Premier League - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Nottingham Forest - 4. ledna 2023   20:30

0:1
(0:1)
Nottingham Forest
27' Awoniyi  (Br. Johnson)
Southampton
Bazunu – Lyanco (85. S. Armstrong), Bella-Kotchap (34. Ćaleta-Car), Salisu – Walker-Peters, Lavia (64. Aribo), Ward-Prowse (C), Perraud (64. Edozie) – Elyounoussi, Mara (64. A. Armstrong) – C. Adams.
Caballero – I. Diallo, Djenepo, Maitland-Niles.
Bramall – Perry, Gill
St. Mary's Stadium, Southampton
D. Henderson – Aurier, Worrall (C), Boly, Lodi (84. Toffolo) – Yates, Freuler, Mangala (60. Colback) – Br. Johnson (84. N. Williams), Gibbs-White (71. Scarpa), Awoniyi (71. Surridge).
Hennessey – S. Cook, E. Dennis, McKenna.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 0:1. Střely mimo: 6:9. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:16.
Poslední Southampton prohrál šestý zápas v řadě a jeho ztráta na záchranu narostla na čtyři body. To Nottingham bodoval ve čtvrtém z pěti předešlých utkání a je patnáctý.
Nottingham slaví, neboť poprvé od konce srpna opouští sestupové pásmo! O jeho první venkovní výhře v sezoně 2022/23 rozhodla jediná střela na branku, která byla v tomto zápase k vidění. Vítěznou trefu si po chybě Lyanca připsal v 27. minutě Taiwo Awoniyi. Southampton ve druhé půli sice stupňoval tlak, ale Hendersona v brance Forest ani jednou nevystrašil.
90+6'
90+6'
Surridge zcela zbytečně podkopl Edozieho. Kvůli poslední standardní situaci se vysunul i brankář Bazunu, jenže Elyounoussiho hlava centr Warda-Prowse na branku nenasměrovala.
90+5'
Sam Surridge byl tvrdě zbourán Salisuem. Kvůli možnému zranění hlavy přivolal rozhodčí Bramall na trávník hostující lékaře.
90+4'
Ve vzduchu dnes útočníci Southamptonu nemají šanci. Další míč do ohně čechral Ćaleta-Car, ovšem klíčovou hlavu vyhrál Joseph Worrall.
90+3'
Walker-Peters urazil s míčem na noze dobrých čtyřicet metrů. Zakřižoval ho až Colback a Southampton pouze vhazuje.
90+2'
Boly to neudělal takticky nejlépe, když před Hendersonem hlavičkoval do strany. Domácí trest se ale nekonal, protože nepřipravený centr zprava se stal snadným soustem pro pětadvacetiletého gólmana Forest.
90'
Adams prodloužil přihrávku Ćalety-Cara na Elyounoussiho. Ten byl ve vápně rychle odzbrojen a Toffolo hostům aspoň částečně ulevil.
89'
Stuart Armstrong podběhl míč, když nebyl téměř nikým jištěn. Proto raději fauloval Scarpu a bez poznámek přijal žlutou kartu.
88'
James Ward-Prowse dnes nekope standarky vůbec dobře. Už poněkolikáté letěl míč jen na hráče ve žlutém, zde to byl Scarpa.
87'
Aribo se vložil do nebezpečného ťukesu Forest na vlastní polovině. Walker-Peters pak otřel míč o Toffola a získal rohový kop.
86'
Aurierův pokus levačkou zpoza pokutového území Bazunua nezaměstnal. Pomalu se zdá, že dnešní zápas skončí bez jediného zákroku brankářů.
85'
Střídání v týmu Southampton FC:
ze hřiště odchází Lyanco, přichází Stuart Armstrong.
84'
Střídání v týmu Nottingham Forest FC:
ze hřiště odchází Renan Lodi, přichází Harry Toffolo.
84'
ze hřiště odchází Brennan Johnson, přichází Neco Williams.
82'
Joseph Worrall byl mimo svou pozici. Raději si pomohl faulem, po kterém si Henderson konečně sáhl na míč při chytání nepřesného centru.
81'
Steve Cooper má v plánu vyztužit už tak fungující defenzivu o Neca Williamse a Harryho Toffola. Ještě předtím se do útoku zachtělo Aurierovi, proti němuž vystoupil Salisu.
80'
Che Adams se s vypětím všech sil postavil na nohy. Dle zvednutého palce směrujícího na lavičku Southamptonu bude v pořádku.
79'
Jack Colback zezadu naremploval Adamse. Záda skotského forwarda asi dostaly zabrat, do akce musí doktorský štáb.
78'
Pro domácí fanoušky není pohled do live tabulky vůbec potěšující. Kromě Nottinghamu vedou i další dva konkurenti v boji o záchranu – West Ham a Wolves.
77'
Samuel Edozie si byl vědom ofsajdového postavení, takže se ani nesnažil chytit dlouhý pas z hloubi pole. Henderson vykopává.
76'
Sam Surridge trochu prohospodařil svůj rychlý výpad po pravém křídle. Dlouho chystanou přihrávku poslal mimo dosah Johnsona.
75'
Do konce zápasu zbývá posledních patnáct minut a u obou brankářů stále svíti v počtu zákroků nula. The Saints nedokáží přetavit územní převahu v žádnou střelbu.
74'
Držení míče ve 2. půli: 67 % – 33 %.
73'
Gustavo Scarpa si užívá první minuty evropského fotbalu. Před pár týdny přišel do Nottinghamu z Palmeiras, za které v brazilské Serii A zaznamenal v roce 2022 8 gólů a 12 asistencí.
72'
Brennan Johnson nabral nezastavitelnou rychlost. Jen ta hostům ale nestačila, finální přihrávku na hrot vystihl Ćaleta-Car.
71'
ze hřiště odchází Morgan Gibbs-White, přichází Gustavo Scarpa.
71'
ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Sam Surridge.
69'
Nottingham odkládá naplánované střídání Gibbse-Whitea, protože Awoniyiho postihla nějaká zdravotní slabost.
68'
Od Walker-Petersa obdržel míč Aribo. Vevnitř pokutového území si ho navedl na levačku a tou napálil jen vhodně postaveného obránce.
67'
Taiwo Awoniyi číhal na další chybu v přípravné fázi The Saints. Míč skoro získal, ve skutečnosti ho odrazil směrem k Bazunuovi.
66'
Walker-Peters a Ward-Prowse disponují velkými kvalitami. Stále více se mi ale zdá, že na pravé straně útočné akce Southamptonu spíše brzdí.
65'
Morgan Gibbs-White se připomněl výletem po levém kraji. Nabízel se mu jen Awoniyi, kterého měl pokrytého Ćaleta-Car.
64'
ze hřiště odchází Sekou Mara, přichází Adam Armstrong.
64'
ze hřiště odchází Romain Perraud, přichází Samuel Edozie.
64'
ze hřiště odchází Roméo Lavia, přichází Joe Aribo.
63'
Yates byl ještě před půlící čarou faulován Adamsem. Přetížená defenziva Forest si konečně může odfrknout.
62'
Perraud si musí připadat trochu zbytečný, protože Southampton jeho levou stranu vůbec nevyužívá. Napravo teď byl Walker-Peters u dvou jednoduchých ztrát.
61'
Jack Colback bezpochyby přišel zpevnit střed hřiště a třeba i podržet míč na kopačkách Nottinghamu, který se po změně stran jenom brání.
60'
ze hřiště odchází Orel Mangala, přichází Jack Colback.
59'
Centry Warda-Prowse zatím postrádají přesnost. Míč se teď do ohně vracel z druhé strany, ale Mara v nekomfortní pozici hlavičkoval mimo.
58'
Téměř sto procent útočných akcí domácí vodí přes pravou stranu. Lavia opět spolupracoval s Wardem-Prowsem a Walkerem-Petersem, jenž na druhý pokus odcentroval. Boly nejistým způsobem zakopával na roh.
57'
Házející Lyanco dostal šanci na reparát. Našel hlavu Awoniyiho, nicméně díky naivnímu faulu Johnsona může zůstat vepředu na standardku.
56'
Lyanco se pečlivě chystal na dlouhý aut. Hosté se snadno ubránili a Gibbs-White vytáhl míč o několik desítek metrů.
55'
Lodi skvěle přibrzdil rozlet Walkera-Peterse. Ward-Prowse si potom vyměnil přihrávky s Adamsem a prudkým centrem napálil Bolyho.
54'
Stejně jako zkraje první půle Southampton hýří aktivitou. Vzhledem k obrovské důležitosti zápasu se hraje v maximálním nasazení.
53'
Lyanco vyrazil podpořit útok, když Walker-Peters a Ward-Prowse nevěděli kudy kam. Brazilský stoper pokračoval až k vápnu a tam si ukopl balon do zámezí.
52'
Henderson byl s balonem mimo pokutové území. Na odkop z voleje si netroufl a pod tlakem Mary raději hrál do autu.
51'
Oba týmy mají na kontě už 11 faulů. Elyounoussi si dělal místo na zpracování míče až moc důrazně. Na zem poslal Ryan Yatese.
50'
Elyounoussi vysvobodil míč z přelidněné osy na pravou stranu. Tu měli pod palcem Walker-Peters a Ward-Prowse. Z centru druhého z nich opět nebylo nic podstatného.
49'
Worrall nepustil do zakončení Lyanca. Ward-Prowse si přeběhl k pravému praporku a to už byl strůjcem nepřesné hlavičky Ćalety-Cara.
49'
Serge Aurier si nebyl jistý situací kolem Hendersona a posunul jinak neškodný centr Warda-Prowse na rohový kop.
48'
Svatí si na vlastní polovině zadělali na zbytečné problémy. Míč jim vyfoukl Taiwo Awoniyi, ale záhy ho vrátil vysokou střelou z třiceti metrů.
47'
Poločasovou pauzu ani jeden z trenérů nevyužil k prohození některých fotbalistů. V domácích barvách pokračuje i Sekou mara, který nebyl vůbec vidět.
46'
Žluté karty: 1 – 2.
Spolu s hvizdem se na stadionu ozvalo masivní bučení. Fanoušci Southamptonu ani dnes nemají žádný důvod k radosti. Che Adams v jediné domácí selhal a o moc lépe si nevedl ani Lyanco, který pustil do gólového protiútoku Johnsona a Awoniyiho. Kvůli zbytečně inkasovanému gólu The Saints znervózněli a navíc přišli o zraněného obránce Bellu-Kotchapa.
45+3'
45+3'
Perraud vhodil aut Adamsovi, u kterého byl natěsno Aurier. Po dalším autu Ćaleta-Car nepotěšil diváky malou domů Bazunuovi.
45+2'
Walker-Peters přetočil těžiště doleva. Perrauda trochu zahnal k zadní čáře a technicky složitý centr francouzského krajního hráče skončil v moci Nottinghamu.
45'
Emoce pracují na obou stranách. Romain Perraud se poštěkal s Johnsonem kvůli běžnému souboji uprostřed hřiště. Oba dostávají na uklidněnou žluté karty.
44'
Walker-Peter se snažil utéct Mangalovi. Ten po něm rukama sáhl a poskytl Southamptonu standardku z pravé části hřiště.
43'
S vědomím, že každá sekunda může být dnes klíčová, se Mohamed Elyounoussi po krátkém ošetření vydal za postranní čáru. Brzo už se bude hlásit o návrat.
42'
První žlutý trest. Remo Freuler nejrve hasil lacinou ztrátu míče taháním dresu a pak i nesmyslným skluzem do nohy Elyounoussiho.
42'
Po faulu Walkera-Peterse uvedl míč do pohybu Lodi. Dlouhý nákop si ve změti těl nejlépe ze všech našel teprve dvacetiletý brankář Bazunu.
41'
Awoniyi nenašel cestu vpřed. Vsadil na jistotu a jeho kolegové se několika krátkými přihrávkami dobrovolně vrátili do klidného středu.
40'
Kromě jedné spálené šance Adamse se přední řady Southamptonu moc neprosazují. V tomto případě nepomohl ani Ćaleta-Car a jeho nákop z půlky.
38'
Elyounoussi na křídle spadl ještě dřív, než vůbec stihl přihrát k hroťákům Adamsovi a Marovi. Brejk hostů taktickým faulem zastavil Lavia.
37'
Johnson zabojoval na pravé straně, ale místo individuálního postupu otevřeným prostorem provedl ukvapenou přihrávku mimo dosah Awoniyiho.
36'
Na postranní čáře stojícímu Lodimu si o přihrávku řekl odskočený Morgan Gibbs-White. Míč do kapsy skutečně dostal, jenže Yates po jeho přihrávce bránu minul.
35'
Steve Cooper asi nepochválí svého pravého beka Auriera za naivní střelu z nemožné pozice. Bazunu vykopává od brány.
34'
ze hřiště odchází Armel Bella-Kotchap, přichází Duje Ćaleta-Car.
33'
Vypadá to na další pohromu pro poslední tým tabulky. Bella-Kotchap nebude moci pokračovat a kouč Jones rychle plánuje střídání.
32'
Adams znehodnotil účinné napadání nepřesnou přihrávkou. Awoniyi se pak pustil do přetahované s Bellou-Kotchapem, který zůstává raněn ležet u střídačky.
31'
Walker-Peters byl u pravé autové čáry postupně ztrojen a přinucen vrátit míč směrem k půlící čáře, kd epozději Johnson nelegálně atakoval Salisua.
30'
Držení míče: 48 % – 52 %.
29'
Pár sekund po rozehrání si Ward-Prowse vyzkoušel realizaci rohového kopu. Mara však na mírně přetažený centr nedosáhl.
27'
Nottingham právě vstřelil branku!
Forest slaví teprve druhý gól vstřelený na hřištích soupeřů! Johnson vystihl odfláknutou Layancovu přihrávku na Salisua. Kvapem se přesunul do vápna a zprava předložil balon před prázdnou branku TAIWU AWONIYIMU. Ward-Prowse k němu přijel ve skluzu pozdě.
27'
Brennan Johnson v souboji na půlce fauloval Salisua. Hra se začíná dost kouskovat, počáteční tlak The Saints postupně mizí.
26'
Zbytečně ostrým skluzem na Walkera-Peterse se nedaleko od střídaček prezentoval Boly. Rozhodčí Bramall se spokojil se slovní domluvou.
25'
Morgan Gibbs-White kroutil centr směrem od brány. Stejně jako v minulém případě daný prostor ovládal Bella-Kotchap.
24'
Hosté se vykombinovali do křídla k Yatesovi, z jehož přízemního centru pramení rohový kop.
22'
Boly se proti přesile k vysokému nákopu nepropracoval. Po několika nepřesvědčivých zásazích obrany z hranice vápna pálil Gibbs-White ze svého pohledu vedle levé tyče.
21'
Armel Bella-Kotchap přišel pozdě do souboje s Awoniyiem. U čáry mu byl zapískán faul a hosté můžou nakopnout míč před Bazunua.
20'
Elyounoussiho centr se velmi pomalu snášel k Walkeru-Petersovi. Tím pádem se obrana ve žlutém na souboj s norským hráčem připravila.
19'
Provedení přímého kopu Warda-Prowse potěšilo jen tisícovky fanoušků Forest. Zakroucený míč prolétl nad břevnem.
17'
Po vzoru řeckořímských zápasníků se na zemi nebojácně pral Mohamed Elyounoussi a odměnou mu byl zisk přímého kopu.
16'
Hlavou odvrácený centr ještě přinesl volej Mangaly. Belgický záložník se do míče trefil velmi zle a minul bránu o spoustu metrů.
15'
Salisuovy vytlučené bloky mají za následek první rohový kop Nottinghamu. Míč si staví s desítkou hrající Gibbs-White.
14'
Elyounoussi se nenatáhl pro příchozí nákop z hloubi pole. Ve vzduchu měl lepší odhad stoper Joseph Worrall.
13'
Gibbs-White se nepochopil s žádným ze svých spoluhráčů. Neadresnou diagonálou míří k rohovému praporku odevzdal míč domácím.
12'
Forest na konci dvanácté minuty poprvé zaútočili a hned z toho byla rána do břevna z produkce Brennana Johnsona. Po zadovce Awoniyho ho našel zapomenutého Ryan Yates.
11'
A další útočný faul domácích fotbalistů. Hříšníkem byl Adams, před kterým si skvěle kryl míč Aurier.
10'
Vysoké držení míče hráči Southamptonu lehce negují velkým počtem faulů na útočné třetině hřiště. Teď si nepočínal v souladu s pravidly kapitán Ward-Prowse.
9'
Ward-Prowse směroval centr na Bellu-Kotchapa, který místo balonu nakopl hlavu Yatese. Logicky je pískáno v neprospěch The Saints.
8'
Nottingham úvod zápasu nezachytil. Lodi u postranní čáry podťal Walkera-Peterse a na pořadu dne bude standardní situace.
7'
Walker-Peters dal dlouhou přihrávku před sebe, kde Che Adams nenaložil s první šancí vůbec dobře. Z více než nadějné pozice vystřelil vedle branky.
6'
Serge Aurier si něco malého udělal, když ve vzduchu likvidoval diagonálu a hlavou adresoval balon Hendersonovi. Obešlo se to bez ošetření.
5'
Sekou Mara si naběhl mezi dva stopery. Ti ho secvakli a dobíhající Adams už nemohl jakkoliv pomoct.
4'
Nohou posílal Perraud o něco lepší balón, jenže Mara podle sudího Bramalla spáchal útočný faul na Bolyho.
3'
Romain Perraud určitě mohl vhodit lepší aut pro Adamse. Dostal ho do situace, ve které skotský útočník fauloval.
2'
Zahajovací výkop obstarali hráči ve žlutomodrých dresech, což jsou představitelé Nottinghamu Forrest. Domácí Southampton je v bílém.
1'

Southampton FC: Bazunu – Lyanco, Bella-Kotchap, Salisu – Walker-Peters, Lavia, Ward-Prowse (C), Perraud – Elyounoussi, Mara – C. Adams.
Náhradníci: Caballero – Aribo, A. Armstrong, S. Armstrong, Ćaleta-Car, I. Diallo, Djenepo, Edozie, Maitland-Niles.
Trenér: Nathan Jones

Nottingham Forest FC: D. Henderson – Aurier, Worrall (C), Boly, Lodi – Yates, Freuler, Mangala – Br. Johnson, Gibbs-White, Awoniyi.
Náhradníci: Hennessey – Colback, S. Cook, E. Dennis, Scarpa, McKenna, Surridge, Toffolo, N. Williams.
Trenér: Steve Cooper

Rozhodčí: Bramall – Perry, Gill.
Nottingham Forest FC

Hostující mužstvo si po letní přestavbě dlouho sedalo. Teď už se dá říct, že je z nejhoršího venku, byť 12 nastřílených gólů v 17 zápasech stále není nic na chlubení. Do roku 2023 Nottingham vstoupil cennou remízou 1:1 s Chelsea. V napínavé bitvě o záchranu je osmnáctý se ztrátou dvou bodů na čtrnáctý Leeds a se stejně nepatrným náskokem dvou bodů na poslední Southampton, se kterým dnes svede nesmírně důležitou bitvu. Kouč Steve Cooper postrádá několik známých jmen. Na marodce má Richardse, Niakhatého, Kouayatého či Lingarda. S pouhými třemi zásahy vede interní tabulku střelců Taiwo Awoniyi.
Southampton FC

Domácí v říjnu obrali o dva body vedoucí Arsenal, jenže od té doby v ligové soutěži zapisují pouze porážky. Aktuálně jich je pět v řadě a to mělo za následek pád Southamptonu na úplné dno Premier League. O kritickou situaci před necelou polovinou sezony ještě zdaleka nejde, protože rozdíl mezi 20. a 13. místem je pouze pětibodový. V poslední den roku 2022 The Saints sahali po bodu na hřišti Fulhamu. Prohru 1:2 zavinil až Palhinhův gól z 88. minuty. Nejlepším střelcem je čtyřgólový Che Adams. Ze hry jsou zranění Larios, Livramento a Walcott.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu devatenáctého kola Premier League. Od dvaceti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Southamptonem a Nottinghamem Forrest!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.