Tipsport liga -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Teplice - 12. ledna 2022   10:30

Ml. Boleslav
55' Pech  • 59' Hlavatý  • 67' Ewerton  • 89' Ewerton
4:1
(0:1)
Teplice
Teplice
25' Trubač
Šerák – Jurásek, Presiler, Smrž (46. Pech), Douděra – Mašek, Dancák (64. Matějovský) – Mužík, Hlavatý, Ladra (80. Kaulfus) – Fila (46. Ewerton).
Mikulec – Dufek, Bejbl, Matějovský, Ewerton, Škoda, Langhamer, Pech, Kaulfus.
T. Klíma
UMT U Stadionu, Mladá Boleslav
Teplice
Mucha – Vondrášek, Kučera (56. Hasil), Knapík – Jukl, Mareček – Moulis, Bulmaga, Hyčka – Trubač – Žák.
Hasil.

Ode mne je to pro dnešek již vše. Děkuji vám za pozornost a někdy příště se budu opět těšit, na počtenou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 8:3.
Střely mimo: 5:2.
Rohy: 6:1.
Zápas Tipsport ligy mezi Boleslaví a Teplicemi tak končí výhrou Středočechů 4:1! Po první půli sice vedli Skláři 1:0, jenže v druhém poločase naprosto vypadli z role, svěřenci Karla Jarolíma na hřišti jasně dominovali a svému soupeři nasázeli v druhé pětačtyřicítce čtyři branky, kterými jasně překlopili zápas na svou stranu. O dvě z nich se postaral Ewerton. Boleslav tak po zásluze v tomto střetnutí vítězí a ve skupině B je jediným mužstvem s plným bodovým ziskem.
90+0'
90'
Skláři se tlačí kupředu na pravém křídle, jenže s balonem se dostali jej do zámezí. Poslední aut si tak ještě vhodí hráči Boleslavi.
89'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Ještě jedna branka v síti Teplic! Po prudké přihrávce Juráska z levé strany stihl před Maškem na poslední chvíli zasáhnout Hasil, jenž vrátil míč na velké vápno. Tam si však seběhl EWERTON, který se tvrdou přízemní bombou k bližší tyči znovu prosadil a zvyšuje již na 4:1!
89'
Středočeši mají závěr utkání zcela pod kontrolou. Sami se ještě tlačí do šancí a soupeře naopak ke své kleci skoro nepouští.
88'
Prudký střílený pas šel nyní na malé vápno Teplic, kde se ve skluzu snažil míč do sítě uklidit Mašek, kterému chybělo jen pár centimetrů k tomu, aby balon zasáhla uklidil jej tak do brány soupeře!
87'
Středočeši vhazují na pravé lajně. Míč má v rukách Pech, jenž přihrál Matějovskému. Boleslav se tlačí po levé straně kupředu.
86'
Skláři vyváží míč od své klece. Hasil nyní mizerně rozehrál a mohl být hodně rád, že spoluhráči uhlídali Maška, který se málem dostal do obrovské šance, kdy by šel sám na bránu soupeře.
85'
Šerák sbalil míč do náruče a nyní již vykopává až daleko za půlící kruh. Matějovský se na levé straně snažil kombinovat s Maškem, ale jejich spolupráce žádnou šanci nevytvořila.
84'
Rohový kop od levého praporku rozehráli fotbalisté Boleslavi na krátko. Postupně se dostali až k protější lajně, kde hrají Langhamer a Dufek.
83'
Vondrášek vrací mičudu domácím, po pravém křídle směruje kupředu Ewerton, jehož prudký centr byl sražen obranou hostí na rohový kop.
82'
Langhamer dobře zapracoval ve vlastním pokutovém území a posunul míč obráncům, kteří jej odkopli do bezpečí.
82'
Skláři chvilku motali svého soupeře na pravé straně u rohového praporku, finální centr do šestnáctky Boleslavi ale poslat nedokázali.
81'
Míč se vrací do pokutového území Boleslavi, kde hraje brankář Šerák. Jeho výkop na ose hřiště Matějovský kupředu prostrčit nedokázal.
80'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Ladra, přichází Kaulfus.
79'
Skláři se tlačí na pravé straně kupředu, jejich kombinace však vyzněla jen do zámezí. Středočeši rozehrávají v poklidu na vlastní polovině a už příliš nespěchají.
78'
Nyní již bude gólman Boleslavi rozehrávat od své svatyně. Jeho výkop se snesl u levé lajny těsně za půlící čárou, kde mohou jeho spoluhráči postupovat kupředu.
77'
Při zakončení došlo ke střetu Ledeckého s Šerákem, takže brankář Boleslavi musel dostat prostor, aby mohl pokračovat ve hře.
76'
Skláři se nyní rychlou akcí dostali až k šanci na pravé straně, do dvojnásobného zakončení se probil Ledecký, jehož první ránu vyrazil Šerák parádním zákrokem do tyče a dorážku už ukryl ve své náruči.
75'
Centr z pravé strany nyní letěl na malý čtverec boleslavského pokutového území, brankář domácích jej však v pohodě stáhl rukama ze vzduchu.
74'
Trubač udržel míč v souboji na středu hřiště a rozdal míč doleva, kde se však Žák proti přesile probít nedokázal.
73'
Mucha vykopl míč od vlastního pokutového území až před velký čtverec Boleslavi. Tam však defenziva Středočechů zapracovala na jedničku.
72'
Brankář Šerák odkopává míč daleko od své svatyně, Dufek ovšem na pravém křídle fauloval Vondráška, takže akce Boleslavi končí.
71'
Středočeši se dobře vysouvají po pravém křídle, přihrávka Dufka na osu hřiště však neprošla skrz chumel hráčů soupeře.
70'
Mucha vykopává od své svatyně na pravé křídlo, prudký míč raději obrana Boleslavi posílá rovnou do zámezí.
69'
Boleslavští rozehrávají na vlastní polovině hrací plochy. Vysoký míč kupředu ale zvládl zastavit Hasil, jenž vrací míč ke své kleci.
68'
Teplice ještě neskládají zbraně, jejich výpad středem hřiště je však zastaven a na druhou stranu hrací plochy už po pravém křídle peláší Mašek.
67'
Boleslav zvyšuje na 3:1! Standardní situaci rozehráli Středočeši do levého křídla, odkud se EWERTON pokusil nacentrovat. Povedlo se mu to tak dokonale, že svým pasem přeloboval brankáře Muchu a míč spadl u zadní tyče do sítě, takže svěřenci Karla Jarolíma zdvojnásobují své vedení!
66'
Další tvrdší zákrok tentokrát na Maška, Boleslav bude rozehrávat standardní situaci z velice zajímavého prostoru.
65'
Marek Matějovský se ihned uvedl svou typickou průnikovou přihrávkou, po níž šel však míč z kopačky Ladry jen vysoko nad bránu Teplic.
64'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Dancák, přichází Matějovský.
63'
Středočeši se po levém křídle rychle dostali kupředu, jenže obránci Teplic se stihli vrátit a Boleslav tak buší do plných.
62'
Skláři rozehrávají z vlastní poloviny hrací plochy. Balon se vrací až do šestnáctky brankáři Muchovi, který jej vykopává na střed trávníku.
61'
Blesková akce Teplic končí míčem v síti Boleslavi, skóre se ale měnit nebude, Moulisovi byl dávno máván ofsajd.
60'
Středočeši jsou nyní jako polití živou vodou a znovu se vydávají k bráně Teplic, kterou obehrávají kolem velkého vápna.
59'
Boleslav otáčí vývoj utkání! Na ose hřiště rozdal Ladra míč trochu doleva, následně se ve vápně Teplic dostal ke střele MICHAL HLAVATÝ, jenž přízemním projektilem překonal Muchu na přední tyči. Boleslav vede 2:1! Asistence: Ladra.
58'
Tohle by mělo být za červenou kartu, tady je to ale v přátelském utkání za žlutou, Hasil v jasné brankové příležitosti zastavil pronikajícího hráče Boleslavi a zmařil tak tutovku.
57'
Fotbalisté Boleslavi se znovu tlačí kupředu, ve druhém poločase chytili čerstvý vítr do plachet a jsou zatím lepším celkem.
56'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Kučera, přichází Hasil.
55'
Máme srovnáno! Centr z levého křídla poslal Ladra, v šestnáctce soupeře si míč trochu na pravé straně zpracoval DAVID PECH, jenž ho tvrdou přízemní ranou poslal nechytatelně na zadní tyč, Mucha se natahoval marně. Skóre je tak 1:1! Asistence: Ladra.
55'
Skláři se chtěli rychle dostat kupředu po pravé lajně, jenže jejich vysoký pas se na hrací ploše neudržel a skončil za čarou.
54'
Centr Ladry z levé strany srazila obrana Teplic na roh. Balon od praporku poslali Středočeši k první tyči, která však byla dobře pohlídaná.
54'
Mužík dostal průnikovou přihrávku trochu víc do strany, než by potřeboval, následně Středočeši obehrávají pokutové území Teplic v házenkářském stylu.
53'
Hlavatý kombinoval na pravé straně trávníku se spoluhráči. Boleslavi se nyní přenesení hry z jedné lajny na druhou nepovedlo, míč je v zámezí.
52'
V krátkém sledu zahrávají Středočeši další rohový kop, tentokrát od levého praporku, nevytěžili z něj však zhola nic. První přihrávka byla krátká.
51'
Boleslav rozehrává rohový kop z pravé strany, centr šel na přední tyč, kde hlavou dobře zasáhl Moulis.
50'
Na trávníku ale zůstal Ladra. Pech nyní adresoval přihrávku za paty nabíhajícímu Mužíkovi, jenž se tak do šance nedostane.
49'
Boleslav o poločase provedla střídání, o nichž budeme informovat v průběhu půle, Pech nyní vrací míč dozadu svému brankáři.
49'
Mucha může rozehrávat od vlastní svatyně, zvolil daleký výkop, jeho spoluhráči míč na svých kopačkách dlouho neudrželi, proto se k němu mičuda vrací.
48'
Vondrášek volí zpětnou přihrávku brankáři Teplic, jenž poslal daleký výkop až za půlící kruh. Jeho spoluhráči se ale k odraženému míči nedostali.
47'
Trubač získal na svou osobu faul a následně zahrával standardní situaci od levé krajní čáry. Bývalý hráč Hradce Králové poslal svůj centr přímo do brány, kde jej ale brankář Boleslavi chytil.
46'
Druhá půle odstartovala, úvodní rozehrávku měli fotbalisté Teplic a Daniel Trubač se po levém křídle snažil prosadit přes dva bránící hráče, zatím volí zpětný pas na Vondráška.
46'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Fila, přichází Ewerton.
46'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Smrž, přichází Pech.
46'
Druhá půle začne za chvilku.
První půle duelu Boleslavi s Teplicemi je tedy za námi. Oba celky si v prvním poločase vytvořili několik zajímavých šancí, nezdá se mi, že by některé z mužstev na trávníku výrazně dominovalo. O tom podstatném rozhodla 25. minuta, kdy si Daniel Trubač hlavou narazil míč o Žáka a pak parádní ranou k pravé tyči strhl vedení na stranu Teplic. Skláři tak do druhé pětačtyřicítky vstoupí s nejtěsnějším možným vedením.
45'
První poločas skončil. Dancák ještě stihl na pravé straně prováhat ideální čas ke střele ve vápně Teplic. Z akce Boleslavi tak byl jen závar, po kterém sudí první pětačtyřicítku ukončil.
45'
Mucha ještě kombinuje se svými obránci. Nepřesná přihrávka na pravé křídlo za záda Hyčky dává Boleslavi možnost na poslední aut.
45'
Ve středovém kruhu byl faulován Hlavatý, Středočeši tak mohou rozehrát ještě jednu standardku. Musí ale začít od posledního hráče, kterým je Preisler.
44'
Mašek zahnal svou přihrávkou z osy hřiště Mužíka až k rohovému praporku. Akce Boleslavi už ale pokračovat nebude, sudí kvůli ofsajdu přerušil hru.
43'
Mucha vykopává od vlastní svatyně až za půlící čáru, kde v hlavičkovém souboji uspěl Preisler, k odraženému míči se však dostávají opět Teplice.
43'
Středočeši ze svého rohového kopu nevytěžili nic, protože došlo k útočnému faulu. Naopak směrem na druhou stranu se vydali Skláři, které zase zastavil ofsajd.
42'
Teplice se snaží z každé situace fotbalově rozehrát, nyní se to už ovšem Marečkovi nepovedlo a jeho velice nepovedená přihrávka končí rohem Boleslavi.
41'
Jurásek se snažil po levém křídle vysunout Mužíka, před nímž ale dobře zapracoval Mareček, Mucha následně riskantně rozehrál, ale obrana Teplic situaci ustála.
40'
Centr z levé strany lapil brankář Mucha do rukavic a nyní už vyhazuje míč na pravou stranu, kde rozehrává Kučera ve spolupráci s Juklem.
39'
Na trávníku ležel jeden z hráčů Teplic, sudí si toho však vůbec nevšiml, přerušil až v souvislosti s faulem Sklářů na půlící čáře. Vypadá to však, že postiženému fotbalistovi nic nebude.
38'
Středočeši se na ose hřiště neprosadili do šance, přesto nyní skvěle zapracoval Hyčka, jenž skluzem zastavil průnikovou přihrávku soupeře.
37'
Boleslav musí hrát dozadu, mičuda se vrací až k brankáři Šerákovi, jenž přihrává Preislerovi, který posouvá hru po levém křídle kupředu.
36'
Mucha nyní odkopl míč až na poslední chvíli před dotírajícím Filou, jenž o něj lehce zavadil, sudí píská faul, Teplice mohou v klidu rozehrát.
35'
Boleslav kombinuje na půlící čáře, balon má na kopačce Hlavatý, který jej posunul na osu hřiště, kde osm metrů před vápnem střílel Dancák. Velice nepřesně.
34'
Středočeši jdou kupředu. Preisler vyslal z půlící lajny vysoký balon až do šestnáctky Teplic, kde si ovšem obrana Sklářů společně s brankářem Muchou zvládla poradit.
33'
Skláři chtěli po levém křídle opět rychle přejít přes obranu Boleslavi, jenže Moulis je už podruhé během krátké chvíle přistižen v ofsajdu.
32'
Boleslav startovala na pravé straně další akci, ale s míčem se ocitla jen do zámezí, přesto se následně dostala do obrovské šance, když si na pravé straně dobře narazil Mužík s Filou. První jmenovaný následně pálil již v šestnáctce soupeře tvrdě po zemi k přední tyči. Mucha však předvedl skvělý zákrok a balon chytá!
31'
Hyčka nacentroval od pravé lajny na Moulise, jenže to už píská sudí, který viděl zřejmě nějaký menší faul na straně Teplic.
30'
Jurásek vrací balon od levé lajny zpět na stopery, kteří ve středu hřiště zakombinovali s Dancákem, následný zpětný pas na Juráska však skvěle vystihl Bulmaga.
29'
Mucha bude rozehrávat od vlastní svatyně. Míč z jeho kopačky šel na středový kruh, kde balon sebrali jeho spoluhráči, průniková přihrávka na Moulise však šla jen do ofsajdu.
28'
Nyní už Hyčka přes Juráska po pravém křídle přešel, když si míč parádně narazil s Moulisem. Následný centr ale obrana Boleslavi v čele s brankářem Šerákem zvládla zastavit.
27'
Severočeši se drží s míčem na pravé straně, proti Hyčkovi však skvěle vystoupil Jurásek, který tak zastavil další akci Severočechů.
26'
Na druhé straně ihned zahrozili hráči Boleslavi, jenže střela Mužíka pět metrů před vápnem soupeře šla po zemi k pravé tyči a Mucha neměl problém ji chytit.
25'
Teplice právě vstřelily branku!
Teplice otevírají skóre utkání! Do vápna Boleslavi přišel centr z levé strany, DANIEL TRUBAČ nejprve hlavičkou vyzval k narážečce Žáka, jenž mu míč rovněž hlavou vrátil. Záložník Teplic si pak parádně zpracoval míč na prsa a tvrdou pumelicí z hranice velkého vápna jej poslal nechytatelně do pravého horního rohu brány domácích. 1:0 pro Skláře! Asistence: Filip Žák.
24'
Skláři mají míč na půlící čáře, vysoký balon kupředu si zpracovával Bulmaga, jenž ovšem znovu nepřešel přes Juráska.
23'
Mareček posílal od pravé strany centr, který domácí defenziva zastavila možná i rukou. Rozhodčí ale nechává hru plynout.
22'
Sudí píská faul ve středu hřiště, rozehrávat budou Teplice, které se rozhodly pro zpětný pas, akci Bulmagy po pravé straně pohlídal Jurásek.
21'
Bulmaga nyní šikovně procpal od pravé lajny míč trochu víc na osu hřiště, kde asi pět metrů před vápnem pálil z pravé strany Trubač. Přední tyč svatyně protivníka o pár čísel minul.
20'
Boleslav tlačí, nyní se už do šestnáctky prosadil z pravé strany Ladra, jeho zakončení však bylo sraženo do vzduchu, odkud si míč v pohodě stáhl Mucha.
19'
Dobrý presink hráčů Boleslavi nyní dostal defenzivu Teplic do úzkých. Mucha musel rychle ven z brány, aby na rohu velkého čtverce odkopl míč před dotírajícími soupeři.
18'
Skláři rozehrávají standardní situaci na středu hřiště, Mareček vrací míč za sebe na beky, kteří se snaží procpat míč na ose hřiště kupředu.
17'
Nakonec to asi pět metrů před vápnem na ose hřiště zkusil Dancák a jeho pokus nebyl špatný, pravý horní roh brány, do kterého mířil, však míč o metr minul.
16'
Boleslav obehrává prostor před pokutovým územím Teplic, jako by se hrála házená, mičudu má na levé straně Jurásek.
15'
Skláři se drží na míči ve středu hřiště, centr na pravou stranu do bře zalepil Hyčka a po pěkné akci pálil z levé strany v šestnáctce Boleslavi Žák, Šeráka ale na přední tyči nenachytal.
14'
Brankář Mucha nejprve rozehrál na krátko s Marečkem a poté vysokým odkopem poslal balon daleko od vlastní brány.
13'
Středočeši se propracovali na pravé straně až k vápnu soupeře a poslali z krajní čáry zajímavý centr, který však před Muchou nikdo nedokázal usměrnit do sítě.
12'
Skláři vhazují u vlastní šestnáctky, následně se ženou kupředu, jenže Bulmagu trefil balon jen do zad, takže je akci Severočechů zastavena.
11'
Boleslav rozehrává od obránců, míč má na noze na levé straně trávníku Jurásek, jenž ho vrací stoperům, kteří přenáší těžiště doprava.
10'
Brankář Mucha rozehrává od své svatyně. Teplice se však daleko od vlastní šestnáctky nedostaly a jejich brankář musí odkopávat míč z malého čtverce podruhé.
9'
Boleslav vybojovala rohový kop z pravé strany, který byl rozehrán na krátko a pak na přední tyč, kde hlavičkoval snad Fila vysoko nad břevno svatyně Teplic.
8'
Hráči z města automobilky Škoda se nyní tlačí kupředu po pravém křídle, přenesení hry na osu trávníku se jim však nezdařilo, navíc se dopustili faulu.
7'
Skláři se derou znovu po ose hřiště kupředu, nyní to byl snad Daniel Trubač, kdo vypálil zpoza šestnáctky Boleslavi, jeho přízemní pokus ale bližší tyč svatyně domácích minul.
6'
Moulis se nyní po vysokém balonu už už dostával za obranu Boleslavi, která před ním na poslední chvíli odkopla balon do bezpečí. Jinak by šel sám na branku Středočechů.
5'
Znovu si zahraje také brankář Mucha, rovněž Boleslav se snaží aktivně napadat. Nyní se jí ale balon získat nepodařilo.
4'
Hyčka na pravé straně trávníku musel volit zpětnou přihrávku, protože cestu kupředu mu zastoupila dvojice bránících soupeřů.
3'
Středočeši jsou pod tlakem při rozehrávce u vlastního pokutového území, od branky odkopává míč Smrž, jenž balon poslal do zámezí u půlící čáry.
2'
Od vlastní svatyně nyní rozehrají hráči Teplic, vykopává brankář Mucha, ale na straně trávníku se k míči dostal Mužík, sudí ale píská Boleslavi faul.
1'
Domácí fotbalisté se museli na začátku vrátit s míčem až do vlastního pokutového území, kde brankář Šerák vykopl na pravou stranu hrací plochy.
1'
Ještě jednou přeji příjemné dopoledne všem fotbalovým příznivcům, utkání Tipsport ligy mezi Boleslaví a Teplicemi začíná za malou chvilku. Vy si již můžete níže prohlédnout sestavy obou celků.

FK Mladá Boleslav: Šerák – Ladra, Mužík, Hlavatý, Dancák, Douděra, Fila, Preisler, Mašek, Smrž, Jurásek.
Náhradníci: Mikulec – Dufek, Bejbl, Matějovský, Ewerton, Škoda, Langhamer, Pech, Kaulfus.
Trenér: Karel Jarolím.

FK Teplice: Mucha – Douděra, Preisler, Smrž, Dancák – Hlavatý, Jurásek, Mašek, Mužík – Fila, Ladra.
Trenér: Jiří Jarošík.
Poslední vzájemný duel

Jak už bylo zmíněno, oba celky se utkaly v polovině prosince na půdě Teplic. Boleslav duel Na Stínadlech vyhrála těsně 1:0. Jedinou platnou branku utkání zaznamenal už v první půli Tomáš Ladra. V druhé půli měl velkou smůlu záložník Severočechů Jan Fortelný. Nejprve jeho gól neuznal VAR a následně neproměnil pokutový kop. I díky tomu brali svěřenci Karla Jarolíma hubené vítězství.
FK Teplice

Skláři jsou spolufavoritem skupiny B společně s Boleslaví, ve FORTUNA:LIZE se jim ale letos nedaří, po podzimu hájí až 15. příčku a na jaře je čeká těžká práce v podobě boje o záchranu ligové příslušnosti. Z MOL Cupu vypadli Severočeši už v říjnu, když podlehli na vlastní půdě Spartě Praha 0:2.

Ani forma Teplic však není nejhorší. Severočeši nejprve v polovině prosince uspěli na půdě Jablonce výhrou 2:0, následně sice padli v již zmíněném duelu s Mladou Boleslaví na svém stadionu 0:1, jenže pak se jim také povedl vstup do Tipsport ligy, když přemohli Varnsdorf 2:0.
FK Mladá Boleslav

Středočeši jsou papírovým favoritem skupiny B, ve FORTUNA:LIZE se po podzimu drží na solidním šestém místě a budou se snažit udržet ve skupině, která si na konci sezóny zahraje o ligový titul. Rovněž jsou mezi elitní osmičkou účastníků MOL Cupu.

Forma Mladé Boleslavi není vůbec špatná. V polovině prosince sice prohrála na půdě velice silné Slavie 0:2, jenže o týden později zvítězila právě v Teplicích (1:0) a skvěle vstoupila také do Tipsport ligy, kde deklasovala v prvním duelu Táborsko 7:0.
Krásné dobré dopoledne přeji všem příznivcům kvalitní české kopané. V rámci Tipsport ligy na sebe dnes od 10:30 narazí ve skupině B celky FK Mladá Boleslav a FK Teplice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.