Premier League - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Liverpool - 6. listopadu 2022   17:30

Tottenham
70' Kane (Kulusevski)
1:2
(0:2)
Liverpool
11' Salah  (Núñez) • 40' Salah
Tottenham
Lloris (C) – Dier, Lenglet, Davies – Emerson Royal (68. Doherty), Bentancur, Bissouma (88. Moura), Höjbjerg, Sessegnon (68. Kulusevski) – Perišić – Kane.
Forster – D. Sánchez, Tanganga, P. Sarr, Skipp, Gil.
Madley – Betts, Mainwaring
Tottenham Hotspur Stadium
62 008 diváků
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk (C), Robertson – Elliott (74. J. Henderson), Fabinho, Alcântara – Firmino (74. C. Jones) – Salah (90+2. Oxlade-Chamberlain), Núñez (87. Gomez).
Kelleher – Tsimikas, Ramsay, Bajcetic, Carvalho.

Fotbalisté Tottenhamu nedotáhli dvougólové manko z prvního poločasu, kdy se dvakrát trefil Mohamed Saláh. Po přestávce bylo vše jinak, drtivá převaha londýnského celku však vedla pouze ve snížení Harryho Kanea. Na každé straně jednou zvonilo břevno, nakonec se hosté po dvou porážkách probránili k vydřenému vítězství a potvrdili, že se jim proti Tottenhamu dlouhodobě náramně daří. Neprohráli s ním pojedenácté v řadě.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:8.
90+4'
90+3'
Alisson Becker vyboxoval míč jen slabě před Ivana Perišiće, který pálí bez přípravy vysoko na tribunu. V předchozí skrumáži zaváněla penaltou vysoká noha Thiaga Alcântary, ovšem nepíská se.
90+2'
Dnešní utkání sleduje 62 008 diváků.
90+2'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Mohamed Saláh, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.
90+1'
Fotbalisté Liverpoolu dál odolávají drtivému náporu, který teď bude pokračovat přímým kopem ze 30 metrů po faulu na Lengleta.
89'
Kane se pro nízko letící Perišićův centr shrbil a přes van Dijka skvěle hlavičkoval zády k bráně. Chyběly opět centimetry.
88'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Lucas Moura.
87'
ze hřiště odchází Darwin Núñez, přichází Joe Gomez.
86'
Těžko říct, co nyní Dejan Kuluševski vymýšlel. Mohl spadnout, tahán za dres Jonesem. Mohl i vystřelit nebo nahrát. Zvolil ale odevzdaný dloubáček za zadní tyč.
85'
Brankář Becker se v souboji o centrovaný míč v plné rychlosti srazil s Højbjergem, výsledkem je pouze autové vhazování pro Tottenham.
83'
Eric Dier našel křížným pasem Rodriga Bentancura, jenž hlavičkuje o zem do rukavic Alissona Beckera.
82'
Obrovská šance také na straně Liverpoolu! Thiago Alcântara ideálně načasoval přihrávku do šestnáctky na Darwina Núñeze, který si míč bleskově přehodil na levačku a otřel břevno domácí brány.
81'
Fabinho Henrique teď zcela zjevně na pokutovém oblouku nakopl do nohy Pierra-Emila Højbjerga, což ušlo pozornosti rozhodčího.
81'
Červení jsou dál pod velkým tlakem, ale úspěšně blokují soupeřovy střely a narušují jeho přihrávky v okolí šestnáctky.
79'
Lengletova hlavička z náběhu na přední tyč po rohovém kopu prosvištěla půl metru nad břevnem.
79'
Dalšímu obléhání liverpoolského území zabránil Trent Alexander-Arnold jen chvilkově za cenu rohu.
77'
Konaté se vyšrouboval do vzduchu a vyhlavičkoval Højbjergův padáček z nebezpečného prostoru.
75'
Po střetu Kanea s Konatém volají diváci vzrušeně po penaltě, ale záznam ukazuje, že i kdyby se pískal faul, došlo k němu ještě před velkým vápnem.
74'
ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Curtis Jones,
ze hřiště odchází Harvey Elliott, přichází Jordan Henderson.
73'
Perišićův centr přeběhl Doherty, poté nepřesně vracel míč do šestnáctky Højbjerg.
71'
Za nesportovní chování u laviček je žlutou kartou napomínán domácí trenér Antonio Conte.
70'
Tottenham právě vstřelil branku!
Londýn ožívá a těší se na další velký obrat! Dejan Kuluševski po necelých dvou minutách na trávníku skvěle ťukl míč do uličky a HARRY KANE ho bez přípravy v nelehkém postavení zavěsil za háčky zadní tyče.
68'
ze hřiště odchází Ryan Sessegnon, přichází Dejan Kuluševski,
ze hřiště odchází Emerson Souza, přichází Matt Doherty.
68'
Harry Kane se sice hlásí o roh, ale hlavičku po výborném centru Ivana Perišiće hostující brankář netečoval, i bez jeho zákroku skončila těsně vedle zadní tyče.
67'
Roberto Firmino drobně brnknul o nohu Yvese Bissoumy a nabídl zajímavou standardku Tottenhamu.
65'
Saláhovi utíká nakopávaný míč z kopačky Alexandera-Arnolda při zpracování ze vzduchu do zámezí.
65'
Robertsonův střílený centr po parádním průniku přes dva hráče odrazil vysokým obloukem na roh Dier.
64'
Na Bentancurův přetažený pas naskakovali dva hráči Spurs, ale míč je přeletěl.
63'
Hosté si trpělivě chystali ťukesem na jeden dotek příležitost, kterou poté Thiago Alcântara skákavou střelou vedle brány spíše zazdil.
61'
Další ofsajd Liverpoolu, Saláh vystartoval předčasně pro míč, který předtím vybojoval důrazný Núñez
59'
Domácí hráči se chytají za hlavy. Bissoumovu přihrávku pustil Kane chytře k Bentancurovi, který z dobré pozice na pravém kraji šestnáctky centroval do země nikoho.
57'
Darwin Núñez si zasekl míč před rohem pokutového území, potáhl ho podél velkého vápna, až si našel prostor ke střele po zemi. Ta však neměla razanci a Hugo Lloris ji snadno chytá.
56'
Alisson Becker rozehrával v tísni, dlouhým pasem sice i tak našel Saláha, ten však stál v ofsajdu.
54'
Přes Firmina a Núñeze se dostal míč před Saláha, který střílí z 10 metrů jen do Llorisovy náruče.
53'
Do zadních řad Liverpool se vrátil právě včas Fabinho Henrique, aby zachytil Perišićovu přihrávku přes šíři hřiště.
51'
Po rohu přiťukl Kane pod sebe Sessegnonovi, který svou slabší nohou minul bránu.
50'
Liverpool je pod drtivým tlakem, Alisson Becker vyškrabuje přes břevno Dierův centr, který se nečekaně stáčel do jeho brány.
49'
Vzápětí ještě mnohem větší šance Tottenhamu! Po Sessegnonově zpětné přihrávce a dělovce Ivana Perišiće se za Alissonem třese břevno ještě teď.
48'
Blízko snížení byl po rohovém kopu Eric Dier, ale nevykoupil se za chybu při inkasované brance. Prudkou hlavičku z malého vápna mu na čáře zlikvidoval Alisson Becker.
48'
Darwin Núñez vyskočil Emersonovi na záda a odhlavičkoval před brazilským záložníkem míč na další roh.
46'
Z rohu však Tottenham nic nevytěžil a hra se stěhuje na jeho polovinu.
46'
Jen 18 vteřin trvalo, než Ryan Sessegnon vybojoval pro domácí roh, který míří rozehrát Ivan Perišić.
46'
První poločas patřil Liverpoolu, jehož hráči jdou do kabin s vedením 2:0. Hosté dvakrát udeřili zásluhou Mohameda Saláha, který se v 11. minutě prosadil po přihrávce hlavně v úvodu výborně hrajícího Darwina Núñeze. Ve 40. minutě pak egyptský útočník nepohrdl příležitosté po hrubce stopera Diera, jenž k němu prodloužil výkop brankáře Alissona. Kohouti byli nejblíže skórování krátce po první trefě, kdy Perišić hlavičkoval pouze do tyče.
45+1'
45'
Namlsaný Elliott to zkusil znovu po odraženém míči. Minul o hodně, sudí ale viděl teč. Následovat tak bude další rohový kop Reds...
44'
Dobrou střelou zpoza šestnáctky se prezentoval Harvey Elliott. Jeho jedovatý pokus vyrážel Lloris na roh!
43'
Antonio Conte má svým svěřencům od lavičky co vysvětlovat. V kabině asi čeká hráče Tottenhamu důrazný pohovor.
42'
Hugo Lloris měl problém s napadajícím Robertem Firminem. Domácí brankář Firmina při rozehrávce nastřelil a následně před ním musel krotit balón.
40'
Liverpool právě vstřelil branku!
Hosté trestají obrovskou chybu Erica Diera! Domácí stoper prodloužil dlouhý nákop gólmana Reds Alissona přímo do běhu MOHAMEDA SALAHA, který utíkal sám na bránu a obloučkem přes vybíhajícího Llorise navyšuje vedení Liverpoolu – 0:2.
39'
Elliott bude po krátkém ošetření v pořádku. Už je zpátky na hřišti.
38'
Na hrací ploše zůstává ležet Harvey Elliott. Mladý hostující záložník si ublížil v souboji s Benem Daviesem, který vypadal vcelku nevinně.
37'
Van Dijk musel hrát hlavou před napadajícím Perišicem. Zvládl to, míč posunul na Robertsona.
37'
Střely na bránu – 2:2
35'
Standardku zahrával právě Perišić. Jeho centr obránci Liverpoolu odvrátili.
34'
Veterán Ivan Perišić rychlostně vyškolil Alexandera-Arnolda, což je docela překvapení, protože Trent je hodně rychlým hráčem. Poté měl krajní bek Reds další problémy se Sessegnonem, jehož fauloval a domácí tak budou zahrávat standardní situaci.
33'
Hodně riskantní rozehrávka Alissona na Fabinha. Moc nescházelo a na míč ve skluzu dosáhl Harry Kane!
32'
Centr Elliotta přelétl nabíhajícího Darwina. Odražený míč si našel Fabinho, který ho napálil pouze do bránícího hráče Spurs.
31'
Půlhodina hry za námi. Liverpool vede na stadionu Tottenhamu díky gólu Mohameda Salaha.
30'
Clément Lenglet se musel vypořádat s vysokým napadáním Salaha a Núñeze. V šestnáctce si troufl na kličku, která mu vyšla.
28'
Harry Kane centroval z hloubi pole na nabíhajícího Ivana Perišiće. Ten byl v klinči mezi Konatém a Alexanderem-Arnoldem a na míč nedosáhl.
27'
Ryan Sessegnon dostal přihrávku na levé křídlo. Zbavil se Alexandera-Arnolda, ovšem Ibrahima Konaté si s ním už věděl rady. Kope se od brány Liverpoolu.
26'
Harvey Elliott byl faulován před šestnáctkou Liverpoolu. Hosté tak zase mohou rozehrávat z klidové pozice.
25'
Kombinace Reds skončila nepřesnou nahrávku van Dijka, který míč poslal do autu.
25'
Hosté se snaží hru kontrolovat. Pokud mají míč, tak hrají na kratší přihrávky a snaží se tak hrací předmět udržet co nejdéle.
23'
Bentancur poslal míč doprava na Emersona Royala. Ten se prezentoval ostrým centrem a Alisson musel boxovat.
22'
Další aktivita zatím hodně viditelného Darwina Núñeze. Ten získal míč na vlastní polovině a sprintoval s ním dopředu. Křižoval ho Bissouma, jehož nakonec Uruguayec fauloval.
20'
Pierre-Emile Höjbjerg zastavil faulem Elliotta. Liverpool rozehrává ještě z vlastní poloviny.
19'
Ivan Perišić pospíchal dopředu na levé straně. Následně nahrával do šestnáctky rozběhnutému Ryanovi Sessegnonovi, který spadl po přistrčení od Alexandera-Arnolda. Ruce tam byly, ale píšťalka sudího Madleyho zůstal němá. Zdá se, že ani VAR situaci řešit nebude!
18'
Hosté uklidňují hru a drží míč na svých kopačkách.
17'
Bentancur nyní zastavil faulem rozběhnutého Robertsona. Liverpool zůstane u míče.
15'
Mohlo být srovnáno! Harry Kane obešel Konatého a z pravé strany odcentroval. Alisson šel proti míči, ovšem byl přehlavičkován Ivanem Perišićem a hosty zachránila levé tyč! Poté se ještě dostal ke střele Rodrigo Bentancur a to už Alisson předvedl jistý zákrok.
13'
Liverpool tedy vykročil to utkání velmi dobře. V dosti zápasech se Reds stávalo, že museli dohánět manko, což se jim ne vždy dařilo.
11'
Hosté se ujímají vedení! Hráči Liverpoolu rychle přenesli těžiště hry zprava doleva. Tam byl Andrew Robertson, který nahrál do šestnáctky Darwinovi Núñezovi. Ten balón rychle předal MOHAMEDOVI SALAHOVI, jenž přízemní střelou po levé ruce překonal téměř nereagujícího Llorise.
11'
Za dlouhým nákopem pospíchal Rodrigo Bentancur. Balón končí u Alissona, který číhal na hranici své šestnáctky.
10'
Kohoutům nevyšla snaha o postupný útok. Míč získávají fotbalisté Liverpoolu, kteří začínají od brankáře Alissona.
8'
Reds jsou zatím nebezpečnějším týmem. Domácí obrana má problémy především s míči na rozběhnutého Núñeze.
7'
Trent Alexander-Arnold přenesl hru doleva, kde opět úřadoval zatím velmi aktivní Darwin Núñez. Ten si balón přes bránícího Emersona navedl na pravačku a jeho skákavý pokus propadl možná půl metru vedle vzdálenější tyče!
5'
Na levém křídle domácím opět vyplaval Darwin Núñez, kterého výborně našel Robertson. Hostující útočník doběhl do šestnáctky, ovšem byl vytlačen až k brankové čáře a zpětnou přihrávku posílal do ohně v momentě, kdy se už dostal do zámezí.
5'
Alisson se po malé domů ocitl pod tlakem a jeho nákop našel jen hráče Tottenhamu na půlce. Domácí tak mohou útočit.
3'
Brzká šance hostí! Za obranu si naběhl Darwin Núñez, který zakončoval z levé strany šestnáctky na zadní tyč. Hugo Lloris předvedl výborný zákrok a míč dokázal vyrazit.
2'
Právě Perišić se ocitl v ofsajdu.
2'
Ibrahima Konaté vyvážel míč dopředu. Na půlce ho fauloval Ivan Perišić, jenž by měl na hrotu útoku Tottenhamu doplňovat Harryho Kanea.
1'
Utkání rozehráli hosté. K balónu se pak dostali domácí, ale ve snaze rozehrát rychlý protiútok míč nakopli k brankáři Alissonovi.
1'

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Dier, Lenglet, Davies – Emerson Royal, Bentancur, Bissouma, Höjbjerg, Sessegnon – Perišić – Kane.
Náhradníci: Forster – Doherty, D. Sánchez, Tanganga, P. Sarr, Skipp, Kulusevski, Gil, Moura.
Trenér: Antonio Conte

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk (C), Robertson – Elliott, Fabinho, Alcântara – Firmino – Salah, Núñez.
Náhradníci: Kelleher – Gomez, Tsimikas, Ramsay, Bajcetic, J. Henderson, Oxlade-Chamberlain, C. Jones, Carvalho.
Trenér: Jürgen Klopp

Rozhodčí: Madley – Betts, Mainwaring.
Vzájemné zápasy
Pro Spurs jsou duely s Liverpoolem už dlouho norní můrou. Z posledních 21 utkání vyhráli Londýňané jediné před více než pěti lety.
Od té doby znovu sedmkrát prohráli a třikrát remizovali včetně obou duelů loňského ročníku – 2:2 v Londýně a 1:1 v Liverpoolu. V obou duelech přitom Tottenham otevíral skóre.
Liverpool FC
Na rozdíl od dnešního soupeře Liverpool mohl pojmout utkání Ligy mistrů jen jako vložené, sebevědomí si zvedl vítězstvím 2:0 nad lídrem Serie A Neapolí, které připravil první bodovou ztrátu v soutěži.
Výkony anglického mistra z roku 2020 v Premier League jsou naopak zatím velkým zklamáním, Liverpool po porážce 0:1 na hřišti posledního Nottinghamu Forest prohrál překvapivě, ale zaslouženě i s Leedsem 1:2 a je až devátý. Venku ještě v letošním ročníku nepoznali Reds radost z vítězství.
Trenér Jürgen Klopp nemůže využít zraněné Díaze, Jotu, Mela a Keïtu.

Střelci: 12 – Saláh, 8 – Firmino, 7 – Núñez.
Tottenham Hotspur
Londýnský klub zvládl v úterý infarktové poslední kolo základní skupiny Ligy mistrů, obratem na 2:1 v Marseille si nakonec vydřel postup do osmifinále. Zopakoval tak v menším měřítku poslední úspěch v Premier League, v níž po dvou porážkách dokázal zvrátit utkání v Bournemouthu a nakonec v nastavení otočit z 0:2 na 3:2.
To stačí na průběžné třetí místo v tabulce s minimálním náskokem na trojici Newcastle, Manchester United a Chelsea.
Tottenham pronásledují zranění především ofenzivních opor. Kromě delší dobu absentujících Richarlisona Andradeho a Dejana Kuluševského a stopera Cristiana Romera je nejistý také start jihokorejské útočné hvězdy Son Hung-mina.

Střelci: 11 – Kane, 5 – Son, 4 – Højbjerg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.