1. FUTSAL liga -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Dynamo Č. Budějovice - 12. ledna 2021   20:00

UNYP Arena, Praha

Sparta Praha potvrdila papírové předpoklady a porazila českobudějovické Dynamo 4:1!
37:44'
Sparta právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Nepřesná rozehrávka Stanislava Peterka skončila na noze ANGELLOTTA, který následně trefil míč do prázdné branky Dynama – 4:1!
37:39'
Dlouhý nákop Benáta odklidil Carlinhos hlavou na tribunu.
37:07'
Dynamo zvyšuje svoji aktivitu směrem do ofenzívy a snaží se ještě zdramatizovat závěr dnešního zápasu. Času však Jihočechům již mnoho nezbývá.
36:46'
Hostující Dominik Hric se chtěl stát prvním dvougólovým střelcem zápasu, z ostrého úhlu ale tentokrát nechal vyniknout Libora Gerčáka.
35:57'
Brankář Beránek se vydal na útočnou polovinu, po nepřesné přihrávce se ale musel vrátit zpět mezi tři tyče.
35:45'
Pěkná akce Dynama vynesla obrovskou příležitost pro Petra Benáta, jeho střela po zemi ale brankáře Gerčáka nepřekonala.
35:18'
Dvě zbytečné ztráty na obou stranách, z míče se tak těší Dynamo.
34:36'
Z ničeho nic se levačkou opřel do balonu Jakub Hric, který ale trefil jen spojnici břevna a tyče!
33:55'
Brahimi si v akci jeden na jednoho neporadil s Hrbáčem, to samé ale platilo i v opačném gardu.
32:24'
Na druhé straně si Jakub Hric s Beránkem poradili s otočkou agilního Hory.
31:28'
Útočný výlet si nyní střihl brankář Dynama Beránek, který rozjel přečíslení svého týmu, po nepřesné přihrávce měl však štěstí, že Angellott nemířil do prázdné branky Českých Budějovic.
30:59'
Benátova střela z první byla silně nepřesná, Gerčák zasahovat nemusel.
30:47'
Hostující Dominik Hric si už znovu hledal podobnou pozici, ze které na začátku druhé půle vyrovnal, tentokrát k němu ale balon nedoputoval.
29:49'
Carlinhosovu ostrou ránu levačkou schytal Sláma, domácí zůstanou i nadále na míči.
29:21'
Kapitán Českých Budějovic Pouzar mohl přinést další snížení, Libor Gerčák však předvedl v krátkém sledu dva vynikající zákroky, jimiž podržel svůj celek!
28:29'
Hosté mířili do nadějného protiútoku dva na jednoho, dobrý návrat předvedl Azem Brahimi, který dlouhým skluzem zamezil jakémukoliv zakončení Dynama.
27:52'
Hladový Vokoun poslal po kličce do středu hřiště balon jen do náruče brankáře Beránka.
26:43'
Domácí výrazně přidali a po zásluze navyšují své vedení! Vokounovu střelu vyrazil Beránek jen na nohu MARTINA HORY, který jen na brankové čáře pohodlně dopravil balon do sítě – 3:1!
25:59'
Domácím hráčům se podařilo zatlačit soupeře na jeho polovině a šest minut po začátku druhé půle si Sparta bere vedení zpět na svoji stranu! Angellott křižným pasem našel na zadní tyči volného JIŘÍHO VOKOUNA, kterému stačilo jen šikovně nastavit nohu a umístil balon do sítě – 2:1!
24:47'
Carlinhos zkouší své střelecké štěstí především ranami z voleje, ani ta poslední ale nebyla povedená. Beránek jen očima kontroloval trajektorii balonu do zámezí.
24:17'
Přistrčení hostujícího Peterka bylo klasifikováno jako nedovolené, Dynamo má na začátku druhé půle již druhý faul.
23:50'
Sláma si troufl hned na trojici hráčů Spartu, jeho kličkovaná vynesla alespoň rozehrávku od postranní čáry pro České Budějovice.
23:00'
Po faulu na Angellotta si Sparta ponechá míč v moci a bude souvisle kombinovat na útočné polovině.
22:40'
Na druhé straně vyslal parádní průnikovou přihrávku na Brahimiho Lukáš Křivánek, jeho spoluhráč ale před brankářem Beránkem zvolil kličku, po které však prostor mezi třemi tyčemi nezasáhl.
22:29'
Dynamo i nadále pokračuje v aktivitě a snaží se o obrat skóre ve svůj prospěch. Další pokus Dominika Hrice končí v náruči Gerčáka.
22:12'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Domácí fotbalisté nevstoupili do druhého poločasu vůbec dobře a teď za ty právem pykají! DOMINIK HRIC zůstal zcela nehlídaný před brankou domácího týmu, dostal parádní pas od Benáta, po které zamířil přímo do břevno branky Libora Gerčáka – 1:1!
21:38'
Ani první okamžiky po přestávce nic extra nepřinesly, viděli jsme jen kombinaci českobudějovického Dynama.
20:01'
Druhý poločas odstartuje zhruba ve 20:53.
Je za námi konec první půle, ve kterém jsme mnoho futsalové krásy rozhodně neviděli. Sparta má sice většinu času balon na svých sálovkách a tlačí se dopředu, i na její straně ale vidíme velké množství nepřesností, které kazí dojem z jejího výkonu. Zatím rozdílovou branku vstřelil Kolumbijec Angellott, Dynamo však bude chtít ve druhé půli zabrat a odvézt si domů nějaký ten bod.
20:00'
19:17'
Další práce pro Gerčáka, který musel vyrážet prudkou ránu Pouzara.
18:28'
Time out také na straně českobudějovického Dynama.
18:14'
Závěr prvního poločasu přece jen patří Spartě, která je sice usazená na útočné polovině soupeře, jenže si již dlouho nedokázali vypracovat kvalitnější šanci.
17:12'
Bernardo dostal míč na dlouhou nohu, ten mu ale následně Pouzar v dobré pozici odpálil.
16:23'
Už mohlo být vyrovnáno! Zřejmě nejpohlednější akce Českých Budějovic v zápase, z ostrého úhlu sice následně Petr Benát již Gerčáka překonal, míč ale proskákal jen kousek od levé tyče Sparty!
15:54'
Sparťan Brahimi si na hranici vápna Dynama pomohl nedovoleným zákrokem a ukončil tím kombinaci svého týmu.
14:50'
Carlinhos po rozehrávce Vokouna trefil jen stojícího Hrbáče.
14:49'
Křivánek si po řadě kliček došel pro faul, Dynamo je na dvou akumulovaných faulech. Mnohem nepříjemnější bude ale následná standardní situace.
13:57'
K Vokounovi hodně rychle přistoupil jeden z bratrů Hricových, který jeho pokus zablokoval. Sparta bude zakládat další útočnou akci až od vlastní branky.
13:27'
Po delší době měl práci brankář Beránek, který musel vyrážet nepříjemnou ránu Křivánka. Ani nyní se skóre nemění a duel je tak i nadále otevřený.
12:22'
Zatím se domácím přestávka příliš nevyplatila, další šance totiž byla vidět před jejich brankou. Slámovo zakončení po zemi donutilo Gerčáka k dalšímu úspěšnému zákroku.
11:04'
Po jedenácti minutách hry si kouč Beni Simitči bere oddechový čas, zřejmě není úplně spokojen s výkonem svých svěřenců, kteří sice vedou, v posledních minutách si ale poměrně koledují. Uvidíme, co taktická pauza přinese na jedné či druhé straně.
10:37'
Na druhé straně zasáhl proti střele Benáta brankář Gerčák.
10:22'
Rázem to mohlo být o dvě branky, když obrana Českých Budějovic zaspala. Poté už stačilo jen, aby Angellott posunul míč na Brahimiho, který ale jen protáhl hostujícího brankáře!
09:38'
Carlinho a jeho pravačka končí nad brankou Českých Budějovic.
08:57'
Po delší odmlce se blýskalo zase před brankou Sparty. Stanislav Peterek čistým způsobem odstavil od balonu Horu, jeho následný postup skončil úspěšným zákrokem Libora Gerčáka.
08:05'
Domácí mají výraznou herní převahu a chtějí ji vyčíslit i na skóre. Carlinhos ale po otočce minul vzdálenější tyč.
07:19'
Šance Sparty jsou stále a stále zajímavější! Angellott se tentokrát převtělil do role asistenta, chytrým pasem vyslal do šance Carlinha, jenž si ale vylámal zuby na Štefanovi Beránkovi!
06:31'
O chvilku později po totožně vyhlížející situaci nastřelil Jiří Vokoun břevno!
05:59'
Domácí se poprvé v zápase prosazují! Zahraniční spolupráce přinesla ovoce, Kolumbijec ANGELLOTT si narazil s Brahimi a chytrým dloubáčkem následně překonal brankáře Beránka – 1:0!
05:26'
Střela dalšího reprezentanta v dresu Sparty Jiřího Vokouna přinesla jen zákrok brankáře Beránka.
04:56'
Nepříjemnou střelu vyslal z levé strany hřiště kapitán Dynama Radim Pouzar, jehož rána ale mířila nad břevno.
03:51'
Herní převaha Sparty je znatelná, hosté se zatím v hlavním městě především brání. A to se jim zatím daří velmi dobře.
02:49'
Další rána z otočky v podání Lukáše Křivánka končí mimo tři tyče branky Českých Budějovic.
02:33'
Reprezentant Lukáš Křivánek ukázal poprvé svoji kvalitu, nejprve naznačil střelu, míč si poté pustil na pravou stranu, odkud ale vyslal jen zablokovanou ránu. Míč bude nadále patřit Spartě.
02:23'
Rozehrávkou opakovaného rohového kopu našel Carlinhos Angellotta, kterému se ale rána z voleje vůbec nepovedla.
02:13'
Na druhé straně tutovku Azema Brahimiho zlikvidoval přesouvající se Beránek lvím skokem! Skóre se tak stále nemění!
01:42'
Viděli jsme první velkou příležitost, kterou mělo Dynamo! Benát se dostal sám před Libora Gerčáka, přízemní střela na přední tyč ale nenadělala české brankářské legendě výraznější problémy!
00:59'
Bernardo si neporozuměl s Angelloittem, nepřesnost Sparty přináší balon na kopačky hráčů z Budějovic.
00:52'
První střelecký pokus zápasu zapsal sparťan Carlinhos, který pravačkou protáhl brankáře Beránka. Sparta si vyzkouší první rohový kop.
00:15'
První kombinace pražské Sparty nedopadla podle představ, Dynamo ale dopadlo ještě hůře. A tak hrají znovu domácí.
00:01'

AC Sparta Praha: Gerčák (Plecitý, Cristiano) – Angellott, Bernardo, Carlinhos, Hora – Brahimi (C), Fejzullahi, Křivánek, Vokoun, Snop, Hudousek

Dynamo PCO České Budějovice: Beránek (Jasenský) – Pouzar (C), Benát, Peterek, Sláma – Jasanský, J. Hric, D. Hric, Hrbáč.

Rozhodčí: Nešněra, Milner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.