Je za námi odvetné utkání čtvrtfinále španělského poháru Copa del Rey mezi Realem Betis a Atléticem Madrid. Domácí sice dokázali v závěru z penalty srovnat na 1:1, přesto se z pohodlného postupu radují hráči madridského týmu, kteří v prvním domácím utkání vyhráli 2:0. Již nyní tedy známe první semifinálovou dvojici. Hned příští týden by Atlético mělo hrát zápas se Sevillou, odveta pak bude na programu na konci února.
90+2
Na hrací ploše zůstal ležet s hodně divokými bolestivými grimasami Nono, faul se ale nepíská.
90+2
Hráči Betisu se snaží ještě svého soupeře zatlačit, očividně by rádi dnešní utkání alespoň vyhráli.
90+1
Raul García byl nyní v ofsajdu, rozehrávat budou domácí.
90+1
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
90
Real Betis právě vstřelil branku!
Sám faulovaný JORGE MOLINA pokutový kop bezpečně proměnil a na začátku devadesáté minuty srovnává na 1:1!
89
Po faulu na Molinu je tu pokutový kop pro domácí!
88
Domácí se tlačí do útoku, pořád jsou ale daleko od brány Courtoise.
86
Domácí kopali přímý kop. Po centru do vápna se míč odrazil za brankovou čáru. Nebude z toho ale ani roh, jen odkop od brány.
85
Pět minut před koncem je jasno, že do semifinále poháru postoupí hosté z Madridu. Otázkou zůstává, jak skončí dnešní zápas.
84
Poslední desítky vteřin patřili domácím, nyní se ale již opět hraje ve středu hřiště.
83
Centr do vápna posílal Sevilla, hosté ale balon v pohodě odehráli mimo vápno.
83
Hosté se nakrátko dostali pod lehký tlak, nakonec je z toho rohový kop.
81
Ve vápně soupeře padl teatrálně k zemi Vadillo, penalta se samozřejmě nepíská.
80
U balonu jsou stále domácí, hraje se ale stále ve středu pole.
79
Hostující Raul García nyní dostal žlutou kartu.
78
Stále se hraje jen na polovině hřiště, stadion Raelu Betis se rychle vyprazdňuje.
76
Pomalu se blíží závěr zápasu a utkání se vyloženě jen dohrává. Ani jedno z mužstev se nikam nežene.
74
Před rohem hosté střídají. Odešel Arda Turan a nastupuje Raul García.
73
Po následné standardce byl míč ztečovaný na rohový kop.
72
Hostující Miranda na hranici vápna fauloval Sevillu a dostává žlutou kartu.
71
Třetí střídání chystají také hosté z Madridu.
70
Domácí tým potřetí střídá. Odešel Rubén Castro a nahradí ho Nono.
70
Ani fotbalistům Betisu tato standardka nevyšla a hostující obrana bez větších problémů míč odvrátila.
68
Roh si nyní vyzkoušejí také domácí fotbalisté.
67
Už už to vypadalo, že se do šance dostane Adrián, nakonec ho ale domácí od balonu odzbrojili.
66
Hráči Atlética kopali rohový kop, nijak z něj ale bránu soupeře neohrozili.
65
Nyní se domácí na chvilku dostali pod tlak, nakonec se jim ale podařilo balon odkopnout až na polovinu soupeře.
63
Druhý poločas je zatím naprosto bez náboje. Domácí vědí, že do semifinále nepostoupí a naopak hosté nemají důvod kamkoliv pospíchat.
62
Hosté střídají. Odešel Diego Costa a nastupuje Rodríguez.
62
Stále stejný obraz hry. Domácí mají míč ve své moci, jenže daleko od brány soupeře.
60
Centr do vápna posílal Sevilla, hostující tým se ale znovu ubránil.
59
Žlutou kartu za hru rukou dostal hostující Adrián.
59
S centrem z levé strany si v pohodě poradil hostující gólman Courtois.
58
Už takhle velmi málo zaplněný stadion Betisu začíná být nespokojený a ozývá se nesmělý pískot.
57
Hosté se snadno dostali k balonu, což se samozřejmě nelíbí domácímu publiku.
56
U míče jsou opět hráči Sevilly, zdlouhavě ale kombinují na půlící čáře a nemohou se dostat do šance.
55
Střídají nyní také hosté. Odešel Gabi a zahraje si Emre.
54
Hráči Betisu se sice snaží, zatím se jim ale stále nedaří.
52
Střídající Molina se po přihrávce od Sevilly dostal do dobré šance, v pádu ale zamířil mimo.
51
Domácí fotbalisté se nemohou ve druhém poločase dostat do tempa. Zdá se, že o postupujícím je již bezpečně rozhodnuto.
50
Po následném rohovém kopu a centru směřujícím na přední tyč se hráči Betisu ubránili.
49
Velkou šanci k navýšení skóre měli nyní hosté. Důrazem se ve vápně prosadil Turan, byl ale již ve velkém úhlu a přestože míč dokázal vyslat směrem k bráně, domácí gólman dobře zasáhl.
48
Hosté se snaží držet balon daleko od brány a zatím se jim to daří.
47
Centr do vápna posílal Sevilla, gólman Courtois ale v pohodě zasáhl.
47
Nyní je tu přímý kop pro Betis. Z celkem zajímavé pozice kousek za vápnem.
46
Domácí musí ve druhém poločase vstřelit celkem čtyři góly, pokud chtějí pomýšlet na postup. Proto také o poločase vystřídali dva hráč. Nehrají Campbell a Beñat, místo nich nastupují Molina a Molins.
46
46
Je za námi první poločas, který přinesl očekávaný průběh s překvapivým závěrem. Domácí se sice snažili hrát aktivně, jenže proti výborně bránícímu Atléticu se neprosadili a navíc v samém závěru po hloupé chybě brankáře a obránce Amayi inkasovali, když se prosadil Diego Costa.
45
Atlético právě vstřelilo branku!
Obrovská chyba domácích. Obránce Miranda v nouzi před Nachem prudce kopl do balonu, míč přelétl celé hřiště, kde se gólman Costa nedomluvil s Amayou. Vlétl mezi ně DIEGO COSTA, který získal balon a následně zakončil do prázdné brány - 0:1!
44
Dlouhý pas na polovinu soupeře posílal Godín, jeho přihrávka byla ale příliš dlouhá a nejblíže k ní měl gólman Casto.
43
Hosté se dostali k rychlému protiútoku, po kterém pálil po zemi Adrián, jeho rána neměla ale potřebnou razanci.
41
Beñatův centr do pokutového území nebyl nebezpečný.
40
Pomalu se blíží konec poločasu, na pravé straně byl faulovaný Campbell, standardka pro domácí.
39
Po faulu Kokeho budou z poloviny hřiště budou rozehrávat opět domácí.
38
Domácí fotbalisté krouží kolem vápna soupeře, hosté jsou zatažení v defenzivě a nikam se neženou.
37
Hostující Filipe Luis dostal za faul žlutou kartu.
36
Domácí zkusili nyní v posledních minutách zase přitvrdit, jenže ani to k ničemu nevede.
34
Hra se přelévá od vápna k vápnu, míč mají stále více domácí.
32
Stále sledujeme stejný fotbal. Domácí by očividně rádi vstřelili kontaktní gól, ale nedaří se jim.
30
Hra je v těchto fázích plná nepřesností, ani jedno z mužstev se nemůže dostat k ohrožení brány soupeře.
28
Stále se hraje hodně důrazně, na velké šance ale čekáme.
27
Beñatův centr do pokutového hostující obrna odvrátila.
26
Po faulu hostujícího Gabiho je tu žlutá karta navíc standardka z dobré pozice pro domácí.
24
Beñat nakonec kopal další dva rohy. Po tom druhém se k zakončení dostal na zadní tyči Rubén Pérez, v tísni ale bránu netrefil.
23
Po centru Beñata hosté odvrátili balon na další roh.
23
Roh pro domácí.
22
Koke rozehrával přímý kop na Adriána, ten ale na balon nedosáhl a v pohodě tak zakročil Casto.
21
Teď skluzem zastavil protihráče pro změnu domácí Rubén Pérez a hned dostává žlutou kartu.
21
Godín hodně tvrdě skluzem zastavil Beñata, u balonu přesto budou hosté.
20
Domácí dobře zakombinovali. Míč se dostal až na pravou stranu ke Campbellovi, jeho ránu ale zblokoval dobře Filipe Luis.
19
Míč do vápna poslal Koke, domácí se ale ubránili.
19
Amaya nyní hodně odvážně skluzem zastavil akci soupeře ve vápně. Je z toho roh pro Atlético.
18
U balonu jsou opět domácí, jenže znovu se jim nedaří prosadit se přes dobře bránící zálohu Atlética.
16
K přímému kopu se postavil Koke, míč zkusil z velkého úhlu poslat přímo do brány, mířil ale nad.
16
Individuálně se prosazoval Diego Costa, faulem ho na levé straně zastavil Perquis a může být moc rád, že to stihl ještě před velkým vápnem a že nedostal žlutou kartu.
15
U míče jsou domácí fotbalisté, jejich postupný útok ale zatím k ničemu nevede.
14
Také další útočná akce Diega Costy skončila nezdarem, je z toho jen odkop od brány domácího týmu.
13
Po přímém kopu domácích se k rychlému protiútoku dostal Diego Costa, do vápna Betisu ale nepronikl.
12
Hra je stále hodně často kouskovaná, oba celky hrají tvrdě a vidíme hodně faulů.
11
Přímý kop rozehrál Beñat, jenže trefil pouze zeď a následně domácí faulovali. U míče tak budou hráči Atlética.
10
Nyní byl ale faulovaný Campbel a je tu velice zajímavá standardka pro domácí.
10
Zatím sledujeme spíše boj, na zajímavější akci zatím čekáme.
8
Po faulu Adriána budou z poloviny hřiště rozehrávat domácí.
7
Hraje se zatím ve středu hřiště, ani jedno z mužstev není přehnaně aktivní.
6
Po centru na přední tyč se ale Atlético ubránilo.
6
První rohový kop v zápase si vyzkoušejí domácí fotbalisté.
5
Po útočné snaze hostů opustil míč hrací plochu a od vlastní brány bude rozehrávat gólman Casto.
4
Hra se krátce přesunula na polovinu madridského celku, nyní se budou ale muset znovu bránit domácí.
3
Do vápna soupeře se snažil z levé strany centrovat Filipe Luis, trefil ale jen obránce.
3
A další faul, o který se tentokrát postarali domácí. V úvodu zápasu se hraje pěkně od podlahy.
2
Po faulu na Vadilla budou nyní z poloviny hřiště rozehrávat domácí.
2
K balonu se postavil Gabi, svou ránou ale trefil pouze dobře postavenou domácí zeď.
1
Hned v úvodu je tu přímý kop pro hosty.
1

Real Betis: Casto - Perquis, Nacho, Ángel López, Antonio Amaya, Salva Sevilla, Beñat, Rubén Pérez, Álvaro Vadillo, Rubén Castro, Campbell

Atlético Madrid: Courtois - Miranda, Filipe Luis, Godín, Javi Manquillo, Gabi, Mario Suárez, Turan, Koke, Adrián, Diego Costa

Rozhodčí: Clos - Aguilar, Marco.
Aktuální forma dnešních soupeřů
Oba celky odehrály v kalendářním roce 2013 celkem pět zápasů a jejich výsledky dokazují, že jsou v dobré pohodě. Real Betis má na kontě pouze jedinou porážku, a to právě z pohárového utkání proti Atléticu. Vedle tří výher nad Zaragozou, Las Palmasem a Levante uhrál ještě ve vůbec posledním ligovém zápase o minulém víkendu remízu s Bilbaem 1:1. To Atlético naopak začalo rok 2013 dvěma nerozhodnými výsledky s Mallorcou a Getafe a další tři zápasy nad Zaragozou, Betisem a Levante vyhrálo shodně 2:0.
Dnes nás ale čeká velice zajímavé utkání. Domácí sice do zápasu nastupují s dvoubrankovým mankem, přesto nejsou zdaleka bez šancí. Pravdou je, že Atlético Madrid má výbornou formu a v tabulce Primera División je na druhém místě za nedostižitelnou Barcelonou, jenže ani Real Betis neprožívá vůbec špatnou sezonu. Tým vedený koučem Pepe Melem je na čtvrtém místě v závěsu za Realem Madrid.
Dnes hostující Atlético začalo pouť pohárem proti Realu Jaén, který porazilo venku 3:0 (góly dali Diego Costa, Adrián a Raúl García) a doma následně 1:0 (Raúl García). V osmifinále se pak střetlo s Getafe CF, které nejprve doma porazilo vysoko 3:0 (2x Diego Costa, Filipe Luiz) a následně venku uhrálo remízu 0:0.
Real Betis začal pouť letošním pohárem ve 4. kole, kdy se představil proti Realu Valladolid. První zápas na hřišti soupeře sice prohrál 0:1, ale v odvetě pak zvítězil 3:0, když se prosadili Amaya, Castro a Rueda (vlastní). V osmifinále se pak Betis střetl s druholigovým Las Palmasem, se kterým na jeho hřišti uhrál remízu 1:1 (střelecky se prosadil Rubén Castro) a tentýž hráč pak v domácí odvetě jediným gólem v zápase rozhodl o postupu do čtvrtfinále.
Dobrý večer všem fanouškům španělského fotbalu při sledování druhého utkání čtvrtfinálového dvojboje španělského poháru Copa del Rey mezi domácím Realem Betis a hostujícím Atléticem Madrid. Dnes nás čeká jistě zajímavý souboj dvou celků hrajících nejvyšší španělskou soutěž Primera División. Lepší výchozí pozici mají fotbalisté madridského celku, kteří v prvním zápase na domácím hřišti vyhráli 2:0, když se střelecky prosadili Falcao a Filipe Luiz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.