Premier League - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : Nottingham Forest - 4. února 2024   15:00

Bournemouth
5' Kluivert (Sinisterra)
1:1
(1:1)
Nottingham Forest
45' Hudson-Odoi
Bournemouth
Neto /C/ – Smith, Zabarnyj, Senesi, Kelly (83. Kerkez) – Cook, Christie (56. Scott) – Semenyo (46. Tavernier), Kluivert (56. Billing), Sinisterra (71. Ouattara) – Solanke.
Travers, Radu – Mepham, Faivre.
Welchová – Bennett, Robathan
Vitality Stadium, Bournemouth
11 226 diváků
Sels – Williams (78. Montiel), Omobamidele, Murillo, Tavares – Yates /C/, Domínguez (72. Oliveira) – Elanga (78. Reyna), Gibbs-White, Hudson-Odoi (90. Ribeiro) – Awoniyi.
Turner, Vlachodimos – de Almeida, Niakhaté, Toffolo.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 0:2. Rohy: 11:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 21:13.
V zajímavém útočně vedeném prvním poločase domácí vedli od 5. minuty, kdy míč po rohu doklepl Kluivert. Nikdo nemohl tehdy tušit, že to bude jejich poslední střelecký pokus v zápase. Za hosty po řadě šancí vyrovnal do šatny Hudson-Odoi, druhá půle byla bohužel fotbalově o ničem, hosté nevyužili krátkou přesilovku a obě mužstva dál čekají na první ligovou výhru v roce 2024. Cherries bodovali proti Forestu poosmé v řadě.
90+8'
90+8'
Ouattarův centr přizvedl ve skluzu do velké výšky Montiel a Sels raději padající míč přehodil oběma rukama přes břevno své brány.
90+7'
Neto chytá centrovaný míč a rozehrává rychlý protiútok Bournemouthu.
90+7'
Odražený míč ještě vracel hlavou přes chumel hráčů před bránu Senesi, ale jen do rukavic brankáře Selse.
90+6'
Na druhé straně střílel zpoza velkého vápna Tavernier a Murillo srazil míč na roh.
90+5'
Už se zdálo, že celý druhý poločas neuvidíme ani jednu střelu na bránu, což změnil pokusem z dálky Gibbs-White. Neto zasahuje bezpečně u tyče.
90+4'
Dnešní utkání sleduje 11 226 diváků.
90+3'
Nastavení zatím probíhá v podobném duchu jako celá druhá půle, přesila Nottinghamu o jednoho muže není na hřišti znát.
90'
Střídání v týmu Nottingham Forest:
ze hřiště odchází zraněný střelec jediného gólu hostů Callum Hudson-Odoi, dalším novicem na hřišti je osmnáctiletá posila z lisabonského Sportingu Rodrigo Ribeiro.
88'
Hudson-Odoi se vrátil po ošetření na hřiště, ale po chvilce zvedá ruku a sedá si za pískotu domácích diváků na trávník.
87'
Střelec vyrovnávací trefy odkulhal za postranní čáru, po třech minutách hra pokračuje zatím ve formátu deset na deset.
85'
Žlutou kartu navrch za protesty vyfasoval kapitán Norberto Neto (Bournemouth).
84'
Střídající Philip Billing (Bournemouth) zezadu podrazil unikajícího Hudsona-Odoie a rozhodčí Welchová tasí rovnou červenou kartu!
83'
Naposledy dnes střídá AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Lloyd Kelly, přichází Miloš Kerkez.
82'
Tavernierův roh hráči Forestu odklízejí od přední tyče.
82'
Billingův ostrý centr odhlavičkoval Murillo přes břevno vlastní brány před nabíhajícím Solankem.
81'
Střídající Reyna vyhrál hlavičkový souboj na půlící čáře, Awoniyi však vybíhal z ofsajdu.
78'
Dvojité střídání v mužstvu Nottingham Forest:
ze hřiště odchází Neco Williams, přichází Gonzalo Montiel,
odstupuje také Anthony Elanga, debut si odbyde nová posila z Borussie Dortmund Giovanni Reyna.
77'
Kroucený pas z pravého křídla Bournemouthu skočil o trávník a míří za bránu.
76'
Začíná poslední čtvrthodina řádné hrací doby. Úroveň hry šla po přestávce dramaticky dolů a po zajímavé první půli ještě diváci na Vitality Stadium neviděli žádnou šanci.
74'
Po rohu je naskakujícímu Scottovi pískán faul na brankáře.
73'
Střídající Oliveira přizvedl Tavaresovu střelu po rychlé kombinaci třešní přes břevno na roh.
73'
Protiútok Bournemouthu přerušil taktickým faulem Ryan Yates (Nottingham) a dostává žlutou kartu.
72'
Přetažený centr si zpracoval na hrudi Elanga a pokusil se přistrčit Williamsovi na střelu, míč ovšem vypíchli domácí hráči.
72'
ze hřiště odchází Nicolás Domínguez, přichází Danilo Oliveira.
71'
Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Luis Sinisterra, přichází Dango Ouattara.
70'
Kelly pěkně mezi beky uvolnil do běhu Sinisterru, jeho centr bez přípravy srazila hostující obrana za postranní čáru.
69'
Ve skluzu se snažili k průnikové přihrávce dostat Sinisterra i Williams, kolumbijský křídelník se nedokázal prosadit a kope se od brány Nottinghamu.
66'
Trestný kop „Cherries“ se nepovedl, hosté vyrazili do rychlého brejku, ale také jejich akci zkazil Domínguez námazem na kopačky protihráče.
65'
Rohový kop Nottinghamu vedl k sérii hlaviček, nakonec se domácí osvobozují a jejich protiútok na pravém křídle je přerušen do autu.
64'
Odražený skákavý míč zachytil v šestnáctce Bournemouthu Neco Williams, centr z otočky mu však Sinisterra přizvedl nad bránu.
62'
Rozhodčí napomíná hostujícího trenéra Espírita Santa, který protestoval proti jednomu z množství odpískaných zákroků.
61'
Hra je na přelomu hodiny hrací doby silně rozkouskovaná fauly a zatím nenabízí tak zajímavý zážitek jako první poločas.
58'
Yates to opět brousil a povalil zezadu u postranní čáry domácího Cooka.
56'
ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Philip Billing,
ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Alex Scott.
55'
Andrew Omobamidele (Nottingham) si vysloužil od rozhodčí Welchové žlutou kartu za protesty.
53'
Sinisterra hledal kolmicí rozběhnutého Solankeho, obranné povinnosti si však splnil na jedničku Murillo.
52'
Domácí zkoušeli podobný signál jako při zatím jediném gólu. Sinisterrovu hlavičku za sebe však tentokrát zachytili bránící hráči.
51'
Kluivertův přímý kop přizvedl Awoniyi ve zdi vysoko nad břevno.
50'
Bílomodrá zeď se staví do vápna, podpořená závorou v podobě ležícího hráče, po faulu Yatese na Taverniera.
50'
Kelly sklepl míč do vápna pro Sinisterru, kterého čistě odstavili od míče Williams ve spolupráci s Yatesem.
47'
Odvrácený centr se dostal zpět ke Gibbsu-Whiteovi, přes Williamse si našel míč Tavares a vypálil za ironického aplausu domácích fanoušků až pod střechu tribuny.
46'
Hned po necelé minutě hry získal Nottingham rohový kop.
46'
O přestávce vystřídal AFC Bournemouth:
v důsledku zranění v nastaveném čase dohrál Antoine Semenyo, na jeho místo přichází Marcus Tavernier.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 45% – 55%, střely na bránu 1:5, střely mimo 0:0, rohy 6:4, ofsajdy 1:0, fauly 11:6.
Bournemouth prakticky celý poločas vedl, když v 5. minutě Sinisterrovu hlavičku z úrovně brankové čáry ještě posunul do brány Kluivert. Nottingham měl v pohledném, útočně vedeném utkání více šancí, a nakonec se v poslední minutě řádné hrací doby prosadil Hudson-Odoi, který po přímém kopu vypíchl míč Christiemu, takže se do šaten jde za nerozhodného stavu.
45+7'
45+7'
Hosté uspěchali rozehrávku a míč končí v zámezí.
45+6'
Trestný kop Forestu odhlavičkoval Smith za sebe a v nastavení uvidíme ještě jeden roh.
45+5'
Tavares trestuhodně namazal Sinisterrovi a zhluboka si oddechl, když si domácí útočník míč příliš předkopl a nechal ho zalehnout brankáře Selse.
45+4'
Semenyo se vrací na hřiště, dalekonosný nákop hostující brankář Sels vyboxoval přes jeho hlavu do zámezí.
45+4'
Bournemouth zatím hraje v deseti, po Williamsově faulu na Sinisterru ještě získal přímý kop z levého křídla.
45+2'
Se šrámem na stehně je ošetřován na hřišti domácí Semenyo a nastavení se určitě protáhne.
45'
Nottingham právě vstřelil branku!
Morgan Gibbs-White poslal míč z velké dálky do vápna, domácí ho sice získali, jenže Christiemu vypíchl balon CALLUM HUDSON-ODOI a krásnou obalovačkou na zadní tyč v poslední vteřině řádné hrací doby vyrovnává.
43'
Elanga našel přesnou zpětnou přihrávkou z pravého křídla Yatese, který pálí po zemi přímo do brankáře Neta.
42'
První ženská hlavní rozhodčí v dějinách anglické ligy si to u nottinghamských hráčů trochu vyžehlila, když si všimla Cookova faulu na obklíčeného Gibbse-Whitea.
41'
Awoniyi se vzteká na otočený faul a ukazuje rozhodčí, jak ho Zabarnyj tahal za dres. Rebecca Welchová ovšem odpískala jeho vlastní ohnání loktem.
40'
Ostře kroucený nákop Hudsona-Odoie odhlavičkoval vracející se Kelly.
39'
Centrovaný míč si stahuje ze vzduchu bezpečně Norberto Neto.
38'
Pěknou souhru hostů přerušil Lloyd Kelly, který srazil Elangovu přihrávku na roh.
37'
Kluivert si docela zahrává, když prudce ze strany vrazil do unikajícího Williamse.
35'
Justin Kluivert (Bournemouth) vidí od rozhodčí Welchové žlutou kartu za zbytečné strčení do soupeře po odpískání.
35'
Antoine Semenyo udělal o jednu kličku více, než byl potřeba, a o míč na pokutovém oblouku přichází.
32'
Zakopnutý míč se vrací přes celé hřiště až k Netovi.
31'
Hra má velký spád, neexistují hluché pasáže. Šestý roh pro Bournemouth získal vzápětí tečovanou střelou Sinisterra.
29'
Po opakovaném rohu Gibbse-Whitea hlavičkoval vedle brány Andrew Omobamidele.
29'
Zabarnyj uklízí ostrý centr nad břevno a Nottingham si roh zopakuje.
28'
Velkolepé sólo rozběhl Nuno Tavares, skluzem přesměroval míč na první roh hostů Lewis Cook.
26'
Na druhé straně vysunusl Sinisterra Solankeho, který neadresoval přesný přízemní centr do vápna.
25'
Po přímém kopu od postranní čáry vracel míč hlavou do ohně Murillo Santos a Neta vyzkoušel z malého vápna Ryan Yates. Míč netrefil z voleje naplno a tak to opět byla pro brazilského brankáře Bournemouthu snadná práce.
23'
Marcos Senesi (Bournemouth) dostává žlutou kartu za skluz na Hudsona-Odoie.
22'
Ryan Christie se po ošetření staví na nohy a minimálně se to pokusí rozběhat.
21'
Odvrácený míč vraceli domácí na křídlo Christiemu, jenže ten špatně došlápl a sedá si na trávník, zatímco míč skáče do zámezí. Na hřiště míří lékař.
20'
Přímý kop Bournemouthu po faulu na Christieho vyvolal závar ve vápně, nakonec se domácím nepodařilo z něj zakončit, ovšem Semenyo zabojoval u praporku a je to již 5:0 na rohy.
18'
Hosté čtvrtý roh odvrátili, ale Sinisterra vzápětí podnikl po křídle další výpad, přihrával ovšem na obsazeného Kluiverta.
17'
Kluivert vypíchl míč Domínguezovi a nahrál do šance Semenyovi. Jeho kroucenou střelu do šibenice přizvedl Omobamidele těsně nad bránu.
16'
Taiwo Awoniyi se hladce kličkou uvolnil kolem Senesiho, kterého nechal daleko za sebou, jenže samostatný nájezd zakončil placírkou do Norberta Neta. Domácí brankář musel být sám překvapen, jak snadnou práci se zákrokem při vyložené šanci Nottinghamu měl.
15'
Sinisterra skončil na kolenou v souboji o míč na velkém vápně, Nottingham ho mohl vyvézt a naopak byl faulován Elanga.
12'
Ze třetího rohu se třešně neprosadily a míč je pevně v moci Forestu.
11'
Hra má velký spád, Bournemouth okamžiitě míří vpřed a Omobamidele přerušuje domácí akci jen odkopem na roh.
11'
Neco Williams rozběhl akci po pravém křídle, jeho přízemní centr sklepl Gibbs-White skvěle do uličky Awoniyimu a jeho nepříjemná skákavá střela k tyči nadělala velké potíže Netovi na čáře.
10'
Solankeho bránil Murillo sice těsně, ale čistě, a pád domácího útočníka není posouzen jako faul.
7'
Hudson-Odoi táhl po křídle protiútok Nottinghamu, ale přihrávka do vápna neprošla.
6'
Záznam z brankové čáry potvrzuje, že autorem branky je Kluivert, který se dotkl míče v době, kdy byl již polovinou objemu za ní, a doslova tak gól ukradl Sinisterrovi.
5'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Luis Sinisterra vyskočil na druhý roh nejvýše na přední tyči, prodloužil centrovaný míč za sebe a na té zadní ho doklepl z bezprostřední blízkosti do prázdné brány JUSTIN KLUIVERT.
4'
Domácí se z prvního rohu neprosadili, ale zůstali na míči a nakonec Yates odehrál v tísni míč na druhý rohový kop.
2'
Semenyo se rozhlížel po zisku odraženého míče, komu nahrát, nakonec nabil pod sebe Christiemu a jeho tečovaná rána přináší Bournemouthu první roh.
Domácí hrají v červeno-černě pruhovaných dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy a světle modré trenýrky.
1'
Nottingham nasazuje do brány nejčerstvější posilu, belgického brankáře Selse ze Štrasburku. Další dva hráči, americký záložník Reyna z Dortmundu a osmnáctiletý portugalský útočník Ribeiro ze Sportingu Lisabon, čekají na příležitost na lavičce náhradníků.

AFC Bournemouth: Neto (C) – Smith, Zabarnyj, Senesi, Kelly – Cook, Christie – Semenyo, Kluivert, Sinisterra – Solanke.
Náhradníci: Travers, Radu – Mepham, Kerkez, Scott, Tavernier, Faivre, Ouattara, Billing.
Trenér: Iraola

Nottingham Forest: Sels – Williams, Omobamidele, Murillo, Tavares – Yates (C), Domínguez – Elanga, Gibbs-White, Hudson-Odoi – Awoniyi.
Náhradníci: Turner, Vlachodimos – Montiel, de Almeida, Niakhaté, Toffolo, Oliveira, Reyna, Ribeiro.
Trenér: Espírito Santo

Rozhodčí: Welchová – Bennett, Robathan.
Bournemouthu se proti dnešnímu soupeři daří, bodoval proti němu sedmkrát v řadě, z toho pětkrát naplno. V předvečer Štědrého dne si z Nottinghamu přivezl tříbodovou nadílku za výhru 3:2 díky hattricku Solankeho, který zakončil vítěznou hlavičkou ve čtvrté minutě nastavení.
Postavení hostů je podstatně horší, jen dva body je dělí od sestupu a zespoda na ně dotírá pomalu se rozjíždějící nováček Luton. S formou na tom byli přesně opačně než domácí, ze sedmi předvánočních kol vybojovali jediný bod. Rok 2023 ovšem Nottingham zakončil zcela nečekanými vítězstvími nad Newcastlem a Manchesterem United. Nový naopak začal těsnými porážkami proti Brentfordu (2:3) a Arsenalu, kde výsledek 1:2 určila až poslední půlhodina.
Klubovou tabulku střelců vede zkušený Novozélanďan Chris Wood, jehož nákup z Newcastlu se zatím Forestu vyplácí.
AFC Bournemouth
Třešně čekaly na první ligovou výhru devět kol, pak zase prožívaly období snů v listopadu a prosinci, kdy ze sedmi zápasů vybojovaly nevídaných 19 bodů. Od Silvestra se zdá, že se jejich forma vrací do starých kolejí, ovšem na vině byl spíše těžký los. Bournemouth nestačil na Tottenham a Liverpool a cenný bod uhrál ve čtvrtek v Londýně na hřišti West Hamu za remízu 1:1 a je v relativně klidném středu tabulky.
Jasně nejlepším střelcem Bournemouthu je Dominic Solanke s 15 góly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.