Litovel - Frýdek-M. | ONLINE | 16.3.2019 18:00 | Házená 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Házená - Extraliga muži - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litovel : Frýdek-M. - 16. března 2019   18:00

Litovel
Litovel
2' Piwko  • 4' Piwko  • 5' Páleš  • 7' Tkadleček  • 8' Tkadleček  • 9' Pohlmann  • 11' Jan Šmíd  • 13' Piwko  • 15' Páleš  • 29' Jan Šmíd  • 31' Tkadleček  • 34' Pohlmann  • 35' Páleš  • 37' Tkadleček  • 38' Páleš  • 39' Jan Šmíd  • 43' Piwko  • 44' Tkadleček  • 49' Páleš  • 51' Geist  • 53' Tkadleček  • 53' Kuchař  • 55' Protivánek  • 57' Protivánek  • 57' Geist  • 59' Pohlmann  • 60' Piwko
30:27
(12:15)
Frýdek-M.
Frýdek-M.
2' Strack   • 6' Kocich   • 11' Petrovský   • 12' Petrovský   • 16' Strack   • 19' Kocich   • 20' Bosák   • 22' Gřešek   • 28' Bosák   • 30' Bosák   • 34' Pomichálek   • 36' Kocich   • 37' Kocich   • 39' Kocich   • 40' Pomichálek   • 46' Pomichálek   • 48' Strack   • 50' Bosák   • 52' Pomichálek   • 58' Petrovský   • 59' Bosák
Litovel
Baader, Novotný
Sportovní hala ZŠ Vítězná
Frýdek-M.

To je z dnešního přenosu vše, děkuji vám za jeho sledování a přeji příjemný zbytek sobotního večera. Budu se těšit u dalších přenosů.
Litovel se raduje z druhého vítězství v soutěži! Přestože byli po prvním poločase ve vedení hosté, ten druhý zvládli lépe domácí a radují se z vítězství o tři branky 30:27.
Tatran Litovel – Pepino SKP Frýdek-Místek 30:27 (12:15)
Nejvíce branek: Piwko 8/3, Tkadleček 6, Páleš 5 – Kocich 7/2, Bosák 5, Petrovský 4/1. Rozhodčí: Baader, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/3 – 7/5. Vyloučení: 10:4. ČK: Šmíd, Havlíček (LIT).
60'
Zřejmě poslední branku dnešního utkání střílí Luděk Piwko!
60'
Míč je navíc po chybě hostů opět v držení Litovle!
59'
Pohlmann se trefuje z velké dálky při pasivní hře domácích!
59'
Bosák vypíchl domácím míč a z rychlého brejku se nemýlí.
58'
Petrovský snižuje na rozdíl dvou branek.
57'
Pátá branka Litovle v řadě! Rychlý brejk zakončuje Geist.
57'
Protivánek si seběhl na šestku a přidává další branku.
55'
Protivánek střelou o břevno strhává vedení na stranu domácích.
54'
Strack v dobré pozici míří pouze nad.
53'
Oddechový čas pro domácí.
53'
A svoji dnešní branku v tomto zápase vzápětí přidává i Zdeněk Kuchař a máme tak rázem srovnáno.
53'
Skórovat se daří až Tkadlečkovi z rychlého brejku.
52'
Piwko není sedmičku neproměňuje.
52'
Pomichálek využívá dvojnásobnou přesilovku a i s trochou štěstí překonává Juráše.
51'
Třetí vyloučení a následně červená karta v týmu Tatran Litovel (Jan Šmíd).
51'
Geist dává svoji dnešní první branku a snižuje na rozdíl jediné branky.
50'
Bosák si naskočil z křídla a trefil se přesně.
50'
Vyloučení v týmu Tatran Litovel (Jiří Protivánek).
49'
Míč putoval po již klasické ose Šmíd – Páleš a druhý jmenovaný z pivota neměl problém překonat hostujícího brankáře.
49'
Vyloučení v týmu Pepino SKP Frýdek-Místek (Erik Žvak).
48'
Strack využil rychlý brejk a překonal Juráše.
47'
Pohlmann bohužel pro domácí přestřeli branku.
46'
Pomichálek využil přesilovku střelou z křídla.
46'
Vyloučení v týmu Tatran Litovel (Zdeněk Kuchař).
45'
Domácím je odebrán míč za pasivní hru.
44'
Vyloučení v týmu Tatran Litovel (Marek Páleš).
44'
Hra je bohužel přerušena z důvodu zranění hostujícího Kocicha, který odchází za potlesku diváků.
44'
Tkadleček vyrovnává skóre dnešního zápasu z rychlého protiútoku.
43'
Piwko si našel napodruhé místo na šestce a prostřelil Pyška.
42'
Domácí v útoku ztrácí míč a hra se přesouvá na druhou stranu hřiště.
41'
Petrovský bezpečně kolem ruky proměňuje sedmimetrový hod.
40'
Oddechový čas pro hosty.
40'
Páleš se poprvé v zápase mýlí z pivota.
40'
Pomichálek vrací vedení hostům.
39'
Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Martin Kocich).
39'
Gól vstřelil tým Tatran Litovel (Jan Šmíd).
38'
Páleš se ocitl nikým nehlídaný na brankovišti a srovnává.
37'
Kocich v oslabení využil své rychlosti a proskokem překonává obranu domácích.
37'
Tkadleček je neomylný při střele přes celé hřiště do prázdné branky.
36'
Piwko technickou střelou pod břevno snižuje na rozdíl jediné branky.
36'
Vyloučení v týmu Pepino SKP Frýdek-Místek (Sebastián Strack).
36'
Za Frýdek ale hned vzápětí odpovídá Kocich.
35'
Páleš přijal míč na brankovišti a dává pohodlně další branku.
34'
Pomichálek dává svoji dnešní první branku, prosazuje se z křídla.
34'
Pohlmann otřel střelu o tyč a překonal hostujícího brankáře.
33'
Předvedl se také Pyško a Šmídovu střelu vyrazil na tyč.
32'
Juráš předvedl dva skvělé zákroky a drží domácí nadostřel.
32'
Třetí vyloučení a následně červená karta v týmu Tatran Litovel (Michal Havlíček).
31'
Tkadleček se prosazuje z rychlého brejku a snižuje na rozdíl dvou branek,
31'
Přestože byla Litovel od začátku utkání ve vedení, zhruba v půlce prvního poločasu se vše začalo otáčet. Frýdek-Místek postupně srovnal skóre zápasu a do konce prvního poločasu si pak dokázal vypracovat tříbrankový náskok.
Druhý poločas začne přibližně v 18:52.
30'
30'
Bosák dává patnáctou branku hostů krásnou technickou střelou kolem Juráše.
29'
Šmíd vzal střelbu na sebe a propálil hostujícího brankáře.
28'
Bosák je úspěšný po dohrávce do křídla.
27'
Litovel přečkala dvojnásobné oslabení bez inkasované branky!
26'
Do třetice už Gřešek úspěšný ze sedmičky není.
26'
Žlutá karta pro realizační tým Tatran Litovel.
26'
Vyloučení v týmu Tatran Litovel (Jan Šmíd).
25'
Gřešek proměňuje i svůj druhý sedmimetrový pokus a hosté vedou o dvě branky.
25'
Vyloučení v týmu Tatran Litovel (Michal Havlíček).
24'
Na obou stranách se hráči nyní provinili přešlapem, skóre zůstává stejné, 11:12.
23'
Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Martin Kocich).
22'
Gřešek si udělal prostor na pivotu a poprvé v zápase strhává vedení na stranu hostů.
20'
Piwko vymetl ze sedmičky úplně stejné místo v šibenici jako před malou chvílí!
20'
20'
Bosák chytře využil špatné rozehrávky domácích a dává gól z brejku.
19'
Kocich využil toho, že nabral rychlost a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.
18'
Na druhé straně se píská také sedmička, proměňuje ji Gřešek.
18'
Piwko ze sedmičky sebevědomě vymetl šibenici hostující branky.
18'
17'
Potřetí už Kocich úspěšný ze sedmičky nebyl, dobře ho vychytal Juráš.
17'
16'
Geist měl nyní smůlu, jeho pokus se po zákroku Pyška zastavil na brankové čáře.
16'
Strack dává osmou branku Frýdku-Místku.
15'
Páleš si krásně zpracoval míč a prostřelil hostujícího brankáře.
15'
Hostující obrana dobře zablokovala Šmída.
14'
14'
Kocich proměňuje i svůj druhý sedmimetrový hod.
14'
13'
13'
Piwkova šikovnost na hostující obranu platí, protáhl se kolem ní i napotřetí a dává svůj třetí gól.
12'
A Petrovský vzápětí přidává i svoji druhou branku v krátkém sledu.
11'
Stejná věc se však povedla i Petrovskému v dresu Frýdku-Místku.
11'
Šmíd se trefil z velké dálky k tyči.
10'
Juráš si na druhé straně počínal stejně úspěšně a Litovel tak vede i nadále 6:4.
10'
Pohlmannova střela protentokrát neúspěšná.
9'
9'
Pohlmann střílí z velké dálky úspěšně dolů k tyči.
8'
Kocich se prosazuje ze sedmičky střelou mezi nohy.
8'
A následně i z rychlého protiútoku!
7'
Tkadleček je úspěšný z křídla.
6'
Žlutá karta pro tým Tatran Litovel (Marek Páleš).
6'
5'
Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Tomáš Horáček).
5'
Páleš se prosazuje z pivota. Tomáš Macek
4'
Piwko se nadvakrát dostal k zakončení a podruhé už byl úspěšný.
3'
Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Jakub Bosák).
2'
Strack z dálky vymetl šibenici.
2'
Piwko se prosazuje po hezkém individuálním uvolnění na středu.
1'
Pohlmannova střela byla zablokována na roh.
1'

Tatran Litovel: Juráš, Fabián – Kuchař, Protivánek, Šuba, Jan Šmíd, Tkadleček, Havlíček, Štencl, Pohlmann, Prošvic, Páleš, Macek, Geist, Piwko, Kawulok.

Pepino SKP Frýdek-Místek: Pyško, Štolcar, Cáb – Petrovský, Gřešek, Kocich, Strack, Horáček, Žvak, Mazur, Musálek, Pomichálek, Bosák.

Rozhodčí: Baader, Novotný.
Tatran Litovel

Litovel se nachází na poslední místě tabulky STRABAG RAIL Extraligy a nic na tom nezmění ani poslední extraligové kolo. Před posledním zápasem ztrácí na předposlední Brno 8 bodů.

Nejvíce branek v litovelském dresu vstřelil Luděk Piwko. Díky 115 přesným zásahům mu patří třetí příčka v tabulce střelců. Jednoznačně pak vládne tabulce branek ze sedmimetrových hodů, ze kterých překonal brankáře soupeřů celkem v 64 případech., což je více než polovina jeho branek.

Jediné vítězství v soutěži si Litovel připsala na domácí palubovce v duelu s Lovosicemi, které přehrála o jedinou branku 28:27. Na body pak sahala také v dalším domácím zápase s Hranicemi, který však naopak o jednu branku prohrála – 21:22. V posledním předchozím zápase odjela z Plzně s prohrou 18:33. V Litovli je již tradičně bouřlivá atmosféra, doženou domácí diváci Hanáky k dalším extraligovým bodům?
Pepino SKP Frýdek-Místek

Frýdku-Místku patří v tabulce STRABAG RAIL Extraligy před posledním kolem 7. příčka se ziskem 22 bodů za 10 výher, 2 remízy a 9 porážek. Na osmé Lovosice drží náskok tří bodů, což znamená, že hůře než sedmí už hosté skončit nemohou. Naopak se mohou posunout až na pátou příčku, a to v případě sobotního vítězství nad Litovlí a zaváhání Jičína a pražské Dukly, na které ztrácí shodně jediný bod.

Nejlepším střelcem Frýdku-Místku je Vojtěch Petrovský, který před posledním kolem dosáhl mety 100 branek. Dvě branky k dosažení magické stovky chybí Martinu Kocichovi.

Hosté z Frýdku-Místku aktuálně tahají následující sérii domácích výher a proher na hřištích soupeřů: prohra v Zubří 24:27, výhra doma nad Brnem 30:24, prohra v Karviné 31:41, výhra doma s Lovosicemi 36:34, prohra v Jičíně 19:28 a domácí výhra s Hranicemi 29:26. Bude tato série pokračovat porážkou na palubovce Litovle, nebo ji Frýdek-Místek v posledním kole prolomí?
Vzájemné zápasy

Sobotní soupeři se spolu v rámci české nejvyšší házenkářské soutěže střetli celkem sedmkrát. Bilance vzájemných zápasů je jednoznačně příznivější pro hosty z Frýdku-Místku, kteří dokázali vyhrát hned šestkrát. Naposledy tomu tak bylo i v podzimním zápase těchto dvou týmů, kdy Frýdek-Místek porazil Litovel v poměru 38:26. Jediný úspěch Litovle sahá do sezóny 2015/2016. V ní Litovel přehrála Litovel Frýdek-Místek na domácí palubovce 27:25.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.