Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Hartberg : Ostrava - 15. srpna 2020   16:00

Hartberg
Hartberg
23' Kainz
1:4
(1:2)
Ostrava
Ostrava
4' Jirásek   • 29' Pokorný   • 79' Tijani   • 85' Azackij
Hartberg
Swete (46. Sallinger) – Rotter (46. Gölles), Luckeneder (46. Huber), Klem (46. Gollner) – Lienhart (46. Heil), Kainz, Nimaga (46. Smith), Gabbichler (46. Burgstaller) – Tadic (46.Rakowitz), Ried (46. Borna), Sturm (46. Fadinger)
Sallinger – Gölles, Huber, Gollner, Heil, Smith, Burgstaller, Rakowitz, Borna, Fadinger.
Ostrava
Laštůvka – Juroška (60. Fillo), Pokorný, Stronati (84. Azackij), Holzer (84. Fleišman) – Jánoš (75. Kaloč), Jirásek (60. Tetour) – Reiter (69. Lalkovič), Šašinka (75. Zijani), Potočný (69. Buchta) – Zajíc (46. Kuzmanovič).
Budinský – Fillo, Azackij, Fleišman, Kaloč, Tetour, Lalkovič, Buchta, Chvěja, Smola, Tijani.

Z mé strany je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek sobotního večera!
Konec! Ostrava zvládla ligovou generálku výborně, když si v Rakousku připsala vysoké a cenné vítězství 4:1 nad Hartbergem. Baník byl proti účastníkovi Evropské ligy lepším mužstvem, vytvořil si řadu šancí, a přestože neproměnil penaltu a domácí zahrozili, právem si připsal vysoké a jednoznačné vítězství.
90'
88'
Ostrava už míří za vítězstvím, které bude zasloužené!
85'
Baník právě vstřelil branku!
Také poslední střídání se vyplatilo! OLEKSANDER AZACKIJ se prosadil jen několik vteřin po příchodu na hřiště, když hlavičkou usměrnil za Sallingera centrovaný míč.
84'
Když se osvědčilo, na co měnit! Ze hřiště odchází Patrizio Stronati a Daniel Holzer, jejichž taktické střídání poslalo na hřiště Jiřího Fleišmana s Oleksanderem Azackým.
79'
Důležitá a uklidňující trefa pro Ostravu přichází jako dar z nebes. Domácí zpackali rozehrávku, do které vletěl MOHAMED TIJANI a lobem přidal třetí gól českého týmu – 1:3.
75'
Trenér Luboš Kozel pokračuje v nastoleném trendu dvojitých změn. Na hřiště přichází Mohamed Tijani s Filipem Kaločem, zatímco Adam Jánoš a Ondřej Šašinka pro dnešek dohráli.
74'
Málem se potvrdilo staré dobré pravidlo "nedáš, dostaneš"! Domácí se totiž krátce po penaltě vydali do protiútoku, po kterém musel střelu zblízka zlikvidovat Jan Laštůvka.
72'
Neproměnil! Brankář Sallinger dokázal vystihnout směr střely a srbského útočníka dokázal vychytat.
71'
Penalta pro Baník! David Buchta si vybojoval faul, po kterém si staví míč střídající Nemanja Kuzmanovič, jenž může navýšit náskok svého týmu.
69'
Třetí střídání, opět po dvou hráčích. Ze hřiště odchází Rudolf Reiter s Romanem Potočným, jejichž místa převzali Milan Lalkovič a David Buchta.
67'
Z následného rohového kopu mohl přidat druhý gól Jakub Pokorný, který na zadní tyči ve skluzu minul.
65'
Centr Adama Jánoše se zdál být dobrý pro útočící hráče, jenže byl nakonec nebezpečný z jiného důvodu. Bránící hráč totiž poslal míč jen těsně nad svou branku, tady vlastní gól doslova visel ve vzduchu.
60'
Dvojí střídání Baníku! Utkání končí pro Jana Jurošku a Milana Jiráska, které nahrazují Martin Fillo a debutant Daniel Tetour.
55'
Ostrava přebírá iniciativu a po necelé hodině hry už je lepším mužstvem, přesto se jí nedaří přidat další branku.
48'
Rakušané mohli vyrovnat! Urostlý Borna byl jen po několika minutách na hřišti blízko gólu, jenže v úniku ho zastavil vyběhnutý Jan Laštůvka.
46'
A první střídání připravuje také Baník! Ze hřiště odešel Tomáš Zajíc, kterého nahradil Nemanja Kuzmanovič.
46'
Hromadné střídání domácího týmu! Ze hřiště odchází deset hráčů, zůstává jen autor vyrovnávací trefy Kainz.
46'
45'
29'
Ostrava odpovídá relativně rychle. Rychlý útok skončil jen rohem, ale centr Daniela Holzera už našel hlavu JAKUBA POKORNÉHO, jenž usměrnil míč do sítě.
23'
Hartberg právě vstřelil branku!
Tentokrát už Hartberg udeřil. Útok po levé straně hřiště skončil až u TOBIASE KAINZE, jenž přesnou střelou k tyči vyrovnává na 1:1!
20'
O slovo se přihlásil také Hartberg. Dělovku z dálky ovšem Jan Laštůvka vytěsnil na rohový kop, ale ojedinělá šance mu dala zabrat.
17'
Tentokrát se do šance prodíral Tomáš Zajíc, jenže těžký míč nedokázal zpracovat včas, proto ho doběhl bránící hráč.
13'
Ostrava je aktivnějším a lepším mužstvem, který soupeře do ničeho výrazného nepouští. Šance však chybí i na její straně.
9'
Zajímavá šance Baníku gólem nekončí! Ondřej Šašinka pálil nebezpečně, jenže domácí brankář stál ve správný čas na správném místě.
4'
Ostrava jde rychle do vedení! Rudolf Reiter zkrotil centr ze strany, který poslal pod sebe do šestnáctky, kam nabíhal MILAN JIRÁSEK a bombou posílá svůj tým do vedení.
1'
Favorizovat Baník lze jen částečně, protože Hartberg rozhodně není žádným otloukánkem. V rakouské lize totiž skončil šestý, čímž těsně pronikl do boje o titul. Ve skupině nakonec skončil pátý před Grazem, což mu zajistilo boj o Evropskou ligu.

A v něm nečekal Hartberg jednoduchý soupeř. Austria Vídeň patří mezi nejslavnější rakouské kluby, ale TSV ji po brankách Daria Tadiče a Jodela Dossa zdolala 3:2. V domácí odvetě nakonec uhájil remízu 0:0, po které postoupil do evropské soutěže.
Papírovým favoritem bude určitě Baník, který v pěti přípravných zápasech dvakrát vyhrál a jednou remizoval. V Rakousku pak zdolal maďarský Honvéd 2:1, zatímco s Admirou Vídeň stejným poměrem padl.

Premiéru v nových barvách si může odbýt Daniel Tetour, jenž přišel z pražské Dukly. Ostravě naopak chybí mladý obránce Denis Granečný, jenž zamířil na hostování do nizozemského Emmenu.
Všem fanouškům fotbalu přeji příjemné sobotní odpoledne! Ostrava dnes završí své rakouské soustředění generálkou proti prvoligovému Hartbergu, která startuje v 16:00 hodin. My vám z ní přineseme základní informace.