Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Teplice - 22. července 2022   17:00

Dukla
Dukla
12' Červenka  • 23' Holiš  • 38' Piroch  • 58' Kozel
4:1
(3:0)
Teplice
Teplice
70' Žák
Dukla
Čtvrtečka (46. Šťovíček) – Matoušek (75. Hodek), Piroch (C), Holiš, Souček (75. Zapletal), Barac, Ullman, Moulis, Kozel (75. Mládek), Buchvaldek, Červenka.
Šťovíček – Mládek, Zapletal, Šebrle, Kim, Hrubeš, Matějka, Hodek.
Berka
Juliska
Teplice
Grigar – Kučera, Chaloupek (46. Knapík), Belančić (46. Vondrášek) – Hyčka (83. Hora), Trubač (67. Žák), Čičovský (46. Mareček), Jukl, Urbanec (87. M. Vachoušek) – Kodad (46. Křišťan), Čerepkai (56. Procházka).

Dukla poráží Teplice 4:1, když byla v prvním poločase jasně lepší a třikrát skórovala. Hosté se ve druhém dějství zvedli, vyrovnali obraz hry a prosadili se střídajícím Žákem pod horní tyč. Nicméně za stavu 0:4 už Žák je mírnil debakl Severočechů v hlavním městě. Zatímco Dukla ukázala, že by mohla patřit na špic FORTUNA:NÁRODNÍ ligy, tak teplická hra dnes nebyla vůbec ideální. Pražané začínají v pátek doma s Líšní, Teplice na svém stadionu v sobotu proti obhájci titulu z Plzně.
90'
89'
Hlavní sudí píská tvrdý skluz na půli na Šebrleho. V soutěžním utkání by podle všeho následovala žlutá karta.
88'
Šebrle si navedl míč na levé straně na pravačku, ale zakončoval nad branku.
87'
Střídání v týmu FK Teplice:
ze hřiště odchází Urbanec, přichází M. Vachoušek.
86'
Procházka si při otočce na pravé straně ukopl míč.
85'
Šebrle nakopával křížem na pravou stranu, ale posadil balón jen na hlavu Kučery.
84'
Kučera se vložil do přihrávky z pravé strany a poté si zahrál nohama i Grigar.
83'
ze hřiště odchází Hyčka, přichází Hora.
83'
Matějka dostal dobrou nahrávku na levou stranu, kryl si míč tělem před obráncem, ale poslal až moc dlouhý pas na přední tyč, navíc se pískal útočný faul Dukly.
82'
Šťovíček zakřičel, že půjde pro míč, ale to se nestalo. Následně se rýsovala vyložená šance do levé poloviny vápna, ale vystihl ji Piroch.
80'
Dukla přenesla hru na levou stranu a po zasekávačce centroval Šebrle nepřesně na zadní tyč na Zapletala.
79'
Matějka to přehnal s důrazem při souboji u lajny a hlavní sudí foukl jeho zákrok z levé strany.
79'
Po centru z pravé strany hlavičkoval někdo z domácích fotbalistů těsně vedle levé tyče z pohledu Grigara.
78'
Mládek nedosáhl na míč na levé straně, ale Zapletal ukončil kontr Teplic.
76'
Hodek hlavičkoval na zadní tyči do rukou Grigara.
76'
Dukla bude kopat roh z pravé strany.
75'
Střídání v týmu FK Dukla Praha:
ze hřiště odchází Kozel, přichází Mládek.
ze hřiště odchází Souček, přichází Zapletal.
ze hřiště odchází Matoušek, přichází Hodek.
74'
Hosté zahrávali volný přímý kop a zakončení hlavou skončilo o fous vedle vzdálenější tyče.
73'
Pirochův nákop z pravé strany zamířil do velkého vápna, kde se tou dobou nacházel pouze Grigar.
72'
Žák převzal míč na levé straně, ale musel počkat na spoluhráče, poté se ukvapil Mareček a balón doskákal ke Šťovíčkovi.
70'
Teplice právě vstřelily branku!
Procházka sbíhal na pravou stranu a posunul na střed, odkud dokonal souhru střídajících hráčů FILIP ŽÁK, když vypálil z první pod horní tyč.
69'
Teplice šly do otevřené obrany Dukly, ale Šťovíček se jen ohlédl za střelou z levé strany vedle zadní tyče.
67'
ze hřiště odchází Trubač, přichází Žák.
67'
Hlavní rozhodčí nařizuje pauzu na občerstvení, stejně jako v prvním poločase.
66'
Šebrle zapomněl při centru z levé strany na Hyčku, ten mířil hlavou u protější tyče nad branku.
65'
Trubač seběhl na nákop na pravou stranu, v šestnáctce udělal kličku bekovi a byl stažen. Chce penaltu.
64'
Odpískán faul na Kozla u levé lajny, Dukla zvolila rozehrávku nakrátko.
63'
Kim zdvojil soupeře se Šebrlem na levé straně, ale posléze získal míč bránící Kučera.
61'
Šebrle neprošel na levé straně přes obránce, aut pro celek z FORTUNA:ligy.
60'
Šťovíček jen kontroloval centr z pravé strany nad branku, trenér Rada mezitím komunikoval hlavně směrem k Šebrlemu.
58'
Dukla právě vstřelila branku!
Po centru z levé strany na penaltu jeden z domácích hráčů promáchl, ale dostal možnost opravy, střílel k pravé tyči, kde vyrážel rukama Grigar, ale Lukáš Matějka ještě udržel míč na hrací ploše, DAVID KOZEL mu křikl a po pasu pod sebe měl před sebou prázdnou bránu.
57'
Obraz hry je na startu druhého poločasu vyrovnaný.
56'
ze hřiště odchází Čerepkai, přichází Procházka.
55'
Knapík se vrhl ve skluzu proti pasu na Matějku, domácí vhazovali.
54'
Je sympatické, že se v úvodu druhého poločasu ozývají hostující fanoušci. Na to, že se jedná o přípravný duel a Teplice nehrají doma.
53'
Trubačův centr z pravého křídla posílá domácí mužstvo na roh.
52'
Matějka chtěl podržet míč na půli, nepovedlo se, hosté jej o něj připravili a po centru z pravé strany hlavičkovali do rukou dukelského brankáře.
51'
Hosté zajeli z pravé strany do Hodka, sudí domlouvá.
50'
Piroch odkopával z vápna, poté si pomohl Kozel zapojením brankáře.
49'
Zajímavý teplický brejk po pravé straně, v závěru tečoval Hrubeš střelu o fous vedle přední tyče.
48'
Balón se momentálně pohybuje hlavně v prostoru mezi oběma šestnáctkami.
47'
Teplice neuspěly po pravé straně, vzápětí jeden z hostů vyhrál hlavu proti Kimovi.
46'
Matějka zůstal ležet na levé straně, hlavní sudí hned kontroloval jeho stav. Bývalý hráč Pardubic či Českých Budějovic se zvedl a pokračuje.
46'
ze hřiště odchází Čtvrtečka, přichází Štovíček.

ze hřiště odchází Chaloupek, přichází Knapík.
ze hřiště odchází Belančić, přichází Vondrášek.
ze hřiště odchází Čičovský, přichází Mareček.
ze hřiště odchází Kodad, přichází Křišťan.
46'
Dukla vede zaslouženě 3:0. Prosadila se dvakrát ze standardní situace. Hra Teplic má k ideálu hodně daleko. Směrem dopředu si nevytvořily vůbec nic a vzadu to občas docela skřípe. Domácí mohli přidat další góly, když například Moulis uháněl na Grigara, ale nedotáhnul svůj blafák kolem teplického brankáře. Dukla také těží z toho, že disponuje mnohem větším nasazením a rychlejší přechodovou fází.
45'
45'
Grigar rozehrával na levou stranu do autu, Dukla získala míč bez větších problémů.
44'
Chaloupka obětí útočného faulu na pravé straně přímo před zraky pomezního rozhodčího.
43'
Ostrý skluz na levé straně, na trávníku leží jeden z hráčů ve žlutém.
41'
Tentokráte roh pro hostující celek, ale Čtvrtečka opět mohl jen sledovat hru před sebou.
40'
Grigar si stáhl roh z pravé strany a Teplice zatím neinkasovaly počtvrté v zápase ze standardní situace.
39'
Čtvrtečka nezasahoval, Dukla jde do postupného útoku.
38'
Piroch vystupoval z pravé strany při nahrávce na bližší tyč a škrtal balón, roh pro Teplice.
38'
Rozehráno nakrátko, následoval centr levačkou z pravé strany na zadní tyč, kde uklízela hlava JIŘÍHO PIROCHA pod břevno. Teplice jsou na ručník.
37'
Uvidíme roh celku z hlavního města.
36'
Moulis nezpracoval přihrávku od Čtvrtečky na pravé straně, ale Tepličtí nebyli na míči příliš dlouho.
35'
Grigar našel výkopem od své brány hlavu stopera Dukly.
34'
Faul Teplic na půli při souboji o míč, Piroch si rozehrávkou vybral pravou stranu a po sklepnutí pod sebe vystřelili domácí dvakrát v krátkém sledu, pokaždé do obránce před sebou.
32'
Po pauze na občerstvení jsou hosté o něco aktivnějším týmem.
31'
Po centru z pravé strany na bližší tyč se míč odrazil do velkého vápna a dorážka jednoho z hostujících fotbalistů letěla nad branku.
30'
Teplice dostaly výhodu, načež Čtvrtečka dobře četl hru a skočil proti nahrávce do šestnáctky.
29'
Trubačův pas šajtlí na levou stranu se nesetkal s přesností.
28'
Piroch dostoupil rozeběhnutého hráče na levé straně a ve skluzu posunul balón do autu.
27'
Jeden na jednoho z pohledu Teplic na pravé straně dopadl lépe pro Duklu a míč si bere Čtvrtečka.
26'
Severočeši rozehráli po pauze na občerstvení.
23'
Teplice zaspaly při bránění rohu z pravé strany, mezi dvěma hráči zůstal volný hlavičkující Piroch, jeho zakončení ke střelcově levé tyči ještě vyrazil Grigar na čáře, ale s dorážkou ROMANA HOLIŠE už nemohl nic dělat.
22'
Brejk Dukly tři na tři po ztrátě na hranici středového kruhu, ale pokus z pravé strany byl sražený.
21'
Centr z pravé strany přistál u gólmana Čtvrtečky, a tak nadále čekáme na první teplickou střelu na bránu.
20'
Dukla zatím působí lepším dojmem, disponuje větším nasazením.
19'
Přetažený dukelský centr z pravé strany na zadní tyč, následně to ještě zkoušel ze střední vzdálenosti Piroch, ale byl zablokovaný.
18'
Teplice utnuly rodící se brejk Dukly a kombinují tak hostující obránci.
17'
Trubač si chtěl narazit na levé straně, posléze byl v obležení tří hráčů.
16'
Dukla bude kopat volný přímý kop z pravé strany, u balónu stojí dva fotbalisté.
15'
Třetí loženka Dukly, Moulis hezky seběhl a mířil na Grigara, udělal mu kličku, následně se otáčel na sudího, zda by to neměla být penalta. Nicméně zákrok zezadu byl podle mínění hlavního rozhodčího v pořádku.
12'
Dukla vhazovala z levé strany a MAREK ČERVENKA se otočil ve vápně kolem Chaloupka a prostřelil Grigara mezi nohama na vzdálenější tyč.
12'
Dukla chtěla penaltu za ruku, ale hvizdu hlavního arbitra se nedočkala.
11'
Moulis se hnal z pravé strany na Grigara, ten zavřel přední tyč a při dorážce mu pomohl obránce.
10'
Trubač sklepl pod sebe, centr z levé strany směřoval na hlavu obránce.
9'
Útočný faul Teplic na levé straně, k míči jde Čtvrtečka.
8'
Moulis byl faulovaný na půli, hned rozehrál přes pravou stranu, ale pas do běhu dopadl u kopaček Grigara.
7'
Zatím jsme nezaregistrovali jedinou střelu na branku.
6'
Kučera přenesl hru na Urbance, jeho centru zleva se Dukla ubránila a vykopávat bude Čtvrtečka.
5'
Dukla začala presovat Kučeru z levé strany, ten musel hrát s Grigarem, jeho nákop skončil na hlavě bránícího hráče.
4'
Grigarovi vypadl míč na hranici malého vápna, ale měl čas jej ještě chytit, následně bývalý reprezentační gólman vyhazoval na levou stranu.
3'
Teplice nezvládly přechod do útoku, Dukla získala z kontru první roh duelu.
2'
Dukla pronikla po levé straně do šestnáctky, Teplice odvrátily centr do malého vápna, následuje ještě domácí aut.
1'
Dukla nastoupila ve žlutém, Teplice v modrých trenýrkách a bílých dresech, rozehrávky se ujal hostující celek.
1'

FK Dukla Praha: Čtvrtečka – Matoušek, Piroch, Holiš, Souček, Barac, Ullman, Moulis, Kozel, Buchvaldek, Červenka.
Náhradníci: Šťovíček – Mládek, Zapletal, Šebrle, Kim, Hrubeš, Matějka, Hodek.
Trenér: Petr Rada

FK Teplice: Grigar – Kučera, Chaloupek, Belančić – Hyčka, Trubač, Čičovský, Jukl, Urbanec – Kodad, Čerepkai.
Trenér: Jiří Jarošík.
FK Dukla Praha
Devátý celek uplynulého ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ ligy odvolal trenéra Pilného a přivedl legendu Petra Radu. Někdejší reprezentační kouč se tak poprvé sejde v jednom klubu se svým synem Filipem. Pražané posílili v létě útočníkem Lukášem Matějkou, jenž si loni v dresu Plzně vyzkoušel i evropské poháry. Nejnovější akvizicí Dukly je pak Roman Holiš z Táborska.

Domácí v posledních čtyřech duelech neprohráli. Proti Hradci Králové otočili z 0:2 na 3:2 vítěznou trefou stopera Pirocha, bratra reprezentačního házenkáře, který si letos v lednu zahrál i na mistrovství Evropy. Následně v duelu s Pardubicemi gól nepadl.
FK Teplice
Hosté si zajistili ligovou příslušnost až vyhranou baráží proti Vlašimi. Před nadcházejícím ročníkem FORTUNA:ligy jsou podle mínění sázkové kanceláře Tipsport největším kandidátem na sestup. Mužstvo bývalého obránce Jiřího Jarošíka opustil útočník Václav Sejk. Kmenový hráč Sparty již působí v Jablonci. V dresu Letenských absolvoval včerejší duel proti Stavangeru Jan Fortelný. Ten také strávil uplynulou sezonu na severu Čech.

Teplice mají před sebou, stejně jako Dukla, generálku. Naposledy prohrály s třetiligovými Drážďany. Bývalému klubu exslávisty Pavla Fořta či Josefa Hušbauera stačil k vítězství jediný gól. Jinak do FORTUNA:ligy vstoupí Tepličtí příští víkend doma proti obhájci titulu z Plzně.
Hezký den, vítejte u textové reportáže z přípravného zápasu mezi FK Dukla Praha a FK Teplice. Začínáme v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.