Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Karlsruher SC : Olomouc - 4. července 2019   17:30

Karlsruher SC
90+3' Pourié
1:1
(0:0)
Olomouc
Olomouc
55' Yunis
1. poločas: Uphoff – Camoglu, Pisot, Kobald, Carlson – Djuricin, Fröde, Hanek, Choi – Fink, Sané

2. poločas: Gersbeck – Thiede, Gordon, Kobald, Roßbach – Stiefler (83. Batmaz), Groiß, Wanitzek, Möbius – Hofmann, Pourié
Olomouc
Reichl – Zahradníček (21. Sladký – 75. Látal), Beneš, Jemelka, Vepřek (75. Polom) – Pilař (56. Nešpor), Greššák, Zmrzlý (56. Plšek – 85. Chytil), Falta (86. Štěrba) – Houska – Yunis (75. Buchvaldek)
Mandous – Sladký, Plšek, Látal, Buchvaldek, Polom, Štěrba, Chytil, Nešpor

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1. I druhý poločas nám nabídl celkem vyrovnanou podívanou, přičemž se o první branku tohoto zápasu postaral Jakub Yunis. Posléze jsme sledovali pasáž plnou nepřesností, kterou doprovázela celá řada nedovolených zákroků, nicméně Sigma v poslední minutě nastaveného času dopustila pokutový kop, kterým soupeř srovnal.
90+3'
90+3'
Karlsruhe právě vstřelilo branku! Tak přeci jenom máme srovnáno! K pokutovému kopu se totiž postavil MARVIN POURIÉ, který zamířil k pravé tyči, zatímco se brankář soupeře vydal k opačné konstrukci.
90+2'
Po faulu v pokutovém území bude následovat pokutový kop pro Karlsruher!
90+1'
Jemelka to udělal velice dobře, nepustil za sebe protihráče, avšak soupeř bude zahrávat roh.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Uvidíme, zda sudí tohoto zápasu ještě něco málo nastaví.
87'
Wanitzek se postavil k rozehrávce velice slibné standardní situace. Jeho technické zakončení bylo velice nebezpečné, avšak plachtilo kousek vedle.
85'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. Olomouc stále drží jednobrankové manko, nicméně v posledních minutách se pouze brání.
84'
Další z řady zbytečných zákroků přinese německému celku další standardní situaci. Olomouc v dnešním utkání brání velice zodpovědně.
83'
Do protiútoku se hnal Pourié, který ještě hledal vedle stojícího Hofmanna, jehož finální přihrávka skončila na pozorné obraně Olomouce.
82'
Po nedovoleném zákroku se na zemi ocitl Sladký, což znamená jediné. Do šestnáctky se ženou obránci, ke který by měl přiletět centr.
81'
Rosbach se ještě s vypětím všech sil pokoušel zastavit míč na hrací ploše, což se mu nakonec nepodařilo. Sigma tak bude moci vhazovat.
80'
Míče se tak zmocnil Gersbeck, který na druhé straně hledal Möbiuse, jenž se ani tentokráte neprosadil. Sledujeme pasáž plnou nepřesností.
79'
Sigma se postarala o provedení dalekonosného kdopu od své branky, který směřoval na pravou stranu, kde se jeden z útočníku nacházel v ofsajdu.
74'
Ve středu hrací plochy evidentně nestíhal Falta, který se alespoň vrátil na vlastní polovinu, kde vypomohl svému celku s obrannou činností.
73'
Na pravém křídle se k přízemní nabídce dostal Hofmann, který v pokutovém území našel pouze soupeře. Sigma se osvobodila odkopem.
72'
Na pořadu dne byl volný kop, který do pokutového území cpal Wanitzek. Po jeho nabídce ještě hlavičkoval Fink, jenž výrazně minul branku soupeře.
71'
O přihrávku na pravou stranu si řekl Sladký, který si nevěřil na průnik podél autové čáry, místo čehož následovala zpětná nahrávka na kolegu.
70'
Už se opět pokračuje ve hře, jenomže Yunis se nedokázal v hlavičkovém souboji prosadit. I tak se Olomouc žene podél levé postranní lajny.
69'
V tuto chvíli hlavní sudí nařídil zhruba minutovou pauzu, při které hráči doplní tekutiny. V Rakousku panuje opravdu hodně teplé počasí.
68'
Za odraženým míčem se pokusil dostat jeden z hráčů Sigmy, avšak nakonec se snesl až ke Gersbackovi, jenž ho schoval do své náruče.
67'
Krátce poté jsme přeci jenom sledovali rohový kop Karlsruher. Ten plachtil k hranici malého vápna, kde se nejvýše do vzduchu vyškrábal Zmrzlý.
66'
Nejdříve to vypadalo, že střela byla tečována, avšak sudí nakonec ukázal, že se bude odkopáva. Tentokráte bychom měli sledovat dalekonosný odkop.
65'
Nyní se obrana Sigmy trochu otevřela, čehož se pokusil využít aktivní Wanitzek, jehož ukvapené zakončení nakonec proletělo vedle branky.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Olomouc stále vede o jednu branku. Navíc se český celek dostane k provedení autového vhazování.
59'
Nebezpečný centr se snášel do malého vápna, kde se podařilo zakročit Reichlovi. Navíc to bylo s útočným faulem, bude se odkopávat od branky.
58'
Posléze přišel na řadu další nedovolený zákrok, po kterém se na hrací ploše ocitl Stiefler. Také Karlsruher má k dispozici standardní situaci.
57'
Karlsruher se chystalo podniknout rychlou protiakci, přičemž se na zemi ocitl Pourié. Sudí nechal pokračovat ve hře, načež fauloval Kobald.
56'
Na vlastní polovině se k míči dostal Pilař, který celkem dlouho hledal vhodného adresáta. Nakonec se o přenesení hry postaral Houska.
55'
Olomouc právě vstřelila branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Do pokutového území se dokázal prohnat Pilař, který ještě přihrával do malého vápna, kde ve skluzu dopravil míč do prázdné branky JAKUB YUNIS.
54'
Odpovědnost na sebe vzal Houska, jehož kroucená nabídka zamířila pouze na hlavu protihráče. Ten bezpečně odklízel míč ven z pokutového území.
53'
Krátce poté se na zemi ocitl Houska, přičemž hlavní sudí přeci jenom pískl do své píšťalky. Sigma bude zahrávat standardní situaci z dálky.
52'
Sladký byl v souboji o míč příliš pozdě, navíc se mu nepodařilo ani fauloval protihráče. Naopak budeme sledovat autové vhazování od Rosbacha.
51'
Dalekonosné přenesení hry z kopačky Groise nebylo vůbec přesné, míč navíc skončil daleko za autovou lajnou. Zahradníček tak bude moci vhazovat.
50'
K míči se dostal také brankář Gersbeck, který to zkoušel nákopem na levou stranu, kde se v hlavičkovém souboji podařilo uspět Rosbachovi.
49'
Následně svůj náběh za obranu nedokázal načasovat Hofmann, kterému byl máván ofsajd. Bude se pokračovat rozehrávkou volného kopu.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali nákop k pokutovému území, kde se nacházel Grois, který se k míči ale nakonec nedostal.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hráči německého celku, jenž budou hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec žádnou branku nepřinesl. Sledovali jsme celkem vyrovnané utkání, nicméně směrem dopředu byl o něco nebezpečnější německý celek, jenž na brankáře Reichla ani jednou nevyzrál. Koncovka prvního poločasu patřila Sigmě, která si vypracovala sympatickou územní převahu.
45+1'
45'
Pisotův hlavičkový pokus pokryl brankář Reichl.
43'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem tří minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
42'
Beneše našel na pravém křídle Faltu, který v pokutovém území hledal Pilaře. Míč nakonec sebral Houska, jehož rána mířila vedle branky.
41'
Na vlastním malém vápně musel zasahovat Zmrzlý, kterému se podařilo odklidit vzdušnou nabídku, po které jeden z hráčů soupeře fauloval.
40'
Uphoff dalekonosně přenášel hru na pravou stranu, kde Choi obešel Vepřeka, jenomže v pokutovém území ho zastavil další z řady protihráčů.
36'
Jenomže rozehrávka nebyla vůbec povedená, neboť se německý celek dostal zpět na vlastní polovinu, kde navíc sám fauloval.
35'
Nyní musel ven z branky Reichl, který velice dobře zmenšil střelecký úhel. Fink i přesto stačil vypálit, čímž vybojoval další rohový kop.
34'
Za padajícím míčem se dostával Fink, jenomže tento forvard se v době přihrávky nacházel v ofsajdu. To pochopitelně uviděl také pomezní sudí.
33'
Pilař se obětavým způsobem vrhl po míči, který už nedokázal zasáhnout. To nemuselo zas tak vadit, i tak bude jeho celek moci vhazovat.
32'
Pilař si za pokutovým územím rovnal míč ke střele, nicméně do dráhy letu strčil nohu jeden z protihráčů. Olomouc je v posledních minutách aktivnější.
31'
U středového kruhu operoval s balónem Greššák, který přihrával na vedle stojícího Jemelku, jehož riskantní nahrávka neprošla na kýženého adresáta.
30'
Karlsruher mohlo založit rychlou protiakci, jenomže Sané si příliš dlouho pohrával s míčem, čehož využil vracející se obránce českého celku.
29'
Na druhé straně se Falta postavil k volnému kopu, který nebyl vůbec špatný. Uphoff musel zasahovat, míč se mu podařilo udržet v náruči.
28'
Nakonec to bylo s tečí, což pochopitelně přineslo další rohový kop. Ten na malém vápně odklízel Jemelka, který našel pouze protihráče. Další roh pro Karlsruher.
27'
Na druhé straně bylo na pořadu dne rozehrání rohového kopu. To plachtilo k přední konstrukci, kde zasahoval Vepřek. Následná rána plachtila kousek nad.
26'
Jemelka to zkusil nákopem Yunise, který ještě chytře prodloužil do tandemu na Pilaře, jehož rána pravou nohou nebyla pro brankáře Uphoffa nebezpečná.
25'
Před malým momentem si také Sigma vybojovala standardku. Nakonec jí na sebe vzal Falta, jehož přihrávka přinesla nepovedený centr.
24'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám nepřinesla žádnou branku. Sledujeme vyrovnanou podívanou, avšak bez větších šancí.
19'
Na řadu přišel první rohový kop, kterému se olomoucký celek dokázal ubránit. Následně Jemelka propouštěl míč do moci brankáře Reichla.
18'
Tentokráte na sebe vzal odpovědnost záložník Hanek, který to zkoušel přímo na branku. Jeho projektil nakonec o kousek minul branku soupeře.
17'
Tak nakonec by se mělo pokračovat ve hře. Sudí předchozí situaci posoudil ve prospěch Karlsruher, které bude zahrávat standardku z pětadvaceti metrů.
16'
Stále se nehraje, oba hráči stále leží na hrací ploše. Uvidíme, zda bude zapotřebí poprvé vynuceně střídat.
15'
Hodně ostrá srážka nakonec přinesla pád obou protihráčů na hrací plochu. Sudí přerušil hru, načež na scénu přivolal lékařský personál.
14'
Po nedovoleném zákroku se na zemi ocitl Falta, nicméně sudí ukázal opačným směrem. To Sigmu překvapilo, nicméně soupeř rychle rozehrál. Následná kolmice směřující na Camoglua skončila pouze v zámezí.
13'
Následovalo autové vhazování z pravé strany, po kterém musel zasahovat Jemelka. Jeho odkop se snesl ven z hrací plochy, na řadu přijde další aut.
12'
Urychleně musel jednat vracející se Camoglu, který nakonec poslal míč pouze k ochozům stadionu. Vepřek tak okamžitě vhazoval z levé strany.
11'
Německý celek si vybojoval zajímavou standardní situaci z pravé strany, kterou na sebe vzal Choi. Jehož přímý pokus skončil na boční síti.
10'
K rozehrávce se od své branky se dostal Uphoff, který to v tomto případě zkoušel dalekonosným odkopem, přičemž se ve vzduchu prosadil Sané.
9'
Hanek musel jednat hodně rychle, aktivně ho totiž napadal Pilař, který se k míči nedostal. Karlsruher následně přenášelo hru na pravou stranu.
8'
Jemelka pouze přeposílal na vedle stojícího Beneše, který pro změnu našel kopačku brankáře Reichla, jenž málem napálil jednoho z protihráčů.
7'
Až nyní se na útočnou polovinu dostal Hanek, který okamžitě zkoušel najít Choie, jehož následnou kolmici dokázal vystihnout pozorný Vepřek.
6'
Karlsruher nyní kombinovalo na vlastní polovině, přičemž se o chytré napadání pokoušel Yunis, jenž nakonec zahnal hráče německého celku.
5'
Zpětnou přihrávku vyprodukoval Carlson, který našel kopačku brankáře Uphoffa, jenž z jedničky odkopával do mnohem bezpečnějšího prostoru.
4'
Míč doskákal ven z hrací plochy, což znamenalo autové vhazování pro hráče Sigmy. K oné rozehrávce se nakonec postavil obránce Zahradníček.
3'
Poprvé se k míči dostal brankář Reichl, který to zkoušel dalekonosným odkopem na druhou stranu, kde se nacházela pouze smečka protihráčů.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní rozehrávku si vzali na starost hráči Sigmy, jenž budou hrát zprava doleva.
1'

Karlsruher SC: Uphoff – Camoglu, Pisot, Kobald, Carlson – Djuricin, Fröde, Hanek, Choi – Fink, Sané

SK Sigma Olomouc: Reichl – Zahradníček, Beneš, Jemelka, Vepřek – Pilař, Greššák, Zmrzlý, Falta – Houska, Yunis
Náhradníci: Mandous, Sladký, Plšek, Látal, Buchvaldek, Polom, Štěrba, Chytil, Nešpor.
Německé Karlsruher se před touto sezónou nacházelo až ve třetí nejvyšší soutěži, což v tuto chvíli už neplatí. Karlsruher se totiž dostalo na konečnou druhou pozici, která mu zaručila postup do druhé ligy. Karlsruher za celý ročník prohrálo pouze v sedmi případech, na postupu neměla vliv ani porážka z posledního ligového zápasu, ve kterém Karlsruher prohrálo proti Hallescheru poměrem 2:3. Na opačné straně stojí olomoucká Sigma, která se po základní části uplynulé sezóny usadila na osmé pozici, což automaticky znamenalo play-off boje o Evropskou ligu. Tam Sigma vypadla hned ve čtvrtfinále, nestačila totiž na Zlín, která postoupil po výsledcích 1:0 a 2:3.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Příprava na novou sezónu je v plném proudu, my budeme společně sledovat přátelské utkání mezi Karlsruher SC a SK Sigma Olomouc.