Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Valencia - 25. května 2019   21:00

Barcelona
Barcelona
76' Messi
1:2
(0:2)
Valencia
Valencia
24' Gameiro   • 35' Rodrigo
Barcelona
Cillessen – Semedo (46. Malcom), Piqué, Lenglet, Alba – Roberto, Busquets, Rakitić (77. Aleňa), Arthur (46. Vidal) – Messi (C), Coutinho
Peňa – Malcom, Aleňa, Vidal, Umtiti, Vermaelen, Pérez
Undiano – Alonso, Prieto
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
Valencia
Doménech – Wass, Garay, Paulista, Gayá – Soler, Parejo (C) (68. Kondogbia), Coquelin, Guedes – Rodrigo (90. Diakhaby), Gameiro (75. Piccini)
Neto – Kondogbia, Diakhaby, Lato, Torres, Piccini, Mina

Držení míče: 77 % : 23 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 7:5. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:13.
Obrovské překvapení se zrodilo ve finále Španělského poháru! Po čtyřleté nadvládě Barcelony se radují z cenné trofeje fotbalisté Valencie! Pro Valencii to je po jedenácti letech!

Barcelona vstoupila do zápasu tradiční zdlouhavou kombinací. Ihned po šesti minutách hry, ale mohl potrestat katalánský celek brankou Rodrigo. Na brankové čáře ale skvěle zasáhl ve skluzu Piqué. Další brejk už ale hostům přinesl úvodní gól, když Gayá našel na hranici vápna Gameira a ten snadno překonal Cillessena. A s Barcelonou bylo ještě hůře, když uprchl Albovi Soler, následně našel zcela volného Rodriga, který už z blízkosti dopravil balon do sítě.

Po změně stran měla Barcelona drtivou územní převahu, Valencii téměř nepouštěla z obranné poloviny. Dlouhé obehrávání vápna však Kataláncům nevyšlo, o snížení se sice postaral dvacet minut před koncem Lionel Messi, ale na vyrovnání již Barcelona neměla. Naopak v závěru hned dvakrát minul téměř prázdnou branku Goncalo Guedes.
90+5'
90+5'
A další spálená šance Guedese. Po ubráněném rohovém kopu byl Cillessen ve vápně Valencie. Guedes pálil přes třicet metrů, ale branku znovu netrefil.
90+5'
Goncalo Guedes mohl nadobro rozhodnout dnešní finále. Po pasu z vlastní poloviny se hnal sám na Cillessena, ale branku trestuhodně netrefil. Barcelona už v defenzivě hodně riskuje.
90+4'
Po zblokované střele Messiho se balon odrazil až téměř na polovinu trávníku. Wass však už neměl další síly na postup směrem na Cillessena.
90+3'
Fotbalisté Barcelony rozehrávali další rohový kop. Piqué si dělal prostor v šestnáctce, ale nakonec hlavičkoval nepřesně Arturo Vidal. Gayá následně mohl vyvést balon do bezpečí.
90+2'
Carles Aleňa přihrával mizerně k Messimu, ten se na svého spoluhráče nepodíval zrovna s úsměvem. Valencia vhazoval zpoza postranní lajny, ale po dlouhém nákopu získal míč Cillessen.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase pět minut.
90+1'
Valencia měla výhodu rozehrávky rohového kopu, u balonu se ale příliš dlouho nezdržela. Následně fauloval na obranné polovině Kondogbia, ale žlutou kartu dostává po následný zákrok Vidal.
90'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Diakhaby.
89'
Na trávníku se přitvrzuje. Nyní šel skluzem do souboje Soler, ale balon mu utekl k Messimu, následně Kondogbia i s žlutou kartou čistým skluzem obral o míč Sergiho Roberta.
88'
Malcom po příchodu na trávník ve druhém polovině výrazně oživil pravou stranu, nyní centroval do vápna, kde se ale balonu ujal pouze bránící Daniel Wass.
87'
Lionel Messi znovu žhavil svou levačku, ale zpoza pokutového území pálil jen do obránce před sebou. Následně Argentinec zakončoval netradičně hlavou, ale branku netrefil.
86'
Messiho nezastavili ani dva obránci Valencia, následně ale Soler obral o míč Busquetse a hosté se mohli hnát do protiútoku. Guedes však proti Malcomovi neuspěl.
85'
Hosté mohli ušetřit čas, ale po vhazování přihrával mizerně Coquelin. Barcelona se přece jen musela lehce zatáhnout a začít znovu až od Cillessena.
84'
Valencia se už uchylují pouze k dlouhým odkopům. Balon ale nyní dokázal zpracovat ve středu pole Goncalo Guedes, a následně byl faulován Lengletem.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Barcelona usiluje o vyrovnání, ale před obranu Valencie se nemůže dostat ke střele.
81'
Malcom posílal přihrávku podél postranní lajny na Vidala, Barcelona se usadila velmi blízko u pokutového území, ale přes zformovanou obranu se nedokázala tentokrát prosadit.
80'
Nápor Barcelony se začíná znovu zvyšovat. Před vápnem se Messi neprosadil, následně byl u balonu střídající Cristiano Piccini, ale vhazovat bude Barcelona.
79'
Casper Cillessen se ujal rozehrávky ve svém vápně, po trávníku prokombinovala Barcelona téměř až před Doménecha, kde se skácel k zemi Paulista po srážce s Messim.
78'
Arturo Vidal se se štěstím dostal k balonu až za obranou hostujícího celku. Pomeznímu chvíli trvalo, než zvedl praporek, ale Vidal stejně zakončoval jen vysoko nad.
77'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Rakitić, přichází Aleňa.
76'
Barcelona právě vstřelila branku!
Barcelona snižuje ztrátu! Po rozehrávce rohového kopu hlavičkoval Piqué, jeho hlavičku ještě dokázal Doménech vyrazit před sebe. U balonu byl ale jako první LIONEL MESSI, který už neměl problém dorazit do sítě.
75'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gameiro, přichází Piccini.
74'
Malcom přiťukl balon Piquému, který se vydal do útoku. Z prvního doteku ale stoper Barcelony pálil jen vedle pravé tyče hostující branky.
73'
Nyní už vidí žlutou kartu Kondogbia, který sestřelil ve středu pole rozehrávajícího Lengleta. Pro francouzského stopera nic příjemného.
72'
Rodrigo tvrdě došlápl na kotník Piquému, ale hlavní rozhodčí neuděluje ani žlutou kartu. Barcelona rychle rozehrála a kombinace Katalánců může pokračovat.
71'
Ofenzivní hráči Valencie se opět vydali do protiútoku. Gameiro vysunul do vápna Rodriga, ale souhra útočníků nevyšla podle představ. Lenglet se dostal téměř zadarmo k míči.
70'
Sergio Busquets velmi tvrdě zastavil Solera, ale hlavní rozhodčí souboj pustil. Následně musel zabrat do obrany Kondogbia, který odvrátil balon jen na rohový kop.
69'
Vidalovu rozehrávku dokázal pokrýt napadající Gameiro, ale útočník Valencie si při snaze získat balon pomohl lehkým přidržením soupeře.
68'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Parejo, přichází Kondogbia.
67'
Dani Parejo má zdravotní potíže. Kapitán Valencie se drží na levé lýtko, na vině může být i podklouznutí z předcházejícího volného přímého kopu.
66'
Malcom rozběhl přihrávkou podél postranní lajny Rakitiće, následně byl ve vápně s balonem Messi, ale bez pohybu se nedokázal uvolnit přes obrannou hradbu soupeře.
65'
Balon si postavil na místo přestupku kapitán Valencie Dani Parejo. Třicetiletý záložník pálil přes zeď, ale po podklouznutí zamířil míč jen vysoko nad branku.
64'
Valencia získala po dlouhé době balon pod kontrolu a ihned se vydala do nebezpečného úniku. Rodrigo byl faulován před vápnem Busquetsem, který inkasuje žlutou kartu.
63'
Jesper Cillessen nyní zavařil nepřesnou rozehrávkou Lengletovi, francouzský stoper však dokázal odehrát balon do bezpečí ještě před napadajícím Gameirem.
61'
Lionel Messi byl znovu u balonu. Tentokrát ale pohlídal kapitána Barcelony vystoupený Paulista. Vidal následně zkoušel pálit ze střední vzdálenosti, ale branku netrefil.
60'
I po hodině hry vede Valencia nad Barcelonou o dvě branky. Ve druhém poločase se hraje převážně na Doménecha, ale outsideři dnešního duelu se bezpečně brání.
59'
Nápor Barcelony se začíná znovu zvyšovat. Rakitić našel ve vápně Messiho, který se vymotal z klubka hráčů, ale vnějším nártem následně trefil jen břevno.
58'
Valencia čeká na další brejk. Už už to vypadalo, že by se do něj mohl dostat Guedes, ale v klíčovou chvíli se k němu stáhl Clément Lenglet a zachránit Barcelonu.
56'
Z místa přestupku centroval do pokutového území Lionel Messi. Před Doménechem bylo pořádně horko, ale jako první se dostal k obranné hlavičce Garay.
55'
José Gayá je nakonec v pořádku a zápas může pokračovat. Rodrigo byl u balonu později než Busquets, následně byl sestřelen také Malcom a Gayá vyfasoval žlutou kartu.
54'
Valencia se po ubráněném rohu drala do útoku. Následně byl ale zasažen do obličeje José Gayá, který bude potřebovat ošetření na hrací ploše.
53'
K balonu se pochopitelně postavil Lionel Messi. Argentinský útočník zkoušel přestřelit zeď, ale trefil jen její horní patro. Následný rohový kop Valencia ubránila.
52'
Lionel Messi zkoušel individuálně proniknout do šestnáctky, ale ještě před vápnem byl přidržen Garayem. Velmi nadějná šance z volného přímého kopu pro Barcelonu.
51'
Goncalo Guedes spěchal s balonem do brejku. Ještě našel na hranici vápna Coquelina, ten na nic nečekal a rychle vypálil na branku. Míč ale jen prosvištěl kolem tyče.
50'
Gerard Piqué byl výrazně držen v pokutovém území po rohovém kopu. Následně už nemohl dokonale zakončovat hlavou a u balonu jsou hosté.
49'
K rozehrávce volného přímého kopu se postavil Lionel Messi, ale pobídkou k první tyči nenašel Rakitiće ani Coutinha. Následně ještě Messi střílel, ale jeho pokus byl sražen.
48'
Coutinho vedl akci Barcelony na pravé straně, ještě si chtěl narazit s Malcomem, ale toho nedovoleně tělem zastavil José Gayá. Barcelona se může dostat centrem do vápna.
47'
Do druhého poločasu vstoupila rozehrávkou Valencia. Dani Parejo našel dlouhým nákopem Rodriga, který se obtočil kolem Alby, ale střelou k přední tyči Cillessena nepřekvapil.
46'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Arthur, přichází Vidal.
46'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Semedo, přichází Malcom.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. O poznání lépe naladěni odcházejí do šaten fotbalisté Valencie, kteří senzačně vedou nad Barcelonou 2:0.

45+2'
45+2'
Jaume Doménech musel likvidovat ještě jednu Messiho střelu. Na hranici vápna dostal Messi přihrávku od Rakitiće, ale pokusem z kroku hostujícího brankáře nepřekonal.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45'
Samostatnou akci Messi dokázal zlikvidovat klidným zákrokem Jaume Doménech. Barcelonský kapitán se prokličkoval klubkem hráčů, ale na střelu už neměl dostatek síly.
44'
Minutu před pauzou byl u balonu Sergio Busquets. Záložník Barcelony našel Semeda, ten ještě hledal Messiho, ale Argentinec byl v obležení hned třech bránících hráčů.
43'
Také Valencia se ještě připomněla na trávníku před koncem první půle. Od rohového praporku kroutil míč před Cillessena Dani Parejo. Kapitán Valencie ale přetáhl centr až za vápno.
42'
Před poločasem se Barcelona opět chopila tempa zápasu. Jordi Alba přihrával na hranici vápna Semedovi, který ale nedokázal projít až do šestnáctky.
41'
Jordi Alba zkoušel oslovit centrem do pokutového území Rakitiće, který se sice dostal do zakončení hlavou, ale byl více zaměstnán soubojem s Garayem a nezamířil přesně.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Rozehrávající Piqué našel na levé straně Jordiho Albu, souhra ze španělské reprezentace ale tentokrát nevyšla podle představ.
39'
Ještě před koncem první půle se začal za postranní lajnou rozcvičovat Arturo Vidal. Mezitím pálil ze střední vzdálenosti Sergio Busquets, ale do branky se netrefil.
38'
Naopak Valencia je plná elánu. Solerova akce nabudila i Guedese, který se pokusil o něco podobné z druhé strany, ale na Semeda si nepřišel.
37'
Barcelona se snaží rychle odpovědět, ale Messi na kterého spoléhá celý tým zatím není při chuti. Přihrávka argentinského útočníka Coutinha nenašla.
35'
Valencia právě vstřelila branku!
Fantastická akce a Valencia vede o dva góly! Dani Parejo ustál atak Busquetse, následně Soler přesprintoval na pravém kraji Jordiho Albu, dostal se do parádní pozice k přízemní přihrávce do šestnáctky. Těsně před brankou už čekal na svou šanci RODRIGO, který z blízkosti dopravil i s trochou štěstí balon do sítě.
34'
Valencia dokázala znovu přežít nápor favoritů zápasu. Garay uklidňuje situaci před vlastním vápnem souhrou s kolegou ze stoperské dvojice Paulistou.
32'
Opět byl u balonu Daniel Wass. Krajní obránce Valencie tentokrát našel pouze obsazeného Solera, k míči se tak dostal téměř zadarmo Arthur.
31'
Barcelona už se znovu dostává do tempa. Obléhání pokutového území Valencie vedl Ivan Rakitić, stříbrný medailista k loňského mistrovství světa však marně hledal nabíhajícího Coutinha.
30'
Po půlhodině hry mohl Daniel Wass vhazoval velmi blízko k pokutovému území Barcelony. Gameiro však proti trojnásobné přesile neudržel balon u kopačky.
29'
José Gayá vhazoval zpoza postranní lajny. Se Solerem si dokázal několikrát vyměnit balon, následně se zapojil také Coquelin, ale v šestnáctce už zasáhl Piqué.
28'
Jordi Alba měl na levé straně prostor i čas k centru do pokutového území. Před Doménechem se cpal k balonu Coutinho, ale nejvýše ze všech se vyšrouboval Gabriel Paulista.
27'
Dani Parejo nechtěl dát Rakitićovi ani milimetr prostoru navíc a tak zvolil tvrdý skluz ve středu pole. Kapitán hostujícího celku dostal od sudího rázné napomínání.
26'
Barcelona je po inkasované brance opařená. Guedes mohl využít otevřené levé strany, ale přihrávku na Coquelina nedal přesně do pohybu svého spoluhráče.
25'
A Valencia rozhodně jedním zásahem nekončí. Soler se rozběhl po levém kraji do brejku, ale přihrávkou na Guedese už nedokázal překvapit obranu Barcelony.
24'
Valencia se překvapivě dostává do vedení! Barcelonští fotbalisté převážnou většinu drží balon pod kontrolou, ale nyní propadli v obraně! Rodrigo měl na levé straně spoustu prostoru, přihrávkou do druhé vlny našel KÉVINA GAMEIRA, který si ještě kličkou připravil pozici k propálení Cillessena.
23'
Valencia se musí převážnou část zápasu bránit, ale rychlé protiútoku zatím týmu okolo Daniho Pareja vycházejí. Tentokrát musel Gameira chytat až na poslední chvíli Gerard Piqué.
22'
Od Piquého musela vzniknout další útoční akce Barcelony. Nélson Semeda skvěle zpracoval prudkou přihrávku, ale na Gabriela Paulistu si nepřišel kličkou k ose trávníku.
21'
Jordi Alba přihrával kolem Wasse Coutinhovi, ale ten neměl příliš času na zpracování, navíc se nacházel v obležení soupeřů a tak o balon rychle přišel.
20'
Po dvaceti minutách se Lionel Messi hnal do otevřené obrany. Lehce pronikl do šestnáctky, ale jeho rána byla zblokována obětavým skluzem Garaye na rohový kop.
19'
Gabriel Paulista má zdravotní potíže po souboji s Coutinhem. Obránce Valencie se ale bez pomoci lékařů zvedá zpět na nohy a finálový duel může pokračovat.
18'
Rakitić společně s Busquetsem rozehrávali ze středu pole. Messi se nabízel do kombinace a velmi rychle dostal míč od Roberta. Dále se ale už Barcelona nedostala.
17'
Ani spolupráce Messi s Albou neklapla podle představ. Argentinský kouzelník přihrával na levou stranu, ale Jordiho Albu zdržel souboj s Wassem.
16'
Messi po přihrávce od Arthura na nic nečekal, z prvního doteku cpal balon do pokutového území, ale Coutinho nebyl připravený na takové řešení a míč mu utekl za koncovou čáru.
15'
Daniel Wass byl pod tlakem při rozehrávce, souhrou se Solerem se zbavil napadajícího Coutinha, ale následně už přišel o míč Dani Parejo.
14'
Nélson Semedo si to namířil individuálně až téměř do pokutového území. Ve skluzu ho ale dokázal zastavit Ezequiel Garay. Valencia se zkouší vymanit z tlaku držením balonu.
13'
valencia opět přežila nápor před vlastním vápnem. Gayá se nadechoval k odpovědi přihrávkou na Guedese, ale portugalský záložník hostujícího týmu byl pokryt Semedem.
11'
Philippe Coutinho přihrával na Arthura, ten měl na levé straně spoustu prostoru a tak vyzval ke spolupráci Messiho. Největší hvězda Barcelony ale ztratila míč.
10'
Úvodní desetiminutovku dnešního finále zakončila Barcelona rozehrávkou od rohového praporku. Busquets s Albou však posouvali míč pouze kolem vápna.
9'
Barcelona se uklidňuje po přežité gólovce Rodriga ve zdlouhavé kombinaci ve středu trávníku. Jordi Alba přihrával pouze zpět na Lengleta.
7'
Jordi Alba zkoušel překvapit Doménecha povedeným centrem na přední tyč. Balon se stáčel do branky, ale Doménech byl pozorný.
6'
Obrovská šance Valencie! Rakitić ztratil míč v souboji s Parejem, ten následně uvolnil Rodriga na hranici pokutového území. Útočník Valencie si obhodil Cillessena, ale než dokázal dopravit balon do sítě, tak skluzem zasáhl balon Piqué.
5'
Katalánci se usadili v těsné blízkosti pokutového území. Messi si chtěl rychle narazit s Robertem, ale zpětnou přihrávku už od svého spoluhráče nedostal. Barcelona se ale okamžitě vrátila k míči.
4'
O rozehrávku z vlastní poloviny se postaral Gerard Piqué, následně spěchal za balonem Coutinho, ale až do šestnáctky s míčem u kopačky nepronikl.
3'
S Jordi Albou spolupracoval na levém kraji trávníku Arthur. Následně se Barcelona přesouvala ze strany na stranu, ale dále něž několik metrů před vápno Valencie se nedostala.
2'
Do prvního poločasu vstoupil rozehrávkou ze středového kruhu Lionel Messi. Barcelona se okamžitě uchýlila ke kombinaci ve středu pole. Valencia se musí pouze přesouvat.
1'

FC Barcelona: Cillessen – Semedo, Piqué, Lenglet, Alba – Roberto, Busquets, Rakitić, Arthur – Messi, Coutinho
Náhradníci: Malcom, Aleňa, Vidal, Umtiti, Vermaelen, Peňa, Pérez

Valencia CF: Doménech – Wass, Garay, Paulista, Gayá – Soler, Parejo, Coquelin, Guedes – Rodrigo, Gameiro

Valencia CF

Fotbalisté Valencie až do posledního kola bojovali o konečné umístění v letošním ročníku LaLigy. Vynikajícím závěrem, kdy brala Valencia všechny body z posledních třech duelů využila zaváhání soupeřů a vyhoupla se až na čtvrtou příčku, díky které si zahraje v následující sezoně základní skupinu Ligy mistrů.

Valencia se prosadila také na evropské scéně, když v Evropské lize došla až do semifinále. Před branami finále ale nestačil španělský tým na londýnský Arsenal i s Petrem Čechem v brance, ve dvojutkání Valencia padla celkovým skóre 3:7.

FC Barcelona

Katalánci dokázali znovu obhájit španělský titul, když s pohodlným náskokem jedenácti bodů nechali za sebou madridské Atlético. Odvěkým rivalům z Realu Madrid odskočili Lionel Messi a spol. dokonce o neskutečných devatenáct bodů.

V Lize mistrů ale Barcelona nevídaně selhala. Po suverénním postupu ve vyřazovací části přes Lyon a Manchester United španělský celek rozehrál i semifinále proti Liverpoolu skvěle. V domácím prostředí Barcelona sestřelila soupeře třemi góly, ale v odvetě naprosto selhala a po porážce 0:4 se s milionářskou soutěží rozloučila již před finále.

Barcelona – Real Madrid 1:1 a 3:0
Krásný sobotní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Ve Španělské poháru už zbývá odehrát poslední utkání – finále! Do boje o cennou trofej se probojovala Barcelona, která na neutrální půdě v Seville přivítá Valencii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.