Házená - Extraliga muži - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Jičín - 7. prosince 2019   10:30

Karviná
Karviná
1' Solák  • 5' Nantl  • 7' Monczka  • 7' Zbránek  • 9' Jan Užek  • 18' Zbránek  • 21' Jan Užek  • 22' Solák  • 23' Jan Užek  • 24' Nedoma  • 27' Solák  • 31' Zbránek  • 32' Nedoma  • 33' Jan Užek  • 42' Zbránek  • 43' Monczka  • 49' Nantl  • 50' Monczka  • 51' Solák  • 53' Chosik  • 57' Plaček  • 59' Jan Užek  • 60' Jan Užek
28:20
(13:10)
Jičín
Jičín
6' Martin Kovařík   • 13' Pich   • 15' Miľko   • 15' Krahulec   • 20' Martin Kovařík   • 21' Martin Kovařík   • 23' Rychna   • 24' Martin Kovařík   • 26' Hlava   • 30' Miľko   • 33' Miľko   • 34' Martin Kovařík   • 35' Sedlák   • 36' Miľko   • 43' Miľko   • 49' Krahulec   • 54' Miľko   • 59' Sedlák   • 60' Krahulec
Karviná
Mokroš, N. Marjanović – Monczka, Urbański, Gromyko, Noworyta, Plaček, Chudoba, Jan Užek, Solák, Skalický, Nantl, Zbránek, Nedoma, Růža, Chosik.
Kavulič, Pavlát
780 diváků
Jičín
Veverka, Machalický – Rychna, Krahulec, Hlava, Dolejší, Sedlák, Martin Kovařík, V. Vaněk, Knittl, Miľko, Groh, Pich, Kostelecký.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
HCB Karviná – HBC Ronal Jičín 28:20 (13:10)
Nejvíce branek: Monczka 8/5, Užek 6, Solák 4 – Miľko 6, Kovařík 5, Krahulec 4/1. Rozhodčí: Kavulič, Pavlát. Sedmimetrové hody: 5/5 – 1/1. Vyloučení: 0:5. Diváci: 780.
Je dobojováno! Karviná dnes měla od úvodních minut jasně navrch a svého soupeře ani jednou nepustila do vedení. Favorit si hlídal průběh utkání, nakonec po zásluze bere dva body!
60'
Z bezprostřední blízkosti se trefuje Užek, víc už se pravděpodobně nestane!
60'
Balón se dostal do zámezí. Kovařík bleskově rozehrál do brejku, Krahulec to měl jednoduché!
59'
Z téměř nulového úhlu na levém křídle zakončoval Sedlák. Míč po jeho technické střele skončil v síti!
59'
K odraženému balónu se na brankovišti dostal Užek, který jej následně napálil pod horní tyčku!
58'
Hra je teď neurovnaná na obou stranách, zápas se spíše dohrává z povinnosti.
57'
Hosté hráli bez brankáře, Plaček poté trefil odkrytou klec!
56'
Dva výborné zákroky gólmanů na obou stranách palubovky, do útoku jdou hosté.
55'
Urbański posunul do pravého křídla, ovšem domácího hráče vychytal Machalický!
55'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Jiří Groh).
55'
S další střelou Chosika si bez větších problémů poradil Machalický!
54'
Další samostatný únik hostujícího házenkáře, Miľko snížil na rozdíl sedmi branek!
54'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HBC Ronal Jičín (David Krahulec).
53'
Mokroš špatně rozehrál, poté svou chybu dokázal napravit. Přesto se bude házet sedmička!
53'
To nešlo chytat. Chosik trefil přesně do šibenice!
52'
Urbański pálil z dlouhé vzdálenosti, Machalickému se podařilo zakročit!
51'
Kovařík si našel dobrou střeleckou pozici, ovšem Mokroš vytáhl bravurní zákrok nohou!
51'
Oddechový čas pro hosty.
51'
Po levé straně utekl Solák, který zakončoval razantně pod horní tyčku!
50'
Změna v domácí brance, Marjanoviče nahradil Mokroš.
50'
Monczka naznačil přihrávku a vystřelil. Machalický nedokázal zareagovat včas!
49'
Na druhé straně se z pravého křídla trefil Krahulec. To nebyl vůbec snadný úhel!
49'
Rychlou akci domácích zakončil úplně volný Nantl. Rozdíl ve skóre je sedmibrankový!
48'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HCB Karviná (Marek Monczka).
48'
Sedmička pro Karvinou. Další souboj mezi Monczkou a Machalickým.
47'
Na druhé straně zasahoval také Marjanovič, který už rozehrává další akci svého celku.
47'
Střelecký pokus Chosika mířil do horního růžku, Machalický však předvedl výborný reflex!
46'
Na palubovce zůstali ležet hned dva hráči. Zbránek s Kovaříkem by měli být v pořádku.
46'
Dvě naprosto totožné situace na obou stranách palubovky, rozhodčí v obou případech pískali prorážení!
45'
Karvinští šli po zisku balónu rychle do útoku, Monczka se provinil útočným faulem.
44'
Monczka si vzal i další sedmičku. V této statistice dnes zůstává stoprocentní!
44'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Hlava).
43'
Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, Miľko chytře přehazoval padajícího Marjanoviče!
43'
Monczka proskočil na levé spojce, vzápětí bez větších problémů překonal Machalického!
42'
42'
Dlouhý pas na levou stranu, Zbránek skóroval z křídla!
41'
Dva vyloučení jsou zpět na hrací ploše. Následuje klasická přesilovka Karviné, která už kombinuje na útočné polovině.
41'
Hosté teď hrají ve čtyřech, a to je Machalický na střídačce.
40'
40'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Lukáš Rychna).
40'
Gól Karviné neplatí, jenže se bude házet sedmička. Přijde navíc další dvouminutový trest pro Jičín!
40'
Domácí však chybovali v rozehrávce a přišli o balón.
39'
Karvinou čeká dvojnásobná dvouminutová přesilovka šesti proti čtyřem!
39'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Knittl).
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Viktor Vaněk).
38'
Rozhodčí píská faul Kovaříkovi. Na první dvouminutový trest dnes čekáme.
38'
Kovařík si chtěl dojít pro faul, ovšem byly mu odpískány kroky.
37'
Machalický si nejprve poradil se střelou Soláka, následně také se zakončením Monczky z levé spojky!
36'
Hosté doslova rozebrali defenzivu soupeře, Miľko ze šesti metrů zakončoval o palubovku!
35'
Machalický do brejku poslal Sedláka. Ten chytře čekal se střelou, domácí gólman neměl nárok!
34'
Žlutá karta pro realizační tým HBC Ronal Jičín.
34'
Kovařík to udělal skvěle. Namířil si to mezi bránící hráče, poté přehodil Marjanoviče!
33'
Totožná situace na druhé straně palubovky. Užek zpracoval míč, poté bez větších problémů skóroval!
33'
O přihrávku se na brankovišti přihlásil Miľko. Ten ji dostal, poté v pádu snížil!
32'
Karvinští šli po útočném faulu soupeře dopředu, Nedoma pak z pravého křídla navýšil jejich náskok!
31'
Domácí to skvěle vykombinovali až do levé strany, odkud Zbránek přidal další branku!
31'
Úvodní útok druhé půle bude patřit jičínským házenkářům.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 11:22.
Úvodní třicetiminutovka hry je za námi. Karvinští potvrzují roli favorita, ovšem rozdíl ve skóre je tříbrankový, rozhodnuto ještě rozhodně není. Druhá polovina nám slibuje pořádné drama!
30'
30'
Jičín šel rychle dopředu, Miľko se prosadil ze šesti metrů. Do konce poločasu zbývá zhruba dvanáct vteřin.
30'
Solák to vzal na sebe, ovšem ze služné pozice na pravé spojce minul branku!
29'
Žlutá karta pro realizační tým HCB Karviná.
29'
Monczka hledal Soláka, který skóroval. Prvnímu jmenovanému byl odpískán útočný faul!
28'
Oddechový čas pro domácí.
28'
Marjanovič vyráží do bezpečí, domácí jdou do postupného útoku.
27'
Přihrávku do běhu obdržel Solák. Ze šesti metrů pak balón napálil pod břevno!
27'
Solák hledal Užeka, ovšem ten byl dobře ubráněn.
26'
Střelecký pokus Hlavy ze středu! Míč byl tečovaný, s čímž se domácí gólman nedokázal vypořádat!
26'
Rozeběhla se závěrečná pětiminutovka prvního poločasu, hosté už zase kombinují na útočné polovině.
25'
Jeden z hostujících házenkářů míč zasáhl nohou, domácí zůstanou u balónu.
24'
Pěkná akce Karviné, poprvé se do střelecké listiny dnes zapisuje také Nedoma!
24'
A zase Kovařík! Nutno dodat, že Marjanovič teď toho moc neviděl!
23'
Jan Užek si udělal prosto na brankovišti a z bezprostřední blízkosti skóroval!
23'
Téměř každá útočná akce končí změnou ve skóre, Rychna snižuje!
22'
To byla pořádná rána Soláka ze středu! Míč směřoval pod horní tyčku.
21'
Z delší vzdálenosti napřáhl Kovařík. Brankář Marjanovič na jeho nečekanou střelu nedokázal zareagovat.
21'
Teď už se Jan Užek ze šesti metrů nemýlil a přidal devátý gól svého týmu!
20'
Pěkný pas Monczky do pravého křídla. Machalickému pomohlo břevno!
20'
Parádní individuální akce Kovaříka, který následně snížil na rozdíl tří gólů!
19'
Užek v další stoprocentní příležitosti. Znovu však Machalického překonat nedokázal!
19'
Podstřel Picha. Machalický si věděl rady a dokázal balón vyrazit!
18'
Dvě rychlé přihrávky, Zbránek se ocitl tváří v tvář Machalickému a věděl si rady!
17'
Monczka se skvěle uvolnil na brankovišti a trefil tyčku. Marně se dožadoval odpískání další sedmičky!
17'
Hra je přerušena pro úpravu hrací plochy.
16'
Zakončení přes prsty, Monczka se znovu nemýlil!
16'
Rozhodčí nařídil další sedmimetrový hod pro Karvinou!
15'
Hosté vystihli rozehrávku soupeře a Krahulec běžel sám na branku. Rozdíl ve skóre je dvoubrankový!
15'
Balón putoval až na brankoviště. Miľko snížil ze šesti metrů!
14'
Další nepřesná střela domácího házenkáře ze střední spojky. Machalický bleskově rozehrává.
13'
Ve složité pozici se Pich rozhodl pro střelu. Ta mířila ke vzdálenější tyčce a skončila v brance!
12'
Pravé křídlo domácího týmu zakončovalo pouze do brankové konstrukce. Na další změnu ve skóre čekáme už přes tři minuty!
12'
Solák to zkusil z devíti metrů. Střela mířila doprostřed branky, kde byl připravený Machalický!
11'
Těch nepřesností je opravdu hodně, domácí budou rozehrávat z rohu.
11'
Užek dostal další dobrou přihrávku do pivota. Ztroskotal na zákroku Machalického, při pokusu o dorážku přešlápl brankoviště!
10'
Hostům odpískán útočný faul na brankovišti!
10'
Jičínští se pokusili o rychlou odpověď, jenže domácí defenziva byla pozorná.
9'
Solák naznačil střelu a přihrával do pivota. Užek po otočce skóroval!
8'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Matěj Nantl).
8'
7'
Další dlouhý pas do brejku. Zbránek neměl problémy a na konci sedmé minuty překonal Machlického!
7'
Rychlý kontr Karviné. Monczka proskočil na levé straně a zakončoval do horní části branky!
6'
Kovařík využil práce hostujícího pivota a tváří v tvář domácímu gólmanovi se nemýlil!
6'
5'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Martin Kovařík).
5'
Nantl se po přihrávce od Soláka dostal do samostatného úniku a přidal další gól!
4'
Pich z těžkého úhlu na pravé spojce neuspěl! Marjanovič bleskově rozehrál, skórovat se nepodařilo ani domácím!
3'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Pavel Pich).
3'
Karvinští si výborně předali míč, jenže Užek byl vychytán Machalickým!
2'
Dva rychlé útoky na obou stranách, hostujícímu hráči byl odpískán přešlap brankoviště.
1'
Z levé spojky napřáhl Solák, který poslal Machalického na druhou stranu, Karviná jde do vedení!
1'
Úvodní útočná akce bude patřit domácím.
1'
Úvodní zápas sezony skončil nerozhodně (23:23). Do role favorita je momentálně staven jednoznačně domácí tým! Utkání bude řídit dvojice rozhodčích Radoslav Kavulič, Dalibor Pavlát. Delegátem bude Petr Pešek.
Jičín

Hosté mají sice "jen" 9 bodů, ovšem v tuto chvíli to stačí na sedmou příčku celé tabulky. Jičín zaznamenal čtyři vítězství, jednu remízu a sedm porážek. Co se týče střeleckých statistik hostujícího týmu, nejlépe je na tom David Krahulec – ten má na svém kontě 64 přesných tref.
Karviná

Domácí se zatím nachází "až" na páté příčce, mají 17 bodů, ale nutno dodat, že ještě jedno utkání k dobru. Jejich nejlepším střelcem je momentálně Marek Monczka, ten se postaral o 53 přesných zásahů svého celku. Dominik Solák je zase nejtrestanějším hráčem ligy (16 dvouminutových trestů).
Pěkné dopoledne přeji všem příznivcům nejvyšší české házenkářské soutěže. Ta má na programu třinácté kolo, Karviná v jednom z nich narazí na Jičín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.