Svěřenci trenéra Zdeňka Zemana se v osmém kole dočkali druhé výhry sezóny, druhé na hřištích soupeřů a opět při tom nastříleli čtyři branky!

Dnes dokázali všechny čtyři vtěsnat do závěrečné čtvrthodiny prvního poločasu, kdy se nejdříve trefil z otočky Sau, poté úžasnou ránou z přímého volného kopu zvýšil Avelar, tento brazilský obránce dvě minuty poté i proměnil pokutový kop a ještě před odchodem do šaten stihl skórovat Švéd Ekdal.

Cagliari si tak v tabulce výrazně polepší a také přeskočí svého dnešního soupeře, který zakončil svoji pětizápasovou sérii bez porážky pořádným nezdarem.
90+2
90+1
A to utrpení mohl ještě znásobit Farias, po svém průniku po pravém křídle ale křižnou ránou z dobré pozice minul Bassiho branku.
90
Rozhodčí Pairetto k dnešním devadesáti přidává dvě nastavené minuty, o které protahuje utrpení Empoli.
86
Další útočná snaha hostů končí pouze žlutou kartou pro Fariase, jenž vletěl pod nohy Ruiovi a byť zahrál i míč, tak se žluté kartě nemůže divit.
84
Do hry obou celků se vkrádá celá řada nepřesností, za stavu 0:4 už motivace fotbalistů na trávníku také není nejvyšší.
82
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Andrea Cossu, přichází João Pedro dos Santos Galvão.
81
Ibarbovu ránu Bassi vyrazil přímo před sebe, ke štěstí domácího brankáře ale do míst, kde stačil odkopnout balón do bezpečí Tonelli.
79
I s velkým přispěním nedůrazně odkopávajícího Hisaje si prostor k dalšímu zakončení našel Cossu, z hranice pokutového území ale domácí branku těsně minul.
78
Tempo hry se v druhém poločasu podobá úrovni krajského přeboru, o rozdělení bodů bylo rozhodnuto už po sprše hostujících tref v závěrečné čtvrthodině prvního poločasu a utkání se pouze dohrává.
76
Farias se probil do svého prvního zakončení, to mu ale stačil překazit dobrým obranným zákrokem Rugani a srazil jeho ránu za domácí branku.
74
Ze hry je stažen jeden z dnešních hrdinů, Marco Sau, jenž byl u první a čtvrté branky. Na hrotu hostující sestavy jej nahrazuje Diego Farias.
73
Ibarbo pálil z ostrého úhlu do brankáře Bassiho a to byl určitě významný okamžik, neboť v 73. minutě zápasu si domácí gólman připisuje svůj první zákrok v dnešním utkání. To by nebylo tak zvláštní, pokud by to nebylo až po čtyřech inkasovaných brankách.
72
Cossu načechral pas do pokutového území na rozběhnutého Balzana, před nímž stačil ukopnout míč na rohový kop levý obránce domácích Rui.
70
Hostující snahu po levém křídle zakončil ofsajd Cossua.
68
Souhře Croceho s Tavanem chyběla veškerá přesnost a nadějně rozjetá akce domácích končí dalším nezdarem.
65
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Daniele Dessena.
64
Za nedovolený zákrok u středové čáry je žlutě potrestán domácí náhradník Davide Moro.
63
Následně vyslal mohutný projektil z pětadvaceti metrů Tavano a brankář Cragno měl plné ruce práce, aby jeho ránu vyrazil!
62
A další šance! Tavano se individuálně uvolnil v pokutovém území, do rány mu ale stačil vletět Rossettini a parádně jeho ránu srazil daleko od vlastní branky.
61
Maccarone připravil velkou příležitost pro Pucciarelliho, jenž se vyhl ofsajdové situaci, z bezprostřední blízkosti ale nedokázal překonat Cragna.
60
Do dalšího zakončení už se fotbalisté v modrém probít nedokázali a hraje se opět u středové čáry.
60
Rui ale střílel pouze do zdi, pokračovat se bude dalším rohovým kopem Empoli.
59
Po nedovoleném zákroku Ekdala ale domácí zůstanou v jakémsi náporu, mají k dispozici standardní situaci ze zhruba třiceti metrů.
59
Po centru od rohového praporku se Toskánci prosadit nedokázali.
58
Valdifioriho centr před nabíhajícím Pucciarellim odhlavičkoval na rohový kop Capuano.
56
Po Ekdalově centru se z dvaceti metrů opřel do odraženého míče Cossu, ovšem vysoko přestřelil domácí branku.
56
Bolzano se u pravé postranní čáry prokličkoval kolem Ruie, ten jej v souboji jednadvacítek navíc přidržel a kopat se bude proti domácím.
54
Maccaroneho centr bezpečně stahuje ze vzduchu Cragno a hosté nadále zápasu dominují.
52
Lorenzo Crisetig zatáhl za pronikajícího Tavana a je příjemcem první žluté karty pro hostující tým.
51
Hosté měli k dispozici rohový kop, ovšem rozehrávka po zemi nebyla úspěšná, když přistrčení Avelara na Ibarba vystihl domácí stoper Tonelli.
50
Ovšem naložili s ní podobně zoufale, jako zatím s celým zápasem a Croce svůj centr nasměroval daleko za hostující branku.
49
Ibarbo u postranní čáry ostrým skluzem sestřelil Ruie a domácí budou zahrávat standardní situaci v hloubi útočné poloviny.
47
Zatímco v prvním poločase byli domácí fanoušci často slyšet při podporování svého týmu, tak druhý poločas začal téměř za hrobového ticha.
46
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Matías Vecino, přichází Davide Moro.
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Simone Verdi, přichází Manuel Pucciarelli.
46
46
Okamžitě po čtvrté brance sudí Pairetto končí první poločas. Dějství, v jehož úvodní půlhodině se nestalo téměř nic hodného k zaznamenání, ovšem poté se hosté neuvěřitelně rozstříleli, čtyřikrát během patnácti minut vystřelili na branku a všechno skončilo za zády domácího gólmana Bassiho!
45+1
45+1
Cagliari právě vstřelilo branku!
Exhibice Sardiňanů nebere konce! ALBIN EKDAL vnikl do pokutového území prostřednictvím narážečky se Sauem a čtvrtou střelou hostů na branku počtvrté překonal brankáře Bassiho!
45
K prvnímu poločasu je nastavena jedna minuta.
43
Do další možnosti hostů se hnal Donsah, před kterým domácí obrana ustupovala ze středu pole až do pokutového území, nakonec ale zvládli srazit ránu ghanského středopolaře Cagliari.
41
Nepřesný odkop brankáře Cragna doletěl až do zámezí, vhazovat mohou domácí.
39
Ještě před pár minutami byl stav bezbrankový a marně jsme čekali na nějaké zajímavější příležitosti, když přišel obrovský atak hostů, kteří vtěsnali tři branky do osmi minut a před Empoli se rodí přetěžký úkol, pokud ještě domácí chtějí uhrát z tohoto relativně důležitého zápasu nějaký bodový zisk.
38
Šokující vývoj čtvrté desetiminutovky zápasu! Brankář Bassi vystihl směr Avelarovy rány, ten ji ale nasměroval přesně k tyči a domácí brankář musí opět lovit míč ze své sítě!
38
Ekdala v pokutovém území fauloval Valdifiori a hosté mají ke dvěma rychlým trefám ještě i možnost pokutového kopu! Valdifiori zároveň dostává žlutou kartu.
37
Penalta pro Cagliari!
36
Úžasná trefa hostů! Brazilský obránce DANILO AVELAR fantastickou ránou do horního rohu otřel míč o břevno a brankář Bassi letěl vzduchem naprosto bez šance zasáhnout!
35
O chvíli později už budou muset domácí hasit další nebezpečí, protože Marco Sau byl stažen k zemi v těsné blízkosti pokutového území a pro Cagliari se otevírá možnost standardní situace z velmi nebezpečné pozice.
34
Nepřesná souhra Donsaha s Ibarbem zhatila další rodící se příležitost hostů.
31
Český kouč hostů Zdeněk Zeman poprvé zaťal pěstí po gólové akci hostů! Cossuův pas si v pokutovém území zpracoval MARCO SAU, otočil se s míčem kolem bránícího Hisaje a ránou ke vzdálenější tyči pokořil Bassiho!
30
Na opačné straně střílel zpoza pokutového území Valdifiori a brankář Cragno se musel pořádně natahovat, aby ránu mířící k tyči dokázal nadvakrát zkrotit.
29
Rychlý kontr hostů vedle středem pole Crisetig, na pravém křídle poté uvolnil Balzana, jehož přetažený centr si Cossu stačil zpracovat na hruď, ovšem o míč přišel.
27
Maccarone se protáhl po pravém křídle, poté ale nepřesně hledal před brankou nabíhající dvojici Tavano – Verdi.
25
Po souboji s Valdifiorim musel být ošetřen Balzano, hostující obránce by ale měl být v pořádku.
22
Nakonec ale Rui nádherným padesátimetrovým pasem vysunul do obrovské šance Tavana, ten ale v klíčový moment selhal, zakončení nezvládl a brankář Cragno tak v původně komplikované záležitosti mohl snadno zasáhnout.
21
Domácí zvolna rozehrávají a přihrávkami se ze středu pole stáhli až k brankáři Bassimu.
18
V pokutovém území se po Croceho centru nikdo z domácích prosadit nedokázal.
17
Další útočná snaha domácích rezultuje v rohový kop.
15
Tavano si to namířil do pokutového území z levého křídla, následně zakroutil svoji technickou ránu zhruba metr vedle horního rohu Cragnovy svatyně.
14
Ten hosté rozehráli nakrátko, ovšem neúspěšně a Empoli se bez komplikací ubránilo.
13
Hosté jsou v úvodu zápasu aktivnějším týmem a Avelar na levém křídle dokázal vybojovat rohový kop ve prospěch Sardiňanů.
11
Dlouhý nákop Balzana do pokutového území na nabíhajícího Saua sebral ze vzduchu brankář Bassi.
10
Ekdal přehnal svoji snahu o získání míče u soupeřova pokutového území a je mu pískán nedovolený zákrok.
8
Po nákopu Ekdala do pokutového území si hledal střelecký prostor Ibarbo, tísněn Ruganim ale zakončit nedokázal a míče se ujímají domácí.
7
Úvod zápasu se nese ve velmi opatrném duchu, oba celky se pouze oťukávají a stále čekáme na první střelecký pokus.
5
Na Valdifioriho centr ke vzdálenější tyči nedosáhl nabíhající Tonelli a odkopu od své branky se bude moci ujmout Cragno.
4
Švédský krajánek v dresu hostů Ekdal se provinil nedovoleným zákrokem vůči Verdimu, domácí budou rozehrávat v hloubi útočné poloviny.
4
Nepřesná souhra Donsaha s Ibarbem končí autovým vhazováním ve prospěch domácích.
2
Centr Valdifioriho z pravého křídla snadno stahuje do svých rukavic hostující brankář Cragno.
1
Je rozehráno, domácí nastupují celí v modrém, hosté v červeném.
1

Empoli FC: Bassi – Hysaj, Tonelli, Rugani, Rui – Vecino, Valdifiori, Croce – Verdi – Tavano, Maccarone.
Náhradníci: Pugliesi, Sepe – Barba, Bianchetti, Perticone, Zielinski, Signorelli, Laxalt, Moro, Mchedlidze, Aguirre, Pucciarelli.

Cagliari Calcio: Cragno – Balzano, Rossettini, Capuano, Avelar – Donsah, Crisetig, Ekdal – Ibarbo, Sau, Cossu.
Náhradníci: Colombi – Murru, Pisano, Benedetti, dos Santos Galvão, Rangel, Dessena, S. Longo, Capello, Farias.

Rozhodčí: Pairetto – Meli, Ranghetti.
Příjemné odpoledne při sledování přenosu ze Serie A mezi Empoli a Cagliari. V Toskánsku se utkají dva celky, které v úvodních sedmi kolech jen jednou zvítězily, přesto jim to stačí k pobytu nad sestupovými příčkami.

Domácí Empoli po svém návratu do soutěže rozehrálo letošní ročník dvěma prohrami, od té doby už ale neprohrálo (1-4-0) a posunulo se na momentální třináctou pozici.

Cagliari naposledy dokázalo dotáhnout dvoubrankové manko z domácího zápasu proti letos výborně hrající Sampdorii a bod za remízu 2:2 je určitě velmi cenný. Po jeho zisku tak Cagliari má na svém kontě za sedm kol pět získaných bodů a zejména ta jediná výhra byla až šokující, když svěřenci trenéra Zemana ze Sardinie v závěru září rozdrtili slavný Inter Milán na San Siru 4:1. Velký otazník visí nad startem hostujícího kapitána Contiho kvůli svalovému zranění.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62