Silvestrovské derby -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Slavia - 31. prosince 2021   11:00

Sparta
Sparta
5' Kincl  • 6' Lokvenc  • 25' Novotný  • 30' Hartig  • 38' Hartig
5:5
(2:3)
Slavia
Slavia
13' Kozel   • 18' Janoušek   • 20' Ulich   • 24' Koubek   • 30' Koubek
Sparta
Slavia

Velmi pohledné utkání nabídlo řadu pěkných gólů na obou stranách, ale také příběh, kterým je souboj Vratislava Lokvence proti Václavu Winterovi. Útočník Sparty se jednou prosadil, ale řadu šancí mu jeho sešívaný protějšek dokázal pokrýt.
Už je tomu tak! Podeváté v historii končí Silvestrovské derby hráčů nad 45 let remízou – tentokrát 5:5. Druhá polovina patřila pro změnu Spartě, která dvěma góly Lukáše Hartiga vybojovala cennou remízu, protože slávisté byli fotbalovějším mužstvem.
40'
40'
Oba týmy už se střídají v držení míče ve středu hřiště. Na zakončení čekáme, ale obě pražská "S" remízu zřejmě berou.
39'
Hartig u rohového praporku podržel na zádech Ulicha, kterému nedovolil odcentrovat. Jdeme do poslední minuty!
39'
Utkání směřuje k remíze, se kterou se ale slávisté nechtějí smířit a tlačí se do zakončení. Času je ještě dost.
38'
Sparta právě vstřelila branku!
Letenští se vrací do hry! Velký tlak kolem vápna završil Horňákův centr, který LUKÁŠ HARTIG usměrnil k tyči.
38'
Hartig hrál s nohou příliš vysoko, proto je mu na polovině hřiště odpískán faul proti Kozlovi.
37'
Sparta se v závěrečných minutách tlačí za vyrovnáním, ale zatím marně. Na tahu je navíc Slavia, která kombinuje na útočné polovině.
36'
Ulichova střela končí u Zítky, který si připisuje další zákrok a drží svůj tým ve hře o úspěšný výsledek.
35'
Mini souboj mezi Lokvencem a Winterem nadále pokračuje v režii slávistického brankáře! Dlouhán Sparty zakončoval přečíslení dvou na jednoho, ale bývalý kanonýr svůj protějšek neprostřelil.
34'
Hezký ťukec Slavie skončil zablokovanou střelou, po které se však sešívaní znovu zmocňují míče a útočí.
34'
Brejk Sparty byl přibrzděn, načež sparťanský centr zachytil Winter a dopředu se ženou pro změnu slávisté.
33'
Oba týmy se střídají v držení míče, ale na další výraznější šance zatím čekáme.
32'
Veselý se zahnal až do zámezí, po němž vykopává Zítka a sparťané jsou na tahu.
31'
Nepřesná střela ze středu hřiště letí jen mimo sparťanskou branku, Letenští tak mohou znovu zaútočit.
30'
Vhozenou rukavici sbírá LUKÁŠ HARTIG, jehož povedená střela levačkou vrací sparťany na dostřel.
30'
Slavia právě vstřelila branku!
Takhle je to lepší – aspoň pro slávisty. FRANTIŠEK KOUBEK si vytáhl míč od postranní čáry k vápnu a parádní utaženou střelou k zadní tyči přidal pátý gól.
29'
Další šance pro Lokvence, jehož střela ze zajímavé pozice letí jen vedle pravé tyče!
29'
Nepřesný přízemní centr z pravé strany jen proletěl vápnem, tudíž se bude rozehrávat od Zítkovy branky.
29'
Kombinace Sparty byla zastavena před vápnem, načež se do útoku vydávají slávisté.
28'
Slavia trpělivě kombinuje na své polovině a snaží se otevřít sparťanské rozestavení. Rudí odpovídají vysokým napadáním.
27'
Lokvenc dostal přihrávku za obranu, ale pohotový Winter ho tváří v tvář vychytal! Velká šance Sparty!
27'
Slavia se do zakončení nedostala, ale mrzet ji to tolik nemusí, protože si vybojovala další rohový kop. Pokud se nepletu, měl by být druhý.
26'
Lokvencově střele zpoza vápna chyběla potřebná razance i přesnost – jednoduchý úkol pro Wintera.
25'
Letenská parta bleskově odpovídá, když se k míči dostal JIŘÍ NOVOTNÝ a pěknou technickou trefou do pravého růžku nachytal Václava Wintera.
24'
Sešívaní odskakují na rozdíl dvou gólů! Ulichův přízemní centr z pravé strany usměrnil na brankové čáře FRANTIŠEK KOUBEK.
23'
Sparta se snažila protlačit do útoku, ale centr z pravé strany dokázal Winter sebrat ze vzduchu.
22'
Přetažený centr do levé strany zkoušel Margolius srazit na Lokvence, ale marně a bez úspěchu.
21'
Sparta dostala v úvodu druhé půle standardku, ke které se postavil Vrabec. Nepříjemnou střelu k levé tyči nakonec tečoval jeden ze slávistů do zámezí – roh.
21'
Máme za sebou první půli, ve které byli slávisté od začátku lepším a nebezpečnějším týmem. Sešívaní však dvakrát zaváhali v obraně, což dokázali potrestat Marek Kincl s Vratislavem Lokvencem. Slavia se však rozhodit nenechala.

Nejprve povedenou trefou vyrovnal Luboš Kozel, po němž se přesnou hlavičkou prosadil také Roman Janoušek. V závěru poločasu navíc dostali slávisté pokutový kop, který chladnokrevně proměnil Ivo Ulich.
20+1'
20'
Za pár vteřin první poločas skončí. Zdá se, že další šance už se nedočkáme.
20'
Obrat je dokonán! IVO ULICH zatloukl míč k pravé tyči, čímž posílá svůj do vedení. Nutno přiznat, že zaslouženě, protože Slavia je opravdu lepším týmem.
19'
Penalta pro Slavii, protože už potřetí si sparťané pomohli odkopem na roh, proto následuje velká šance na obrat!
18'
Vyrovnáno! Aktivita se sešívaným vyplatila, jelikož sraženou střelu z vápna usměrnil hlavou ROMAN JANOUŠEK, který přidává zasloužený druhý gól.
17'
Sešívaní pokračují ve své dominanci a aktivitě, zatímco sparťané čekají na chyby.
16'
Macháčkova střela míří mimo Zítkovu branku! Dlouhý centr z obranné linie však vzápětí přeletěl celé hřiště, tudíž hrají slávisté.
15'
Hezkou kombinaci Sparty zakončoval ve středu vápna Novotný, ale Winter byl u centru z levé strany rychleji.
15'
Prudká přihrávka na Kozla byla až moc tvrdá, proto míč končí až za autovou čárou.
14'
Kozlův centr z pravé strany se zakroutil k zadní tyči, kde hlavičkoval Řehák, ale jeho centr či zakončení k úspěchu nevedly.
13'
Slavia konečně proměnila svou aktivitu, když se povedenou technickou střelou z pravé strany prosadil LUBOŠ KOZEL a využil dlouhé obléhání sešívaných.
11'
Lokvenc prodává své parametry i po aktivní kariéře, protože slávistům dělá v obraně velké potíže. Do zakončení se však zatím nedostal.
11'
Slavia si vybojovala míč, jenže se jí nedaří dostat do zakončení. Sparta naopak proměnila obě své šance a má těsný náskok, který však v tomto derby rozhodně nic neznamená.
10'
Slávisté se znovu zahnali do zámezí, tudíž rozehrává Zítka společně se svými parťáky.
9'
Nebezpečné zakončení Kuky úspěchem neslavilo, vzápětí vypálil před vápnem Koubek, ale míč poslal jen nad branku!
8'
Ulichova nepřesná střela letí mimo branku, tudíž může rozehrávat Zítka.
7'
Horňák utíkal s míčem po pravé straně a snažil se obejít Wintera, jenže si míč předkopl příliš vysoko.
6'
Přetažený centr do levé strany byl vrácen na z hranice šestnáctky před branku, kde se k míči protlačil VRATISLAV LOKVENC a přes obránce navýšil vedení.
6'
Sparta je znovu na míči a rozehrává od svého brankáře.
5'
Fotbal bývá krutý, což platí i pro Silvestrovské derby. Nenápadný míč za obranu si našel MAREK KINCL, který špičkou obstřelil vyběhnutého Wintera, čímž posílá hůře hrající sparťany do vedení!
5'
Střelecký pokus zpoza vápna letí jen nad sparťanskou branku. Rudí mohou konečně zaútočit.
4'
Slavia pokračuje v aktivitě, v prvních minutách je jasně aktivnějším týmem a drží soupeře pod tlakem.
3'
Parádní střela Františka Veselého proletěla jen těsně vedle pravé tyče Zítkovy branky! První velká šance v závěru třetí minuty.
3'
Slavia pohledně kombinovala kolem vápna, ale její snaha nakonec končí nepřesnou přihrávkou na bránícího hráče.
2'
Nakopnutý míč na druhé straně se neujal, načež brejk Ulicha zastavuje obranný zákrok jednoho ze sparťanů.
1'
Zákostelský se protlačil s míčem podél lajny až k rohovému praporku, jenže centr na Kuku sebral ze vzduchu Zítka.
1'
Derby zahajují slávisté s míčem na kopačkách a kombinují na vlastní polovině hrací plochy.
1'

AC Sparta Praha: Zítka – Novotný, Vrabec, Lokvenc, Denk, Kincl, Budka, Hartig, Horňák, Frýdek, Margolius

SK Slavia Praha: Winter – Janoušek, J. Jeslínek, Jindráček, Koubek, Kozel, Kuka, Macháček, Medynský, P. Řehák, Ulich, Zákostelský, F. Veselý.
Veterány čeká 18. derby, když v tom předešlém Sparta zvítězila 5:1 a připsala si teprve třetí vítězství. Na předloňský úspěch se pokusí sparťané navázat i letos, a to se zajímavými jmény!

Slavia však silvestrovským bitvám vládne, což bude chtít potvrdit také dnes, ač bez výrazné podpory diváků.
Dobré silvestrovské dopoledne! Po roční pauze se vrací Silvestrovské derby, leč bez přítomnosti diváků. Od 11 hodin se proti sobě v Edenu postaví výběry Sparty a Slavie nad 45 let.