Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Rapid Vídeň : Opava - 12. srpna 2020   17:00

Rapid Vídeň
Rapid Vídeň
55' Greiml  • 59' Kitagawa  • 69' Kara  • 85' Kara  • 88' Knasmüllner
5:3
(0:2)
Opava
Opava
7' Řezníček   • 37' Texl   • 52' Mondek
Rapid Vídeň
Opava
1. poločas:Fendrich – Hrabina, Hnaníček, Žídek – Mondek, Řezníček, Zavadil, Texl, Helešic – Dordič, Holík.
2. poločas: Lasák – Harazim, Rychlý, Hnaníček – Mondek (60. Ščudla), Řezníček (60. Gorčica), Pikul, Holík (60. Wybraniec), Helešic (60. Darmovzal) – Dedič, Juřena.

Z tohoto zápasu dvou zcela rozdílných poločasů je to vše. S konstatováním, že další přípravné utkání sehraje Opava v sobotu se Štýrským Hradcem, se s vámi loučíme. Na viděnou.
Fotbalisté Slezského FC vedli v přípravném utkání nad Rapidem Vídeň už 3:0, přesto prohrávají po nevídaném obratu rakouského favorita 3:5. Nutno říci, že Opavští po změně stran notně prostřídali sestavu, prostor dostali testovaní Poláci i řada mladíků, což se na výkonu podepsalo. Svůj den neměl ani náhradní brankář Lasák, který špatnou rozehrávkou namazal na jednu z laciných branek.
90+1'
90'
Fotbalisté rakouského celku i nadále tlačí, najednou je jich plné hřiště. Opavští již očekávají konečný hvizd.
88'
Rapid právě vstřelil branku!
A Rapid střílí další branku, tentokrát z kategorie výstavních! CHRISTOPH KNASMÜLLNER rozehrál přímý kop z levé strany tak šikovně, že poslal balon přesně pod břevno. Lasák se po míči natahoval marně.
85'
A na ten skutečně dochází! Balon se po ose Ibrahimoglu – Kitagawa dostal až k ERCANU KAROVI, který po přízemní přihrávce z pravé strany zakončoval pohodlně do prázdné branky.
83'
Rapid Vídeň tlačí. Na klubu, jenž bude za dva týdny bojovat ve druhém předkole Ligy mistrů, je vidět snaha dokonat obrat.
81'
Tentokrát už došlo na zakončení. Z pravé strany velkého vápna střílel Lukas Sulzbacher, jeho slabší přízemní pokus ale bez problémů lapil Kryštof Lasák.
80'
Rapidu se otevřel prostor na levé straně. Deni Alar centroval na zadní tyč, tam ale dobře zasáhl bek Opavy.
79'
Do vápna se snažil nadvakrát prodrat Gorčica, do zakončení se ale fotbalista Slezského FC nedostal.
75'
Slezané znatelně obměnili sestavu, prostor nyní dostává i několik mladíků. Není tak divu, že se musí Opava v závěru především bránit.
73'
Hra pokračuje.
71'
Stejně jako v prvním poločase dostávají i v tom druhém aktéři zápasu možnost osvěžit se u střídaček. Je to zároveň i prostor pro trenéry udělit taktické pokyny.
69'
Dvacet minut před koncem řádné hrací doby je srovnáno! Střídající brankář Kryštof Lasák namazal nepovedenou rozehrávkou ERCANU KAROVI na zakončení do prázdné branky. Tenhle gól darovala Opava Rapidu zadarmo.
68'
Opava měla velkou šanci na navýšení náskoku! Z pravé strany posílal před bránu přízemní pas Gorčica, Ščudla ale ve skluzu na balon těsně nedosáhl!
65'
Hra se přesouvá ze strany na stranu. Hraje se pohledný fotbal.
62'
Rapid poslal po hodině hry na trávník několik nových tváří. Uvidíme, kterak se to projeví na zlepšujícím se výkonu rakouského celku.
59'
Rakouský celek ztrácí už jen jedinou branku! Thomas Murg rozehrál přímý kop a KOJA KITAGAWA jej hlavou prodloužil mimo Lasákův dosah.
58'
Žlutou kartu dostává Matěj Helešic (SFC Opava).
55'
Domácí se prosazují po rohovém kopu. Po centru z pravé strany hlavičkoval na přední tyči LEO GREIML.
52'
Opava právě vstřelila branku!
Opava podnikla rychlou akci po pravém křídle, která vyrezultovala v centr na zadní tyč. Václav Juřena vracel v pádu hlavou balon před branku, kde přesně k pravé tyči zakončil KAROL MONDEK.
50'
U postranní čáry byl faulován Lukáš Holík, nová posila z pražské Dukly. Míč pro Opavu.
49'
Do odraženého balonu se bez přípravy opřel Max Ullmann, pokus to byl ale značně nepřesný.
48'
Arase byl na hranici šestnáctky obrán o balon dobrým obranným skluzem. Následovat bude rohový kop z levé strany.
46'
Opava vede po dvou zásazích Řezníčka a Texla nad Rapidem Vídeň 2:0. Oběma brankám nejprve předcházelo zakončení do tyče, následně se oba jmenovaní prosadili z dorážky. Nutno říci, že Slezané jsou aktivnějším celkem a působí kompaktnějším dojmem. Favorit se zatím na hřišti hledá, byť i on měl své šance. Fountas ale střílel po zemi z hranice šestnáctky těsně vedle levé tyčky, Arase v závěru dějství orazítkoval pravou tyč.
45+1'
45+1'
Rapid se již v nastaveném čase nadechoval k další útočné akci, vše ale ztroskotalo na Kitagawově kolmici do šestnáctky, která proskotačila nikým netečována až do zámezí.
44'
Rapid mohl krátce před pauzou snížit, Kelvin Arase ale orazítkoval střelou z levé strany velkého vápna pouze vzdálenější tyčku!
42'
Jan Žídek nabral na půlící čáře "na vidle" Thomase Murga, který s bolestivým výkřikem padl k zemi.
40'
Pět minut před koncem poločasu lze konstatovat, že Opava vede zaslouženě. I po druhé vstřelené brance se svěřencům kouče Radka Kováče daří kontrolovat hru.
37'
Žlutomodří vedou o dvě branky! Po chybě domácí obrany střílel z levé strany Jan Řezníček do vzdálenější tyče. Od té se balon odrazil k JIŘÍMU TEXLOVI, který už neměl problém nasměrovat míč do prázdné klece.
35'
Opava ho rozehrála nakrátko, následný centr z pravé strany obrana Rapidu odvrátila.
34'
Dordičův úprk po pravé straně přinesl Slezanům autové vhazování. Nyní si chystá Zavadil míč na roh.
31'
Jan Žídek se po centru z levé strany nenechal přetlačit Taxiarchisem Fountasem. Balon tělem ubránil a nakonec ho dopravil až do rukavic Viléma Fendricha.
30'
Bojan Dordič se ve středovém kruhu srazil s Maximilianem Hofmannem. Bosenský štírek skončil na trávníku a potřebuje se vzpamatovat.
29'
Spolupráce Murga s Fountasem znovu přinesla velkou šanci na vyrovnání! Druhý jmenovaný po kratším centru z pravé strany hlavičkoval z penaltového puntíku vedle pravé tyče.
28'
Zajímavá akce Opavy končí přetaženým centrem Karola Mondeka z pravé strany. Z toho se určitě dalo vytěžit více.
25'
Hra pokračuje. Na straně Opavy již byla k vidění nepřesná střela nad branku, na té druhé pak ztroskotal Rapid na ofsajdovém postavení.
23'
Obě jedenáctky dostaly možnost občerstvit se u svých střídaček. Aktuálně se tak nehraje.
22'
Kitagawa povalil ve středovém kruhu zezadu k zemi "veterána" Zavadila. Nejstarší hráč nejvyšší české soutěže se ujme rozehrávky.
21'
Vídenští uzamkli Opavu v jejím vápně, ze svého minitlaku ale vytěžili jen zblokovanou střelu Thorstena Schicka. Nyní už útočí opět Slezané.
19'
Do zakončení uvnitř vápna se dral Murg, pomohl si ale útočným faulem na Helešice, což nezůstalo bez povšimnutí rozhodčích.
18'
Rapid Vídeň dělily desítky centimetrů od vyrovnání stavu. Murg našel přihrávkou z pravé strany na hranici šestnáctky Fountase, který svou přízemní ránu zakroutil jen velmi těsně vedle vzdálenější levé tyče.
17'
Bojan Dordič atakoval při pokusu získat balon brankáře Strebingera, který se poroučel k zemi. Vše končí podáním rukou.
16'
Fotbalisté Rapidu zatím žehrají na velké množství nepřesností. Nyní se nadechovali k výpadu po levé straně, Arasemu ale utekl balon za autovou čáru.
14'
I nadále se hraje výhradně na polovině Rapidu, ten přitom platí za poměrně výrazného papírového favorita.
12'
Matěj Helešic s Pavlem Zavadilem ho rozehráli nakrátko, poté druhý jmenovaný centroval, akci ale zastavil hvizd rozhodčího, jenž viděl útočný faul.
11'
Řezníčkova střela ze střední vzdálenosti byla Kelvinem Arasem tečována na rohový kop.
10'
Z pravé strany centroval na zadní tyč Thomas Murg, ani jednoho z dvojice spoluhráčů ve vápně ovšem nenašel. Jeho vzdušný pas byl z kategorie přetažených.
7'
Slezané jdou po standardní situaci do vedení! Pavel Zavadil odcentroval na zadní tyč, kde nejprve Jan Žídek hlavičkoval do pravé tyče a posléze se balon šťastně odrazil k JANU ŘEZNÍČKOVI, jenž jej poslal pod břevno.
6'
Opava je i nadále velmi aktivní. Sonnleitner nyní musel utnout další akci českého celku za cenu odkopu do zámezí.
4'
Za opavskou obranu si na pravé straně pokutového území zabíhal Fountas, jeho snažení ale utnul pomezní rozhodčí, který zdviženým praporkem signalizoval ofsajd.
3'
Slezané se hnali do další rychlé akce, Rapid ale situaci dva na dva ubránil.
2'
Pavel Zavadil vybojoval balon na středu hřiště a tvrdou přízemní dělovkou protáhl Strebingera!
1'
Na centr z pravé strany si nabíhal Jiří Texl, Rapid ale odvrátil balon na rohový kop. Z toho Opavští nikterak nezahrozili.
1'

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Schick, Sonnleitner, Hofmann, Ullmann – Petrovic, Ibrahimoglu – Murg, Kitagawa, Arase – Fountas

SFC Opava: Fendrich – Hrabina, Hnaníček, Žídek – Mondek, Řezníček, Zavadil, Texl, Helešic – Dordič, Holík.
Opava naskočila do přípravy po povinné čtrnáctidenní karanténě, která byla důsledkem jednoho pozitivního nálezu viru COVID-19 v týmu. První přátelské utkání odehráli Slezané v sobotu, v Třinci remizovali 1:1. Problémy s koronavirem měli také v kádru Rapidu, podle úterních zpráv už ale byla poslední várka testů negativní, a tak se může vídeňský velkloklub chystat nejen na novou sezónu, ale i druhé předkolo Ligy mistrů, v němž za dva týdny narazí na Lokomotivu Záhřeb.
Hezké středeční odpoledne. Fotbalisté Slezského FC Opava odcestovali v úterý do Loipersdorfu. V rámci rakouského soustředění odehraje šestadvacetičlenná družina trenéra Kováče dvě přípravná střetnutí. Prvním soupeřem bude historicky nejúspěšnější rakouský celek Rapid Vídeň, dvaatřicetinásobný mistr země.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.