Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Líšeň : Opava - 13. května 2020   16:00

Líšeň
Halouska – Jeřábek, Hlavica, Černín, Rolinek, Málek (68. Matocha), Ševčík (40. Kučera), Demeter (68. Vintr), Machálek (68. Fila), Vasiljev (68. Minařík), Zikl
Opava
Lasák – Harazim, Hnaníček, Žídek, Helešic – Mondek, Jursa, Zavadil, Dordič – Schaffartzik – Dedič.
2. poločas: Šrom – Sus, Rychlý, Hošek, Hrabina – Gorčica, Souček, Řezníček, Texl – Jursa – Juřena.

V závěru už Líšeň neměla dostatek času a ani žádnou šanci k vyrovnání. Domácí byli ve druhém poločase lepším týmem, ale paradoxně to byli hosté, kteří se v 86. minutě dokázali prosadit pomocí standardní situace. Druholigový celek rozhodně sehrál s prvoligovým celkem dobrou partii.
90'
88'
Líšeň se snaží o vstřelení branky a alespoň remizovat tento duel.
86'
Opava právě vstřelila branku!
Tak nakonec je to Opava, která střílí úvodní branku! Hosté zahrávali standardní situaci z levé strany. Brankář Líšně se pokoušel vyrazit míč, ale nakonec se mu to nepovedlo a míč se dostal před prázdnou branku, kde jej JAN HOŠEK dorazil do branky.
85'
Dlouhý centr z pravé strany, který nakonec hlavičkou dokázal odrazit hráč Líšně na rohový kop.
84'
Žlutou kartu dostává (SFC Opava).
84'
Po rohovém kopu se domácí ujímají kombinace před šestnáctkou soupeře a domácí rozhodně mají více sil ke konci zápasu.
83'
A další slibné zakončení Líšně, opět si míč našel cestu mimo a byl sražen, tudíž bude následovat rohový kop.
82'
O tu se nyní mohl postarat jeden z domácích, ale jeho střela šla mimo tři tyče.
81'
Běží nám posledních deset minut přípravného zápasu před restartem druholigové a prvoligového fotbalu. Dočkáme se branky?
79'
Standardní situaci z levé strany dokázal brankář Líšně vyboxovat do bezpečí.
78'
Probíhá další střídání několika hráčů Líšně.
77'
Na hranici šestnáctky to vypadalo, že se hráč Líšně dostane k dalšímu slibnému zakončení, ale na poslední chvíli obránce zastavil celou akci.
75'
Hráč domácích se dostal k míči v malém vápně a jeho křižná střela minula branku Opavy! Další slibná šance domácích a ti v posledních minutách zvyšují svůj tlak na branku soupeře.
75'
Domácí s míčem na vlastní polovině a snaží se uklidnit hru.
73'
...centr před branku nyní nepřinesl žádné výrazné nebezpečí pro Šroma.
72'
Standardní situace pro domácí celek z pravé strany...
71'
Největší šance zápasu! Dobrá přihrávka do volného prostoru, následovala přihrávka z pravé strany a hráč již zakončoval sám před vybíhajícím brankářem Šromem, nicméně zamířil přesně do levé tyčky! Následná dorážka už šla hodně vysoko nad branku! Líšeň byla velmi blízko k otevření skóre.
69'
Žlutou kartu dostává (SK Líšeň).
69'
Tvrdší faul a jeden z hráčů Líšně byl odměněn žlutou kartou!
68'
Líšeň nyní střídá celkem čtveřici hráčů, kteří se pokusí o změnu ve skóre.
68'
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Málek, přichází Matocha.
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Machálek, přichází Fila.
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Vasiljev, přichází Minařík.
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Demeter, přichází Vintr.
65'
Špatná rozehrávka Halouska a Opava se rázem dostala do nebezpečné kombinace v blízkosti branky. Vše bylo zakončeno přízemní střelou, která šla mimo pravou tyčku.
64'
Kombinace Opavy poblíž půlící čáry, uvidíme, co z této činnosti vzejde.
63'
Šrom zavelel a sbírá dlouhou přihrávku vzduchem a rozehrává rukou na své spoluhráče.
62'
Hosté rozhodně nehrají tak aktivně jako v prvním poločase a domácí celek je ve druhém dějství o něco lepším týmem.
60'
Až nyní se jim daří dostat míč za půlku, avšak nebylo to na dlouho a Líšeň opět útočí.
59'
Opavským hráčům se nyní nedaří dostat míč z vlastní poloviny a čelí aktivnímu pohybu soupeře.
57'
Hráč Líšně to zkusil přímo na branku a zamířil kousek nad horní tyčku.
56'
Faul ze strany Opavy a domácí celek bude mít k dispozici velmi zajímavou standardní situaci.
55'
Domácí se snaží kombinovat, ale využívají malý prostor a soupeř nakonec dokázal jejich kombinaci narušit a následně přerušit.
53'
Teď se však prezentovala dvěma zajímavými centry před branku Líšně, zvláště ten první byl nebezpečný.
52'
Domácí celek se zdá v úvodu druhého dějství o něco aktivnější. Nová jedenáctka Opavy se zatím rozehrává.
50'
Faul na polovině hřiště a hosté ihned rozehrávají míč do kombinace.
49'
Hosté se ubránili přetaženému centru z rohového kopu. Avšak Líšeň stále operuje s míčem na jejich polovině.
48'
Šrom – Sus, Rychlý, Hošek, Hrabina – Gorčica, Souček, Řezníček, Texl – Jursa – Juřena. Taková je sestava pro druhý poločas z pohledu hostujícího celku.
47'
Standardní situace Líšně z pravé strany nepřinesla zakončení na brankáře Opavy.
46'
První poločas nám branku nepřinesl. V úvodu byli hosté aktivnější, následně se hra vyrovnala. Ke konci poločasu jsme mohli pozorovat poměrně dost nepřesností v kombinaci. Uvidíme, jestli se dočkáme branky ve druhém poločase, kdy mužstva s největší pravděpodobností obmění sestavu a vyzkouší nové a čerstvé hráče.
45'
43'
Opět centr před branku, který Líšeň dokázala ubránit.
42'
Utkání doprovází menší déšť a počasí není zrovna fotbalové. Opava se chystá k zahrávání dalšího rohového kopu.
41'
...nakonec domácí zahrávali dva rohy po sobě a po druhém rohu se nebezpečně míč mihl před brankou.
40'
Rohový kop pro domácí celek...
40'
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Ševčík, přichází Kučera.
38'
Hráč Líšně už nedokázal udržet míč ve hřišti a Opava bude vhazovat aut z poloviny hrací plochy.
37'
Hra ke konci prvního poločasu začíná postrádat úvodní drive a vidíme hodně nepřesností.
36'
Opavští se velmi rychle dostávají zpět k míči a opět rozjíždí útok přes pravou stranu.
35'
Opava často hraje skrze pravou stranu, ze které přišel další cent před branku. Avšak ani tento pokus nepřináší úvodní branku přátelského zápasu.
33'
Harazim se pokoušel o průnik po lajně, ale nakonec byl ubráněn a bude následovat aut pro domácí.
32'
Kombinace Líšně na jejich vlastní polovině, do které zapojili i brankáře Halouska.
31'
Oba celky se nyní střídají na míči, na nějakou první vážnější šanci stále čekáme.
29'
Pokus o hlavičku, následně si Lasák vyběhl a vyboxoval míč ven z malého vápna.
29'
Po rychlém přechodu do útoku, vybojovali domácí rohový kop...
28'
Dobrý úmysl opavského hráče, nicméně přihrávku mezi dva hráče neprocedil. Následoval útočný faul hostů a Líšeň bude rozehrávat.
26'
Domácím se další rohový kop soupeře podařilo bez větších obtíží ubránit a rychle vyváží míč až k brance soupeře.
25'
Centr z pravé strany byl sražen na rohový kop a Líšeň se nyní musí zformovat před svou brankou.
24'
Hráč Opavy přiťukl míč a už se zdálo, že se jej zmocní hráč Líšně. Nakonec střela z první, která minula branku domácího celku.
22'
Střela domácího hráče pořádně provětrala síť, avšak tu ochrannou za brankou.
21'
Nyní si hosté nerozuměli a brankář Líšně má dostatek času k rozehrání míče na své spoluhráče.
20'
Uběhlo nám dvacet minut hry a zatím jsme nebyli svědky vyložené šance. Nicméně oba celky jsou aktivní ve své útočné snaze.
18'
Harazim odcentroval z pravé strany přesný centr na levou stranu, kde ve vápně hlavičkoval jeho spoluhráč. Míč minul o kousek branku Líšně.
17'
Domácí celek se dokázal oklepat z úvodního tlaku soupeře a nyní sledujeme vyrovnanou hru.
16'
Jeden z hráčů Líšně se pokoušel o průnik před branku z levé strany. Obránce skluzem zastavil jeho počínání. Následuje autové vhazování Opavy.
14'
Líšeňští se rychle přesunuli do útoku, ale nedokázali ohrozit brankáře Lasáka. Opava vrací míč na jejich polovinu.
13'
Pro hosty se uvolnilo místo na pravé straně, čehož jeden z hráčů využil a centroval míč do vápna. Nicméně, zde našel jen hlavičku soupeře.
11'
Opava zahrávala další roh, který jeden z obránců Líšně dokázal odhlavičkovat.
9'
Slezané kombinují s míčem a připravují si další útočnou akci.
8'
Postup Opavy po pravé straně se příliš nepovedl.
7'
Domácí se dostali konečně do prvního vážnějšího útoku. Jejich postup z pravé strany přinesl střelu, která mířila nad branku Opavy.
5'
Další útok se přihnal na obranu Líšně, která nyní dokázala ubránit situaci a následuje odkop od jejich branky.
4'
Po rohu přišla hlavička jednoho z hráčů Opavy, míč si cestu do branky nenašel.
4'
Opava je od úvodu zápasu hodně aktivní a po slibné kombinaci budou zahrávat svůj první rohový kop!
3'
Hráč Opavy zahrál vysokou nohou, když chtěl zpracovat vysoký míč a je mu odpískán faul.
2'
Brankář Líšně dostal přihrávku a pod tlakem byl nucen rychle odehrát míč, který skončil v autu.
1'
Jako první se o útočnou akci pokoušeli hosté, kteří však s dlouhým nákopem na střed hřiště neuspěli.