojuje do boje o evropské poháry.

O výhře Chalupářů rozhodly branky Williana z prvního a Carlose Viníciuse z druhého poločasu. Druhý ze střílejících Brazilců tak zdatně nahradil vykartovanou hvězdu Mitroviće, Chelsea nepomohla ani vyrovnávající branka Koulibalyho zkraje druhého poločasu. Hosté dohrávali zápas v deseti, když po brutálním faulu byl vyloučen debutující Joao Félix.

Chelsea po dnešní prohře zůstává v tabulce desátá a nedokázala nijak zredukovat svoji ztrátu na vedoucí čtveřici.
90+7'
90+7'
Žlutou kartu za zdržování ještě dostal Bernd Leno.
90+6'
Chukwuemeka se provinil nedovoleným zákrokem ve středu hřiště, domácí už se chystají k oslavám významného vítězství.
90+5'
Marc Cucurella vůbec nezvládl zpracování dlouhého pasu od brankáře Kepy, k radosti obecenstva mu míč odskočil do zámezí a vhazovat může Fulham.
90+4'
Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Carlos Vinícius, přichází Nathaniel Chalobah.
90+3'
ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Daniel James.
90+2'
K nákopu Koulibalyho za domácí obranu se vydal Kai Havertz a ocitl se ve velmi dobré možnost, prudkou přízemní střelu si ale pohlídal Bernd Leno.
90+2'
Teteho nepřesný centr zamířil přímo do náruče Kepy, ten ale neměl prostor k rychlé rozehrávce.
90+1'
Rozhodčí Coote oddaluje závěrečný hvizd o šest nastavených minut.
90'
Pereirův centr byl prodloužen za protější postranní čáru, Cottagers mohou vhazovat.
89'
Wilsonův nebezpečně vyhlížející centr srazil na rohový kop César Azpilicueta.
88'
Rohový kop Hakima Zijáše od přední tyče odhlavičkoval Tete, odražený balón pak i v tísni stáhl ze vzduchu Leno.
88'
Cucurellův centr odhlavičkoval Tosin Aderabioyo, následovat bude rohový kop Chelsea.
86'
Wilsonův nákop do pokutového území doletěl přímo do rukavic Kepy.
85'
Po Cucurellově centru nevyšel pokus o nůžky Havertzovi, pak Azpilicueta odrazil míč těsně vedle branky, to už ale vyletěl do vzduchu praporek pomezního rozhodčího Hopsona, jenž viděl jasný ofsajd Havertze.
85'
Harry Wilson u postranní čáry neobelstil Cucurellu, jenž se mu složil pod nohy a srazil míč do zámezí.
84'
Žlutá karta pro tým Fulham FC (Tosin Adarabioyo).
83'
ze hřiště odchází Willian, přichází Manor Solomon.

Střídání dvou hráčů, kteří značnou část kariéry strávili v Šachtaru Doněck.
82'
Cucurella na levé straně pokutového území převzal Chukwuemekovu přihrávku, pak si posunul míč na svoji slabší pravačku a střílel jen do bránícího protihráče.
82'
Robinson se uvolnil na levém křídle, pak mu ale nevyšla přihrávka do pokutového území a hosté už přenesli hru na soupeřovu polovinu.
80'
Po masivních změnách v sestavě Chelsea, kdy trenér Potter vyměnil téměř polovinu z devíti svých hráčů v poli, se může pokračovat.
80'
Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Mason Mount, přichází Hakím Zíjáš.
79'
ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Conor Gallagher.
79'
ze hřiště odchází Trevoh Chalobah, přichází Carney Chukwuemeka.
79'
ze hřiště odchází Lewis Hall, přichází Marc Cucurella.
78'
Willian vystihl nepřesnou rozehrávku hostů před jejich pokutovým územím, pak mu ale na přehuštěném prostoru nevyšla rychlá souhra s Carlosem Viníciusem.
76'
Mason Mount dojel protihráče po odehrání míče a také se stává příjemcem žluté karty.
74'
Mason Mount dostal nepřesnou kolmici do pokutového území, bude se kopat od branky Bernda Lena.
73'
Fulham právě vstřelil branku! Druhá gólová euforie domácích! Při dlouhém nákopu Andrease Pereiry do pokutového území Kepa špatně vyběhl z branky, kdy si rozmyslel zákrok a nechal CARLOSE VINÍCIUSE zakončit hlavou do prázdné branky!
71'
Pereira se na pravém křídle dostal k přihrávce před branku, mířil ale za paty nabíhajícího Carlose Viníciuse.
71'
Z Reamovy ztráty míče nedokázal Havertz vytěžit rychlý protitúok, chyběla mu podpora spoluhráčů a musel rozehrát míč dozadu.
70'
Fulham se usadil na útočné polovině, zatím se ale domácím nedaří dostat se do pokutového území soupeře.
68'
ze hřiště odchází Bobby Decordova-Reid, přichází Harry Wilson.
68'
ze hřiště odchází Harrison Reed, přichází Tom Cairney.
67'
Pereirově standardní situaci se Chelsea ubránila.
66'
Willian byl u postranní čáry podražen Chalobahem, domácí budou zahrávat standardní situaci. Blíží se také oživení jejich středové řady, do hry by měli přijít Harry Wilson a Tom Cairney.
64'
Kai Havertz se šikovně prosmýkl do pokutového území, Leno mu ale stačil vběhnout pod nohy a odrazil míč na rohový kop.
64'
Hall se u postranní čáry dostal s míčem do zámezí, autu se ujme Kenny Tete.
62'
Z rohu se modří nijak neprosadili, Lewis Hall pak vyrazil do Decordovy-Reida, jemuž se povedlo píchnout míč kolem mladého beka Chelsea a Hall si prohlíží žlutou kartu.
62'
Chelsea pokračuje v aktivitě i bez vyloučeného Joaa Felixe, přihrávka Lewise Halla z levého křídla je sražena na rohový kop.
60'
Ve hře se může pokračovat, Chelsea bude dohrávat závěrečnou půlhodinu v deseti.
58'
Premiéra Joaa Félixe končí neslavně! Portugalský fotbalista brutálním faulem zasáhl Teteho, po čemž vznikla obrovská mela u rozhodčího Coota, jenž Joaa Félixe posílá předčasně do kabin s červenou kartou! Tady kontrola u videa ani není moc potřeba.
56'
ze hřiště odchází Denis Zakaria, přichází Jorginho.
55'
Značné zdravotní potíže trápí Denise Zakariu, toho by brzy měl nahradit Jorginho, jenž se vysvlékl do hracího dresu.
54'
Pereirův rohový kop letěl do nebezpečného prostoru před brankou, tam míč odhlavičkoval Trevoh Chalobah.
53'
Andreas Pereira pronikl po levé straně hřiště, pak byla jeho střela z úhlu sražena za branku.
50'
Po rychlé souhře hostů před pokutovým územím si do balónu opřel Joao Félix, mířil ale přímo do středu branky, kde byl připravený Bernd Leno.
47'
Chelsea právě vstřelila branku! Chelsea dokázala krátce po přestávce vyrovnat! Hosté se dostali ke standardní situaci od postranní čáry, Mason Mount stříleným centrem trefil tyč a míč dorazil za brankovou čáru KALIDOU KOULIBALY!
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Fulham pokračuje ve skvělých výkonech po mistrovství světa, na tři výhry navazuje aktuálním vedením 1:0 v poločase západolondýnského derby nad Chelsea a ta se bude muset pořádně zvednout, pokud chce dnes na Craven Cottage uspět, tedy vyhrát.

Jedinou branku úvodního dějství vstřelil v 25. minutě bývalý hráč právě Chelsea, Willian.
45+3'
45+3'
Fulham se v závěru prvního poločasu ještě usadil na útočné polovině a po odrazu míče do zámezí bude moci vhazovat.
45+1'
Havertzovi je pískán faul na Tosina Aderabioya, rozehrávat mohou domácí.
45'
Rozhodčí Coote k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává tři nastavené.
43'
Po další chybě Chalobaha při rozehrávce se Fulham usadil u pokutového území soupeře, Teteho přesný centr pak našel naprosto volného Carlose Viníciuse, ten ale ve výskoku nedokázal míč hlavou dobře trefit, Kepa jej pak poněkud nejistě vyrazil, Chelsea se ale dokázala ubránit.
42'
Fulham se dostal k další standardní situaci, které jsou prostřednictvím Pereiry velmi nebezpečné, teď se Chelsea bez potíží ubránila.
40'
Tosin Aderabioyo vůbec nezvládl souboj s Havertzem, z čehož těžil prudkou přízemní střelu Joao Félix, Bernd Leno ale padl k zemi včas a vyrazil ji.
38'
Havertz se protáhl po pravém křídle, pak jeho nepřesnou přihrávku Ream jen odehrál před sebe, kam dobíhal Azpilicueta, povedlo se mu ale nadrazit Španělovu střelu vysoko nad branku.
36'
Trevoh Chalobah velmi nepříjemně podkopl Palhinhu a po svých herních chybách si teď prohlíží i žlutou kartu.
35'
Po rohu se nevídaným akrobatickým způsobem pokusil vystřelit z dobrých dvaceti metrů Kovačić, těžký kop ale nedokázal zkrotit tak, aby letěl na branku.
34'
Azpilicuetův centr byl prodloužen k Hallovi, jenž dobíhal z druhé vlny a jeho střelu tečovanou Fosinem dokázal Leno vyrazit!
33'
Mountův centr Joao Félix špičkou kopačky jen prodloužil k Lenovi, navíc se ocitl v obrovském ofsajdu.
32'
Pereirův centr velmi nebezpečně propadl před brankou, kde Palhinha zakončoval vedle branky, zároveň je ale domácím máván ofsajd.
31'
Po faulu na Carlose Viníciuse bude Fulham zahrávat standardní situaci od postranní čáry, centrovat bude pochopitelně Andreas Pereira.
30'
Při autovém vhazování se dopředu vydal Thiago Silva, vůbec mu ale nesedla střela do odraženého míče.
28'
Série ztracených míčů na obou stranách, těžit z toho nakonec mohla Chelsea a konkrétně Joao Félix, jenž si u hranice pokutového území našel palebnou pozici, mířil však přímo do připraveného Bernda Lena.
26'
Willian, jenž v kariéře odehrál 234 ligových zápasů právě za Chelsea, svoji branku viditelně nijak neslavil, radost z otevření skóre zápasu ale jistě bude mít velkou.
25'
Fulham právě vstřelil branku! Obrovská radost na Craven Cottage! Bobby Decordova-Reid pronikl po pravém křídle, pak nedůsledně odvracel míč Trevoh Chalobah, jenž dokonal svoji roli velkého nešťastníka, když střelu WILLIANA tečoval mimo dosah Kepy přesně k tyči vlastní branky!
23'
Obrovská možnost pro domácí! Z trestuhodné chyby Chalobaha při rozehrávce získal míč Vinícius a připravil dobrou palebnou pozici pro Decordovu-Reida, jehož rána otřásla břevnem Kepovy branky!
21'
Další roh si do statistik připsali i domácí, zvolili rozehrávku nakrátko, pak byla zablokovaná pumelice Harrisona Reeda od rohu pokutového území.
19'
Chelsea zahrávala další rohový kop, Mountův centr tentokrát nenašel nikoho v modrém.
17'
Po rohovém kopu Mounta se do vzduchu vyšrouboval Thiago Silva, v nadějné pozici ale mířil nepřesně.
17'
Joao Félix potáhl míč po ose hřiště, pak trefil spoluhráče Mounta, míč se odrazil ke Kovačićovi, jenž s pomocí teče jednoho z domácích hráčů vysoko přestřelil branku.
16'
Předchozí situace byla ještě nějakou dobu prověřována u videa, nyní už se může ve hře pokračovat.
16'
Willian procedil míč do pokutového území na Carlose Viníciuse, jenž skončil na trávníku po zákroku Zakarii, domácí se marně dožadovali pokutového kopu.
14'
Na Mountův nákop si za domácí obranu naběhl Joao Felix, jenž z voleje zakončoval nepřesně, navíc si nepohlídal své postavení a je mu máván ofsajd.
14'
Andreas Pereira podkopl rozběhnutého Joaa Felixe a také inkasuje žlutou kartu.
13'
Robinsonův přetažený centr si s přehledem pohlídal Lewis Hall a zpracoval si míč na hruď, poté rozehrál ke spoluhráčům.
13'
Pereirův centr měl svoji kvalitu, jeho spoluhráči se ale k míči prodrat nakonec nedokázali.
12'
Carlos Vinícius se s hlasitým křikem skácel k zemi po zákroku Azpilicuety, následovat bude standardní situace pro Fulham.
10'
Domácí se snaží lobovat u rozhodčího Coota za žlutou kartu pro Zakariu po ostrém skluzu směřujícím na kotník Pereiry, obešlo se to ale bez karty.
10'
Po Mountově centru ze standardní situace se do odraženého míče opřel Kovačić, neprostřelil ale hradbu těl před Lenem, pak z levé strany pálil nepřesně Joao Félix.
9'
Kai Havertz byl podražen Tosinem, rozhodčí Coote ponechal hostům výhodu, rozběhnutého Joaa Felixe pak poslal k zemi Antonee Robinson, jenž si prohlíží první žlutou kartu zápasu.
8'
Po hezké souhře Robinsona s Pereirou se první jmenovaný dostal k prudké přihrávce do pokutového území, po niž se z otočky opřel do míče Carlos Vinícius, jeho pokus ale mířil výrazně vedle branky.
8'
Andreas Pereira zahrával dva rohy v rychlém sledu, po obou se ale domácí do zakončení nedostali.
7'
Po levém křídle se protáhl Robinson, jeho centr pak srazil na rohový kop Trevoh Chalobah.
5'
Harrison Reed se aktivním presinkem snažil zkomplikovat hostům rozehrávku, to se mu i částečně povedlo, když se do problémů dostal Koulibaly, senegalskému obránci ale pomohl příhodný odraz míče a hosté mohou zase uklidnit hru.
4'
Na opačné straně se nepovedl průnik do pokutového území Decordovovi-Reidovi, odraženého míče se zmocnil brankář Kepa.
2'
Joao Félix hned ve druhé minutě předvedl výbornou individuální akci po pravé straně a připravil dobrou palebnou pozici pro Havertze, tomu ale první střela nevyšla, druhá byla zablokována a dobíhající Lewis Hall sám před Lenem trefil německého brankáře!
1'
Úvodního výkopu se ujal Fulham a je rozehráno! Domácí hrají v tradičních bílých dresech, také Chelsea pochopitelně oblékla svoji obvyklou modrou sadu.
1'
Před úvodním výkopem je uctěna památka legendy Chelsea Gianlucy Vialliho.
Fotbalisté už jsou na trávníku Craven Cottage, bitva o západní Londýn bude brzy zahájena.
V sestavě Chelsea se nečekaně objevuje nejnovější posila, Joao Félix z Atlética Madrid.

Fulham FC: Leno – Tete, Adarabioyo, Ream (C), Robinson – Palhinha, Reed – Decordova-Reid, A. Pereira, Willian – Vinícius.
Náhradníci: Rodák – Diop, Cairney, Harris, Kurzawa, N. Chalobah, D. James, Solomon, H. Wilson.
Trenér: Marco Silva

Chelsea FC: Arrizabalaga – T. Chalobah, T. Silva, Koulibaly – Azpilicueta (C), Zakaria, Kovačić, Hall – Mount, Félix – Havertz.
Náhradníci: Bettinelli – Aubameyang, Badiashvile, D. Fofana, Gallagher, Cucurella, Chukwuemeka, Jorginho, Zíjáš.
Trenér: Graham Potter

Rozhodčí: Coote – Betts, Hopson.
Chelsea FC

Zatímco Fulhamu se v posledních týdnech nesmírně daří, tak Chelsea má obrovské problémy. V tabulce klesla už na desáté místo a na elitní kvarteto ztrácí plných deset bodů, bude tak mít obrovské problémy se zajištěním účasti v příštím ročníku Ligy mistrů.

Po pauze způsobené mistrovstvím světa Chelsea nejdříve sice porazila nováčka z Bournemouthu 2:0, pak ale na trávníku dalšího nováčka Nottinghamu uhrála jen remízu 1:1 a následně dvakrát nestačila na Manchester City, doma mu v ligovém zápase podlehla 0:1 a v rámci FA Cupu prohrála na Etihad Stadium 0:4!

Marodka Chelsea navíc zůstává výrazně zaplněna, když mimo hru jsou Chilwell, Loftus-Cheek, Mendy, Kanté, James, Broja, Fofana nebo čerstvě i Pulisic a Sterling, svůj debut v Premier League by si tak mohli připsat David Datro Fofana a Benoit Badiashvile.
Fulham FC

Fulham vstupuje do zápasu ve skvělém rozpoložení, neboť po mistrovství světa se do Premier League vrátil ve velkém stylu a spolu s Manchesterem United je vůbec jediným týmem, který vyhrál všechny tři ligové zápasy v tomto období.

Dva z nich navíc přišly na hřištích soupeřů, Fulhamu se povedlo vyhrát 3:0 na Crystal Palace a také 1:0 v Leicesteru, k tomu porazil i 2:1 Southampton a v tabulce už je sedmý se ziskem 28 bodů, po pendlování mezi dvěma nejvyššími soutěžemi v posledních sezónách jej tak záchranářská bitva moc trápit nemusí.

obrovskou komplikací pro Fulham je vykartování elitního kanonýra Aleksandara Mitroviće, čtvrtý nejlepší střelec celé Premier League s jedenácti brankami viděl v Leicesteru pátou žlutou kartu a dnešní zápas se jej týkat nebude.

Jinak domácí nehlásí žádné další nové ztráty, mimo hru nadále zůstává jen Neeskens Kebano se zraněnou achillovkou, po nemoci by se mohl do hry vrátit Shane Duffy.
Hezký večer při sledování přenosu zajímavého západolondýnského derby, Fulham na Craven Cottage přivítá Chelsea a velmi překvapivě vstoupí do dnešního zápasu z lepší pozice v tabulce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.