Házená - Extraliga muži - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Královo Pole : Plzeň - 2. února 2019   18:00

Královo Pole
3' Dostalík  • 4' Kučera  • 7' Václav  • 9' Václav  • 18' Stein  • 19' Havlát  • 20' Petrović  • 22' Petrović  • 22' Petrović  • 24' Havlát  • 27' Hlípala  • 28' Petrović  • 31' Hlípala  • 34' Dostalík  • 36' Petrović  • 37' Vaněk  • 40' Hlípala  • 43' Kučera  • 47' Petrović  • 48' Stein  • 49' Havlát  • 50' Petrović  • 54' Hlípala  • 55' Kučera  • 58' Petrović
27:31
(12:15)
Plzeň
Plzeň
1' M. Ivančev   • 3' Šindelář   • 4' M. Ivančev   • 6' Vinkelhöfer   • 10' Vinkelhöfer   • 11' Chmelík   • 12' Chmelík   • 22' M. Ivančev   • 23' Chmelík   • 25' Vinkelhöfer   • 25' Chmelík   • 26' M. Tonar   • 28' M. Tonar   • 33' J. Tonar   • 34' J. Tonar   • 35' Chmelík   • 37' Vinkelhöfer   • 38' Douda   • 41' Vinkelhöfer   • 41' Bičiště   • 43' Bičiště   • 48' Šindelář   • 50' Chmelík   • 51' Bičiště   • 52' Douda   • 53' Chmelík   • 56' Douda   • 60' Chmelík
Koňařík (Drápela, B. Pšenica) – Hlípala, Václav, Dostalík, T. Mičola, Havlát, Petrović, Burget, Kučera, Vaněk, Cabák, Stein.
Bečička, Horák
SH Vodova, Brno - Královo Pole
Plzeň
Herajt (K. Šmíd) – Douda, T. Nejdl, Sedlák, Bičiště, M. Ivančev, J. Tonar, Vinkelhöfer, M. Tonar, Kačín, Chmelík, Cvikl, Šindelář, Šíra, Wildt.

Dnešní utkání je u konce, Plzeň potvrdila roli favorita a z Brna si odváží zasloužené dvoubodové vítězství. Ode mne je to pro dnešek vše, pěkný zbytek sobotního večera.
60'
Chmelík navíc následně ranou přes celé hřiště trefuje tyč, vadit mu to však nemusí.
60'
A ještě jednu trefu přidává ranou z pravé spojky Chmelík.
60'
Hosté drží míč na útočné polovině a směřují za vítězstvím.
60'
Oddechový čas pro hosty.
59'
Stein však při sedmimetrovém hodu branku přestřeluje...
59'
Bičiště trefuje břevno, na druhé straně pak Kučeru vychytal skvěle hostující brankář!
58'
Hlípala však ranou z hodně velké dálky branku míjí...
58'
Akci Ivančeva zastavuje tyč, domácí jsou v plném počtu a hrají bez brankáře.
58'
Petrovič vypíchl míč, šel sám na branku a proměnil svůj únik.
57'
Domácí brankář výtečně zasáhl a vypadalo to na brejk, ale Bičiště míč vybojoval.
57'
Kučeru vychytal Herajt, hosté z Plzně jdou opět do útoku.
56'
Navíc byl faulován, sednout si odchází na dvě minuty Havlát.
56'
Douda na druhé straně výtečně zakončil ranou o zem do šibenice – to vše z levé spojky.
55'
Hostům byla odpískána pasivita v útoku a z protiakce se z pravé spojky prosazuje ranou o zem Kučera.
54'
A Hlípala prudkou ranou z levé spojky, kde obešel obránce, znovu snižuje.
54'
Výtečné zákroky brankář na obou stranách, v útoku domácí.
53'
Kučera navíc následný trestný sedmimetrový hod neproměnil.
53'
A navíc si Brno zahraje přesilovku, vyloučen je Bičiště.
53'
Domácí však v risku bez brankáře pokračují a jsou znovu u míče na útočné polovině.
53'
A další gól do prázdné branky po chybné rozehrávce, tentokrát se pohodlnou střelou prosadil volný Chmelík.
52'
Domácí hráli bez brankáře, ale míč ztratili a Douda jej přes celé hřiště poslal do prázdné svatyně Brna.
51'
Bičiště zůstal sám na pravé straně a domácího brankáře pohodlně přeloboval.
50'
Na opačné straně ale prudkou ranou z levé spojky odpovídá nejlepší střelec domácích v zápase Petrovič.
50'
Chmelík našel prosto mezi dvěma soupeři a zvyšuje ranou do šibenice.
49'
Hosté na jedné straně trefili tyč, Havlát šel po pasu do brejku, obešel obránce a snížil na rozdíl dvou branek!
48'
Přesto snižují, Adam Stein si naskočil do zakončení z pravé spojky a zakončil k levé tyči.
48'
Domácí jsou nyní v útoku, ale hrají v oslabení.
48'
Šindelář zůstal sám na středu, otočil se s míčem a trefil se nekompromisně pod břevno.
47'
Petrovič se otočil kolem soupeře na pozici pivota a ranou pod břevno snížil.
46'
Petr Vinkelhöfer sedmimetrový hod bez potíží ranou k tyči proměnil.
46'
A Vaněk je za faul soupeře taktéž vyloučen, poměr sil na hřišti se za chvíli srovná.
46'
Domácí nyní hrají přesilovku o dvou mužích, hosté zkoušejí hru bez brankáře.
46'
Kučera potřetí v řadě sedmimetrový hod proměňuje.
46'
Dalším vyloučeným z řad hostů je Ivančev.
45'
Oba celky při hře bez jednoho hráče aplikují hru bez brankáře, v útoku jsou nyní domácí.
45'
Ivančev si dobře naskočil z levé strany, ale branku těsně přestřelil.
44'
Kučera jej navíc znovu proměňuje.
44'
Nejdl fauloval Havláta a dostává dvouminutový trest.
43'
Bičiště další prudkou ranou přes obránce vrací hostujícímu celku pětigólový náskok.
43'
A Kučera jej technickou ranou k tyči proměňuje.
42'
Dostalík byl při střele faulován, je tu sedmimetrový hod.
41'
Oddechový čas pro domácí.
41'
Herajt dvakrát famózně zasáhl nohou a na druhé straně se prudkou ranou ze středu prosazuje nehlídaný Bičiště.
41'
Petr Vinkelhöfer přečetl úmysl gólmana a z levého křídla jej parádně přeloboval.
40'
Hlípala si naskočil s míčem ke střele a přes obránce se trefil nad ruku gólmana.
40'
Douda následný sedmimetrový hod neproměňuje, když trefil tyč!
39'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Kosta Petrović).
39'
Následně hosté v další protiakci ztratili míč, ale podobně vzápětí odpovídají také domácí.
38'
Douda se prosadil z dálky přes obránce a míč poslal přesně mezi nohy gólmana.
37'
Domácí Vaněk z levého křídla snižuje, svou ránu umístil přesně kolem nohy brankáře Herajta k tyči.
37'
První ránu ještě domácí gólman vykryl, ale poté si z křídla naskočil pro střelu Petr Vinkelhöfer a našel místo v postoji Koňaříka.
36'
Domácí v oslabení sympaticky útočili a Petrovič prudkou ranou snižuje.
35'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Adam Stein).
35'
Chmelík šel po přihrávce zprava sám na branku a bez problému zakončil.
34'
Hosté poté získali míč a šli dopředu, ovšem Ivančev z levé spojky branku těsně minul.
34'
Jakub Tonar opět zůstal sám na středu a opět zakončil přesně na zadní tyč.
34'
Dostalík si v těžké pozici na levé straně udělal prostoru a ranou o zem se trefil na zadní tyč.
33'
V útoku nyní Brna, ale dvakrát už byla jeho akce pozastavena.
33'
Jakub Tonar zakončil parádní ranou ze středu k tyči mimo dosah Koňaříka.
32'
Domácí ale v dalším útoku přicházejí o míč, který utekl z ruky Hlípalovi.
31'
Koňařík vychytal Ivančeva, který zakončoval po náskoku z levé spojky.
31'
Luboš Hlípala z velké dálky ranou přes obránce snižuje.
31'
Domácí rozehráli a mají možnost první útoku ve druhé půli.
31'
První půle je za námi a Plzeň zatím dostává role favorita, když na půdě Brna vede o tři branky. Západočeši byli v průběhu poločasu aktivnější a prosazovali se zejména z křídelních akcí.
Druhý poločas začne přibližně v 18:44.
30'
30'
Na druhé straně si na přihrávku úžasně naskočil Chmelík, zakončoval v letu po náskoku z levého křídla, jenže branku těsně minul!
30'
Vaněk loboval gólmana, ten však fantasticky špičkou prstu míč vyškrábl mimo tři tyče!
29'
Domácí drží míč a jsou v útoku, Hlípala byl však při snaze zakončovat ze středu faulován.
29'
28'
M. Tonar zůstal sám na středu, kam dostal míč a prudkou ranou vymetl šibenici. Domácí brankář byl bez šance.
28'
Domácí soupeři vypíchli míč, Petrovič šel sám na branku a ranou pod břevno se nemýlil. Je opět sníženo.
27'
Hlípala se ujal odraženého míče na brankovišti a trefil se přesně nad rameno brankáře.
26'
A z protiútoku skóruje k pravé tyči Michal Tonar.
26'
Vaněk si naběhl na střed, ale Herajta nepropálil, a Stein následně branku přestřeluje.
25'
Hostující brankář skvěle zasáhl a výhozem přes celé hřiště našel Chmelíka, který svůj únik bez problému zakončil.
25'
Petr Vinkelhöfer zůstal na levém křídle úplně sám a přesnou ranou zakončil na zadní tyč!
24'
Havlát se na hranici brankoviště otočil kolem soupeře a zakončil přesně k tyči.
24'
Vyloučení v týmu SKKP Handball Brno (Tomáš Mičola).
23'
Hosté hráli v oslabení bez gólmana a ranou z pravé spojky se prosadil Chmelík.
23'
Vyloučení v týmu SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Šíra).
22'
A ten stejný hráč po rychlém zisku míče zakončuje přesnou ranou z otočky mezi nohy gólmana!
22'
Na opačné straně snižuje Petrovič taktéž ranou do horní poloviny branky.
22'
Hosté opět vedou o tři branky, z levé strany se ranou přes obránce do šibenice prezentoval Ivančev.
21'
Havlát svůj únik neproměňuje, brankář zasáhl výtečně levou nohou!
20'
Petrovič si naskočil do šance z pravé strany a pod nohou brankáře zakončil.
19'
Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Jiří Havlát).
18'
Adam Stein si naskočil z levé spojky do zakončení a zamířil k tyči.
17'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Jakub Douda).
16'
Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Adam Stein).
15'
Žlutá karta pro tým SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (Milan Ivančev).
14'
Douda byl faulován a sám také sedmimetrový hod proměnil ranou mezi nohy brankáře.
13'
Koňařík nyní na jedné straně výtečně zasáhl nohou, na té druhé rána Václava mířila kousek vedle branky.
12'
Hosté jsou nyní nesmírně efektivní. Nyní dobře pokryli hned dvě akce hostů, obě rány mířily vedle a Chmelík opět zvyšuje.
11'
Chmelík si naskočil z pravé strany nikým nehlídán a zvyšuje na 6:4 pro hosty.
10'
Petr Vinkelhöfer zůstal sám na levém křídle, odkud si naskočil do šance a dává další branku hostů.
9'
Nyní už ale vyrovnáno je, Koňařík nejprve skvěle vychytal soupeře v šanci a Lukáš Václav dává svou další branku, tentokrát se trefil z levého křídla.
8'
Ta se ale domácím zatím moc nedaří, hosté jsou v útoku.
7'
Hostující Petr Vinkelhöfer si následně jde na dvě minuty odpočinou, domácí mají přesilovku.
7'
Domácí znovu snižují, Václav se protáhl obranou a v těžké pozici zakončil po zemi v pádu.
7'
Petr Vinkelhöfer vidí žlutou kartu.
6'
Petr Vinkelhöfer opět vrací Plzni náskok, trefil se po náskoku z levého křídla.
6'
Další útočný přestupek hostů, míč patří Králově Poli, které jde do útoku z pravé strany.
5'
Útok Plzně byl zastaven a domácí šli dopředu, jenže Lukáš Václav trefuje jen levou tyč!
4'
Domácí Kučera ale bleskurychle dělovou ranou k tyči snižuje.
4'
Ivančev ranou z levé strany zvyšuje náskok Plzně.
3'
Michal Dostalík převzal mezi beky pas a přesnou ranou dává první gól Brna v zápase.
3'
Šindelář převzal na středu pas, otočil se kolem beka a k tyči přesně zakončil!
2'
Jednomu z hostů byly odpískány kroky, Cabák šel zleva sám na branku, ale brankář hostů jej levou rukou skvěle vychytal!
2'
Stein na druhé straně v podobné akci z náskoku přes obránce přestřeluje.
1'
Hostující Ivančev se na středu zbavil obránce a ranou o zem pod břevno zakončil.
1'
Hosté se ujali rozehrávky a jdou do prvního útoku.
1'
Oba celky jsou již na hrací ploše a rozcvičku mají za sebou. Domácí nastupují v modrých dresech, hosté se oděli do oranžového.

SKKP Handball Brno: Koňařík, Drápela, B. Pšenica – Hlípala, Václav, Dostalík, T. Mičola, Havlát, Petrović, Burget, Kučera, Vaněk, Cabák, Stein.

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: Herajt, K. Šmíd – Douda, T. Nejdl, Sedlák, Bičiště, M. Ivančev, J. Tonar, Vinkelhöfer, M. Tonar, Kačín, Chmelík, Cvikl, Šindelář, Šíra, Wildt.

Rozhodčí: Bečička, Horák.
To hostující házenkáři z Plzně jsou na tom mnohem, ale mnohem lépe. V tabulce jim patří druhé místo se ziskem 22 bodů a pouhou jednobodovou ztrátou na vedoucí Karvinou. Západočeši podle očekávání drží velmi dobrou formu, z posledních pěti duelů prohráli jen jednou, a v dosud posledním ligovém duelu minulý týden přehráli Zubří 26:25.
Brněnští házenkáři se v letošní sezóně trápí a po patnácti odehraných zápasech jim v tabulce se ziskem pouhých devíti bodů patří až předposlední 11. příčka. Na pozice zaručující play-off ale Jihomoravané ztrácejí jen čtyři body. Z posledních pěti ligových duelů ale Brňané prohráli jen jednou, naposledy před týdnem remizovali v Kopřivnici 26:26.
Vítám všechny fanynky a fanoušky české házené. Dnes se v rámci dalšího kola Extraligy mužů představí před vlastním publikem SKKP Handball Brno, jehož soupeřem bude SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň.