Dukla - Jihlava | ONLINE | 5.7.2017 17:00 | Přípravné zápasy 2017/2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Jihlava - 5. července 2017   17:00

Ukončeno
Dukla
Dukla
9' Podaný  • 15' Mustedanagić 
2:3
(2:1)
Jihlava
Jihlava
14' Klíma   • 41' Šimek (vl.)  • 53' Rabušic  
Dukla
Sestavy:
Rada – Podaný, Šimek, Jiránek, Brandner – Vlček, Hanousek, Brejcha, Uroš (68. Kozel) – Holenda, Mustedanagić
Náhradníci:
Bilovský, Kozel, Hruška
Rozhodčí
Pojezný
Stadion Budín, Žirovnice
500 diváků
Jihlava
Sestavy:
Rakovan – Klíma, Krejčí, Hronek, Novotný, Štěpánek, Rabušic, Tlustý, Zoubele, Fulnek, Mišůn (47. Šerý)
Náhradníci:
Hanuš, Vedral, Šerý, Písačka, Duba
Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že FC Vysočina Jihlava vyhrála v závěrečném zápasu na Perleťovém poháru nad Duklou Praha 3:2 a tímto vítězstvím si tak zajistila i celkové prvenství na 84. ročníku tohoto nejstaršího fotbalového turnaje v CR, se s Vámi loučí a hezký sváteční den přeje Tomáš Lysý.
Konečné pořadí Perleťového poháru:
1. Vysočina Jihlava
2. Tatran Prešov
3. Dukla Praha
Zápas je u konce. Ačkoliv Dukla Praha v prvním poločase vedla 1:0 a 2:1, nakonec jí to k vítězství nestačilo. Hned v první minutě druhého poločasu si dali Pražané vlastní branku a v 53. minutě rozhodl z penalty Michael Rabušic o tom, že Vysočina Jihlava nejenže vyhraje tento zápas, ale obhájí loňské vítězství z Perleťového poháru.
80'
Konec zápasu.
79'
Vysočina Jihlava mohla pečetit vedení, když si na centr naběhl Michael Rabušic, připravil si míč, jenž následně potáhl do velkého vápna a tvrdou ránou jej chtěl napálit mezi tři tyče. Ale zůstalo jen u chtění, jelikož netrefil zařízení.
79'
Adam Vlček nadvakrát nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat výborného Mateje Rakovana, když k němu propadl míč po rohovém kopu.
78'
Střela z poměrně slušné dálky v podání jednoho z hráčů hostí změnila směr a bude to pro hráče ve žlutém rohový kop.
78'
Na druhé straně vzal odpovědnost na sebe Jiří Kozel, ovšem tentokrát jeho střela nebyla tak nebezpečná, jako ve čtrnácté minutě, kdy vyrovnával.
77'
Centrovaný míč z kopačky Martina Jiránka propadl na hranici penaltového puntíku k Holendovi, který ale val těl před sebou nepropálil.
77'
Naskýtá se ale otázka, jak to bude nyní. Z pravé strany budou mít hráči Dukly možnost přímého volného kopu. Od brány je to daleko. půjde o centr.
76'
V obraně Jihlavy nelze najít volného okénka, navíc když nyní Dukla přišla o míč, ještě se dopustila na hráče soupeře faulu. Zdá se, že Vysočina třímá otěže zápasu pevně ve svých rukou.
75'
Ten ale nebyl dobře provedený, takže Matej Rakovan bude v poklidu odkopávat od branky.
74'
Dukla má opět míč na kopačkách a snaží se s výsledkem něco udělat. Podaný byl před svým centrem z levé strany faulován, proto je výhoda ukončena a Pražané budou mít k dispozici přímý volný kop.
73'
Nádherná ulička, po které Michael Rabušic vysunul na hranici vápna Milana Mišůna. Ten sice byl trošku z úhlu, ale přesto z levé strany vystřelil a Rada vší silou vyrazil míč na roh.
72'
Vzápětí následuje útočný faul Dukly, takže Jihlava bude zase na nějaký ten čas u míče.
72'
Vlčkův centr sklepl na malém vápně jeden z jihlavských obránců svojí hrudí přesně k Rakovanovi.
71'
Že by se Dukla odhodlávala k závěrečnému náporu? Uvidíme v následujících minutách, nicméně i nyní se Jihlava ubránila za pomocí zblokovaného centru na roh.
69'
Jakub Podaný měl na levé straně trošku prostoru, takže se opřel do míče, ovšem byla to typická střela, kdy hráč zavře oči a následně ryk tribun na znamení úspěchu neslyší – zcela mimo.
68'
Djuranovič Uroš zhruba dvanáct minut před koncem základní hrací doby střídá a na jeho místo nastupuje Daniel Kozel.
67'
A když už se poté po autu dostal do střelecké pozice Patrik Brandner, tak mířil tedy hodně vysoko nad horní tyč.
67'
Jakub Podaný si vyměnil míč s Vlčkem, ovšem jejich kombinaci na pravé straně stačili Jihlavští bez potíží pokrýt.
65'
Dukla je nyní o něco málo aktivnější, jenže její dílčí kombinaci zazdil David Šimek, jehož centr nešel na nikoho, byť se mu na pravé straně hlásil Adam Vlček.
64'
Jiránek dával manou domů na Radu, který bleskově poslal míč na střed hřiště. Tam ho Dukla vybojovala a posunuje se blíže k brance Rakovana. Jenže centrovaný míč Pražanů dokázal dobře zablokovat Krejčí.
63'
Djuranović Uroš přebral dlouhý míč a zkusil to zhruba z pětatřiceti metrů. Střela to nebyla špatná, před Rakovanem také skočila, ovšem ten jí stačil zpacifikovat.
62'
Rohový kop uvidíme také na druhé straně, kdy předváděl míčovou ekvilibristiku Jakub Fulnek, ovšem na Davida Šimka si nepřišel.
61'
Nakonec to nebyla vůbec zlá kombinace. Na jejím konci byl Podaný, centrující z pravé strany vápna před branku, ovšem jeho pokus je zblokován Jihlavskými na roh.
60'
Po faulu Vysočiny zůstane u míče Dukla Praha. Ta má balon na půlící čáře, odkud Jiránek vyhlíží, jakému spoluhráči přihrát.
59'
Hanousek se sice snažil vytvořit si prostor ke střele, ovšem byl v obklíčení hráčů Vysočiny a neměl kudy projít blíže k brance.
58'
Vysočina v poklidu kombinuje na půlící čáře. Nemusí se nikam hnát. Pokud jsem dobře znalý pravidel, tak jí tento výsledek stačí v celkovému vítězství.
57'
Jakub Podaný prudce centroval z pravé strany do vápna, kde hledal Holendu či Mustedanagiće, ovšem oba dva na míč těsně nedosáhli.
56'
To byl pořádný špek, který dal Jan Holenda na Adama Vlčka, jenž tak v okamžiku o balon přišel. Vysočina ale nemusí nikam chvátat, žádný rychlý útok nepředvedla.
54'
To bylo o milimetry, ale Radovi to vyšlo, když hlavičku svého spoluhráče zastavil ještě před brankovou čárou, nenechal míč dopadnout do zámezí a Vysočina tak roh mít nebude.
53'
Jihlava právě vstřelila branku!
MICHAEL RABUŠIC nepřipustil žádné komplikace a zamířil prudce na levou stranu Rady, který na míč nemohl dosáhnout. Gólman hostí se ještě rozčiluje na asistenta sudího, ale tady není o čem, ruka a penalta to byla.
52'
Rabušic nacentroval míč do pokutového území a sudímu stačilo mrknout na pomezního, aby se ujistil, že Marek Hanousek zastavil míč rukou. Je z toho pokutový kop pro Vysočinu Jihlava.
50'
Po centru do pokutového území Vysočiny Jihlava je hra přerušená, protože na malém vápně zůstal z každého týmu po vzájemné srážce ležet jeden hráč. Nemůžu na tuto dálku odhadnout, o koho se jedná, ovšem přerušení hry pro zjištění zdravotního stavu hráčů je na místě.
48'
Hodně aktivní Mustedanagić. Ten se dostal ve vápně k odraženému míči a po přešlapovačce se dostal do výhodnější pozice. Zkusil vystřelit, ale možná to chtělo spíše centr, jelikož Rakovana do problémů nevystavil.
47'
První střídání třetího a závěrečného zápasu na turnaji o Perleťový pohár. Po sedmačtyřiceti minutách již nebude ve hře pokračovat Milan Mišůn, kterého nahradí Marek Šerý.
46'
Klíma dobře předal míč na střed hřiště pro Vlčka, který ihned dával z první na levou stranu pro Jakuba Podaného. Jeho centr ovšem příliš přesnosti nepobral.
45'
Petr Hronek rozhodně neodkopl odražený míč po rohovém kopu ideálně, ale jeho spoluhráči rodící se nebezpečí ve velkém vápně před Rakovanem uhasili.
44'
Na pravé straně udělal několik rychlých kroků Adam Vlček. Sice na chvilku pláchl jihlavským pronásledovatelům, ale ti jej stačili zastavit a bude z toho rohový kop.
43'
Dukla nyní rozehrála na jistotu, malou domů Davida Šimka bezpečně přijal Filip Rada.
42'
Další útok Jihlavy nemá dlouhého trvání, je máván a vzápětí i pískán ofsajd.
41'
Jihlava právě vstřelila branku!
Vysočina v úvodní minutě druhého poločasu srovnává stav. Dukla si dává vlastní branku, když jednomu z jejich hráčů vůbec nevyšla malá domů a Filip Rada už situaci nezachránil. Sice couval, co to šlo, ovšem zapadl s míčem do sítě. Nejsem si přesně jist, kdo byl autorem oné malé domů. Možná se jednalo o DAVIDA ŠIMKA, ale tuto informaci skutečně berte s rezervou.
41'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 17:41.
Úvodní poločas je u konce. Všechny tři branky padly během šesti minut, kdy nejprve v deváté minutě poslal Duklu do vedení Jakub Podaný. O pět minut později srovnával Jiří Klíma, který si ve vápně zpracoval míč a nedal Radovi šanci, ovšem prakticky po výkopu a hned z protiútoku ukázal další pohlednou střelu Zinedin Mustedanagić, jenž tak upravil na dílčích 2:1 pro Duklu.
40'
První poločas skončil.
39'
Centrovaný míč v podání Pražanů propadl na zadní tyč k Brandnerovi, který byl v krkolomné pozici a neměl pořádný prostor na zakončení.
38'
Prvních patnáct dvacet minut bylo poměrně pohledných, ovšem nyní tempo hry trošku opadlo. Oba týmy jako by už čekaly na poločasovou přestávku.
36'
Žirovnický stadion Budín prolnula píšťalka sudího Pojezdného, který po signalizaci druhého asistenta odpískal ofsajd Dukly. Zcela jasný.
35'
Jihlava znovu poměrně rychle vyslala míč do pokutového území, kde se do zakončení prodíral Filip Novotný. K ideálnímu trefení míče mu chyběl půlmetr.
34'
Poměrně slušná kombinace Jihlavy. Zoubele dával míč na pravou stranu pro Mišůna, jenž ihned centroval do ohně, jenže pozorný obránce Brandner míč nadzvedl a ten se dokutulálel k pravému rohovému praporku.
34'
Kvůli přestupku proti pravidlům v podání Dukly nemůže útočná akce Pražanů pokračovat.
32'
Menšího faulíku se na polovině hřiště u pravé postranní čáry dopustili hráči v modrém, tedy Jihlavští. K rozehrání se staví Martin Jiránek, velké to jméno v kádru Dukly.
31'
Nyní to ale nebylo tak nebezpečné, jako před několika málo minutami. Centrovaný míč zastavila zeď Dukly a když se k míči na hranici vápna dostal Lukáš Zoubele, tak jej bleskovou střelou poslal vysoko nad.
30'
Jihlavští budou z poměrně podobné vzdálenosti jako před malou chvílí zahrávat další přímý volný kop.
28'
Jakub Fulnek ukázal dobrou kopací techniku, když obelstil zeď hráčů Dukly a ještě mířil tak, že míč před Radou lehce skočil. Gólman Pražanů jej s vypětím sil schoval v rukavicích a nedovolil hostům dorážku.
27'
Zhruba pětadvacet metrů od branky. To je vzdálenost, ze které bude Vysočina zahrávat přímý volný kop.
25'
Na hřišti se toho nyní moc neděje, čehož si všiml i hlasatel dnešního utkání. Ten tak sděluje slušně zaplněné tribuně, kde je odhadem 500 lidí, zatím nepříliš dobré výsledky českých tenistů či tenistek z dnešního dne na Wimbledonu.
23'
Ten po hezkém centru našel na hranici vápna svého spoluhráče, zřejmě Zoubeleho, na jehož střelu ale Rada viděl a schoval jí v rukavicích.
23'
Jihlavští se ihned pustili do útočení, což vyplynulo v rohový kop, který bude zahrávat Jakub Fulnek.
23'
Hra je kvůli menšímu ošetřování přerušena, Dukla poté po rozehrávce gentlemansky vrací míč Jihlavě.
22'
Lukáš Zoubele to zkusil individuálně, nehledal lépe postaveného Mišůna či Rabušice, a poté proti přesile o míč přišel.
21'
Z toho nic nebylo, ovšem Vysočina si prakticky tu samou situaci zopakuje.
20'
Kousek od rohového praporku bude dávat Per Hronek dlouhý házený aut do pokutového území.
19'
Po dalším faulu Dukly propadl míč k levé tyči až na Jiřího Klímu. Ten neměl příliš prostoru na střelu, přesto to zkusil a střeleckým pokusem obhodil soupeře, ovšem gólmana Radu nepřekvapil.
18'
Sudí Karel Pojezný byl nyní hodně nekompromisní. Jakmile hráči Dukly poslali na zem Filipa Novotného, bleskově pískl faul.
17'
Hráči obou týmů to nyní zkoušejí ze střední vzdálenosti. Hodně dobře pálil agilní Jiří Klíma, který se před malou chvílí zasloužil o srovnání na 1:1, ovšem jeho pokus šel nad horní tyčku.
15'
Dukla právě vstřelila branku!
Remízová partie vydržela sotva dvě minuty. Kus ze svého fotbalového umění ukázal ZINEDIN MUSTEDANAGIĆ, který utěšenou ránu ze třiceti metrů poslal těsně nad zemí k pravé tyči, kam Rakovan dopadl pozdě. Myslím si, že na míč vůbec neviděl.
14'
Jihlava právě vstřelila branku!
Vysočina předvedla do rozhozené obrany soupeře rychlý útok. Centr z pravé strany do vápna podběhl Patrik Brandner, takže se k míči dostal JIŘÍ KLÍMA. Ten si nejprve zpracoval balon na prsou, nechal dopadnout na zem a pak hodně tvrdou střelou nedal Radovi vůbec žádnou šanci – mířil pod břevno.
13'
Ten se ale Vysočině příliš nepovedl a u míče jsou opět hráči Dukly.
12'
Jiří Klíma nabral na levé straně rychlost a prošel až do pokutového území. Namířil si to více před branku a chtěl poslat centr po zemi podél brankové čáry, ovšem zamezil mu v tom Ondřej Brejcha dobrým skluzem. Následuje rohový kop.
10'
Filip Novotný se po levé straně dral do vápna, ale měl proti sobě přesilu hráčů soupeře. Proto dal míč na spoluhráče Milana Mišůna, jenž centr nebyl z nejpovedenějších.
9'
Dukla právě vstřelila branku!
JAKUB PODANÝ při postupném ataku Pražanů na nic nečekal, chopil se kousek před vápnem míče a utěšenou střelou překonal Rakovana. Hezká to akce a ještě hezčí gól, to bez debat.
8'
Během krátkého časového okamžiku jsou pískány dva ofsajdy. Nejprve byl lapen Uroš z Dukly, poté Rabušic v dresu Vysočiny.
7'
Vlčkův centr z pravé strany nebyl vůbec špatný, jenže žádný z jeho spoluhráčů v dresu Dukly na něj nedosáhl.
6'
Hned poté se ale musel Rakovan prezentovat dobrým zákrokem proti střele jednoho z hráčů Dukly a vytáhl jeho pokus na rohový kop. Parádní to zákrok.
6'
Centrovaný míč z pravé strany dopadl až na zadní tyč, kde se objevil Holenda, ale zakončit nedokázal.
5'
Jenže Dukle se centr vůbec nevydařil a Jihlavští mají míč bez problému na svých kopačkách.
4'
Vysočina se provinila faulem a bude z toho poměrně nebezpečná situace pro Duklu Praha, zejména tedy co se centrovaného balonu týče. Však také z týmu Jihlavy zní – pozor na Jiránka.
2'
V úvodních dvou minutách se zatím nic vážného neděje, oba týmy se víceméně seznamují. A také začíná být čím dál větší horko.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

FK Dukla Praha: Rada – Brandner, JIránek, Šimek, Podaný, Hanousek, Brejcha, Mustedanagić, Vlček, Holenda, Uroš
Náhradníci: Bilovský, Kozel, Hruška

FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Klíma, Krejčí, Hronek, Novotný, Štěpánek, Rabušic, Tlustý, Zoubele, Fulnek, Mišůn
Náhradníci: Hanuš, Vedral, Šerý, Písačka, Duba.
Rozlosování Perleťového poháru:
13:00: Vysočina Jihlava – Tatran Prešov
14:45: Dukla Praha – Tatran Prešov
16:30: Dukla Praha – Vysočina Jihlava.
FC Vysočina Jihlava:
Jediný účastník nejvyšší tuzemské fotbalové soutěže z kraje Vysočina se v loňské sezoně úspěšně zachránil, ačkoliv to s jeho šancemi na udržení soutěže v průběhu jara nevypadalo zrovna nadějne. Ale Jihlava utekla hrobníkovi z lopaty a může se tak na první ligu – HET ligu – těšit i v sezoně 2017/2018. Stejně jako Dukla Praha, také Vysočina odehrála před turnajem v Žirovnici pouze jedno přípravné utkání, když si v sobotu 1.7. poradila díky dvěma gólům Davise Ikauniekse se Střížkovem 2:1.

Sestava Jihlavy:
1. poločas: Rakovan – Tlustý, Vedral, Krejčí, Nový – Záviška, Zoubele, Nerad, Popović – Ikaunieks, Rabušic.
2. půločas: Hanuš – Kryštůfek, Štěpánek, Mišůn, Novotný – Fulnek, Opluštil, Hronek, Písačka – Dvořák, Klíma.
FK Dukla Praha:
Dukle se loňský ročník tehdy ještě ePojištění.cz ligy vydařil, když obsadila po třiceti kolech sedmé místo a nebyla daleko od toho od umístění v evropských pohárech. V přípravě na novou sezonu mají za sebou Pražané jedno přípravné utkání, když první červencový den zdolal Neugersdorf výsledkem 1:0. Jediný gól zařídil ve 30. minutě Jan Holenda.

Sestava Dukly Praha:
1. poločas:
Rada – Douděra, Ostojič, Podaný, Preisler – Kozel, Hanousek, Mustedanagič – Brandner, Holenda, Kovaľ.
2. poločas: Hruška – Kušnír, Šimek, Šimůnek (84. Mustedanagič), Preisler (83. Kozeľ) – Bilovský, Hanousek, Brejcha – Vlček, Schranz, Brabenec.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího přípravného zápasu na nový ročník nejvyšší české fotbalové soutěže. Na fotbalovém stadionu Budín v Žirovnici se v rámci 84. ročníku nejstaršího českého fotbalového turnaje Perleťový pohár utká FK Dukla Praha, jejímž soupeřem bude nejhorší tým uplynulého ročníku slovenské Fortuna ligy 1. FC Tatran Prešov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.


Články odjinud