Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Linz : Liberec - 28. června 2019   17:00

1:3
(0:2)
Liberec
Liberec
25' Potočný   • 43' Potočný   • 78' Pešek
Linz
I. poločas: Lawal – Ramsebner, Wiesinger, Trauner, Schnegg – Ranftl, Michorl, Holland, Goiginger – Tetteh, Otubanjo
II. poločas: Turner – Wostry, Luckeneder, Pogatetz, Renner – Müller, Sabitzer, Haudum, Benko – Raguz, Frieser
Liberec
Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Koscelník, Breite (66. Nešický) , Dorley, Mara, Potočný (59. Pešek) – Pázler (59. Musa)
Fukala, Lehoczki, Beran, Micovčák

Fotbalisté Slovanu Liberec si v přípravě v Peuerbachu připisují cenné vítězství 3:1 nad druhým celkem rakouské ligy LASK Linec. I z hrubé přípravy dokázali zápas uběhat, předvedli i pěkné fotbalové akce a zcela zaslouženě vyhrávají.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:3.
90'
89'
LASK rozehrával po faulu metr před šestnáctkou přímý kop, jenže Raguz nastřelil jen zeď a ani dorážka neprošla libereckou hradbou.
87'
Fotbalisté Slovanu zakopávají přes půlící čáru, tam se za míčem dere Petar Musa. Vybojoval ho, ale pak se nepodíval, kde má spoluhráče a zase míč odevzdává centrem do rukavic brankáře Turnera.
86'
Renner svým průnikem připravil pozici Raguzovi, jehož tečovaná střela po zemi z otočky znamená navýšení poměru rohových kopů na 5:3 pro Linec.
84'
Rakouský vicemistr se ani teď neprosadil do šance, Mikula nepouští dál Benka a zkušený Pogatetz nakopává z dálky míč jen do Nguyenovy náruče.
83'
Blíží se závěrečný hvizd, posledních pár minut se hraje jen uprostřed vzorně připravené hrací plochy.
80'
Taras Kačaraba odhlavičkoval z vápna nebezpečný centr a pak zablokoval i následnou střelu.
78'
Liberec právě vstřelil branku!
Střídající Nešický ukázal Rakušanům parádní českou uličku, kterou uvolnil Petara Musu a ten naservíroval před prázdnou bránu pobídku, co nešla odmítnout. JAKUB PEŠEK suverénně doklepává.
76'
Rozhodčí napomíná jen slovně za nedovolený zákrok libereckého Koscelníka.
75'
Dnešní utkání sleduje okolo 1000 diváků.
73'
Diváci tleskají přímočaré kombinaci po ose Haudum – Raguz, jeden z hráčů v modrém odvrací z malého vápna skluzem až do autu.
72'
Mikula se u praporku pokoušel získat roh, na Rennera si ale nepřišel a Rakušané mohou rozjet protiútok.
69'
Po gólu následuje další přestávka na občerstvení.
68'
Linz právě vstřelil branku!
Hrubku v liberecké rozehrávce trestá DOMINIK FRIESER. Kačaraba nastřelil při odkopu Benka, který okamžitě vyslal kolmicí svého spoluhráče do sólového nájezdu a ten se v koncovce nezmýlil.
68'
Hraje se od vápna k vápnu, v horkém počasí oběma mužstvům ubývají síly.
66'
Další změna v liberecké sestavě: místo Radima Breiteho přichází na plac Aleš Nešický.
65'
Bezmyšlenkovitý nákop domácích přihrává Ondřej Karafiát hlavičkou do Nguyenovy náruče.
63'
Hra pokračuje, liberecký krajní bek je v pořádku.
62'
Nguyen si stahuje do koše centr z pravého křídla, mezitím zůstal ležet ve vápně Mikula a rozhodčí na chvilku přerušuje hru.
60'
Útočná akce Lince končí střelou z dálky až za plot do areálu sousedního autoservisu.
59'
Slovan Liberec dvakrát střídá: místo Pázlera přichází na hrot Musa, náhradníkem za Potočného je zřejmě Pešek – z pohledu kamery není k opačné straně hřiště vidět.
59'
Odražený míč napálil z 20 metrů vysoko nad břevno Oscar Dorley.
58'
Pro Marův dlouhý nákop zasprintoval Mikula a vybojoval třetí roh v utkání pro Slovan Liberec.
56'
Nechtěně komická vložka hráčů v bílých dresech. Renner se ve výskoku srazil se spoluhráčem Raguzem a oba skončili na trávníku.
54'
Kamso Mara zkusil přehodit vysunutého brankáře Turnera ze středového kruhu. Branku sice netrefil, ale diváci mu i tak zatleskali.
53'
Po nepřesném nákopu rozehrává nakrátko od své brány Filip Nguyen.
50'
Faulován byl na vlastní půlce Kačaraba, nic vážného to nebude.
48'
Po rohu se obrana Slovanu ubránila menšímu závaru.
47'
Krátce po přestávce měli Rakušané šanci z ničeho. Benkova střela ze střední vzdálenosti před Nguyenem skočila a liberecký brankář ji tak tak vyškrábl na roh.
46'
LASK Linec nastupuje s kompletně obměněnou jedenáctkou:
Turner – Wostry, Luckeneder, Pogatetz, Renner – Müller, Sabitzer, Haudum, Benko – Raguz, Frieser.
46'
Slovan Liberec vede o poločase přípravného utkání nad rakouským vicemistrem LASK Linec o dvě branky, obě zařídil po přihrávkách Koscelníka Roman Potočný. Zápas má zatím velmi svižné tempo na to, že jsou oba celky v nejtěžší fázi kondiční přípravy.
45'
45'
Autor obou branek Slovanu teď podrazil rozběhnutého Goigingera, LASK však přímý kop promarnil.
43'
Karafiátův dlouhý pas si zpracoval v těžké pozici na pravé postranní čáře Mikula, narazil si s Dorleym a jeho centr uklidil na bližší tyči do sítě znovu ROMAN POTOČNÝ.
41'
Zdaleka nejaktivnější liberecký fotbalista Martin Potočný prověřil Lawala tvrdou ranou přes obránce, linecký gólman vyráží.
40'
Útočný faul je pískán Potočnému.
39'
LASK má v blížícím se závěru poločasu územní převahu, liberečtí obránci si často musejí vypomáhat malou domů.
37'
Po chvilce další podobná akce, rychlý ťukes na jeden dotek uprostřed hřiště a výstavní střela z dálky – tentokrát ji vyslal Otubanjo a Liberecké zachránilo břevno.
35'
Natěšené obecenstvo v Peuerbachu roztleskali "domácí" fotbalisté z nedalekého Lince. Sérii rychlých narážeček zakončil ranou těsně nad břevno z 25 metrů Michorl.
33'
Liberečtí hráči uprostřed hřiště pěkně vykombinovali rakouského protivníka, Potočný si však příliš dlouho šteloval mířidla a nakonec mu do rány stačil jeden z beků vložit nohu.
32'
Fotbalistům LASK je máván ofsajd.
32'
Goiginger si to odvážně namířil mezi přesilu a vybojoval roh, který však Linec nevyužívá a musí zpátky na vlastní polovinu hřiště.
30'
Nguyen měl při rozehrávce velké starosti s napadajícím duem afrických útočníků Lince, nakonec odkopává přes celé hřiště ke svému protějšku Lawalovi.
29'
Potočný našel nákopem do vápna Pázlera, který byl odstaven od míče hodně důraznou hrou tělem, podle rozhodčího se to však událo v souladu s pravidly.
27'
Kratší obléhání liberecké šestnáctky řešil Holland přenesením hry na levé křídlo, odtud přiletěl zblokovaný centr a LASK pouze vhazuje.
25'
ROMAN POTOČNÝ dostal od Koscelníka skvělý míč za obranu a samostatný nájezd dovedl do úspěšného konce, když tvrdou ranou prostřelil lineckého brankáře.
23'
Rozhodčí dává pokyn k občerstvovací pauze.
21'
Rakouský vicemistr hlavičkou jednoho z obránců odvrací míč do zámezí.
20'
Trestný kop Severočechů zahrál velmi dobře Potočný, po řadě zblokovaných střel odrazů kope Slovan roh.
19'
Tentokrát se už Libereckým podařilo osvobodit a vyvézt míč za půlící čáru.
18'
Secvičenou rozehrávkou rohu nakrátko si LASK vytvořil velkou příležitost, po třech rychlých narážečkách prudce střílel opět Wiesinger. Nguyen se vyznamenal a s námahou vyráží na další roh.
17'
Chvilkový nápor vynesl první rohový kop Linci.
15'
Otubanjo se v pokutovém území neprosadil, do odraženého míče se ale opřel z dálky Wiesinger a parádní šleha proletěla decimetry vedle liberecké pravé tyče.
14'
Na druhé straně se dostal do zakončení James Holland, křížná střela australského záložníka se mezi tyče také nevešla.
13'
Ze série soubojů přišla první šance Liberce. Potočný utekl do volného prostoru, jeho přetažený centr udrželi spoluhráči v šestnáctce a míč se po několika odrazech vrátil k Potočnému, který z 10 metrů těsně přestřelil.
10'
Samuel Tetteh sklepl míč hlavou pro Ranftla, jeho centr si pokryl brankář Nguyen.
9'
Domácí Michorl se otočil s míčem na noze a zakroutil do vápna nebezpečný pas, který odvrací hlavou Mikula.
8'
Přízemní kombinaci Rakušanů zastavuje nekompromisním skluzem obránce Karafiát.
7'
Po útočném faulu Lince rozehrávají fotbalisté Slovanu, důrazné napadání soupeře jim ovšem dělá velké potíže.
6'
Centr se však vůbec nepovedl a skončil na prvním bránícím hráči.
5'
Pázler pokryl míč tělem a pouští ho za čáru, Slovan bude kopat roh.
3'
Liberecký protiútok táhl po levém křídle Hybš, několikrát si narazil se spoluhráči, ale nakonec hráči LASK akci zdárně zabrzdili.
3'
Centr rakouského mužstva přiletěl už zpoza koncové čáry, od své brány odkopává Nguyen.
1'
Obě jedenáctky za krásného počasí nastupují na hřiště. Dnešní zápas v Peuerbachu je hojně navštíven, diváci vstávají uctít minutou ticha nedávno zesnulého funkcionáře zdejšího klubu Josefa Ertla.

LASK Linz: Lawal – Ramsebner, Wiesinger, Trauner, Schnegg – Ranftl, Michorl, Holland, Goiginger – Tetteh, Otubanjo
Náhradníci: Turner, Luckeneder, Pogatetz, Wostry, Benko, Sabitzer, Müller, Renner, Haudum, Raguz, Frieser

FC Slovan Liberec: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Koscelník, Breite, Dorley, Mara, Potočný – Pázler
Náhradníci: Fukala, Lehoczki, Pešek, Beran, Nešický, Micovčák, Musa.
Fotbalisty Slovanu Liberec čeká dva dny po odjezdu na rakouské soustředění první přípravné utkání a rovnou z plného tréninku narazí na úřadujícího vicemistra Rakouska LASK Linec.
Utkání se koná na stadiónku Unionu Peuerbach, hrajícího pátou nejvyšší rakouskou soutěž.
Nový trenér Pavel Hoftych vzal na soustředění 27 fotbalistů, mezi nimi útočníka Jana Kuchtu, kmenového hráče Slavie, který loni hostoval ve Slovácku a Teplicích, a také trojlístek z jarního kádru druholigového Varnsdorfu – Petra Heppnera, Adama Ondráčka a Bojana Đorđiće.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.