Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Levante - 17. ledna 2019   21:30

Barcelona
Barcelona
31' Dembélé  • 32' Dembélé  • 55' Messi
3:0
(2:0)
Levante
Levante
Barcelona
Cillessen – Semedo, Murillo, Lenglet, Alba (76. Roberto) – Rakitić, Arthur, Vidal – Dembélé, Messi (C), Coutinho (64. L. Suárez)
Ter Stegen – Busquets, D. Suárez, L. Suárez, Roberto, Aleňa, Piqué
Sánchez – Cabaňero, Gallego
Camp Nou (Barcelona)
Levante
Fernández – Rober, Postigo (71. Jason), Cabaco – Coke (C), Campaňa (69. Doukouré), Prcić, Simon – Mayoral (62. Dwamena), Bardhi, Boateng
Koke – Toňo, Doukouré, Morales, López, Dwamena, Jason

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 13:1. Střely mimo: 9:4. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 12:20.
Barcelona dokázala napravit nepovedený první zápas osmifinálového souboje s Levante. Po domácím vítězství 3:0 postupuje katalánský celek mezi nejlepší osmičku španělského poháru!

Úvodní dvacetiminutovka byla z pohledu Barcelony poměrně vlažná, domácí fotbalisté se nedostávali do střeleckých pozic a tak musel Fernández čelit pouze volnému přímého kopu Lionela Messiho. Po půlhodině hry ale nastal pořádný kolotoč. Messi uvolnil Dembélého, který se dostal před obránce, ten mu ve skluzu srazil míč do holeně a balon se odrazil až do sítě. O minutu později už to bylo o dva góly, když se prosadil opět po Messiho přihrávce Ousmane Dembélé. Barcelona měla ještě další šance, ale Messi ani Dembélé v prvním poločase už třetí zásah nepřidali.

Po změně stran pečetil postup Barcelony třetí brankou zápasu Lionel Messi, když dokázal zužitkoval Semedovu přihrávku za obranu a už stačilo jen přehodit bezmocného Fernándeze. Domácí byli i nadále aktivní směrem dopředu, ale čtvrtý zásah již nepřidali. Ani po příchodu Suarézů se skóre neměnilo. Denis Suárez měl na noze velkou příležitost, ale v samém závěru vůbec netrefil míč. Levante mohlo snížit ztrátu, ale ani Boatengův pokus ve skluzu se až do sítě nedostal.
90+4'
90+3'
Rober fauloval ve středu pole Messiho, po odpískání ještě odkopl balon směrem k Cillessenovi a to už nemohl nechat hlavní rozhodčí bez povšimnutí.
90+2'
Levante se mohlo dočkat alespoň snížení. Coke nebezpečně cpal míč do prostoru malého vápna. Hned dva hráči na balon nedosáhli, ale Boateng na zadní tyči už ve skluzu uspěl. Míč ale nasměroval jen do tyče!
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Denis Suárez zklamal zcela osamocen před brankářem. Po parádní přihrávce za posledního obránce netrefil volej čistě. Balon se dorazil pouze za záda střídajícího útočníka.
89'
Simonova přihrávka podél postranní lajny našla Boatenga. Ten si chtěl vykoledoval faul, ale jeho pád hlavního rozhodčího po lehkém kontaktu nepřesvědčil. U balonu tak jsou po krátké pauze znovu domácí.
88'
Coke se mohl předvést směrem dopředu. Se Simonem měli poměrně otevřenou levou stranu, ale Dwamena se k hlavičce v pokutovém území neprosadil. Rozehrávat může od své branky Cillessen.
87'
Coke mizernou přihrávkou namazal jen fotbalistům Barcelony. Denis Suárez si kličkou poradil s Cabacem, následně našel Luise Suáreze, který ale z blízkosti napálil jen Cokeho do obličeje.
86'
Semedo přihrával obsazenému Vidalovi. Následně vedl útočnou akci Messi, ale ve spolupráci s Luisem Suárezem neuspěli proti tuhé obraně Levante.
85'
Jason nebezpečně centroval do vápna, ale u balonu byl jako první Murillo. Ten byl následně sestřelen ve skluzu Prcićem a musí být ošetřen. To Prcić inkasuje žlutou kartu.
84'
Zhruba posledních deset minut do konce druhého poločasu. O postupujícím do čtvrtfinále je nejspíše rozhodnuto, Barcelona i nadále drží balon pod kontrolou.
83'
Metr před pokutovým územím byl faulován střídající Dwamena. Levante rozehrávalo pořádně nebezpečnou standardní situaci! Cillessen si nechal postavit hned pětičlennou obrannou zeď, ta byla nastavena ještě o hráče hostujícího týmu. Enis Bardhi však trefil jen hráče před sebou, z dorážky poslal balon mimo tři tyče.
82'
Pořádně naloženo dostal také Luis Suárez ve středovém kruhu. Tvrdou ránu mu uštědřil zatím neviditelný Sanjin Prcić. Fotbalisté Barcelony ae rozehrávku tentokrát uspěchali.
81'
A nebyla to vůbec marná rozehrávka od rohového praporku. Na přední tyči dokázal míč tečovat směrem na branku Dwamena. K balonu se ale dostal jen Cillessen.
80'
Denis Suárez se ihned po svém příchodu na trávník zapojil do kombinace. Po ztrátě balonu ale šel do útoku Boateng a Lenglet musel hrát jen na rohový kop.
79'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Dembélé, přichází D. Suárez.
78'
K rozehrávce zkráceného rohu se postavil Messi. V pokutovém území sice uspěli hosté, ale zpoza vápna zkoušel nebezpečně lobovat před brankáře Suárez. Fernández ale vyrazil míč nad břevno.
77'
Dembélé musel snést na levé straně nepříjemný skluz Cabaca, který je po zásluze potrestán žlutou kartou. Ve vzduchu však bylo i vyloučení.
76'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Alba, přichází Roberto.
75'
Lionel Messi ustál souboj hned s dvojicí soupeřů, následně poslal přihrávku Dembélému. Mladý Francouz zakončoval z úhlu, ale branku o metr netrefil.
74'
To Jordi Alba měl na levé straně více prostoru. Ještě přihrával Dembélému, který ale vysokým centrem našel jen připravené rukavice Aitora Fernándeze.
73'
Útočná aktivita Barcelony se přece jen po třech vstřelených gólech lehce snížila. Arthur spolupracoval se Semedem, ten se ale do útoku po pravé straně nevydal.
72'
Po několika změnách v sestavě se pokračuje ve hře. Cillessen musel vyběhnout až téměř na hranici vlastního vápna. Před Boatengem byl ale u balonu o něco dříve.
71'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Postigo, přichází Jason.
69'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Campaňa, přichází Doukouré.
68'
Tentokrát si už Suárez pohlídal ofsajdovou linii. Následně ještě přihrával Messimu, který však zpoza vápna hledal svého spoluhráče, který byl až za posledním obráncem.
67'
Levante se osměluje směrem dopředu. Bardhi přihrával prudce na Boatenga, ale ten před vápnem nedokázal udržet balon u kopaček.
66'
Coke byl pod obrovským tlakem při rozehrávce. Dembélé nebyl daleko od zisku před brankářem Levante, ale nakonec je střelci dvou branek pískán faul.
65'
Barcelona i nadále pokračuje v dominantním držení balonu. Střídající Luis Suárez si nabíhal za obranu, ale ocitl se pouze v ofsajdovém postavení. U balonu tak jsou hráči Levante.
64'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Coutinho, přichází L. Suárez.
64'
Rakitić ihned po zisku míče vystartoval do útoku. Ofenzivní esa Barcelony se hnala do brejku, ale slibnou akci zazdil Vidal nepřesnou přihrávkou.
63'
Parádní souhra celé útočné trojice končí pouze slabou střelou Coutinha do rukavic hostujícího brankáře. Messi si nabíhal do středu a byl ještě v lepší pozici, ale Coutinho se rozhodl pálit.
62'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Mayoral, přichází Dwamena.
62'
Barcelona pokračuje v zápase v exhibičním tempu. Messi přesouval míč na levou stranu, kde ale neuspěl v souboji se Simonem Vidal. Hlavní rozhodčí následně pouští sporný zákrok u postranní lajny a u balonu jsou domácí.
60'
Po hodině hry vede Barcelona nad Levante o tři branky. Nyní se musel zapojit do hry také Cillessen, který ale pouze sebral vysoký centr do rukavic. Po rychlé rozehrávce byl Dembélé obsazen na středu trávníku.
59'
Naprostá dominance na balonu pokračuje. Dembélé se už už dostával do vápna, ale Rober na naštěstí pro hosty vrátil včas do obrany. Vidal následně při snaze získat balon fauluje.
58'
Domácím se nevydařil rohový kop ani tentokrát. Barcelonští fotbalisté si posouvali míč jak je jejich zvykem na krátkou vzdálenost před vápnem, ale ke střele se neodvážil Vidal ani Coutinho.
57'
Lenglet z kroku poslal míč za obranu na Messiho. Kapitán Barcelony neměl potřebou rychlost a tak ho dokázal dostihnout Postigo, který následně zblokoval prudký centr na rohový kop.
56'
Barcelona pokračuje ve vynikajícím výkonu. Na levém kraji byl podražen Vidal a domácí budou moci rozehrávat z místa přestupku.
55'
Barcelona právě vstřelila branku!
Barcelona přidává třetí branku! Semedo skvěle vykombinoval společně s Rakitićem pravou stranu, dostal se za obranu, následně ještě přihrával pod sebe, kde si nabíhal LIONEL MESSI. Argentinec si ještě potáhl míč pro sebe a následně už přehodil Fernándeze.
54'
Nyní vyzkoušel Fernándezovu pozornost Arthur. Ránou ze střední vzdálenosti poslal míč jen těsně vedle pravé tyče, brankář Levante vůbec nereagoval.
53'
Vidalova další pobídka našla rozběhnutého Dembélého. Coutinho následně ještě vracel míč na hranici pokutového území k Arthurovi, ale Barcelona se nesnažila za každou cenu zakončovat.
52'
Barcelona se radovala z třetího zásahu, ale branka není kvůli ofsajdu uznána. Dembélé vysunul za obranu Coutinha, který prostřelil Fernándeze ránou k přední tyči. Bohužel pro domácí byl v metrovém ofsajdu.
51'
Od Cokeho se míč odrazil do zámezí. Zpoza postranní lajny vhazoval balon do hry Nélson Semedo. Následně byl faulován Dembélé a Barcelona může pokračovat rozehrávkou z klidové pozice.
50'
Levante neměla žádnou šanci na průchod do vápna středem trávníku. Rakitić ale ještě odevzdal balon hostům, ale ani Coke s Roberem obranu nepřekonali.
49'
Barcelona se hnala do otevřené obrany. Vidal vedl útočnou akci, na pravé straně měl volného Semeda, ale než krajní obránce dostal míč, tak už se k němu stáhl Cabaco.
48'
Jordi Alba zaváhal u postranní lajny, ale hosté se zmohli jen k dalekému nákopu. Stejně tak se ale prezentoval Cillessen, který výkopem poslal míč pouze po postranní čáru.
47'
Barcelonští fotbalisté pokračuje i po změně stran v nastaveném trendu. Domácí si vyměňují přihrávky u středového kruhu a čekají na vhodný okamžik k výpadu.
46'
Druhou polovinu dnešního utkání rozehrál ze středového Makedonec Enis Bardhi. Hosté se snažili rychle přejít do útoku, ale přihrávka Cokeho nebyla přesná.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:35.
Jedna nastavená minuta je pryč a první poločas končí. Barcelona potvrzuje roli velkého favorita a do šaten odchází při vedení 2:0.

45+2'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45+1'
Murillo podrazil na levém kraji Boatenga a také stoper Barcelony je potrestán žlutou kartou.
45'
Fernández přidává další parádní zákrok. Před brankou Levante se ocitl volný Coutinho, ale jeho pokus k zadní tyči vychytal Fernández. Gólman Levante dokázal pokrýt i dorážku Arthura.
45'
Žlutou kartu inkasuje také Ivan Rakitić. Chorvatský záložník zastavil nedovoleně zezadu unikajícího Mayorala a po právu vidí žluté trest.
44'
Ousmané Dembélé nebyl daleko od hattricku ještě v prvním poločase. Messi hledal svého francouzského útočníka, ale do přihrávky se vložil Coutinho. Dembélé nakonec přece jen loboval přes vyběhnutého brankáře, ale mezi tři tyče se netrefil.
43'
Semedo byl v souboji s posledním obráncem Levante. Dlouhou přihrávku ale dokázal lépe zpracovat Cabaco. Na druhé straně zvládl podobnou situaci Murillo.
42'
Emmanuele Boateng převzal prudkou přihrávku, už už se chtěl otáčet čelem k brance, ale do pohybu mu vletěl Murillo, který ho ještě navíc obral o balon.
41'
Dembélé je v prvním poločase při chuti. Nyní skvělou přihrávkou do pokutového území našel Messiho, který ale sám tváří v tvář Fernándezovi opět neuspěl. Hostující brankář drží naděje Levante na postup.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Dembélé měl míč na pravé straně, ale zpětnou přihrávkou nedokázal najít Rakitiće. Ani hosté se ale u balonu příliš dlouho nezdrželi.
39'
Barcelonští fotbalisté přece jen polevili směrem dopředu. Naopak Levante se snaží ještě před přestávkou snížit ztrátu, nyní by totiž do čtvrtfinále postupoval katalánský tým.
38'
Hosté se přece jen udrželi u balonu na útočné polovině. Campaňa si udělal prostor kličkou do středu, následně ale pálil pouze po trávníku a navíc mimo tři tyče.
37'
Levante se snaží co to jen jde, ale k pokutového území Barcelony se nemůže propracovat. Před Roberem zasáhl vysokou přihrávku Jordi Alba.
36'
Coutinho přihrával do pokutového území Vidalovi, který byl ale u balonu až jako druhý. Před záložníka Barcelony se stačil natlačit Rober.
35'
Barcelona pokračuje v tlaku i po dvou brankách. Hosté sice zvýšili tempo při napadání, ale blíže k Cillessenově brance se ne a ne dostat.
33'
Postiho neunesl dva rychlé góly a ihned po ztrátě balonu si po faulu vykoledoval žlutou kartu.
32'
V rychlém sledu je tady druhý zásah! Messi skvěle načasoval přihrávku na OUSMANE DEMBÉLÉHO, který si kličkou poradil s Fernándezem. Následně zakončoval do odkryté branky, ale Fernández se ještě dostal do pozice ze které mohl balon vykopnout, ale jen si ho postrčil do sítě.
31'
Barcelona se po zásluze dostává do vedení! Rakitić měl okolo sebe dva napadající hráče a tak raději poslal míč na Murilla. Ten rozehrál po pravé straně na Messiho, ten následně oslovil přihrávkou do pokutového území OUSMANE DEMBÉLÉHO, který sice nevystřelil, ale Postigo ve skluzu srazil míč právě do francouzského útočníka, kterého se míč odrazil za zády brankáře Levante. Fernández si ještě sáhl na balon, ale nedokázal ho vyrazit.
30'
Po půlhodině hry drží postupové skóre stále outsider z Levante. Boateng se navíc pokoušel překvapit obranu Barcelony centrem do vápna, ale míč skončil jen u Alby.
29'
Tlak domácího celku se i nadále zvyšuje. Messi si nejprve nerozuměl s Albou, následně ale poslal povedený lob do pokutového území, ale Vidalova hlavička se stočila vedle levé tyče.
28'
U středové čáry byl podražen Rakitić a k balonu se tak okamžitě vrací barcelonští fotbalisté. Po delší době se hosté odvážili napadat, ale je z toho pouze další faul.
27'
Lionel Messi byl několik centimetrů od vedoucí branky. Po parádní přihrávce Rakitiće měl Messi před sebou pouze Fernándeze, z úhlu zamířil mezi nohama mezi tři tyče, ale hostující brankář dokázal míč se štěstím srazit vedle.
26'
Zdá se, že po nepříjemném skluzu se Arturo Vidal zranil. Chilan sice zatím pokračuje ve hře, ale jeho pohyb nevypadá nejlépe. Barcelona pokračuje v nátlakové hře v postupné kombinaci.
25'
Dembélé se snažil přihrávkou mezi obránci rozběhnout Semeda, ale balon se štěstím ztečoval k vlastnímu brankáři Sergio Postiho. Následná rána Vidala neměla gólové parametry.
24'
Coutinho spolupracoval s Vidalem na levém kraji. Také Messi se zjevil u balonu, ale pod tlakem ho musel rychle odevzdat Albovi. V zahuštěném prostoru se nemohou uvolnit ani hráči Barcelony.
23'
Murillo se v obraně natlačil před útočícího Boatenga a ten ho nedovoleně povalil na zem. Hlavní rozhodčí byl přesný a odpískal faul.
22'
Levante od samého začátku zápasu s rozehrávkou nepospíchá a to se samozřejmě nelíbí fanouškům Barcelony. Po přetaženém pasu Simona skončil míč až za koncovou lajnou.
21'
Ivan Rakitić podrazil na levé straně Campaňu. Také hosté tak měli k dispozici rozehrávku volného přímého kopu. V pokutovém území Barcelony hlavičkoval pouze Lenglet.
20'
Ani úvodních dvacet minut branku nepřineslo. Barcelona se čím dál tím více tlačí do útoku, ale k většímu ohrožení se dostal pouze Lionel Messi z volného přímého kopu.
19'
Barcelonští fotbalisté získali míč u středové čáry, následně se rozběhl po pravé straně Semedo, ale Cabaco ho stačil záhy zastavit. Kombinace Barcelony však bez problémů pokračuje.
18'
Po odpískaném faulu na třiceti metrech domácí na nic nečekali a bleskovou rozehrávkou překvapili hosty. Coutinhova rána však skončila pouze nad břevnem Fernándezovy branky.
17'
Barcelona rozehrála rohový kop nepřesně a musí pokračovat v kombinaci. Rakitić přenášel hru přes celou šířku trávníku na Dembélého. Následně se dostal k balonu Messi, ale Alba nedokázal zpracovat prudký pas na levé straně.
16'
Míč si postavil na místo přestupku sám faulovaný Lionel Messi. Argentincova levačka poslala míč parádně k levé tyči, ale Fernández vytáhl výtečný zákrok.
16'
Semedo byl na pravé straně vytažen až téměř za obranu Levante. Následně byl faulován na pětatřiceti metrech od branky hostů Lionel Messi.
15'
Balon se po dlouhém odkopu Levante dostal až k Cillessenovi. Barcelona okamžitě přenesla hru opět před vápno hostů, ale ani Vidalova přihrávka do vápna nebyla z nejpřesnějších.
14'
Tlak domácího celku stoupá. Arthur měl okolo sebe hned tři protihráče, přesto dokázal najít volnějšího Albu. Zkušený španělský reprezentant však centroval do prvního soupeře.
13'
Barcelona pokračuje v držení balonu u středového kruhu. Murillo si několikrát nahrál s Lengletem, následně se zapojil do hry také Dembélé s Messim. Nakonec ale akce Barcelony skončila po chybě Messiho.
12'
Nyní chyboval přihrávkou k soupeři také Lionel Messi. Hvězdnému Argentinci pomohl návratem do obrany Arthur, který získal balon pro domácí hráče.
11'
Hosté se pokoušeli napadat až téměř u vápna Barcelony a byli odměněni ziskem balonu. Bardhi měl však proti sobě oba stopery a k přesnému průniku do šestnáctky se nedostal.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Dembélé držel míč až příliš dlouhou, následně chtěl vysunout Albu, ale krajní obránce už v krkolomné pozici nedokázal balon udržet na hrací ploše.
9'
Rakitić se stáhl pro balon mezi oba stopery. Chorvatský vicemistr světa zkoušel oslovit prudkým pasem Dembélého, ale ten byl podražen u středového kruhu. Hlavní rozhodčí rázně napomíná Postiga.
8'
Albovi se otevíral prostor u postranní lajny, ale Vidal nedokázal míč prostrčit na volného spoluhráče. Následně ale útok Levante ztroskotal na kopačkách Lengleta.
7'
Úvodní rohový kop se ale Barceloně vůbec nepovedl. Centr byl přetažený a navíc přišel útočný faul Lengleta na hranici malého vápna. U balonu je Levante.
6'
Dembélé získal míč na pravém kraji, následně ho předal Messimu. Argentinec byl okamžitě zdvojen a tak raději přihrával Coutinhovi. Jeho pokus byl zblokován na rohový kop.
5'
Cillessen neměl komu nahrát do kombinace a tak rozběhl dlouhou přihrávkou Dembélého. Naštěstí pro Levante byl v pohotovosti Postigo, který na poslední chvíli odvrátil míč před mladým útočníkem z Francie.
4'
Kombinace Barcelony pokračuje na levém kraji. Vidalova přihrávka nebyla z nejpřesnějších a Alba už nedokázal zrychlit, aby se dostal před Cokeho. Po autovém vhazování se ale dostávají snadno k balonu fotbalisté Barcelony.
3'
Coutinho se stáhl pro balon až do záložní řady, ale byl postrčen a skončil na trávníku. Po rychlém rozehrávce se hnal za balonem Dembélé, ale u prudké přihrávky byl jako první hostující obránce Cabaco.
2'
Coke si hledal místo u postranní lajny, míč se ke kapitánovi hostujícího celku sice dostal, ale pouze do ofsajdového postavení. K balonu se tak po krátké odmlce dostávají znovu domácí.
1'
O úvodní rozehrávku se postarali domácí fotbalisté. Barcelona zkoušela vést první útok po pravé straně, ale Rakitić neměl příliš prostoru a tak raději přihrál míč zpět k obráncům.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Odvetný zápas osmifinále španělského poháru tak může za několik málo okamžiků začít.

FC Barcelona: Cillessen – Semedo, Murillo, Lenglet, Alba – Rakitić, Arthur, Vidal – Dembélé, Messi (C), Coutinho
Náhradníci: Ter Stegen – Busquets, D. Suárez, L. Suárez, Roberto, Aleňa, Piqué

Levante UD: Fernández – Rober, Postigo, Cabaco – Coke (C), Campaňa, Prcić, Simon – Mayoral, Bardhi, Boateng

Levante UD – FC Barcelona 2:1

Branky: 4. Cabaco, 19. Mayoral – 86. Coutinho (pen.)

Karty: 42. Prcić (LVN), 50. Cabaco (LVN), 90+3. Mayoral (LVN) – 23. Murillo (BAR), 40. Aleňa (BAR), 44. Brandaziz (BAR), 75. Busquets (BAR)

Držení míče: 37% : 63%
Střely na branku: 7:7
Střely mimo: 5:2
Rohy: 3:0
Ofsajdy: 3:3
Fauly: 13:16

Levante UD: Fernández – Cabaco, Postigo, Rodríguez (70. Jason) – Moreno, Rochina (76. Doukouré), Prcić, Gómez, Simon – Boateng (63. Morales), Mayoral
Náhradníci: Koke, Morales, Toňo, Dwamena, López, Doukouré, Jason

FC Barcelona: Cillesen – Semedo, Murillo, Brandraziz, Miranda (46. Roberto) – Vidal, Busquets, Castillo (68. Suárez) – Malcom (59. Lenglet), Dembelé, Coutinho
Náhradníci: Puig, Lenglet, ter Stegen, Roberto, Suárez, Wagué, Arthur
FC Barcelona

Barcelonští fotbalisté vedou po devatenácti odehraných kolech nejvyšší španělskou soutěž hned o pět bodů před druhým Atléticem Madrid a jsou na nejlepší cestě k obhajobě titulu! V LaLize prohrála Barcelona letos pouze dvakrát. V úvodu sezony nestačila 1:2 na Léganes, na začátku listopadu poté katalánský celek nezvládl přestřelku proti Betisu 3:4, kdy ani dva zápasy Lionela Messiho nestačily na bodový zisk.

V roce 2019 zatím odehrála Barcelona v ligové soutěži dva zápasy. V Getafe zvítězila 2:1, v domácím prostředí následně s Eibarem jasně 3:0. O všech pět branek se postaralo útočné duo Messi – Suárez.

Do osmifinále španělského poháru se Barcelona probojovala přes třetiligovou Leonesu. Na půdě soupeře zařídil vítězství 1:0 až v nastaveném čase Lenglet, před domácím publikem už barcelonští fotbalisté dominovali 4:1.
Levante UD

Levante mělo povedený závěr loňského ročníku nejvyšší španělské soutěže. Přesto obsadilo konečné patnácté místo. Letos se drží na podobných pozicích. Po devatenácti odehraných zápasech patří Levante dvanáctá příčka, ale jen s minimálním náskokem na sestupové pozice.

Levante se nachází až ve druhé polovině tabulky především kvůli mizerné formě v období Vánoc. Od začátku listopadu až do současnosti zvítězili za tři body pouze jednou a to když sestřelili třemi góly na domácí půdě Bilbao. O víkendu Levante statečně bojovalo na trávníku druhého týmu tabulky Atlética Madrid, o vítězství madridských fotbalistů rozhodl proměněnou penaltou Antoine Griezmann.

Cesta do osmifinále španělského poháru vedla pro Levante přes Lugo z druhé ligy. Na trávníku soupeře uhrál favorit pouze remízu 1:1, ale v domácí odvětě se již Levante radovalo z vítězství 2:0.
Krásný čtvrteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Španělský pohár pokračuje odvetnými zápasy osmifinále a my se společně zaměříme na duel Barcelony, která před domácím publikem přivítá Levante.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.