Premier League - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Chelsea - 26. února 2023   14:30

Tottenham
46' Skipp  • 82' Kane (Dier)
2:0
(0:0)
Tottenham
Forster – Romero, Dier, Lenglet – Emerson Royal, Skipp, Höjbjerg, B. Davies I – Kulusevski (79. Son Hung-min), Richarlison (89. Porro) – Kane (C).
Austin – D. Sánchez, Tanganga, P. Sarr, Perišić, Danjuma, Moura.
Attwell – Cann, Mainwaring
Tottenham Hotspur Stadium
61 613 diváků
Chelsea
Arrizabalaga – R. James (C), T. Silva (19. W. Fofana), Koulibaly, Chilwell – Loftus-Cheek (62. Mount), E. Fernández – Zíjáš (62. Zakaria), Félix (83. Mudryk), Sterling (83. Aubameyang) – Havertz.
Bettinelli – Badiashile, Gallagher, Madueke.

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Dnešní utkání sledovalo 61 613 diváků.
Tottenham odehrál velmi dobré utkání a může slavit výhru nad svým rivalem. Spurs dali ve druhém poločase dva góly, svého soupeře k ničemu nepustili a vyhráli zcela zaslouženě. Chelsea podala další strašidelný výkon a je otázkou, zda-li Graham Potter zůstane trenérem Blues i pro příští zápas.
90+6'
90+6'
Chelsea si s míčem ještě přihrává na útočné polovině, tento duel však míří ke svému konci.
90+5'
Zakaria se na středu hřiště dopustil faulu a Spurs se dostanou k míči.
90+3'
Chelsea měla k dispozici i rohový kop, ani po něm se ke střele na branku nedostala. Domácí si závěr zápasu hlídají.
90+2'
Hosté poslali do vápna soupeře několik centrů, obrana Spurs si pokaždé poradila.
90'
Spurs napadají rozehrávku Blues hodně vysoko a Chelsea má problémy.
89'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Richarlison, přichází Pedro Porro.
88'
Blues si přihrávají na útočné polovině, nedaří se jim však dostat k žádnému zakončení.
87'
Tempo utkání po druhém gólu Spurs mírně opadlo, hosté nejspíše nemají sílu, aby se pokusili tento zápas zdramatizovat.
84'
Fanoušci Blues opouští stadion. Graham Potter to bude mít v následujících dnech ještě těžší...
83'
Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází João Félix, přichází Michajlo Mudryk,
ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Pierre-Emerick Aubameyang.
82'
Tottenham právě vstřelil branku!
Na centrovaný míč od Sona si ve vápně našel cestu Dier, jenž ho prodloužil na zadní tyč a tam stál připravený HARRY KANE, pro kterého to nebyl žádný problém nasměrovat míč do odkryté branky.
81'
Richarlison odvedl pořádný kus práce a vybojoval pro svůj tým i rohový kop. Domácí mohou přidat druhou branku.
80'
Na trávníku to začíná znovu jiskřit, na hráčích Chelsea je k vidění pořádná frustrace.
79'
ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Son Hung-min.
78'
Chelsea si po rohovém kopu brankovou příležitost vytvořit nedokázala, domácí obrana se zvládla v poklidu ubránit.
78'
Havertz z pravé strany pokutového území přihrával na malé vápno, Romero míč srazil na rohový kop.
76'
Sterling dokázal poslat míč mezi obránci na Havertze, který se ale ani tentokrát k míči nedostal jako první.
75'
Hosté snadno přišli na vlastní polovině o míč a těžit z toho mohl Richarlison, který střílel zpoza vápna. Míč proletěl kousek nad břevnem.
74'
Mount si pustil pusu na špacír a vidí žlutou kartu za nesportovní chování.
73'
Po krátké pauze se může znovu pokračovat ve hře.
71'
Problémy má nyní rozhodčí Attwell, kterému se rozbilo komunikační zařízení.
71'
Davies z levé strany hledal ve vápně Richarlisona. Celou situaci skvěle přečetl Fofana a odvrátil míč do bezpečí.
70'
Fernández obloučkem za obranu našel hlavu Sterlinga, který ale do zakončení nedal potřebnou razanci. Forster si poradil.
69'
Fotbalisté Chelsea nejsou v pohodě a na vlastní polovině se dopouštějí zbytečných ztrát.
67'
Pohledná kombinace Chelsea málem přinesla šanci. Mount prostrčil míč do vápna na Havertze, kterému chyběl jeden krok, aby byl u míče dříve než Forster.
66'
Sterling se přesunul na pravé křídlo a pokusil se dostat do vápna. Skvěle se vrátil Richarlison a o míč ho obral.
65'
Davies stihl na útočné polovině doběhnout dlouhý pas a okamžitě poslal míč před branku. Koulibaly výborně zasáhl a odvrátil míč do bezpečí.
63'
Chelsea se začíná více držet na míči, nicméně si nedokáže vytvořit téměř nic. Spurs velmi dobře brání a to na Blues stačí.
62'
ze hřiště odchází Ruben Loftus-Cheek, přichází Mason Mount,
ze hřiště odchází Hakím Zíjáš, přichází Denis Zakaria.
60'
Havertz oslovil na útočné polovině Félixe, který si navedl míč na střelu a zkusil to z pětadvaceti metrů. Svoji prudkou ránou trefil pouze hráče před sebou.
59'
Davies takticky zastavil útok Chelsea v jeho zárodku a vidí žlutou kartu.
57'
Sterling si naběhl za obranu Spurs na dlouhý míč, který těsně nestihl doběhnout na hrací ploše. Jeho centr před branku už přišel ze zámezí.
57'
Hosté si přihrávají na útočné polovině a pokouší se vyzrát na obranu soupeře.
55'
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře. U míče jsou fotbalisté Chelsea.
53'
Na centr před branku Kepy si nabíhal Richarlison, který se ve vzdušném souboji srazil s Fofanou. Rozhodčí přerušuje hru.
52'
Zíjáš se opřel do míče zpoza vápna a pokusil se poslat míč k zadní tyči. Tento záměr mu ale vůbec nevyšel.
51'
Lenglet z levé strany poslal před branku Chelsea prudký centr, který na poslední chvíli odvrátil do bezpečí Koulibaly.
50'
Reece James se pokoušel ve vápně dostat k přihrávce Zíjáše, nicméně se při této snaze dopustil útočného faulu. Chelsea se znovu na útočné polovině pořádně trápí.
49'
Spurs se snaží využít dobrého vstupu do druhého poločasu a pokouší se propracovat k druhé brance.
48'
Chelsea se přesunula na útočnou polovinu. Faulu se na ní ale dopustil Sterling a Spurs se vrátí k míči.
46'
Raketový nástup Spurs do druhého poločasu. Nejdříve Emersona ve velké šanci vychytal Kepa. Akce však pokračovala, zpoza vápna napřáhl OLIVER SKIPP a trefil se přesně pod břevno.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:38.
První poločas góly nepřinesl, nicméně sledujeme derby jak se patří. Utkání má velké emoce, což přináší i tvrdé zákroky a i potyčky mezi hráči. Uvidíme, co se změní ve druhém poločase.
45+8'
45+6'
Chelsea kombinuje na středu hřiště, už se čeká na konec prvního poločasu, který končí poměrně značným chaosem ze strany rozhodčích.
45+5'
Ačkoliv Zíjáš uviděl červenou kartu, tak ji rozhodčí po prozkoumání videa bere zpátky.
45+3'
Celou situaci ještě prověřuje VAR. Je možné, že Ziyech uvidí červenou kartu, protože se ohnal po Emersonovi pěstí.
45+3'
Za potyčku vidí žluté karty i Havertz a Emerson Royal.
45+2'
Zíjáš sestřelil na středu hřiště Richarlisona a vykoledoval si žlutou kartu. Následně vznikla mezi hráči pořádná potyčka.
45'
Félix hledal ve vápně Koulibalyho, ten se však k hlavičce nepropracoval.
45'
Chelsea si dokázala vybojovat rohový kop. Dočkáme se gólu ještě před přestávkou?
44'
Sterling si z levého křídla navedl míč do středu a tvrdě vystřelil. Forster musel vytáhnout nejlepší zákrok prvního poločasu.
42'
Kombinace Blues je v posledních minutách hodně nepřesná a dochází ke zbytečným ztrátám.
42'
Fernández na středu hřiště vybojoval ztracený balón a vybojoval faul. Chelsea se vrátí na útočnou polovinu.
41'
Richarlison se dostal do šance po zbytečné ztrátě Zijáše. Brazilský fotbalista střílel z hranice vápna, míč poslal hodně vedle levé tyče.
39'
Nyní mají míč na kopačkách domácí fotbalisté. Podaří se jim něco vymyslet?
38'
Sterling z levé strany dostal míč do vápna, pro který si sklouzl Félix. Toho nicméně odstavil Romero a vybojoval balón pro Spurs.
37'
Hosté se snaží hru uklidnit a kombinují na středu hřiště.
35'
Chelsea se v posledních minutách začíná dostávat pod tlak, Spurs hrají hodně agresivně a Blues mají problém se s tím vypořádat.
34'
Kane hodně dotíral na Kepu a dopustil se faulu. Chelsea bude mít rozehrávku.
33'
Fanouškům Chelsea musel udělat vrásky pohled na Fofanu, který zůstal klečet na zemi. Nicméně se nejedná o nic vážného.
32'
Domácí se po rohovém kopu nedokázali propracovat k zakončení, zůstávají ale u míče.
31'
Koulibaly nenechal Emersona nacentrovat do pokutového území a srazil míč na rohový kop.
30'
Félix nepřesně přenesl hru na Chilwella a Chelsea se připravila o nadějný útok.
29'
Rychlý protiútok Chelsea ukončil faulem Richarlison, který může být hodně rád, že neviděl žlutou kartu.
28'
Chelsea se následnému rohovému kopu dokázala ubránit a míč dostala ze svého vápna pryč.
27'
Tottenham byl blízko úvodní brance utkání! Těsně zpoza vápna napřáhl Höjbjerg a jeho rána po drobné teči Fofany skončila na tyčce!
26'
Chelsea opět kombinuje na útočné polovině, chybí tomu však nějaká myšlenka, která by hostující celek dostala do šance.
25'
Po krátké kombinaci střílel z hranice pokutového území Fernández, jeden z obránců tento pokus zablokoval.
24'
Chelsea se po rohovém kopu dostala ke dvěma centrům do vápna, obrana Spurs si v obou případech poradila.
24'
Chilwell se z levé strany dokázal procpat do vápna, Emerson Royal obětavým zákrokem poslal míč na rohový kop.
23'
Fofana si podržel míč a vynutil si faul od Richarlisona.
22'
Félix si nyní nepohlídal ofsajdové postavení. To mohl být solidní protiútok ze strany Blues.
21'
Chelsea dostala napadáním obranu Spurs pod tlak, Romero si však dokázal poradit a vybojoval autové vhazování.
20'
Na druhé straně to z větší vzdálenosti zkoušel Kane, střela mu však vůbec nesedla a skončila vedle branky.
19'
ze hřiště odchází Thiago Silva, přichází Wesley Fofana.
18'
Félix zakončil protiútok střelou z pětadvaceti metrů, míč letěl přímo do náruče Forstera.
17'
Na straně Chelsea se nyní připravuje střídání, Silva nemůže pokračovat ve hře.
16'
Tottenham se po rohovém kopu do žádné šance nedostal, míč skončil v zámezí.
16'
Silva míří za postranní lajnu, zatímco se rozcvičují Fofana a Badiashile. Vypadá to však, že se brazilský stoper vrátí do hry.
15'
Silva je nyní v péči lékařů. To by byla pro Blues obrovská ztráta.
14'
Spurs zatím hrozí pouze z protiútoků. Po jednom takovém se do vápna s míčem dostal Kane, jehož odzbrojil Koulibaly a odkopl míč na rohový kop. Na trávníku nicméně zůstává ležet Silva.
13'
Sterling z levé strany nacentroval míč před malé vápno a Ziyech se dostal k hlavičce, míč ale na branku nenasměroval.
12'
Chelsea se s míčem znovu přesunula na útočnou polovinu a pokouší se vyzrát na obranu svého soupeře.
11'
Rychlá akce Tottenhamu ke střele nevedla. Davies z levé strany oslovil na středu Richarlisona, který byl o míč obrán Silvou.
10'
Spurs to zatím na útočné polovině příliš nejde a nedokáží se udržet u míče.
9'
Sterling to na útočné polovině přehnal s bojovností a dopustil se faulu na Romera. Hra je přerušena.
8'
Centr Jamese nedokázal najít nikoho z jeho spoluhráčů, domácí odvrátili míč do autu.
8'
Félix byl na útočné polovině faulovaný Dierem a vybojoval pro Chelsea volný kop. Z toho bude zajímavý centr do vápna Spurs.
7'
Na přihrávku za obranu si nabíhal Félix, portugalský útočník ale v pádu nedokázal míč nasměrovat na branku.
5'
Hosté mají zatím velmi dobrý pohyb a pokouší se najít díru v obraně Spurs. Sterling s individuální akcí ale neuspěl.
4'
Chelsea kombinuje s míčem kolem středové čáry a pomalu se posouvá vpřed.
3'
Na druhé straně mohl ve vápně zahrozit Emerson Royal, míč ale netrefil ideálně a obrana Chelsea míč odvrátila do bezpečí.
3'
Na předešlou situaci ještě koukal VAR, pokutový kop se ale nepíská.
2'
Sterling po zákroku Skippa upadl ve vápně, rozhodčí ale nechal hru pokračovat. Následně to z větší dálky zkusil Félix, kterému se nepovedlo trefit branku.
1'
Dlouhý pas na Havertze nebyl přesný a míč skončil až u Forstera.
1'
Chelsea se ujala úvodního výkopu a zahájila dnešní utkání.
1'

Tottenham Hotspur: Forster – Romero, Dier, Lenglet – Emerson Royal, Skipp, Höjbjerg, B. Davies I – Kulusevski, Richarlison – Kane (C).
Náhradníci: Austin – D. Sánchez, Porro, Tanganga, P. Sarr, Perišić, Danjuma, Son Hung-min, Moura.
Trenér: Antonio Conte

Chelsea FC: Arrizabalaga – R. James, T. Silva (C), Koulibaly, Chilwell – Loftus-Cheek, E. Fernández – Zíjáš, Félix, Sterling – Havertz.
Náhradníci: Bettinelli – Badiashile, W. Fofana, Mudryk, Mount, Zakaria, Gallagher, Aubameyang, Madueke.
Trenér: Graham Potter

Rozhodčí: Attwell – Cann, Mainwaring.

Hlavním rozhodčím bude Stuart Attwell. Na lajnách mu budou pomáhat pánové Darren Cann a James Mainwaring. Čtvrtým sudím bude Chris Kavanagh.
Chelsea FC

Londýnská Chelsea patří k největším zklamáním letošní sezóny. Blues se nachází v tabulce na desátém místě a začínají mít obrovskou ztrátu na pozice, které zaručují účast v evropských pohárech. Chelsea v minulém kole prohrála na domácí půdě se Southamptonem a fanoušci žádají okamžité zlepšení výkonů. Přijde to dnes?

Chelsea se bude muset obejít v tomto duelu bez Kantého, Pulisiče, Mendyho, Azpilicuety a Broji.
Tottenham Hotspur

Tottenham se v posledních ligových zápasech vrací do poměrně solidní formy a z poslední čtyř zápasů se hned třikrát radoval z vítězství. Spurs se v tabulce nachází na čtvrtém místě a budou pravděpodobně až do konce sezóny bojovat o účast v Lize mistrů.

Spurs budou kvůli zraněním chybět Lloris, Bentancur, Bissouma či Sessegnon.
Přeji krásné fotbalové odpoledne! Premier League má dneska na programu pouze jeden zápas, nicméně to bude pořádně atraktivní souboj. Tottenham Hotspur přivítá v londýnském derby trápící se Chelsea FC. Jak tento duel dopadne?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.