Španělský pohár -  ONLINE PŘENOS -  CA Osasuna : Bilbao - 1. března 2023   21:00

CA Osasuna
CA Osasuna
47' Abde
1:0
(0:0)
Bilbao
Bilbao
CA Osasuna
Herrera – Moncayola, Aridane Hernández, David García (C), Cruz – Oroz (86. Brašanac), Torró, Moi Gómez (86. Ibáñez) – Ezzalzouli (77. Barja), Budimir (71. Kike García), Ávila (71. Rubén García).
Estadio El Sadar (Pamplona)
23026 diváků
Bilbao
Agirrezabala – de Marcos (58. Lekue), Vivian, Martínez, Berchiche – Dani García, Vesga – Berenguer (59. Raúl García), Sancet, Muniain (C) (65. N. Williams) – I. Williams (82. Guruzeta).

Fotbalisté Osasuny to dokázali a v prvním semifinále Copa del Rey porazili Athletic Club, který se dostal mezi čtyři nejlepší týmy již počtvrté za sebou. Bylo to hodně bojovné utkání, které rozhodl jeden jediný gól. Krátce po přestávce ho vstřelil Ez Abde. Konečný výsledek tohoto utkání v Pamploně. Osasuna 1 Athletic Club 0.
90+4'
90+4'
Gorka Guruzeta se ocitl na levé straně šestnáctky ve slibné šanci a přízemní střelou mířil k přední tyči, kde míč vyrazil bezchybný Sergio Herrera!
90+2'
Athletic dostal k dispozici standardní situaci na pravém křídle a míč propadl na vzdálenější levou tyč, kde se hosté dostali ke střele, jenže rána byla zablokována.
90'
Dnešní utkání bylo strašně bojovné a místo slibných brankových příležitostí a pěkných okamžiků přineslo pouze obrovské množství soubojů, přesto padl gól.
88'
Dnešní utkání sleduje 23026 diváků.
87'
Osasuna je hodně blízko toho, aby si do odveta odnesla náskok. Athletic bude v domácím prostředí pod tlakem, na druhou stranu za ním ale budou stát fanoušci.
86'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Moi Gómez, přichází Pablo Ibáñez.
86'
ze hřiště odchází Aimar Oroz, přichází Darko Brašanac.
82'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Gorka Guruzeta.
81'
Fotbalisté Bilbaa zahrávali v dnešním utkání již pět rohových kopů, jenže ani po jednom nepřišla šance.
80'
Raúl García na levé straně šestnáctky zamíchal s míčem a rozhodl se pro centr, který byl sražený na rohový kop.
79'
Baskický tým má dnes jediné štěstí, že se ještě hraje v semifinále odveta, protože dnes toho příliš nepředvedl.
77'
ze hřiště odchází Ez Abde, přichází Kike Barja.
71'
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Kike García.
71'
ze hřiště odchází Chimy Ávila, přichází Rubén García.
70'
Raúl García před pár okamžiky přišel na hrací plochu a nyní na přední tyči dobře tečoval hlavou centr ze standardní situace, na vzdálenější tyči ale nebyl nikdo.
69'
A znovu Iñaki Williams, který předvedl tentokrát na pravé straně šestnáctky přešlapovačku a jeho zpětný střílený centr byl sražený na rohový kop, po kterém nic.
68'
Iñaki Williams rozehrál na levé straně hřiště standardní situaci v podobě zkráceného rohového kopu, jeho centr byl ale odvrácen a domácí se opět ubránili. Stav je 1:0.
67'
Athletic Club zatím hraje velkou bídu. Ačkoliv se snaží útočit a vyrovnat, většině útoků chybí finální přihrávka, po které by přišla nějaká slibná nebo vůbec příležitost.
65'
ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Nico Williams.
64'
Iñigo Martínez nezvládl navázat protihráče a Ante Budimir jím byl jasně stažen k zemi. Žlutá karta.
63'
Yuri Berchiche se chtěl na levém křídle prosadit kolem protihráče a nasadit mu jesle, jenže neuspěl. Útěchou mu může být alespoň fakt, že vybojoval rohový kop.
59'
ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Raúl García.
58'
ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Iñigo Lekue.
58'
Zatímco se na hrací ploše odehrává obrovská bitva, střídačka hostujícího týmu připravila trojité střídání.
56'
Obrovské množství osobních soubojů pokračuje i po přestávce, navíc se strhla menší mela, rozhodčí se to ale rozhodl vyřešit jednoduše a kartu nedal nikomu.
54'
Moi Gómez teď zatáhl protihráče na hranici středového kruhu oběma rukama a ještě ho podrazil nohou. Žlutá.
52'
Ante Budimir sice nezasáhl vysokou nohou protihráče, přesto ale od hlavního rozhodčího viděl žlutou kartu.
52'
Dani García se pokusil odpovědět střelou z pravého křídla a velké dálky, podle čehož také střela dopadla, když zamířila vysoko nad domácí bránu Osasuny.
47'
Osasuna právě vstřelila branku! EZ ABDE dostal parádní přihrávku za obranu a téměř od půlící čáry se řítil do velké brankové příležitosti, kterou nakonec také využil, když se poté na levé straně šestnáctky krásně zbavil protihráče a přízemní střelou z úhlu zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Osasuna vede rázem 1:0. Asistence: Moi Gómez.
46'
Osasuna rozehrála druhý poločas a Jon Moncayola okamžitě poslal dopředu dlouhý kolmý pas od půlící čáry, se kterým si obrana hostí vzápětí snadno poradila.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:05.
Na obou stranách byla k vidění nebezpečná střela, ale jinak nabízí dnešní utkání mezi Osasunou a Athleticem Bilbaem obrovský souboj. Nouze není tedy o pořádné množství osobních soubojů a faulů, ale zatím žádný gól nepadl. Stav po poločase. Osasuna 0 Athletic Bilbao 0.
45+2'
43'
Mikel Vesga také ostře fauloval a viděl žlutou kartu.
40'
Álex Berenguer sprintoval na pravém křídle za míčem a levou rukou obejmul protihráče kolem krku. Žlutá karta.
39'
Aimar Oroz udržel míč v blízkosti rohového praporku a poté také u postranní čáry, kde byl faulován. Další faul.
37'
Oihan Sancet dostal na pravém křídle přihrávku mezi dva protihráče a po pěkném zpracování ihned centroval před bránu, jeho přízemní centr byl ale pak odvrácen.
34'
Álex Berenguer nestíhal rozeběhnutého hráče Osasuny a měl dostat žlutou kartu, protože si pomohl rukou. Následný centr skončil pouze v rukavicích brankáře.
31'
Daniel Vivian si pomohl v souboji u postranní čáry rukou a udeřil protihráče loktem jasně do obličeje. Bez karty.
29'
Ez Abde je na levém křídle dnes hodně aktivní a nyní se snažil vysunout spoluhráče kolmou přihrávkou, jenže už míč nestačil odehrát před postranní čárou. Vhazování.
28'
Álex Berenguer teď zůstal ležet na hrací ploše poté, co podstoupil ostrý hlavičkový souboj. Hra byla přerušena.
26'
Ez Abde dostal na levou stranu šestnáctky krásnou kolmou přihrávku a zasekl míč na pravačku, aby s ní následně napřáhl ke střele, která byla zablokována.
25'
Iñaki Williams na levém křídle oklamal dvojici protihráčů a po jeho parádní patičce přišel před bránu nebezpečný přízemní centr, na vzdálenější pravé tyči ale nebyl nikdo.
23'
Juan Cruz si na levém křídle krásně obhodil jednoho z protihráčů, jenže vzápětí se u něj objevil další. Odkop.
19'
Iker Muniain se na levé straně šestnáctky krásně uvolnil, když zasekl míč a z úhlu poté levačkou vypálil těsně nad břevno! Bilbao bylo blízko.
15'
Sergio Herrera předtím skvěle zasáhl proti střele zpoza šestnáctky nohama a z dorážky se pak prosadil Iñaki Williams, jenže byl v ofsajdu a gól tedy nebyl uznán.
14'
Óscar de Marcos nasadil na pravém křídle pěkně jednomu z protihráčů jesle a vybojoval rohový kop, po kterém padl gól, jenže z ofsajdu – 0:0!
12'
Aridane Hernández se dostal k odraženému míči na pravé straně a z obrovské dálky ho odkopl do zámezí.
11'
Ez Abde se neprosadil na levém křídle a u brankové čáry přistrčil protihráče. Následoval odkop od brány.
9'
Álex Berenguer si naběhl na pravé straně šestnáctky na krásnou kolmou přihrávku, byl ale v obležení dvou protihráčů a navíc mu nevyšlo ideálně zpracování.
8'
Yuri Berchiche se snažil vyvést na levém křídle podél postranní čáry, jenže o míč přišel. Opět nic od hostů.
6'
Gorga Guruzeta vypálil na ose hřiště zpoza šestnáctky a jeho přízemní tečovaná střela byla poté sražena vedle vzdálenější levé tyče. Osasuna je zatím výrazně lepší.
5'
Aimar Oroz se na levém křídle neprosadil a fotbalisté Athletica mohli vzápětí vhazovat. Čekáme na šanci.
4'
Osasuna je v úvodu zápasu aktivnější a opět se snažila prosadit na pravém křídle, kde vybojovala vhazování.
3'
Také fotbalisté Osasuny se snažili prosadit jako první na pravé straně hřiště a také jejich centr byl sražený na rohový kop. Budimir hlavičkoval do náruče brankáře.
2'
Bilbao se rozhodlo rozehrát rohový kop nakrátko a vzápětí se do žádné příležitosti či střele nedostalo.
1'
Utkání mezi Osasunou a Athleticem bylo právě zahájeno a fotbalisté hostujícího Bilbaa v úvodu na pravém křídle vybojovali po sraženém přízemním centru rohový kop.
1'

CA Osasuna: Herrera – Moncayola, Aridane Hernández, David García (C), Cruz – Oroz, Torró, Moi Gómez – Ezzalzouli, Budimir, Ávila.
Náhradníci: Aitor Fernández, Valencia – Nacho Vidal, Unai García, Brašanac, Barja, Kike García, Ibáñez, Manu Sánchez, Moreno.
Trenér: Jagoba Arrasate

Athletic Bilbao: Agirrezabala – de Marcos, Vivian, Martínez, Berchiche – Dani García, Vesga – Berenguer, Sancet, Muniain (C) – I. Williams.
Náhradníci: Ispizua – Yeray Álvarez, N. Williams, Guruzeta, Lekue, Vencedor, Zarraga, Capa, Raúl García, Balenziaga, Paredes.
Trenér: Ernesto Valverde

Rozhodčí: Jesús Gil Manzano. Asistenti: Ángel Nevado Rodríguez, Javier Martínez Nicolás. Čtvrtý rozhodčí: Manuel García Gómez. VAR: Santiago Jaime Latre. AVAR: David Medié Jiménez.
Athletic Bilbao

Athletic postoupil do semifinále španělského poháru už počtvrté za sebou a loni v něm vypadl s Valencií. Bilbao je během posledních let v Copa del Rey velice úspěšné. Loni sice vypadlo v semifinále, ale předtím si dvakrát v řadě zahrálo finále, ve kterém následně nestačilo na Real Sociedad a vzápětí Barcelonu, která zvítězila 4:0. Athletic ještě nikdy v své historii Copa del Rey nevyhrál.
CA Osasuna

Osasuna v loňském ročníku Copa del Rey vypadla už v prvním kole, když nejtěsnějším rozdílem 1:0 prohrála na hřišti Girony. Letos je to ovšem jiná píseň a domácí jsou blízko další obrovské senzace. Už semifinále je velkým úspěchem, ale finále proti Barceloně nebo Realu Madrid by pak byla teprve pecka. Osasuna už si jednou finále zahrála a v ročníku 2004/2005 podlehla Realu Betisu.
Bilbao se představí v úvodním semifinále Copa del Rey na stadionu Osasuny a bude se snažit dát zapomenout na ligovou porážku se Celtou Vigo, zatímco domácí tým Osasuny nevyhrál v lize čtyřikrát za sebou, v poháru se jí ale překvapivě daří. Naposledy porazila 3:2 Sevillu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.