Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Sevilla - 30. ledna 2019   21:30

Barcelona
Barcelona
13' Coutinho  • 31' Rakitić  • 53' Coutinho  • 54' Roberto  • 89' Suárez  • 90+2' Messi
6:1
(2:0)
Sevilla
Sevilla
67' Arana
Barcelona
Cillessen – Roberto, Piqué, Lenglet, Alba – Rakitić (75. Vidal), Busquets, Arthur (90. Aleñá) – Messi (C), Suárez, Coutinho (81. Semedo)
ter Stegen – Boateng, Semedo, Malcom, Vermaelen, Vidal, Aleñá
Sánchez – Cabaňero, Gallego
Camp Nou (Barcelona)
58050 diváků
Sevilla
Soriano – Carrico (C), Kjaer, Gómez – Promes, Banega (77. Ben Yedder), Amadou, Mesa (77. F. Vázquez), Arana (84. Gil) – Sarabia, Silva
Vaclík – Ben Yedder, Mercado, Rog, F. Vázquez, J. Vázquez

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 7:2. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 10:15.
Je konec! Barcelona musela i v této odvetě dotahovat manko z prvního zápasu, avšak i tentokráte se jí to podařilo. Zásadní zlom měla na svědomí neproměněná penalta Sevilly, následně totiž přišla druhá branka soupeře, která Katalánce dost uklidnila. Také vstup do druhého dějství vyšel lépe Barceloně, ta přidala další dvě branky, čímž se dostal do postupové pozice. Ačkoliv Sevilla ještě dokázal zkorigovat nepříznivý výsledek, tak si konečné slovo opět vzal soupeř, který nakonec nastřílel hned šest branek.
90+3'
90+2'
Barcelona právě vstřelila branku!
Totální rozklad hostující obrany končí šestou brankou Katalánců! Jeden z hostů nedokázal odklidit míč, k němu se tak dostal Vidal, jenž v pokutovém území našel Suáreze, který ještě předkládal pod sebe, kde si pro míč seběhl LIONEL MESSI. Jeho tvrdá rána levačkou slavila úspěch!
90+2'
Ještě jedna šance pro Sevillu. Vidal totiž fauloval Ben Yeddera, na pořadu dne bude standardka zhruba ze třiceti metrů od branky.
90+1'
Promes vhazoval od pravé postranní čáry, Ben Yedderovi se ale nepodařilo udržet míč na kopačce. Barcelona se ale nedostala přes přehuštěný střed.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Arthur, přichází Carles Aleñà.
89'
O postupujícím je definitivně rozhodnuto! Ačkoliv Sevilla zahrávala rohový kop, tak se nám zrodil smrtelný protiútok v podání soupeře. Za volným míčem se hnal Messi, který přeposlal do středu na Vidala, jenž ještě našel rychlonohého Albu. Domácí zadák našel na zadní tyči LUISE SUÁREZE, který už měl snadnou práci.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Barcelona se snaží kontrolovat závěrečné minuty, ještě ale můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Piqué včas vystoupil z obrany, čímž nepustil k míči Ben Yeddera. Krátce poté si faulem pomohl Vidal, Sevilla okamžitě rozehrála po zemi.
87'
Suárez se snažil prokousat do pokutového území, míč mu od nohy ustřelil jeden z protihráčů. To nemusí příliš vadit, jeho celek bude ještě vhazovat.
85'
Hostující tábor se dožadoval nedovoleného zákroku, avšak hlavní sudí nechává pokračovat ve hře. Cillessen si tak vyzkouší rozehrávku od branky.
84'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Guilherme Arana, přichází Bryan Gil.
83'
Šance pro Katalánce! Messiho dloubáček našel naběhnuvšího Roberta, který se pokusil přehodit Soriana, avšak míč poslal pouze na horní síť.
83'
Na hrací ploše se ocitli hned dva hráči Barcelony. Nejprve se za nohu chytl Suárez, posléze situaci dohrál jeden z hráčů Sevilly, jenž poslal na trávník Messiho.
82'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Barcelona se i nadále nachází v postupové pozici, hosté potřebují za každou cenu vstřelit branku.
81'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Nelson Semedo.
81'
Suárez našel ve druhé vlně naběhnuvšího Messiho, který si navedl míč na levou nohu, avšak následný obstřel směřoval metr vedle zadní tyče.
80'
Na druhé straně jsme sledovali dalekonosný odkop od branky, který směřoval na Ben Yeddera. Piqué byl i tentokráte ve vzduchu mnohem zkušenější.
79'
Poprvé se k míči dostal střídající Vidal, který na jistotu přihrál zpět na obrannou polovinu, kde se do kombinace zapojil také brankář Cillessen.
78'
Postupná akce Sevilly nakonec končí dalším ofsajdem, tentokráte si náběh za obranu nepohlídal Silva. Ofsajdové postavení potvrdil také opakovaný záběr.
77'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Éver Banega, přichází Wissam Ben Yedder.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Roque Mesa, přichází Franco Vázquez.
76'
Katalánci ještě vhazovali od pravé postranní čáry, o což se postaral Roberto. Krátce poté ale přišla ztráta míče, nicméně Piqué dokázal zasáhnout.
75'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Arturo Vidal.
74'
Neskutečné, co nyní Messi nedokázal proměnit! Suárez ještě vyšperkoval přihrávku na svého útočného kolegu, ten s míčem dokráčel až do malého vápna, odkud nepropálil brankáře Soriana.
73'
I k této rozehrávce se postavil kapitán Messi, který to celkem překvapivě zkoušel přímo na bránu. Jeho technický projektil se ale snesl nad branku.
72'
Taktický zákrok musel vytasit Gómez, který zcela evidentně nestíhal Messiho. Barcelona má k dispozici standardku, avšak trochu dál od branky.
69'
Ze střední vzdálenosti to pro změnu zkoušel Banega, který trefil pouze dobře postaveného Piquého. Rychle rozehraný roh skončil na rukavici Cillessena.
68'
Do akce se opět dostal systém VAR, který ještě zkoumal situaci v opačné šestnáctce. Carrico sice zahrál rukou, penalta to ale nebude.
67'
Sevilla právě vstřelila branku!
Ono to přeci jenom bude drama! Na jedné straně domácí reklamovali hraní rukou, na té druhé se k pokutovému území dostal Banega, který si všiml naběhnuvšího GUILHERMEHO ARANY, jehož dělovka skončila přesně u vzdálenější konstrukce.
67'
Z velké vzdálenosti to zkoušel Arana, který levačkou mířil pod břevno, avšak balón vystoupal kousek nad. Cillessen tento pokus kontroloval.
66'
Za obranu si před malým momentem naběhl aktivní Sarabia, který i tentokráte hledal Silvu. Druhému jmenovanému se ale míč zapletl mezi nohy.
65'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Barcelona i tentokráte využila dobrého vstupu do poločasu, během krátké chvíle přidala další dvě branky.
64'
Tentokráte se Sarabiovi vydařil centr, avšak zakončující Silva nedokázal zamířit mezi tři tyče. Hlavička skončila hodně vedle, Cillessen nemusel zasahovat.
63'
Sevilla se opět zdržela na polovině soupeře, avšak se zatím k ničemu nebezpečnému nedostává. Míč má na noze Banega, který čeká na podporu spoluhráčů.
62'
Messi se nenápadným způsobem dostával do malého vápna, kde jeho střílenou nabídku srazil do zámezí Kjaer. Osmý rohový kop pro domácí celek.
61'
Je pískáno, nedovoleným zákrokem se totiž prezentoval hostující Silva, který při napadání zavadil o Arthura. Hlavní sudí neváhal ani chvíli – faul.
60'
Na druhé straně se k pokutovému území přibližoval Arana, kterému nakonec uskočil míč daleko od nohy, čehož využil pozorný obránce Roberto.
59'
Obrannou povinnost si před malým momentem splnil Amadou, který se včas vrátil k Suárezovi. Hostující středopolař rozehrál na jistotu do strany.
58'
Arthur i tentokráte vyslal kolmici za obranu, na kterou si pro změnu nabíhal Coutinho, jenž doslova propálil Soriana. Rozruch byl zbytečný, jednalo se o ofsajd.
57'
I tentokráte slyšíme oslavné chorály, diváci k tomu mají nárok. Jejich miláčci si přichystali už čtyři branky, navíc do konce zápasu zbývá dost času.
56'
Ta se ale nepovedla dle představ, nejvýše do vzduchu se totiž vyškrábal obránce Lenglet, který odhlavičkoval míč daleko z pokutového území.
55'
Hostující celek je skutečně na ručník, v tuto chvíli potřebuje hned dvě branky. Sarabia se o jednu z nich může postarat díky standardní situaci.
54'
Tady se schyluje k pořádnému debaklu! Messi si tradičně potáhl míč na levačku, místo zakončení našel volného SERGIHO ROBERTA, který se dostal až do šestnáctky, odkud nechytatelnou jedovkou zamířil ke vzdálenější konstrukci!
53'
Je tu pořádná komplikace pro hosty, kteří musí za každou cenu vstřelit branku! Vypadalo to na neškodnou kombinaci, která ale přinesla centrovanou nabídku na PHILIPPEHO COUTINHA, jehož prudká hlavička o zem slavila úspěch.
53'
Domácí se dostali na útočnou polovinu, kde si Suárez hodil míč na levačku, načež našel Messiho. Po jeho přihrávce nebezpečně zakončoval Rakitić.
52'
V úvodu druhého poločasu sledujeme celou řadu nedovolených zákroků. Jeden z nich vytasil Kjaer, který rukou zatáhl Suáreze, jenž by se dostal do vápna.
51'
Následně fauloval také Coutinho, avšak mnohem blíže od pokutového území. K rozehrávce se postavil Banega, jehož centr přinesl útočný faul na Lengleta.
50'
Posléze přišel nedovolený zákrok Lengleta, naopak na zemi se ocitl celkem nevýrazný Sarabia. Sevilla bude rozehrávat kousek za polovinou hrací plochy.
49'
Roberto chtěl na pravém křídle oslovit Rakitiće, na kterého byla přihrávka moc prudká. Míč se ocitl v zámezí, o výkop od své branky se postará Soriano.
48'
Hned v úvodu druhého dějství sledujeme aktivní nástup Sevilly. Arana se na pravém křídle dostal k centru, na který Silvovi moc nescházelo.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl řadu zajímavých momentů. Hned v úvodu se k pokutovému kopu postavil Coutinho, který dokázal propálit Soriana. Sevilla mohla odpovědět po rychlém protiútoku, Cillessen nejprve zneškodnil patičku od Silvy, následně si poradil také s pokutovým kopem. Aby toho nebylo málo, tak si Barcelona připsala druhou branku, čímž smazala náskok soupeře z prvního zápasu. Katalánci by se v případě další branky dostali do postupové pozice, na tento úkol mají ještě celý druhý poločas.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Na rohový kop z levé strany si naskočil Piqué, který v hlavičkovém souboji dokázal předskočit Kjaera, avšak hlavičku poslal kousek vedle branky.
43'
S míčem si zahrál také Cillessen, který je hrdinou prvního poločasu. Nizozemský brankář si všiml volného Roberta, na kterého poslal přízemní přihrávku.
42'
Ve středu hrací plochy si hodně naivním způsobem počínal Busquets, jehož ztrátu míče napravil Piqué, který náramně čistým skluzem obral o míč Sarabiu.
41'
Amadou fauloval v těsné blízkosti pokutového území, na zemi se ocitl Suárez. Messiho standardní situace směřovala metr nad horní konstrukci.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Hosté si vyzkoušeli rohový kop, přičemž samotný centr nepřinesl nic nebezpečného. Poté se k dalšímu centru dostal Banega, jenž našel pouze Lengleta.
38'
Promes si u postranní čáry vyšlápl na Albu, kterého přelstil předkopnutím míče. Nizozemský rychlík přihrával pod sebe na Sarabia, u kterého byl Piqué.
37'
V těchto momentech se nám hra uklidnila. Barcelona i nadále drží míč na kopačkách, nicméně její kombinace probíhají daleko od branky soupeře.
36'
Katalánci rozehráli volný kop nakrátko. Roberto si raději počkal na podporu spoluhráčů, načež si pro balón seběhl Suárez, jenž okamžitě oslovil Piquého.
34'
Následuje hodně ostrý zákrok v podání Carrica, který skluzem poslal k zemi Messiho. I v tomto případě se bude žlutit, opět na hostující straně.
33'
Hosté se pustili do rychlého protiútoku, který po pravém křídle táhl Sarabia, jehož přihrávka směřovala na Silvu, jenž pravačkou trefil protihráče před sebou.
31'
Domácí trestají neproměněnou penaltu! Arthur vypustil ze své pravačky naprosto lahodnou kolmici, na kterou si mezi obránci seběhl IVAN RAKITIĆ, který lehkým kontaktem překonal Soriana. Sevilla je na ručník, první poločas vůbec nezvládá!
30'
Na hrací ploše to začíná vřít. Pár ostrých slov si vyměnil domácí Suárez s Mesou, oba dotyční okamžitě vyfasovali žluté kartónky.
29'
Z ochozů se začínají ozývat oslavné chorály, avšak není příliš brzo? Barcelona sice přečkala kritický moment, stále ale potřebuje vsítit jednu branku.
28'
Dnešní zápas má grády! Hosté chybovali v rozehrávce, následně se štírek Messi protáhl až do pokutového území, kde nechal vyniknout Soriana.
27'
Cillessen podruhé zachraňuje svůj celek! K penaltovému putníku se totiž postavil Banega, který ledabylým zakončením nechal vyniknout nizozemského brankáře. Ten ještě před samotnou penaltou zneškodnil Silvovu patičku, kterou vyrazil na brankovou konstrukci.
26'
Hlavní sudí se ještě radí s videorozhodčím, Mesa se totiž dost možná nacházel v těsném ofsajdu!
25'
Je tu pokutový kop také pro Sevillu!
24'
Napadající Promes nakonec nefauloval Albu, následně se k centru dostával Sarabia, jeho nabídku nakonec schoval do své náruče znuděný Cillessen.
23'
Coutinho se dostal do nepříjemného obležení, proto raději vyprodukoval zpětnou přihrávku na Albu, který byl donucen k nahrávce na Piquého.
22'
Sarabia se ještě pokoušel zachytit míč na hrací ploše, což se ale nepovedlo. Autové vhazování obstaral Alba, jenž si vybral volného Lengleta.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám nabídla jedinou branku. Barcelona má navíc více ze hry, Sevilla se zatím pouze brání.
20'
Sevilla si míče moc dlouho neužila, opět s ním hraje soupeř. V tomto momentu ho má na kopačce Piqué, který do kombinace zapojil také Lengleta.
19'
Skvělá pasáž domácích. Nejprve Alba přihrával pod sebe na Suáreze, jehož ránu srazil Kjaer. Posléze se ještě k zakončení dostal Messi, jehož ránu ale zneškodnil Soriano.
18'
I tentokráte byl v hlavičkovém souboji úspěšnější Piqué, jenž hrudí sklepl vedle stojícímu Rakitićovi, který se po nedovoleném zákroku ocitl na zemi.
17'
Sarabia dokázal u postranní lajny odzbrojit Messiho čistým způsobem, avšak poté se hosté daleko nedostali. Roberto tak obstaral aut z pravé strany.
16'
Ve středu hrací plochy ale vyhrál osobní souboj Busquets, nicméně krátce poté se Messi zjevil v ofsajdovém postavení. K volnému kopu se již staví Kjaer.
15'
Nyní míč utekl daleko do zámezí, Soriano si tak vyzkouší odkop od své branky. Ten zcela jistě zamíří na hlavu urostlého forvard Silvy.
14'
V tuto chvíli to bude hodně zajímavé. Pakliže by Barcelona vstřelila další branku, pak by srovnala výsledek z prvního zápasu. Do konce zbývá ještě dost času.
13'
Je tu vedoucí branka domácích! K rozehrávce pokutového kopu se překvapivě postavil PHILIPPE COUTINHO, který zamířil k levé tyči, kam se vrhl také Soriano, který ale na míč nedosáhl.
13'
Je tu pokutový kop pro domácí, Promes totiž fauloval Messiho!
13'
Promes si neporadil s těžkou přihrávkou, balón tak skončil za postranní čárou. O autové vhazování se postaral Alba, nyní s míčem operuje Messi.
12'
Arana měl celkem dostatek času na centr, avšak i přesto trefil pouze stojícího Roberta. Rohový kop to nepřineslo, Barcelona rozjíždí akci od své branky.
11'
Následně se Barcelona pokusila odcentrovat do pokutového území, kde ale nečíhal nikdo v domácích barvách. Mezitím se nám tu rodí protiútok pro hosty.
10'
Nakonec jsme sledovali tři rohové kopy v krátkém časovém sledu. Ten druhý se kroutil na přední tyči, kde si naskakoval Lenglet, jenž hlavičkoval nepřesně.
9'
Na pořadu dne byl úvodní rohový kop pro Barcelonu. Pochopitelně se k němu postavil Messi, který rozehrál nakrátko. Následně hostující Promes přečetl manévr Argentince.
8'
Hosté se nyní dokázali prokombinovat z těžké pozice, nakonec u středového kruhu čistě zasáhl Lenglet. Barcelona ale rychle přišla o balón.
7'
Seville se podařilo vybojovat další autové vhazování, které z levé strany obstaral Arana. Jeho nabídka směřovala na Silvu, jenž hrudí nenašel Mesu.
6'
Arthur chyboval ve středu hrací plochy, soupeř tak mohl podniknout rychlou protiakci. Kolmice na Silvu měla dobré parametry, včas ale zasáhl připravený Piqué.
5'
Messi rozjel kombinaci na levé straně, zpětná přihrávka z kopačky Alby byla hodně nepřesná. Hosté se osvobodili dalekonosným odkopem.
4'
První útočnou akci má na svědomí také Sevilla, avšak u hranice pokutového území jí nevyšla příhra. Vzápětí si domácí vybojovali autové vhazování.
3'
Přenesení hry v podání Suáreze mělo směřovat na pravou stranu, kde číhal osamocený Roberto. Před ním včas vystoupil z obranné linie zadák Gómez.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

FC Barcelona: Cillessen – Roberto, Piqué, Lenglet, Alba – Rakitić, Busquets, Arthur – Messi (C), Suárez, Coutinho
Náhradníci: ter Stegen – Boateng, Semedo, Malcom, Vermaelen, Vidal, Aleñá

Sevilla FC: Soriano – Carrico (C), Kjaer, Gómez – Promes, Banega, Amadou, Mesa, Arana – Saraba, Silva
Náhradníci: Vaclík – Ben Yedder, Mercado, Rog, F. Vázquez, J. Vázquez

Rozhodčí: Sánchez – Cabaňero, Gallego.
První utkání:
Sevilla FC – FC Barcelona 2:0

Góly: 58. Sarabia, 76. Ben Yedder

Barcelona musí v dnešním utkání za každou cenu zvítězit, avšak musí vstřelit minimálně dvě branky. Sevilla se určitě nebude nikam hnát, k jistotě postupují by jí stačila i remíza.
Sevilla FC

Na opačné straně stojí sympaticky hrající Sevilla, která se dokonce v jednu dobu nacházela na vedoucí pozici LaLigy, avšak v tuto chvíli jí patří čtvrtá pozice. Sevilla v minulém kole konečně zvítězila, stalo se tak po čtyřech zápasech bez zisku tří bodů, tentokráte se jí na vlastním stadionu podařilo porazit Levante vysoko 5:0. Ofenzíva Sevilly se dokonce řadí na druhou pozici, lépe je na tom už je Barcelona. Také defenzivní činnost není vůbec špatná, Sevilla doposud inkasovala dvaadvacet branek. Hostující tým dnešního utkání má čtvrtfinále domácího pohárů dobře rozehrané, k jistotě postupu by mu stačilo i remíza, či prohra o jednu branku.
FC Barcelona

Fotbalisté Barcelony se v posledních zápasech výrazně zlepšili, v lize naposledy ztratili body v listopadu. Katalánci se pochopitelně vyhřívají na vedoucí pozici, v tuto chvíli mají na druhé Atlético Madrid náskok pěti bodů. Barcelona výrazně zlepšila defenzívu, ta v posledních pěti ligových zápasech inkasovala pouze dvakrát, avšak v konečném součtu se jedná o čtvrtou nejlepší obranu. Co se týče španělského poháru, tak tam Katalánci neměli moc práce. V osmifinále dokázali otočit nepříznivý výsledek z prvního zápasu proti Levante, podobný úkol je čeká také dnes, neboť Barcelona v prvním zápase podlehla svému soupeři poměrem 0:2.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělský pohár nám nabízí odvetné zápasy čtvrtfinále, my budeme společně sledovat souboj mezi Sevilla FC a FC Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.