Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : CA Osasuna - 29. ledna 2020   21:00

Real Sociedad
33' Isak  • 61' Ödegaard  • 69' Isak
3:1
(1:1)
CA Osasuna
CA Osasuna
36' Cardona
Remiro – Gorosabel, Zubeldía, Le Normand, Muñoz (60. Monreal) – Merino, Guevara – Barrenetxea (70. Portu), Ödegaard, Oyarzabal (C) (79. Elustondo) – Isak
Zubiaurre – Monreal, Lobete, Portu, Januzaj, Elustondo, Sangalli
José Munuera – Diego Barbero, Alfonso Baena
Reale Arena (San Sebastián)
CA Osasuna
J. Pérez – U. García (C), Aridane, Roncaglia – Vidal, Moncayola, I. Pérez (74. Barja), Brašanac, Estupiñán – R. García (74. Ibáñez) – Cardona (74. Adrián)
Herrera – Navas, Torres, Gallego, Ibáñez, Barja, Adrián

Z mé strany je to vše. Děkuji Vám za pozornost a u fotbalu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 8:8.
Je dobojováno a z výhry se radují fotbalisté San Sebastianu. Ti ve druhém poločase potvrdili roli favorita a celkem v pohodě si dokráčeli pro postup. V 61. minutě jim vedení z volného přímého kopu vrátil Ödegaard a odpor Osasuny definitivně zlomil o osm minut později Isak, pro kterého to byla druhá přesná trefa v zápase.
90+4'
90+3'
Zápas už se pouze dohrává, o postupujícím je již dávno rozhodnuto.
90+2'
Další ranou z dálky se prezentoval Brašanac, ale ani on Remira nezaměstnal.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny tři minuty.
90'
Barja ho ale nerozehrál vůbec dobře, jeho centr totiž přeletěl všechny jeho spoluhráče, kteří čekali v pokutovém území.
89'
Aktivní Estupiñán si došel pro další faul, a získal tak pro svůj celek další volný přímý kop.
88'
Z velké dálky to zkusil Moncayola, který však neseřídil svá mířidla a bránu přestřelil.
87'
Roncaglia poslal velmi pomalou malou domů a Pérez musel rychle ven z brány, neboť za míčem se hnal Isak. Hostující brankář ale u něj byl první a stačil ho před švédským útočníkem odkopnout.
86'
Barja poslal do šestnáctky střílenou nabídku, kterou ale s vypětím všech sil odvrátil Zubeldía.
85'
Ten rozehráli na krátkou vzdálenost a o chvilku později byl faulován Estupiñán, takže uvidíme další standardku.
84'
Elustondo zblokoval centr Estupiñána a následovat bude rohový kop v podání hostujícího celku.
83'
Fotbalisté Pamplony sice v posledních minutách drží míč na svých kopačkách, ovšem vůbec se jim nedaří dostat se do nějaké vyložené šance.
82'
Ibáñez vypálil zpoza pokutového území, avšak jeho pokus Remiro jen kontroloval očima.
81'
Akce Osasuny byla přerušena kvůli ofsajdu a rozehrávat budou domácí, kteří už se snaží šetřit čas.
80'
Estupiñán prudkým centrem našel Moncayolu, jenž ale nedokázal míč dostat pod kontrolu a poté ho o něj připravil Merino.
79'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Oyarzabal, přichází Elustondo.
78'
Do šestnáctky Realu přilétly dva centry během krátké chvíle, nicméně oba odklidil do bezpečí Zubeldía.
77'
Do konce zápasu zbývá zhruba čtvrt hodiny, a pokud chtějí hosté s výsledkem ještě něco udělat, musí se začít vrhat do útoku.
76'
Z dobré pozice pálil Oyarzabal, jenž ale trefil pouze před sebou stojícího Estupiñána.
74'
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází R. García, přichází Ibáñez.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází I. Pérez, přichází Barja.
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Cardona, přichází Adrián.
73'
Domácí se radovali ze čtvrté branky, avšak ta nebyla kvůli ofsajdu Isaka uznána.
72'
Isak se obtočil okolo svého strážce a poté hledal Merina, k němuž se však balon kvůli zásahu Brašanace nedostal.
71'
Cardona se mohl hnát do slibné šance, jenže míč mu dobře načasovaným skluzem vypíchl Zubeldía.
70'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Barrenetxea, přichází Portu.
69'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Sociedad utíká svému soupeři na rozdíl dvou branek! Rohový kop na přední tyč si našel ALEXANDER ISAK, jenž se štěstím dostal balon za záda Péreze.
69'
Nabídka Oyarzabala byla zblokována obranou Osasuny a domácí budou mít k dispozici roh.
68'
Po přiťuknutí Merina pálil z dobré pozice Barrenetxea a jeho tvrdá rána proletěla těsně okolo pravé tyče hostující svatyně.
67'
Isak se hnal za nákopem Oyarzabala, ovšem Aridane si balon pohlídal tělem a nechal ho dokutálet do autu.
66'
Žlutou kartu dostává Vidal (CA Osasuna).
65'
Defenziva Realu se teď ocitla pod tlakem, a proto Le Normand raději odkopl míč daleko pokutového území.
64'
Moncayola fauloval Ödegaarda a může být rád, že z této situace vyvázl bez žluté karty.
63'
Hosté se vydali rychle dopředu a po centru zleva hlavičkoval Cardona, jenž ale Remira nepřekonal.
61'
San Sebastian podruhé v zápase vede! Domácí dostali k dispozici standardní situaci z velmi slibné pozice a MARTIN ÖDEGAARD povedenou ranou k tyči nedal Pérezovi šanci.
60'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Muñoz, přichází Monreal.
60'
Žlutou kartu dostává Aridane (CA Osasuna).
59'
Estupiñán se sice nedokázal prosadit přes Gorosabela, nicméně alespoň získal pro svůj tým aut v blízkosti pokutového území domácího celku.
58'
Domácí kapitán se po krátkém ošetření zvedl a zdá se, že bude v pořádku.
57'
Na trávníku zůstal ležet Oyarzabal a hra je přerušena. Na hrací plochu už míří lékařský tým Sociedadu.
56'
Následně mohli hosté ještě zahrozit z rohového kopu, ale ten už si defenziva Realu pohlídala.
55'
Po velké chybě v rozehrávce San Sebastianu se sám před bránou zjevil Moncayola, který ale trefil pouze břevno!
54'
Gorosabel to zkusil individuálně po pravé straně, nicméně balon si příliš předkopl a poté už ho na hrací ploše nezastihl.
53'
I do druhé půle vstoupili domácí velmi aktivně a nyní diktují tempo hry. Podaří se jim znovu dostat do vedení?
52'
Po rohovém kopu zakončoval Isak, jenž hostující svatyni jen o kousek minul.
51'
Fantastický Pérez drží nerozhodný stav! Střelu Oyarzabala tečoval jeden z obránců do protipohybu brankáře Osasuny, který se ale dokázal po míči natáhnout a vytěsnit ho nad bránu.
50'
Moncayola se ocitl v ideální palebné pozici, ale celou situaci prováhal a poté ho o míč připravil Le Normand.
49'
Vidal pustil za sebe pas Merina a Isak mohl postupovat dopředu, nicméně chybu svého spoluhráče napravil Roncaglia, jenž švédského forvarda odzbrojil.
48'
Z druhé strany posílal další nabídku do šestnáctky Oyarzabal, avšak ani tentokrát se nikdo v modro-bílém k hlavičce nedostal.
48'
Ödegaard hledal ve vápně číhajícího Isaka, ovšem balon odhlavičkoval mimo pokutové území Roncaglia.
47'
Oyarzabal se hnal za nákopem Gorosabela, který před ním stačil odehrát do autu Aridane.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Uvidíme, jakým směrem se bude utkání ubírat ve druhé pětačtyřicetiminutovce.
46'
Nad rámec úvodního dějství nebyla nastavena ani minuta, a hráči tak odcházejí do kabin za stavu 1:1. Domácí vstoupili do utkání o poznání lépe a ve 33. minutě je poslal do vedení Isak. Osasuna ale dokázal téměř okamžitě srovnat, o tři minuty později se trefil Cardona, díky němuž tak po prvním poločase panuje nerozhodný stav.
45'
45'
Hosté jsou s dosavadním výsledkem spokojení, a proto se už snaží první poločas jen dohrát.
44'
Sociedad chvíli obléhal pokutové území Osasuny, avšak Brašanac poté donutil Merina nahrát dozadu na Muñoze.
43'
Osasuna se po vyrovnávacím gólu zvedla a po velmi vlažném úvodu je nyní domácím rovnocenným soupeřem.
42'
Remiro si teď vůbec neporozuměl s Gorosabelem a po jejich neshodě uvedou hosté balon do hry autovým vhazováním.
41'
Ödegaard to teď zkusil sám ze střední vzdálenosti, ale bránu o pořádný kus přestřelil.
40'
Ten se jim však vůbec nepovedl, Oyarzabal totiž poslal míč přesně do rukavic gólmana Péreze.
39'
Isak byl faulován Roncagliou a San Sebastian bude zahrávat volný přímý kop.
38'
Žlutou kartu dostává R. García (CA Osasuna).
37'
Vidal vypálil z dobré pozice a Remiro musel jeho pokus vytěsnit mimo tři tyče.
36'
Osasuna právě vstřelila branku!
Máme rychle srovnáno! Brašanac vybojoval míč na útočné polovině a poté ho poslal na MARCA CARDONU a ten přesně umístěnou ranou překonal Remira.
35'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Vidal, jenž se ale neprosadil přes Gorosabela.
33'
Domácí se zaslouženě ujímají vedení! Ödegaard znovu vybídl ke skórování ALEXANDERA ISAKA, jenž už tentokráte nezaváhal a přesnou ranou na zadní tyč nedal Pérezovi šanci zasáhnout.
32'
Isak si rovnal balon další ráně, ovšem tentokrát ho včas odzbrojil Roncaglia.
31'
Merino se protáhl středem hřiště a poté byl faulován Brašanacem, Real bude moct v klidu rozehrávat.
30'
Pérez o chvilku později muset řešit i střelu Guevary, se kterou si ale dokázal v klidu poradit.
29'
Sociedad nevyužil další velkou příležitost! Ödegaard vybojoval míč u vápna soupeře a poté nabídl velkou šanci Isakovi, jenž však z ideální pozice bránu minul.
28'
A další ofsajd, tentokráte se za obrannou linií Osasuny zapomněl Isak.
27'
Po nabídce z levé strany zakončoval Cardona, který ale v krkolomné pozici nedokázal míč nasměrovat mezi tři tyče.
26'
Oyarzabal se mohl hnát sám na bránu, jenže si nepohlídal ofsajdové postavení, takže jeho akce byla přerušena.
25'
Rubén García zcela zbytečně dojel Muñoze a hlavní sudí mu dal jasně najevo, že příště bude takový zákrok trestat žlutým napomenutím.
24'
Pamplona se teď snaží na chvilku podržet balon, díky čemuž by si mohla její obrana alespoň na malou chvíli oddechnout.
23'
Merino ho ale nerozehrál vůbec dobře a pouze načechral míč do rukavic připraveného Péreze.
22'
Oyarzabalovi v dobré šanci ukopl balon Estupiñán, a proto bude následovat rohový kop.
21'
Brašancův centr mířil do dobrého prostoru, avšak balon uklidil do bezpečí Le Normand.
20'
Oyarzabal u postranní čáry nedovoleně atakoval Moncayolu a Osasuna bude zahrávat standardní situaci.
19'
Žlutou kartu dostává Zubeldía (Real Sociedad San Sebastian).
18'
Oyarzabal si navedl míč na pravačku a poté vystřelil, ovšem jeho pokus na bránu nepustil blokující Aridane.
17'
Z následného rohu nic nevzniklo, balon odhlavičkoval na přední tyči stojící Brašanac.
16'
První velká šance zápasu! Ödegaardovu nabídku si našel Barrenetxea, kterého ale famózním zákrokem vychytal Pérez.
15'
Dobrý centr poslal do pokutového území Oyarzabal a Isakovi chybělo jen pár decimetrů k tomu, aby na balon dosáhl.
14'
Barrenetxea si chtěl obehrát Aridaneho, jenže se do svých kliček sám zamotal a o míč přišel.
13'
Isak sklepl míč na Ödegaarda a ten vypálil z první. Jeho pokus byl však nepřesný a Péreze z míry nevyvedl.
12'
Moncayola ve středu hřiště poslal k zemi unikajícího Merina a může být rád, že nebyl potrestán žlutou kartou.
11'
Podobně skončila také akce domácích, v postavení mimo hru byl přistižen Barrenetxea.
10'
Roncaglia teď poslal velmi dobrý balon na Cardonu, avšak toho zastavil signalizovaný ofsajd.
9'
Cardona velmi aktivně napadal rozehrávku Realu, nicméně byl na to sám a obránci San Sebastianu si dokázali poradit.
8'
Aridane se zmocnil balonu a mohl rozjet akci svého celku, jenže jeho následná přihrávka vycestovala mimo hrací plochu.
7'
Domácí zatím daleko více kombinují a poměrně se jim daří zaměstnávat defenzivu soupeře.
6'
Ödegaard prostrkával balon na Isaka, jenže gólman Pérez rychle vyběhl z brány a míč před švédským útočníkem uzmul pro sebe.
5'
Zpoza vápna vypálil Brašanac, jenž ale trefil pouze před sebou stojícího Le Normanda.
4'
Muñoz posílal kolmý pas na Isaka, ovšem na toho byla přihrávka příliš prudká a balon doputoval až k brankáři Pérezovi.
3'
Po levém křídle se zkusil prosadit Oyarzabal, nicméně jeho akce se s úspěchem nepotkala.
2'
Roncaglia hned chtěl vyslat do útoku Estupiñána, avšak jeho nahrávku zblokoval do autu Merino.
1'
Je pískáno, zápas začíná! Výkopu se ujali hráči Osasuny, kteří dnes nastupují v červených dresech. Jejich soupeř bude hrát v modro-bílé sadě.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Zubeldía, Le Normand, Muñoz – Merino, Guevara – Barrenetxea, Ödegaard, Oyarzabal (C) – Isak
Náhradníci: Zubiaurre – Monreal, Lobete, Portu, Januzaj, Elustondo, Sangalli

CA Osasuna: J. Pérez – U. García (C), Aridane, Roncaglia – Vidal, Moncayola, I. Pérez, Brašanac, Estupiñán – R. García – Cardona
Náhradníci: Herrera – Navas, Torres, Gallego, Ibáñez, Barja, Adrián

Rozhodčí: José Munuera – Diego Barbero, Alfonso Baena.
CA Osasuna

Ani Osasuna si letos nevede vůbec špatně a po jednadvaceti odehraných mačích jí náleží desáté místo. Na rozdíl od svého dnešního soupeře však neměla cestu pohárem vůbec jednoduchou. Nejsnazší byl z pohledu Pamplony první duel, který vyhrála 3:0 nad Lorcou. Ve druhém kole si pak poradila s Harem těsně 2:1 a minulý týden, kdy se odehrály zápasy třetího kola, musela jít s Huelvou až do prodloužení, které však nakonec zvládla lépe, a postoupila tak do další fáze Copa del Rey.
Real Sociedad San Sebastian

Sociedad zatím prožívá velmi povedenou sezonu. V LaLize mu momentálně patří šestá příčka a na třetí Sevillu ztrácí jen čtyři body. Výborně se San Seabstian prezentuje také v poháru. V něm zatím odehrál tři utkání, která zvládl s velkým přehledem. Nejprve rozstřílel Becerril Campos poměrem 8:0, poté si podobně hladce poradil s AD Ceutou a v minulém kole přehrál Espanyol 2:0. Na postupu do osmifinále se velkou měrou podílel belgický křídelník Adnan Januzaj, jenž zaznamenal hned čtyři branky.
Hezké středeční odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes je na programu několik osmifinálových zápasů španělského poháru a my se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Sociedadu s Osasunou. Výkop je naplánován na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.