Již za hodinu a půl se zde na Strahově odehraje další přípravné utkání, ve kterém změří Sparta síly s Graffinem Vlašim.
Je tu konec přípravného zápasu mezi Spartou a Žižkovem. Domácí především v prvním poločase jasně dominovali a zcela po zásluze vyhráli nad svým soupeřem vysoko 7:0.
87
U míče jsou nadále domácí fotbalisté, kteří svému soupeři prakticky nepůjčují balon.
83
Zápas se jen dohrává, míč v pohodě drží pražská Sparta.
81
Po nakrátko rozehraném rohu se míč dostal k Vackovi, jeho střelecký pokus byl ale zblokovaný.
81
Na pravé straně hřiště měl hodně prostoru domácí Dočkal, jeho nízký centr ale obrana odvrátila na roh.
80
Z pravé strany zkoušel do vápna Sparty centrovat Roubal, jeho pas byl ale příliš dlouhý a nikoho ze spoluhráčů nenašel.
79
Sparťané ale ve velké pohodě míč odvrátili mimo vápno a dokonce se málem dostali do brejku.
78
Po hodně dlouhé doby musí být v permanenci Vaclík. Je tu přímý kop pro Žižkov.
77
Hosté ve druhém poločase zatím prakticky neohrozili bránu soupeře. Nyní se sice nadechovali k rychlému brejku, jenže ten zcela pokazili.
76
Po centru do vápna se míč odrazil k Vackovi, jehož rána bez přípravy skončila mimo.
75
Nyní budou mít domácí možnost zahrávat rohový kop. Z pohledu brankáře Boháče to bude po jeho levé ruce.
74
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Hušbauer, přichází Vacek.
72
Především záložní řada Sparty hraje výborně v defenzivě a svým obráncům hodně usnadňuje hru. Hráči Žižkova nedokážou překročit půlící čáru.
70
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Hurka, přichází Procházka.
70
Dvacet minut před koncem sledujeme poměrně poklidnou podívanou. Stále ale platí, že hosté se prakticky nedostávají k míči.
68
Z levé strany zkoušel nyní Matějovský z velkého úhlu překvapit Boháče, ten ale nakonec zasahovat nemusel, protože míč skončil jen na boční síti.
66
Z velké dálky zkusil vypálit Vácha, jeho rána pravačkou ale prolétla vysoko nad Boháčovo bránou.
64
Další velice slibnou šanci měl nyní Krejčí, svůj únik ale zakončil nepřesnou střelou.
63
Teď se ale za obranou zapomněl Vácha a je mu odmávaný a odpískaný ofsajd.
62
Domácí jedenáctka v pohodě drží balon a pohlednými narážečkami se blíží k bráně soupeře.
60
Poprvé ve druhém poločase si na míč sáhl gólman Vaclík, ten si v pohodě došel pro pomalý balon blížící se do jeho vápna.
58
Domácí nadále s chutí kombinují na polovině soupeře a hledají skulinky v defenzivě.
56
Ve druhém poločase si nejvíce zahrají obránci Žižkova. Ty jsou hodně u míče, avšak jakmile rozehrají, tak se k nim za pár vteřin míč rychle vrátí. Domácí se nikam moc neženou.
54
Pražská Sparta dnes dominuje po všech stránkách. Také druhý poločas má naprosto stejný obraz hry jako ten první.
53
Žlutou kartu dostává Marcel Šťastný (FK Viktoria Žižkov).
52
Sparta právě vstřelila branku!
Další gólovou asistenci si připsal Kadeřábek, který přízemním pasem našel ROMANA BEDNÁŘE, který pohodlně zvyšuje na 7:0.
50
Letenští přeci jen nejsou tak aktivní jako v prvním poločase, hosté se ale rozhodně na dostřel Vaclíkovy brány nedostávají.
48
Sparta hraje v prakticky stejném složení, takže se dá nadále očekávat její velká převaha.
Sestava Sparty pro druhý poločas: Vaclík – Kadeřábek, Brabec, Holek, Hybš – Matějovský, Vácha, Hušbauer – Dočkal, Krejčí – Bednář.
Sestava Žižkova pro druhý poločas: Boháč – Houžvička, Kiidron, Šťastný, Folwarczny – Roubal, Súkenník, Mareš, Opluštil, Hůrka – Škoda
46
Samozřejmě přestávka nebude patnáctiminutová, druhý poločas začne za pár chvil.
Zatímco pro hosty je dnešní utkání jediným, které odehrají, na Spartu čeká ještě odpoledne od 14h další utkání, tentokrát proti Graffinu Vlašim.
Je tu konec poločasu, po kterém vede domácí Sparta nad Žižkovem drtivým rozdílem 6:0. Letenští fotbalisté hru zcela ovládli a i díky hattricku Davida Lafaty vedou nad Žižkovem vysoko 6:0. Uvidíme, v jakých sestavách oba týmy nastoupí do druhého poločasu.
45
45
Závěr prvního poločasu se rychle blíží a na bránu Žižkova se valil další útok. U míče byl Hušbauer, avšak jeho centr nebo střela nic nepřinesly.
45
Po další rychlé narážečce je tu další branka Sparty, kterou zaznamenal LADISLAV KREJČÍ. Ten v pohodě do brány dopravil přihrávku od Kadeřábka.
44
Po rohovém kopu se domácí bez větších problémů ubránili.
44
Na odvážný výlet mimo vápno se nyní vydal Vaclík a málem z toho byla šance hostů. Nakonec je z toho ale jen roh.
42
DAVID LAFATA dokonal křišťálově čistý hattrick během sedmi minut! Po Matějovského přihrávce z pravé strany se krásně uvolnil na penaltovém puntíku a následně zamířil přesně k tyči – 5:0!
41
Domácí již nikam nepospíchají a snaží se držet balon ve své moci. Zatím jim to v pohodě vychází.
39
Z dálky zkoušel vystřelit Matějovský. Přestože před Ottmarem balon nepříjemně skočil a hostující gólman měl trochu starosti, míč nakonec pokryl.
38
DAVID LAFATA svým tradičním výborným výběrem místa a důrazem ve vápně zvyšuje na 4:0 pro Spartu. Nyní mu navíc pomohla i branková konstrukce, od které se jeho přízemní rána odrazila do brány.
37
Míč se po velmi dlouhé době dostal také na polovinu Sparty, útočná akce Žižkova měla ale jepičí život.
36
Příchozí fanoušci Sparty (jsou jich tu takové dvě stovky) musí být zatím spokojeni. Letenští hrají výborně a jasně dominují.
35
Tak takto by měl vypadat přímý kop! DAVID LAFATA parádní ranou přímo do šibenice nedal brankáři Ottmarovi šanci! Je z toho krásný gól na 3:0!
34
Nyní budou mít domácí velkou šanci navýšit své vedení. Budou kopat přímý kop z nějakých sedmnácti metrů.
32
Další velmi zajímavou šanci měl nyní Lafata, který v záklonu po pasu Kadeřábka zamířil mimo.
30
Domácí mají nadále velkou převahu a hraje se víceméně stále na polovině Žižkova.
28
Po delší době se osmělili také hráči Žižkova, kteří získali roh po výborném zákroku Vaclíka. Ten vychytal jednoho z útočníků Žižkova.
26
Z levé strany posílal balon do vápna Krejčí, nikdo ze spoluhráčů ale nedokázal míč nasměrovat do poloodkryté brány.
26
Sparta nadále jasně dominuje a je lepším týmem.
25
Domácí rychle navyšují své vedení, když se další povedenou střelou po zemi prosadil BOŘEK DOČKAL.
24
O chvilku později se ale domácí již prosazují, když se povedenou ranou do horního rohu prosadil LADISLAV KREJČÍ, který se trefil po přihrávce od Hušbauera.
24
Po přihrávce od Hušbauera zkoušel pálit Kadeřábek, jeho rána levačkou byla zblokovaná.
22
Kadeřábek opět posílal z pravé strany centr do pokutového území, David Lafata ale zakončit nedokázal.
21
Hned po rozehrávce byl k vidění i ofsajd na druhé straně, rozehrávají tedy hráči Sparty.
21
Další útočná akce Sparty skončila dalším ofsajdem. Rozehrávat bude gólman Ottmar.
20
Žižkov dokázal nyní vybojovat dokonce rohový kop, hráči Sparty ale míč odhlavičkovali mimo vápno.
19
Přesně na půlce fauloval Matějovský a nyní tak budou rozehrávat hosté.
18
Na polovině hřiště byl faulovaný Hušbauer, u míče budou nadále domácí fotbalisté.
17
Rohový kop Sparťané rozehráli nakrátko, bránu soupeře ale neohrozili.
16
Dočkal dobře obešel hráče a následně kolmou přihrávkou posílal do vápna míč na Krejčího, ten ale nic vymyslet nedokázal a nakonec je z toho roh.
14
David Lafata nyní dokázal dopravit míč do brány, gól ale kvůli ofsajdu neplatí.
13
Na pravé straně měl hodně místa Kadeřábek. Zkusil do vápna poslat přízemní centr, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.
10
Domácí jsou podle očekávání fotbalovější a více drží balon. Hosté se jen brání.
7
První velkou šanci měl po centru Krejčího Lafata, ve skluzu ale poslal míč mimo.
3
Domácí v úvodu hodně drží balon a snaží se postupnými kombinacemi přiblížit k bráně soupeře.
1

AC Sparta Praha: Vaclík – Kadeřábek, Brabec, Holek, Hybš – Matějovský, Vácha, Hušbauer – Dočkal, Krejčí – Lafata.

FK Viktoria Žižkov: Ottmar – Dressler, Bodeček, Hejný, Bartošák – Bartl, Hurka, Karaduz, Folprecht, Hadaščok – Voltr

Rozhodčí: Blažej – Kalenda, Kubr..
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.