Trmal – Souček (83. Douděra), Plechatý, Chaluš, Holík – Janošek, Havelka – Graiciar (71. Matoušek), Hložek (83. Tischler), Vaníček (56. Žitný) – Šašinka
158 diváků
Rusko
Safonov (46. Maximenko) – Jevgeňjev, Kalugin, Divějev (39. Lapšov), Lysov – Glebov (66. Gruljov), Utkin (46. Tugarev), Glušenkov, Golubjov (80. Viznovič) – Lomovickij (66. Musajev), Ignaťjev
Adamov – Tatajev, Stěpanov, Umjarov, Sagitov

Česká reprezentační Lvíčata vybojovala cennou výhru nad Ruskem v zápase, jehož první poločas byl o něco zajímavější. Druhý měl vyloženě podprůměrnou úroveň, Češi vyklidili střed pole a ani jedno z mužstev si nevytvořilo pořádnou brankovou příležitost. O výsledku tak rozhodl gól Ondřeje Šašinky do šatny.
Soustředění české jedenadvacítky v Zell am See pokračuje a v dalším přípravném měření sil narazí Lvíčata na stejně staré Slováky.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 17:15.
90+2'
90+2'
Faul je pískán Šašinkovi, sborná ještě dostává jednu příležitost k nákopu.
90+1'
Před naší bránou zůstal ležet Douděra a drží se za temeno. Rozhodčí přerušil hru, která brzy pokračuje.
90'
Roh se nepovedl a Žitný oběma rukama stahoval k zemi unikajícího Tugareva. Ten kupodivu jeho opakované ataky ustál, rozhodčí ponechal výhodu a Rusové jen vhazují.
89'
Hlavičkový souboj ve vápně vyhráli Rusové, odražený míč napálil Matoušek do boku jednoho z protihráčů a Češi kopou roh.
88'
Po chvíli podrazil Glušenkov u praporku Šašinku a Češi zůstávají u míče.
88'
Střídající Matoušek si vynutil faul a uspořil nějakou tu vteřinku.
87'
Lvíčata se prakticky celý druhý poločas jen brání, až na jednu střelu si nevypracovala v útoku vůbec nic.
85'
Žlutou kartu dostává Ilja Viznovič (Rusko).
85'
Žitný v klinči s Jevgeňjevem roh nevybojoval, vhazuje ruská sborná.
84'
Šašinkovi je máván ofsajd, ruský nákop z vlastní poloviny však letí až do rukavic brankáře Trmala.
84'
Pro Janoškovu nedůraznou malou domů musel jeho spoluhráč ze Slovácka Trmal vystartovat až za pokutové území, ale stihl míč odkopnout včas.
83'
Dvojnásobné střídání připravil Karel Krejčí: místo Adama Hložka nastoupí Emil Tischler, Daniela Součka nahradil jeho oddílový spoluhráč David Douděra.
81'
Žitný zachytil přetažený centr Rusů z levého křídla, posunul míč na Šašinku, tomu však v souboji s Jevgeňjevem utíká za postranní čáru.
80'
Arťoma Golubjova vyměnil v ruském celku Ilja Viznovič.
80'
Na pátý ruský roh vyskočil v pokutovém území nejvýše Souček a odhlavičkoval míč do bezpečí.
79'
Vjačeslav Gruljov dostal ideální zpětnou přihrávku do vápna, z úhlu však nastřelil jen holenní chrániče jednoho z obránců.
78'
Po půlminutě přichází střela z kopačky jednoho z Rusů a spoluhráči se chytají za hlavy – bránu minula o dobrých patnáct metrů.
78'
Ani teď se červení nedostali k zakončení, Lapšovova teč byla zblokovaná.
77'
Rusko se ujímá vedení 4:3 na rohy.
76'
Kratší závar před Trmalovou bránou nebezpečí neznamenal, míč se kutálí před gólmana Slovácka.
75'
Další český faul nabízí sborné "krátký roh".
72'
Rozhodčí znovu nechává hráče občerstvit, i o půl osmé večer dosahuje teplota 27°C.
71'
Češi podruhé střídají: místo Martina Graiciara přichází Jan Matoušek.
70'
Žitný se nechal obrat o míč Kaluginem, ruská akce je však zbržděná a sborná míč znovu ztrácí po chybě Tugareva.
69'
Dál se hraje ve středu plochy, hra po přestávce postrádá tempo i kvalitu. Janoškovi školácky utíká míč do autu.
68'
Lvíčata mají za necelou polovinu druhého poločasu už více odpískaných faulů než za celý první.
66'
Ruský trenér Galaktionov dvakrát střídá: odcházejí Daniil Glebov, a Alexandr Lomovickij, nastupují Leon Musajev a Vjačeslav Gruljov.
65'
Několik minut uběhlo uprostřed hřiště, aniž by se v nich událo cokoli, co stojí za zmínku.
62'
Dvě místní atletky – žákyně čekaly na tartanu, než Libor Holík vhodí aut, aby mohly vedle postranní čáry provést svůj skok do dálky. To výstižně dokumentuje atmosféru zápasu na venkovském stadiónku.
62'
Dnešní utkání sleduje 158 diváků.
61'
Ta se ovšem Rusům vůbec nepovedla, Glušenkovův příliš razantní nákop letí přes hlavy všech hráčů do zámezí.
60'
Faul si naopak vynutil Tugarev a je tu standardní situace metr od rohu velkého vápna.
60'
Ondřej Šašinka skončil na zemi, podle rakouského rozhodčího v souladu s pravidly.
58'
Rusové se z rohu také neprosadili a jsou vytlačeni až na vlastní půlku.
57'
Na druhé straně odkopává Chaluš z malého vápna nebezpečný přízemní centr na roh.
56'
A teplický středopolař se mohl prvním dotekem zapsat mezi střelce, odražený míč však z velkého vápna napálil přímo do Maximenkovy náruče.
56'
Český trenér Karel Krejčí poprvé střídá: ze hřiště odchází Antonín Vaníček, nastupuje Patrik Žitný či slovy rakouského hlasatele "Citny".
55'
Šašinkovi ovšem po rohu střela z voleje vůbec nesedla, svezla se mu po nártu a míří přes jeho hlavu zpátky.
54'
Hložek v těsném sevření získává pro Čechy další roh.
53'
Českou rozehrávku zazdil přihrávkou do autu Vaníček.
52'
Rusové ovšem výrazně přidali. Trmal zastavuje skákavý pokus z dálky, mířící přímo do jeho náruče.
51'
Sborná si přízemní souhrou na jeden dotek připravovala prostor ke střele, jenže Ignaťjev stál v ofsajdu a nemohl se zapojit do hry.
49'
Křížná střela střídajícího Tugareva byla velmi nepřesná.
48'
Rozhodčí Jäger píská při rohu útočný faul českým fotbalistům, stejně jako předtím dvakrát soupeři.
47'
Libor Holík se vydal odvážně mezi dva hráče, ti ho odstavili jen za cenu rohu.
46'
Rusové nastoupili se dvěma změnami v sestavě. V brance nahradil Matvěje Safonova Alexandr Maximenko, v poli pak místo Daniila Utkina nastupuje Roman Tugarev.
46'
Lvíčata v přípravném utkání v rakouském Leogangu po poločase zaslouženě vedou, když si postupem času vybojovala převahu a soupeře přehrávají. Rusové si vytvořili jedinou vyloženou šanci ve 2. minutě z přímého kopu. Z české strany nejprve Vaníčka vychytal v ložence Safonov, další příležitost už proměnil gólem do šatny Ondřej Šašinka.
Statistiky první půle:
Střely na bránu 2:1, střely mimo 4:2, rohy 1:2, fauly 6:7, ofsajdy 0:1.
45+3'
45+3'
Ivan Ignaťjev zakroutil míč přes zeď, ale ta se rozpleskla o reklamní panel vedle Trmalovy pravé tyče. Rozhodčí ani nečeká a píská poločas.
45+2'
Také Rusům se podařila pěkná souhra na jeden dotek, kterou zastavil nedovoleným zákrokem Souček. V posledních vteřinách poločasu tedy ještě rozehraje sborná trestný kop z 22 metrů.
45+1'
Sudí Jäger nastavuje dvě minuty.
45'
Česko právě vstřelilo branku!
Parádní akci po levém křídle zakončuje po zpětné přihrávce proti noze ONDŘEJ ŠAŠINKA. Češi vteřinu před gólovou střelou reklamovali faul, ale stížnosti už jsou zbytečné. Míč se dostal před ostravského útočníka, který nezaváhal.
43'
Pěkná křížná střela z 20 metrů z kopačky Antonína Vaníčka se mezi tyče těsně nevešla.
42'
Češi se postupem času zlepšují a nyní trávník patří jim. Do šancí se však přes pozornou obranu soupeře nedostávají.
40'
Janošek přihrál do běhu na křídlo Vaníčkovi, který si krásně obhodil beka, potom se však jeho centr snesl na horní síť.
39'
Zraněného Igora Divějeva střídá v ruské sestavě Ivan Lapšov.
37'
V parném počasí využívají hráči k občerstvení i přerušenou hru při ošetřování Divějeva.
35'
Michail Lysov se hnal za průnikovou přihrávkou marně, míč byl příliš rychlý a odkopává se od Trmalovy brány.
33'
Příbramský Chaluš v české šestnáctce čistě zastavil pronikajícího Ivana Ignaťjeva.
32'
Uprostřed hřiště se pískal zákrok na novou plzeňskou posilu Dominika Janoška, čeští hráči však míč odevzdávají.
30'
Čeští fotbalisté vzápětí nevyužili ani první rohový kop.
29'
Konečně branková příležitost Lvíčat! Graiciar nasadil ke sprintu na pravém křídle, utekl obráncům a předložil míč na malé vápno zcela volnému Vaníčkovi. Ten z bezprostřední blízkosti nepropálil Safonova.
28'
Souček si tělem dobře kryl před Lomovickým míč, směřující do zámezí. Ruský křídelník nakonec hráče pražské Dukly fauloval.
27'
Sudí Jäger vyhlašuje pauzu na občerstvení.
26'
Vaníček upadl, ohlédl se po rozhodčím a když nepískal, honem vstává a pokračuje ve hře.
25'
Hrstka diváků v Leogangu zatím sleduje velmi opatrné představení uprostřed hřiště. Na obou stranách je znát nesehranost nově složených jednadvacítek.
23'
Česká útočná produkce se omezuje na pokusy z velké dálky, létající vysoko a daleko.
22'
Nejmladší hráč na trávníku Hložek vyskočil v pokutovém území nejvýš, jeho hlavička však k brankové čáře nedoletěla.
21'
Žlutou kartu dostává Arťom Golubjov (Rusko).
18'
Hložek přetaženým pasem hledal Holíka, toho protihráči nepustili k míči a vhazují Rusové.
17'
Stejně jako v prvním případě ale hráči v červeném faulovali a musejí míč odevzdat, rozehrává Matouš Trmal, který žene spoluhráče vpřed.
17'
Ruská reprezentace vybojovala druhý roh akcí po levém křídle.
16'
Graiciar vytlačil Jevgeňjeva, jenž si musí z půlky hřiště pod tlakem vypomoci malou domů.
14'
Centr z levé strany odhlavičkoval Igor Divějev, rána jednoho z českých fotbalistů z dálky byla velice nepřesná.
12'
Po marném útočení do plných to Češi zkusili z dálky, Šašinka se ještě natahoval po teči, ale Janoškova střela letí nerušeně metr vedle tyče.
10'
Míč rozhodčího, Graiciar vrací míč sportovně červeným.
8'
Lvíčata kombinují na útočné polovině, ale vždy jen chvilinku. Soupeř opakovaně odkopává do zámezí.
6'
Češi chvilku drželi míč, ale daleko se nedostali. Holíkovi odskakuje prudká přihrávka do autu.
5'
Z rohu nic nebylo, ruští mladíci se provinili útočným faulem.
4'
Do další šance se hnal Ignaťjev, snadno obešel Součka a až čistý skluz Matěje Chaluše ho za cenu rohu odstavil od míče.
3'
Nikita Kalugin spálil obrovskou šanci! Glušenkov výborně kopl přímák z úhlu, ruský kapitán zůstal nepokryt před Trmalem a zblízka trefil volejem tyč. Dostal se i k dorážce, která skončila na boční síti.
2'
Daniel Souček fauloval nedaleko rohu pokutového území a nabídl tím zajímavou standardku Rusům.
1'
Z reproduktorů vesnického stadiónku v Leogangu znějí státní hymny, místní žáčci drží vlajky obou zemí. Ruská reprezentace nastoupí v červených dresech, Češi v bílých.

Česko: Trmal – Souček, Plechatý, Chaluš, Holík – Janošek, Havelka – Graiciar, Hložek, Vaníček – Šašinka.

Náhradníci: Bačkovský, Jedlička – Bucha, Douděra, Granečný, Lingr, Matoušek, Stropek, Šípek, Šulc, Tischler, Žitný.

Rusko: Safonov – Jevgeňjev, Kalugin, Divějev, Lysov – Glebov, Utkin, Glušenkov, Golubjov – Lomovickij, Ignaťjev.

Náhradníci: Adamov, Maximenko – Tatajev, Lapšov, Stěpanov, Tugarev, Umjarov, Viznovič, Musajev, Grulev, Sagitov.

Rozhodčí: Jäger (Rakousko).
Nominace české reprezentace do 21 let pro utkání s Ruskem a Slovenskem:

Brankáři: Bačkovský (Vlašim), Jedlička (Dunajská Streda), Trmal (Slovácko)
Obránci: Douděra (Dukla), Granečný (Ostrava), Holík (Zlín), Chaluš (Příbram), Plechatý (Sparta), Souček (Dukla), Stropek (Sokolov)
Záložníci: Bucha (Mladá Boleslav), Havelka (České Budějovice), Hložek (Sparta), Janošek (Slovácko), Lingr (Karviná), Šulc (Jihlava), Tischler (Pardubice), Vaníček (Bohemians), Žitný (Teplice)
Útočníci: Matoušek (Příbram), Šípek (Hradec Králové), Graiciar (Fiorentina), Šašinka (Ostrava)
Česká reprezentační jednadvacítka se před zářijovým startem kvalifikace ME připravuje v rakouském Zell am See, kde ji pod vedením nového trenéra Karla Krejčího čekají přátelská utkání s Ruskem a Slovenskem.

Zápasy se konají v městečku Leogang, doslova přes kopec od známého biatlonového střediska Hochfilzenu.
Na místním stadiónku s kapacitou 1500 diváků hraje salzburskou zemskou ligu (na úrovni našeho krajského přeboru) SC Leogang.

V kádru Lvíčat se poprvé objevuje teprve 16-letý sparťanský objev Adam Hložek, naopak jedna z opor Michal Sadílek je v nominaci reprezentačního A mužstva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.