UEFA Youth League -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Genk - 5. října 2022   14:00

Slavia
Slavia
9' A. Pudil  • 44' Ogungbayi
2:4
(2:1)
Genk
Genk
27' Godts   • 47' Diawara   • 80' Godts   • 90+4' Al Mazyani
Slavia
Dvořák – Konečný, Behenský /C/, Hunal (90.+1 Trédl), Beránek – Lopatář (78. Žitný), Zachoval (90.+1 Kolář), Ogungbayi – A. Pudil, Jelínek (68. Hájek), Toula (78. M. Pudil)
Kolodziej – Dufek
Bilbija – Tešanović, Čaušević (BIH)
Na Chvalech, Praha-Horní Počernice
545 diváků
Genk
Penders – Martens, Manguelle (61. Smekens), Al Mazyani, De Grand – Rotundo (46. Claes), Swerts /C/, Van de Perre – Arabaci, Diawara, Godts
Stevens – Baskale, Cauwel, Da Costa, Mirisola

Dorostenci Slavie Praha selhali v domácí odvetě s Genkem. Přestože si z Belgie odvezli výhru 2:1 a stejným poměrem vedli dnes i v poločase, po přestávce inkasovali tři branky, navíc ve vyhecovaném závěru i tři červené karty a z postupu do osmifinále se tak raduje soupeř.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 18:9.
90+13'
90+13'
Druhá žlutá a následně červená karta také pro KRC Genk, za šarvátku po odpískání je současně vyloučen Maarten Swerts.
90+13'
Červenou kartu dostává Jan Trédl (Slavia Praha), domácí budou dohrávat dokonce v osmi. Vášně na Xaverově planou, bosenský rozhodčí závěr úplně nezvládá, ale slávisté takto v důsledku jen škodí sami sobě.
90+13'
Druhá žlutá a následně červená karta pro SK Slavia Praha. Pod sprchy jde předčasně, byť už jen o nějaké desítky vteřin, také Pavel Behenský.
90+13'
Konečný zkusil z dálky vynutit prodloužení, jeho pokus však míří daleko od brány Genku.
90+12'
Žlutá karta pro KRC Genk. Dalším, kdo dostal od rozhodčího rozdáno do mariáše, je Sam De Grand.
90+12'
Žlutá karta pro KRC Genk. Za zmíněný tvrdý zákrok na půlce proti Žitnému je ještě dodatečně trestán Faissal Al Mazyani.
90+11'
Genk rozehrává a snaží se pochopitelně především podržet míč, jenže faul hostů na půlící čáře dá zřejmě již definitivně poslední příležitost Slavii vynutit si prodloužení.
90+10'
Rozhodčí stále nechává hru pokračovat, Kolář se však provinili na útočné polovině faulem, poté musí na hřiště lékař a masér z lavičky Genku k postiženému Swertstovi.
90+9'
Žlutá karta pro KRC Genk. Za zdržování hry při odkopu od brány je napomínán gólman hostů Mike Penders.
90+9'
Slávisté se v poslední minutě nastavení vybičovali k zoufalému náporu, střela z 20 metrů však letí mimo Pendersovu svatyni.
90+7'
Žlutá karta pro KRC Genk (Maarten Swerts). Rozhodčí trestá potyčku na obě strany.
90+7'
Žlutá karta pro SK Slavia Praha (Pavel Behenský).
90+6'
Slavia Praha bude dohrávat nastavení v deseti. Za faul na Martense dostává rovnou červenou kartu Miloš Pudil.
90+4'
Genk právě vstřelil branku!
Hosté dokonávají obrat, zpoza velkého vápna se ranou na zadní tyč prosazuje FAISSAL AL MAZYANI, kterému u rozdílového gólu asistoval Smekens. Na lavičce Genku propuká obrovský jásot, domácím však zbývá ještě více než pět minut, aby odvrátili velkou blamáž.
90+1'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Hunal, přichází Trédl,
ze hřiště odchází Zachoval, přichází Kolář.
90'
Genk rozehrál nakrátko kostrbatě a o míč zase přišel.
89'
Genk rozehraje přímý kop z přibližně 25 metrů po dnes již čtvrtém faulu Behenského na Diawaru.
87'
Dnešní utkání sleduje 545 diváků.
86'
Další ošetřování na domácí straně si nevyžádalo delší čas.
85'
Nakonec byli sešívaní rádi, že zachytili soupeřův protiútok za půlící čarou.
84'
Z rohového kopu se Slavia může pokusit o vyrovnání. Míč si staví na pravé straně Zachoval.
82'
Trestný kop pro hosty po zákroku Žitného na Smekense.
80'
Náskok Slavie v dvojzápase je smazán, rychlou akci po Diawarově přihrávce zakončil přesným zásahem znovu MIKA GODTS.
79'
Sám Ogungbayi rohový kop rozehrál, Behenského hlavička se však mezi tyče nevešla.
79'
Ogungbayiho ránu srazili hosté na roh.
78'
Dvakrát střídá SK Slavia Praha:
ze hřiště odcházejí Toula Lopatář, přicházejí Žitný a Miloš Pudil.
76'
Godts našel přímým kopem Smekense, jehož hlavičku chytá brankář Dvořák.
75'
Žlutá karta pro SK Slavia Praha. Série standardek pokračuje po faulu Adama Pudila.
74'
A jako obvykle rohy přicházejí ve dvojicích, po opakovaném centru Martense střílí Godts a Dvořák vyráží několikrát tečovanou nepříjemnou ránu na třetí roh v řadě.
73'
Z rychlého protiútoku získává Genk rohový kop.
71'
Čerstvý Hájek došlápl při napadání Al Mazyaniho. Píská se proti domácí bráně.
70'
Po delší době slávisté předvedli povedenou útočnou akci, Lopatář však přestřelil.
68'
ze hřiště odchází Jelínek, přichází Hájek.
66'
Dvořák drží domácím postupové skóre při střele velmi aktivního De Granda, kterou vyrazil před Diawaru. Ten stál v ofsajdu a Slavia si může oddechnout.
64'
Pauzu na ošetření potřeboval jeden z domácích fotbalistů, ale brzy ve hře pokračuje.
61'
Střídání v týmu KRC Genk:
ze hřiště odchází Manguelle, přichází Smekens.
57'
Akce belgického dorosteneckého mistra končí v ofsajdu. Past sklapla za Diawarou.
55'
Hosté vhazovali od rohového praporku, slávisté přešli do protiútoku, ale Jakub Lopatář se provinil útočným faulem na Van de Perreho a vidí další žlutou kartu.
52'
Slávistický protiútok skončil na pravém křídle dobrým obranným zákrokem De Granda.
48'
Hned po výkopu se domácí vrhli do útoku, se střeleckým pokusem Oskara Jelínka si poradil Mike Penders.
47'
Pražané zaspali vstup do druhé půle, Konečný fauloval Godtse a po následném lehce sraženém centru De Granda vyrovnává z bezprostřední blízkosti SEKOU DIAWARA.
46'
Genk nastoupil s jednou změnou v sestavě, Rotunda nahradil do druhé půle Claes.
46'
Po první půli platí na Xaverově stejný výsledek jako za celý zápas v Genku. Hosté mají územní převahu, ale trefili tyč a krátce nato z protiútoku inkasovali, takže nyní potřebují vstřelit dvě branky, aby si vynutili prodloužení.

Statistiky první půle:
Držení míče 35% – 65%, střely na bránu 3:3, střely mimo 1:4, rohy 1:6, ofsajdy 0:1, fauly 7:4.
45+3'
45+3'
Arabaci nabíhal do šance z ofsajdu.
45+2'
Žlutá karta pro KRC Genk. V nastaveném čase je napomínán Mika Godts.
44'
Slavia právě vstřelila branku!
Po opakovaném rohu Belgičanů utekli do brejku domácí a Konečného centr z pravého křídla využívá k vedoucímu gólu po zpracování míče druhým dotekem BOLUWATIFE OGUNGBAYI.
43'
Již potřetí se dnes rohový kop Genku opakuje po zásahu domácí obrany.
42'
Sam De Grand z následného trestného kopu orazítkoval tyč!
41'
Další nedovolený zákrok kapitána slávistického dorostu Behenského.
38'
Žlutá karta pro SK Slavia Praha. Protiútok Genku zastavil faulem na Rotunda Erič Hunal.
38'
Beránkova střela neprošla přes bránícího hráče Genku.
36'
Ogungbayi z rohového kopu našel hlavu Behenského, který protáhl brankáře Penderse na čáře.
35'
První rohový kop vybojovali slávističtí dorostenci.
35'
Diawara uprostřed hřiště srazil nedovoleně Zachovala.
34'
Další pokus Evana Rotunda se mezi tyče nevešel.
33'
Hosté vhazovali z pravého křídla, obehráli šestnáctku kolem dokola a nakonec vybojovali jen další aut z opačné strany.
31'
Po nepřesné střele De Granda se kope od Dvořákovy brány.
30'
Daniel Toula si nabíhal za dlouhou přihrávkou za obranu, u míče byl o zlomek vteřiny dříve než Penders, ale ten mu nakonec stačil kličku vypíchnout.
27'
Martensovo přiťuknutí osou hřiště využívá k vyrovnávací trefě do horního růžku Dvořákovy brány MIKA GODTS.
24'
Žlutá karta pro KRC Genk. Za faul na Ogungbayiho je trestán Kamiel Van de Perre.
23'
Hra teď probíhá uprostřed hřiště, hosté přitom potřebují vstřelit dva góly, aby si vynutili prodloužení.
20'
Godts podrazil domácího Ogungbayiho.
19'
Nápor Genku pokračuje, Dvořák zneškodnil i pokus hostujícího kapitána Swertse.
18'
Tentokrát se již hosté po rohu dostali k přímé střele, Martense však vychytal domácí brankář Dvořák.
18'
Rohový kop rozehrál De Grand, od jednoho ze slávistů se míč odráží na další roh, v pořadí již čtvrtý pro hosty.
16'
Po Jelínkově faulu na Manguelleho opět Godts neprostřelil slávistickou hradbu a stejně se vedlo při dorážce Van de Perremu.
13'
Rotundova střela prosvištěla vedle slávistické brány.
12'
Godts nasměroval trestný kop z výhodné vzdálenosti jen do zdi.
11'
Žlutá karta pro SK Slavia Praha. Za faul na Van de Perreho je trestán Matěj Zachoval.
11'
Pohyblivého Diawaru zastavil Behenský opět jen nedovoleným způsobem.
9'
Míč si zpoza velkého vápna nachystal Zachoval, zblokovanou střelu zachytil Toula a po jeho přihrávce otevírá skóre zápasu pohotově zblízka ADAM PUDIL.
7'
Napodruhé se Martensovi nepodařilo oslovit spoluhráče, sešívaní se osvobozují.
7'
Belgičané si roh vzápětí po odrazu od domácích zopakují.
6'
Trestný kop rozehrál Mika Godts, od bránících hráčů se odráží míč pro změnu na roh.
6'
Jelínek fauloval Manguelleho.
4'
Z protiútoku se dostal do zakončení Jelínek, mířil však nepřesně.
3'
Po faulu Behenského na Diawaru rozehrává trestný kop v blízkosti slávistické šestnáctky Genk.
1'
Arabaci hned v úvodních vteřinách fauloval uprostřed hřiště Zachovala.
1'
Domácí hrají v tradičních sešívaných dresech, fotbalisté Genku jsou celí v modrém.

SK Slavia Praha: Dvořák – Konečný, Behenský /C/, Hunal, Beránek – Lopatář, Zachoval, Ogungbayi – A. Pudil, Jelínek, Toula
Náhradníci: Kolodziej – Kolář, Hájek, Žitný, Dufek, M. Pudil, Trédl
Trenér: Titera

KRC Genk: Penders – Martens, Manguelle, Al Mazyani, De Grand – Rotundo, Swerts /C/, Van de Perre – Arabaci, Diawara, Godts
Náhradníci: Stevens – Baskale, Cauwel, Smekens, Claes, Da Costa, Mirisola
Trenér: Pocognoli

Rozhodčí: Bilbija – Tešanović, Čaušević (BIH).
Dorostence Slavie Praha čeká na Xaverově odveta šestnáctifinálového utkání UEFA Youth League, což je druhá nejvyšší evropská soutěž této mládežnické kategorie, hraná vyřazovacím způsobem.
Na vítěze čeká ještě osmifinále a nejlepší osmička si pak zahraje s juniorskými výběry, stínujícími Ligu mistrů dospělých.
První zápas v Belgii zvládli sešívaní navzdory 70 minutám v oslabení na jedničku a Genk zdolali 2:1 brankami Konečného a Zachovala z penalty. Za domácí snížil Cutillas-Carpe v 86. minutě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.