Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Brno - 8. srpna 2020   11:00

1:2
(0:0)
Brno
Brno
83' Šumbera   • 86' Přichystal
Jihlava
Číž (46. Lancman) – Vlček, Štefánek, Vedral (46. Pojezný), Křišťál (46. Svoboda) – Lacko (46. Červ), Tureček – Smejkal, Ritter (46. Mikuš), Žilák (60. Čáp) – Klobása (46. Arroyo)
Lancman – Pojezný, Červ, Svoboda, Arroyo, Růžička, Chok, Mikuš
Machač – Dobrovolný, Hájek
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
200 diváků
Brno
1. poločas: Floder – Šural, Dreksa, Bariš, Moravec – Koudelka, Vaněk, Čermák, Ševčík – Zikl, Růsek
2. poločas: Šustr – Šural, Dreksa, Bariš, Moravec, Šumbera, Přichystal, Hladík, Jambor, Štěpanovský, Vintr
Šustr – Štepanovský, Vintr, Šumbera, Jambor, Přichystal, Hladík

Z dnešního zápasu to je tak vše. Loučím se s vámi z parné Jihlavy a třeba někdy přiště se budu odtud těšit u fotbalového zápasu napočtenou!
A je tomu skutečně tak. Domácí odehráli prvních 30 minut v druhém poločase fantasticky, Zbrojovku přehrávali a měli několik šancí, které po gólu prakticky volaly. Jenže všechno skončilo buď mimo branku, nebo na gólmanu Šustrovi. Přesto se gólu solidně zaplněná hlavní tribuna dočkala, v 75. minutě se prosadil Rajmund Mikuš. To už ale v momentě, kdy tlak Vysočiny začínal slábnout a Zbrojovka naopak přebírala iniciativu. Zápas vrcholil a Šimon Šumbera dal Zbrojovce zpátky remízový stav. Obrat dovršil Jakub Přichystal v 86. minutě a Brno tím dostal do vedení, které už hosté neztratili.
90+1'
90'
Moravec zabral, získal míč a vrátil ho na Šustra. Jihlava tak pravděpodobně dneska padne.
90'
Jenže je to takový platonický tlak Vysočiny. Zbrojovka nikam nespěchá a při vhazování tahá čas.
89'
Jsme již v posledních minutách utkání. Jihlava má k dispozici vhazování na půli hřiště.
88'
Hosté zatím závěrečné minuty kontrolují. Jihlava musí nyní hodně zabrat, aby odčinila druhou prohru v přípravě za sebou.
86'
Brno právě vstřelilo branku!
Nepřesnosti budou možná stát Jihlavu výhru v zápase! Na pravém křídle zachybovala jihlavská defenziva a byl z toho rychlý brejk, který táhl po levé straně Vintr. V ideální čas pak našel JAKUBA PŘICHYSTALA a ten už v nastalé situaci nezaváhal – 1:2!
84'
Jihlava zdá se odpadla a Brno toho využívá. Šumbera hledal centrem ve vápně hned trojlístek hráčů, dobře se však vrátil Červ a odvrátil hlavou na rohový kop.
83'
V Jihlavě je srovnáno! Centr z pravého křídla nezachytil první hráč v náběhu, ŠIMON ŠUMBERA jako druhý hráč v náběhu ale již ano a bez problémů přímo proti brance umístil míč za Lancmanova záda, který byl v tomto případě bezmocný – 1:1!
81'
K Štepanovskému se odrazil balon ve vápně, nedokázal jej však napálit směrem k brance. Následná kombinace Zbrojovky končí neúspěchem a Jihlava s rozehrávkou nikam nespěchá.
78'
Dobře v obraně zafungoval Pojezný, který zastavil na půlce čistým způsobem rodící se brejk Brna. Následoval přesun hry zpátky před branku Šustra, pokus Mikuše lapil právě hostující brankář.
77'
Jihlava i po vstřeleném gólu má větší aktivitu a iniciativu ve hře. Uvidíme, zda v závěru zápasu dokáže hostující tým ještě srovnat krok, potažmo zdramatizovat utkání.
75'
Jihlava právě vstřelila branku!
Čtvrthodiny před koncem se Jihlava dostává do vedení! RAJMUND MIKUŠ táhl míč po levém křídle, postupně se stáhl blíže na osu a střelou po zemi k bližší tyči překvapil Šustra, který jenom pozoroval jak jde míč do branky – 1:0!
73'
Šustr se mazlil tak dlouho s míčem, až mu ho skoro sebral Růžička a mohl před sebou mít 30 metrů a prázdnou branku k tomu. Ale nakonec to tak tak vyřešil a Brno tak neztrácí nulu na kontě.
72'
Pojezný zastavil Vintra ve vápně a myslel, že Jihlava bude mít odkop, rozhodčí to viděl ale jinak a bude z toho roh pro Brno.
71'
Arroyo se nabízel na přihrávku do vápna, byl ale rovnou zdvojen, a proto se nedostal ani k zakončení.
70'
Šumbera dával průnikovou přihrávku na Přichystala, k němuž dobře dostoupil Pojezný a odvrátil na rohový kop.
68'
Další brejk Zbrojovky a opět to není gól! Krásný míč na pravé křídlo dostal Hladík, který táhl brejk 2 na 1 s Vintrem. Jenže hráči se nepochopili, Hladík dával přihrávku do běhu Vintrovi, který myslel, že Hladík zakončí.
67'
Přichystal se dostával do náběhu a pomalu si zpracovával míč, pomezní Hájek mu však odmával těsný ofsajd. Po občerstvovací pauze tempo hry zvolnilo, i tak se stále jedná ale o dobrou podívanou.
66'
V občerstvovací pauze probíhalo ještě ošetřování Růžičky, který dostal střelu přímo do hlavy a trvalo, než se z toho dokázal vzpamatovat.
64'
Brno zatlačilo ve vápně a těžko říci, jakou lepší situaci na gól chce! Nejprve vyplul míč na levém křídle pro Vintra, který ale zblízka nedokázal Lancmana překonat. Od gólmana se balon odrazil příhodně pro Šumberu, který se přiblížil téměř prázdné brance a vystřelil, jeho pokus však zastavila hlava Růžičky, jenom kousek před brankovou čárou!
63'
Menší vzruch na tribuny přinesl Štepanovský, který odmítal vydat míč domácím hráčům na vhazování. Hned za to dostává sodu od diváků a rozhodčí Machač musí uklidňovat.
61'
Střela Mikuše z druhého útočného sledu měla sice razanci, mířila však do středu branky, kde si to Šustr s přehledem pohlídal.
60'
Patnáct minut hry druhé půle za námi a sledujeme parádní fotbal, se spoustou šancí a pěknými fotbalovými momenty. Rozdíl oproti první půli je hodně znatelný.
59'
A i při rohovém kopu nebyli domácí daleko od gólu, Červ trkl do míče hlavou, ale s opačným zakroucením, než by znamenalo gólový zásah!
57'
Dynamický druhý poločas pokračuje a nyní to byly rovnou tři šance! První měl na starosti brněnský Moravec, jehož střela z levého křídla křížem na delší tyč nakonec proskákala pouze podle pravé tyče!

Jihlava okamžitě kontrovala a Arroyo využil výborné přihrávky za obranu, šel sám na branku a svůj pokus nasměroval jenom do vybíhajícího Šustra. Domácí ale v tlaku zůstali a další tvrdou střelu obstaral Mikuš, nakonec byl z toho rohový kop!
55'
Nyní zachyboval v brance Brna Šustr, podběhl centr, který získal Arroyo a z ostrého úhlu chtěl uklidit míč do kasy, zadní tyč ale těsně minul a ani tentokrát se tak nemění skóre!
54'
Svoboda připravil pro Jihlavu další akci, tentokrát na jeho krásný centr zleva naskakovali hned dva hráči, ani jeden však nedokázal trefit balon ze vzduchu!
53'
Vracející se Červ zastavil takticky zezadu Moravce a uklidnil tak tím situaci, která by potenciálně mohla znamenat další šanci Zbrojovky.
51'
Brno předvedlo útočný výpad, který nakonec byl dost nebezpečný! Na pravém křídle si totiž jeden z hráčů Zbrojovky poradil s obráncem, stáhl si míč na osu a vystřelil, Lancman nadvakrát pokus zpracoval.
49'
Faul od Jambora přerušuje hru a Jihlava dostane možnost rozehrávky kousek na útočné polovině.
48'
Tutovku mělo duo Přichystal – Hladík! Prvně jmenovaný šel sám na branku a střelu po zemi nasměroval pouze do Lancmana, který vyrazil míč na Hladíka. Ten nikoho za sebou neměl a měl mnoho času, pokus však poslal nad kasu!
47'
Oba týmy zahájily poločas ve velkém stylu a rozjely útočné manévry na obou stranách.
46'
Je tomu skutečně tak, do druhé půle naskakují odlišné sestavy a přestávka byla zhruba pouze sedmiminutová.
46'
První poločas je za námi a nabídl nám vyrovnanou podívanou, ve které se oba týmy střídaly v herní převaze. Na větší šance to je taktéž vyrovnáno, během chvilky naskočí do druhého poločasu odlišné sestavy hráčů. Vypadá to tak, že ani standardní 15minutová doba nebude dodržena.
45+1'
45'
Klobása se ani nesnažil získat nákop od Číže, neboť věděl, že by vybíhal z ofsajdu. Zbrojovka se ještě snaží o útok, ale konec poločasu je blízko.
45'
Jsme v poslední minutě prvního poločasu a uvidíme, zda rozhodčí něco málo nastaví nad stanovenou hrací dobu.
43'
Štefánek vybojoval pro Jihlavu vhazování a následně hledal vepředu nabíhajícího Smejkala, centr na něj byl však ale dlouhý a domácí křídelník ani neměl šanci na doběhnutí.
42'
Ale musí dávat pozor na případné chyby v obraně. Jednu takovou nyní hasil čistým skluzem Vedral, který odebral míč pronikajícímu Ševčíkovi.
41'
Smejkal nabral ve vzduchu Flodera, což donutilo hlavního rozhodčího zápasu odpískat útočný faul Jihlavy. Pomaličku se dostáváme do konce první půle a Jihlava opět přebírá iniciativu hry.
41'
Hlavičkový pingpong ve vápně ale končí domácím neúspěchem a výkop tak budou mít opět Brněnští.
40'
Přenesení hry Zbrojovky zachytil na útočné půlce Ritter a došel si díky tomu pro faul. Jihlava má tak k dispozici zajímavou rozehrávku.
39'
Ofsajd zastavuje další útočnou akci Vysočiny. Floder bude rozehrávat míč a zvolí řešení dlouhého nákopu.
37'
Hostující hráč nakonec míří na drobné ošetření a každou chvíli se vrátí do herní jedenáctky svého celku.
36'
Následoval rohový kop, který byl zahrán na Lacka, jehož bombu z voleje schytal v první linii Vaněk a okamžitě ho tento pokus složil. Je k němu volána pomoc v podobě týmových doktorů.
35'
Tomáš Smejkal měl na noze první gól zápasu! Na levé straně propadla obrana Zbrojovky a Smejkal se otevřeným prostorem řítil sám na branku, tváří v tvář Floderovi chtěl situaci ještě vyšperkovat nahrávkou na spoluhráče, což brněnský gólman zastavil včas!
33'
Vedral to vzal na sebe, na pravém křídle se zmocnil odraženého míče a střílel z úhlu na zadní tyč. Jeho pokus skončil však mimo a přistál do území, kde se rozcvičují hráči na druhý poločas.
31'
Vlček vykrýval případnou nahrávku na aktivního Koudelku, ale dopustil se faulu právě na brněnského hráče. Brněnští tak zůstali na míči a pomalu začínají přebírat iniciativu.
29'
Tureček na středovém kruhu přišel o balon a Zbrojovka šla okamžitě do protiútoku, Koudelkův centr z pravé strany však opět nikoho nenašel.
28'
Dobrou techniku ukázal na pravém křídle Koudelka, který se krátkou kličkou zbavil hned dvou obránců a odcentroval do šestnáctky. Tam ale nikdo na hlavičku nenaskočil a míč tak protančil až za postranní čáru na druhé straně.
26'
Ritter na půlce zastavil rodící se protiútok Zbrojovky. Hosté nicméně rozehrávku neměli nejlepší a Jihlava měla kontrbrejk, Smejkal na levém křídle však šel do ofsajdu.
25'
Po občerstvovačce pokračuje Jihlava v útočném tažení a Tureček ve vápně šel do souboje, jenom aby získal penaltu. Padl však velice lacině a sudí Machač mu tento pokus nezbaštil. Spokojen s tím není ani trenér Brna Machálek, který Turečkovi vzkázal ze střídačky pár slov.
23'
Na programu je nyní občerstvovací pauza.
22'
Poprvé byl k vidění také Klobása, na kterého adresoval centr za obranu Lacko. Klobása ale neměl zcela přehled o míči a nedokázal jej zpracovat, na což reagoval Floder a situaci ve vápně uklidnil.
20'
Domácí brankář měl nyní dva důležité zákroky! Poprvé se vyznamenal proti rychlému útoku Zbrojovky, který zakončoval Koudelka, střelu na dlouhou tyč ale Číž vykopl nohou. Z odraženého míče pramenila další střela Zikla, jeho bomba nakonec značí rohový kop Brna.
19'
Ševčík v šestnáctce hledal někoho na přihrávku a nabíhal mu tam Růsek, přihrávka na něj ale byla nepřesná a Číž mohl rozehrávat. Přesto to bylo ještě zajímavé, Číž se sice kličkou zbavil Čermáka, který mu šel ztížit situaci, rozehrávka ale nebyla dobrá a Koudelka měl odkrytou bránu, jenže zvolil špatné řešení a rozhodl se nahrávat. Tím celá akce skončila.
17'
Žilák v hloubi pole skluzem poslal k zemi Koudelku, který se poměrně těžce zvedá. Rozhodčí Machač upozorňuje domácího hráče, že příště už toto bude trestat kartou.
16'
Obránci Jihlavy si nahrávali nakrátko u svého vápna a úspěch to neneslo, Růsek míč získal, ale nepovedlo se mu nastalé situace využít.
15'
Smejkal patří zatím k nejlepším hráčům na hřišti a ukázal to i nyní, když se nabídl na svém postu a zvládl dva individuální souboje. Poté však dal přihrávku na kolegu dlouhou a Žilák sice sprintoval, ale marně.
14'
Ofsajdové postavení nabíhajícího Moravce zastavuje solidně rozběhnutou akci Brna. Zbrojovka se po úvodních minutách přecijen nadechla a srovnala tempo hry.
13'
Dobrou práci v souboji předvedl Šural, který se natlačil před jihlavského hráče a vynutil si faul. Standardku rozehrávali Brněnští na Šurala, jehož hlavička z osmi metrů však šla nad.
12'
Domácí kombinovali u rohového praporku poblíž brněnské kasy, míč se však již dostal za čáru brankovou, a tudíž bude mít Brno výkop.
11'
Podél postranní čáry u střídaček se dral Žilák, Koudelka mu ale vystavil stopku a celý útok Jihlavy se tak zbrzdil.
10'
Po faulu u postranní čáry měla Jihlava trestňák. Byl však kopnut nepovedeně a mířil přímo do rukavic vybíhajícího Flodera.
9'
A bude to další rohový kop. Tlak Jihlavy je v úvodních minutách znatelný a Brno se směrem dopředu trápí.
8'
Pěkný míč na zadní tyč vyslal do vápna zleva Smejkal. Nezachytil ho však ani jeden spoluhráč z náběhu, Vysočina nicméně má rohový kop.
7'
Zpátky ke hře, Ritter se pohyboval na ofsajdové hraně a mířil na něj míč, který jej vysunul do brejku, sprinterský souboj s obráncem Brna ale prohrál, navíc šel proti Floder, který míč pokryl.
6'
Bomba Vaňka zpoza šestnáctky končí pouze na reklamních panelech za brankou Číže, který se zatím v úvodu moc nepředřel. Ze stadionu mohou nyní diváci vidět záchranářský vrtulník, který přistává na heliportu blízké nemocnice. Doufejme, že pacient v něm na tom bude dobře.
5'
Zbrojovka se v úvodní pětiminutovce nedostala moc do hry. Jihlava působí mnohem jistěji a hraje prakticky celou dobu na míči.
4'
Rychlá kombinace na levé straně útočné půlky dala prostor Smejkalovi. Ten volil nízký centr do vápna, byl však velice dobře bráněn. Pro domácí však vybojoval alespoň roh.
3'
Vhazování nakrátko se hostům nepovedlo a Žilák po zisku míče nahrával na střed nabíhajícímu Turečkovi. Očekávala se střela, Tureček však pustil míč ještě doprava na svého spoluhráče, jehož pokus byl zblokován za postranní čáru.
2'
Jihlava zkoušela prolomit pohyblivou obranu Brna a povedlo se to, Smejkla si na půlce došel pro faul a Vysočina může rozehrát směrem dopředu.
2'
První pokus o zakončení obstaral hostující Ševčík, leč jeho pokus skončil pouze na boční síti Čížovy branky.
1'
Přípravné utkání nám začalo, výkop má Zbrojovka, která však neprošla přes vysoký presink Jihlavy a o balon přišla.
1'
-8'
Ještě jednou krásné slunečné dopoledne vám přeji odtud, z hlavního města Vysočiny! Za pár minut začne dnešní přípravné utkání a oba týmy již míří do kabin na poslední poradu. Na hlavní tribuně se srotil poměrně solidní dav, a tak bude zápas hrán za velmi důstojné návštěvnosti, na poměry přípravných zápasů.
-8'

FC Vysočina Jihlava: Číž – Vlček, Štefánek, Vedral, Křišťál – Lacko, Tureček – Smejkal, Ritter, Žilák – Klobása
Náhradníci: Lancman – Pojezný, Červ, Svoboda, Arroyo, Růžička, Chok, Mikuš

FC Zbrojovka Brno: Floder – Šural, Dreksa, Bariš, Moravec – Koudelka, Vaněk, Čermák, Ševčík – Zikl, Růsek
Náhradníci: Šustr – Štepanovský, Vintr, Šumbera, Jambor, Přichystal, Hladík

Rozhodčí: Machač – Dobrovolný, Hájek.
FC VYSOČINA JIHLAVA

Jihlavští hráči taktéž nabíhají do zítřejšího zápasu z plné zátěže a v případě sestav platí to, co u Zbrojovky. Oproti svému sokovi mají však o jeden zápas méně, jim příprava startovala před týdnem, kdy se 1. srpna společně s Pardubicemi ukázali v Hlinsku, městě známém pivovarem Rychtář, a také mlékárnami Tatra. Tam však podlehli 0:1 a zajisté si budou chtít spravit chuť.
FC ZBROJOVKA BRNO

Zbrojovka do svého třetího přáteláku vstoupí z plné přípravy, a jak avizoval trenér Machálek, na každý poločas bude připravena odlišná jedenáctka hráčů. Jak je výše uvedeno, pro Brno se bude jednat o třetí zápas, z předchozích dvou má bilanci 1-1. Zatímco premiéra na hřišti Blanska nevyšla a nováček FNL porazil Zbrojovku 2:0, v Olomouci už to bylo lepší a stejným výsledkem Jihomoravané vyhráli.
Krásné nedělní dopoledne z fotbalového stadionu v Jihlavě! Od 11:00 se rozehraje další ze série přípravných utkání a tentokrát se utkají dva týmy, které spolu ještě donedávna bojovaly ve druhé lize. Na domácí straně bude Jihlava, která se neúspěšně snaží probojovat zpět mezi elitu, soupeřem bude brněnská Zbrojovka, té už se postup povedl a 22. srpna otevře ostrou sezonu zápasem se Spartou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.