Házená - Extraliga muži - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litovel : Lovosice - 26. ledna 2019   17:00

Litovel
Litovel
2' Jan Šmíd  • 4' Jan Šmíd  • 6' Číhal  • 11' Geist  • 15' Geist  • 17' Páleš  • 19' Piwko  • 23' Štencl  • 25' Piwko  • 27' Páleš  • 28' Štencl  • 30' Páleš  • 30' Tkadleček  • 32' Pohlmann  • 35' Páleš  • 36' Hanák  • 37' Tkadleček  • 39' Tkadleček  • 39' Piwko  • 44' Pohlmann  • 45' Páleš  • 47' Jan Šmíd  • 59' Piwko
28:27
(15:12)
Lovosice
Lovosice
7' J. Motl   • 8' Kupa   • 14' Trkovský   • 14' Malý   • 18' Jonáš   • 19' J. Motl   • 21' Malý   • 23' Klimt   • 24' Malý   • 28' Malý   • 29' Franc   • 33' Konárik   • 34' Klimt   • 36' J. Motl   • 38' J. Motl   • 39' Trkovský   • 42' Konárik   • 43' Trkovský   • 46' Malý   • 49' Klimt   • 50' Franc   • 51' Malý   • 52' Klimt   • 54' Trkovský   • 57' Klimt   • 59' Klimt
Litovel
Juráš, Fabián – Kuchař, Číhal, Hanák, Šuba, Jan Šmíd, Tkadleček, Havlíček, Štencl, Páleš, Macek, Pohlmann, Geist, Piwko.
Bubeníček, Petruška
Sportovní hala ZŠ Vítězná
Lovosice

To je z dnešního přenosu vše, děkuji za jeho sledování a přeji příjemný zbytek sobotního večera.
Strhující utkání je u konce a domácí Litovel získává první body do extraligové tabulky! Cesta k prvnímu vítězství vedla přes týmový výkon podtržený dobrými výkony obou brankářů. Z pole vynikal nejvíce Luděk Piwko, jehož střelecký účet se zastavil na devíti brankách. Pěti z nich docílil ze sedmimetrových hodů, ze kterých se stává jeho silná disciplína.

Hosté ale nepodali vůbec špatný výkon, střelecky se dařilo tradičně Klimtovi a také Lukáši Malému, který dával důležité branky z křídla. Ani to však nestačilo o Lovosice tak prohrály osmý z osmi venkovních zápasů.
Tatran Litovel – HK FCC Město Lovosice 28:27 (15:12)
Nejvíce branek: Piwko 9/5, Páleš 5, Tkadleček 3 – Klimt 7/1, Malý 6, Trkovský 4. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/1. Vyloučení: 4:7.
60'
Juráš Klimtův pokus z dálky chytá a propuká litovelské nadšení!
60'
Oddechový čas pro hosty. Po něm budou mít hosté 4 vteřiny na vyrovnání.
60'
Juráš skvělým zákrokem 4 sekundy před koncem vychytal pokus Malého z křídla!
60'
Litovel ztratila míč a Šmíd musel zastavovat rychlý brejk hostů jen za cenu faulu.
60'
Vyloučení v týmu Tatran Litovel (Jan Šmíd).
60'
Oddechový čas pro domácí.
59'
Klimt už musel jít do rizika a vyšlo mu to, Juráše dokázal prostřelit a stav zápasu je tedy minutu před koncem 28:27 pro domácí.
59'
Piwko nádherně rozkýval obránce a únikem na opačnou stranu zvyšuje vedení Litovle na dvě branky.
59'
Technická chyba hostů v nepravou chvíli!
58'
Piwko je ze sedmičky neomylný a potvrzuje to i v tomto vypjatém okamžiku.
58'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Jan Kupa).
57'
Piwka zastavuje hostující obrana, Litovel však pokračuje v útoku.
57'
Klimt dává gól střelou ze sedmi metrů a odšpuntoval radost hostů.
55'
Vzrušující okamžiky na obou stranách! Nejdříve přešlap domácích, poté dobrý zákrok Juráše proti hostujícímu střelci!
54'
Trkovský se prosazuje v těžké pozici a snižuje na rozdíl jediné branky.
54'
Domácí ale podržel dobrým zákrokem Juráš a Geistova nepřesnost je tak aspoň na malou chvíli zapomenuta.
53'
Geist trestuhodně míjí odkrytou branku hostů.
52'
Klimt nyní potvrdil střelecké kvality a krásně se trefil ke vzdálenější tyči.
51'
Ještě více se ovšem daří Piwkovi, který ze sedmimetrového hodu dává svoji sedmou branku.
51'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Jaroslav Trkovský).
51'
Lukáš Malý dnes střelecky řádí a dává svoji pátou branku.
50'
Franc se dostal do rychlého brejku a i přes bránění protihráčem se dokázal prosadit.
50'
50'
Motl se hezky uvolnil, Juráše v brance domácích ale překonat nedokázal.
49'
Klimt se prosazuje netradičně z pivota střelou o zem.
48'
Geista z úhlu vychytal Rangl.
47'
Šmíd se prosadil individuálně mezi dvěma hráči a Litovel tak vede znovu o pět branek.
46'
Malý je opět úspěšný z křídla a reaguje svojí brankou na vedení Litovle.
45'
Páleš si našel odražený míč a poslal jej za záda hostujícího brankáře.
45'
Pasivní hra hostů končí nepřesnou střelou z dálky.
44'
Oddechový čas pro hosty.
44'
Pohlmann dává svůj druhý dnešní gól a zároveň tak ukončuje litovelské oslabení.
43'
Motl v ideální chvíli předal míč Trkovskému, pro kterého nebyl problém prostřelit ze šesti metrů bezmocného Fabiána.
42'
Konárik z křídla o břevno upravuje skóre zápasu na 22:18.
42'
Vyloučení v týmu Tatran Litovel (Jiří Číhal).
41'
Piwko je při sedmičce úspěšnější a Litovel vede rázem o pět branek.
41'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Lukáš Malý).
41'
Juráš přišel poprvé v zápase do branky Litovle a zneškodnil sedmimetrový hod Klimta.
41'
Vyloučení v týmu Tatran Litovel (Michal Havlíček).
40'
Fabián viděl prázdnou branku, zkusil přehodit celé hřiště, ale odkrytou klec hostů netrefil.
40'
Žlutá karta pro realizační tým Tatran Litovel.
39'
Piwko střílí další branku Litovle a zvyšuje na rozdíl čtyř branek.
39'
Trkovský se prosazuje individuálně mezi dvěma hráči Litovle.
39'
Tkadleček pokračuje v sérii svých krásných branek a hezkým přehozem brankáře opět skóruje.
38'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Václav Klimt).
38'
Jiří Motl využívá svoji další šanci a přidává další branku.
37'
Tkadleček nádherně akrobaticky z křídla trefuje horní roh Hrdličkovy branky!
37'
Nepřesnost v lovosické přihrávce, míč putuje do rukou litovelským hráčům.
36'
Svoji první dnešní branku střílí z pivota Hanák.
36'
Motl se v samostatném úniku nemýlil.
35'
Páleš úspěšný z pivota. Tentokrát se prosadil technickou střelou kolem brankáře.
34'
Klimt proměňuje nařízenou sedmičku střelou o zem.
34'
Boučkovu střelu zablokoval dobře bránící Páleš.
33'
Konárik ale rychle reaguje a snižuje opět na rozdíl tří branek.
32'
První branku po návratu do litovelského dresu si připisuje také Josef Pohlmann!
32'
Na druhé straně hřiště Motl netrefuje branku, do útoku jdou opět domácí.
31'
Šmíd byl při střele bolestivě zasažen. Jeho pokus tak postrádal razanci a Hrdlička jej lapil.
31'
Litovel si v průběhu prvního poločasu vytvořila tříbrankový náskok, který bude hájit ve druhém poločase. V úvodních 30 minutách jsme byli svědky dynamické házené, několika krásných branek i dobrých zákroků obou brankářů. Za Litovel se čtyřikrát, z toho dvakrát ze sedmimetrového hodu, prosadil nejlepší střelec Piwko. Na straně Lovosic si stejný počet branek připsal hráč na křídle Malý.
Druhý poločas začne přibližně v 17:52.
30'
30'
Tkadleček potrestal chybu hostů a v samostatném úniku pečetí skóre prvního poločasu na 15:12.
30'
Páleš se prosazuje opět z pivota.
29'
Franc proměnil rychlý brejk po zblokované střele domácích.
28'
Malý z těžkého úhlu prostřelil Fabiána a táhne tak Lovosice za vyrovnáním.
28'
Štencl je z křídla úspěšný také nyní a přidává svoji druhou branku v dnešním zápase.
27'
Luděk Fabián vychytal v pasivní hře Klimta.
27'
Páleš trefuje odkrytou klec hostů a připisuje si relativně lehkou branku. Potrestal tak hru Lovosic bez brankáře.
26'
Piwko nekompromisně kolem hlavy proměňuje sedmimetrový hod a vrací Litovli vedení.
26'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Jiří Motl).
26'
25'
Motl přehozem trefuje pouze břevno.
25'
Piwkův krásný průnik mezi dvěma obránci končí dalším míčem v Hrdličkově síti.
24'
Lukáš Malý se uvolnil na křídle a střelou na bližší tyč dává další branku Lovců.
23'
Podruhé už je Štencl úspěšný a srovnává skóre hry pokusem z křídla.
23'
Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Josef Jonáš).
23'
Klimt se prosazuje ze spojky a hosté tak v Litovli poprvé vedou.
22'
Štencl si krásně naskočil, ale svojí střelou trefil jen brankáře hostů.
22'
21'
Malý využívá přesilovou hru a srovnává na 8:8.
21'
Žlutá karta pro tým Tatran Litovel (Dominik Tkadleček).
20'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Lukáš Malý).
20'
Fabián skvěle vychytal unikajícího Trkovského.
20'
Vyloučení v týmu Tatran Litovel (Luděk Piwko).
19'
To stejné se však povedlo vzápětí i Motlovi na druhé straně hřiště hezkým podstřelem!
19'
Piwko vymetl pavouky z šibenice z devíti metrů!
18'
Jonáš i s trochou štěstí překonal domácího Fabiána a snižuje na 6:7 z pohledu Lovosic.
17'
17'
Marek Páleš, nová litovelské posila, se uvádí svojí první brankou v dresu domácích. Do jedné ruky přijal přihrávku do pivota a v zakončení se nemýlil.
16'
Motl na straně Lovosic i Piwko za litovelské branku z dobrých pozic minuli.
15'
Geist stál na konci dobře sehrané litovelské akce a o tyč vrací domácím vedení.
15'
Piwko trefuje Hrdličku do hlavy, hra je přerušena.
14'
Malý se dostal do trháku a nedal Fabiánovi jedinou šanci zasáhnout.
14'
Hezkou akci Lovosic zakončuje z křídla Trkovský.
13'
Oba brankáři se nyní předvedli a útočí tak opět Lovosice.
12'
Žlutá karta pro tým Tatran Litovel (Jiří Číhal).
11'
Geist využil rychlý brejk a překonal Hrdličku.
10'
Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Václav Klimt).
9'
Malý mohl střílet, ale na malou chvíli zaváhal a obrana Litovle jej zastavila.
8'
Tkadleček se skvěle vrátil a zastavil unikajícího hráče Lovosic v postupu na branku.
8'
Kupa překvapil podstřelem litovelskou obranu i brankáře Fabiána.
7'
Piwko s přehledem proměnil sedmimetrový hod.
7'
Motl úspěšný z křídla a snižuje na 2:3.
6'
Číhal se prosazuje po samostatné akci mezi nohy brankáře.
5'
Skvělý Fabián vychytal střelu Klimta z desíti metrů.
5'
Litovel se provinila útočným faulem, míč získávají Lovosice.
4'
Jan Šmíd se hezky uvolnil a dává svoji druhou branku.
3'
Nejlepší střelec soutěže Klimt střílí úvodní branku Lovosic ze sedmičky.
3'
Žlutá karta pro tým Tatran Litovel (Tomáš Hanák).
3'
Klimta vychytal litovelský Fabián.
2'
Šmíd si přeso našel ideální pozici a trefil přesně levý dolní roh branky.
2'
Dobře brání ale také Lovosice.
1'
První útok Lovosic branku nepřinesl.
1'

Tatran Litovel: Juráš, Fabián – Kuchař, Číhal, Hanák, Šuba, Jan Šmíd, Tkadleček, Havlíček, Štencl, Pohlmann, Macek, Páleš, Geist, Piwko.

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Rangl – Kupa, J. Motl, Bouček, L. Hrdlička, Jelínek, Klimt, Trkovský, Konárik, Provinský, Semerád, Jonáš, Karlovec, Malý, Franc.

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška.
Dnes tedy jistě skončí jedna z negativních sérií. Buďto Litovel získá svoje první body, nebo Lovosice poprvé odvezou body ze hřiště soupeře. V případě remízy pak logicky skončí obě tyto prokletí dnešních soupeřů. Který z týmů bude šťastnějším?
HK FCC Město Lovosice

Lovosice jsou na tom v tabulce o poznání lépe a v jejím neklidném středu bojují o umístění v elitní osmičce. Zajímavostí jistě je, že všech 7 výher si Lovosice připsaly na domácí palubovce. Naopak ze hřišť soupeřů odjížděli Lovci vždy s prázdnou. Nejlepším střelcem Lovosic, a rovněž celé soutěže, je Václav Klimt s 89 brankami. Tomu však na záda dýchá kromě litovelského Piwka také lovosický Motl se 77 zásahy.
Tatran Litovel

Domácí Litovel nadále čeká na první body do letošní extraligové tabulky. Mužstvo z Hané je kvůli tomu po 14 odehraných zápasech na posledním místě tabulky. První jarní pokus na zlomení této nelichotivé bilance bude mít Litovel doma proti Lovosicím. Nejlepším střelcem Litovle je Luděk Piwko, který zaznamenal již 82 přesných zásahů, za což mu patří druhé místo v tabulce střelců.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.