Házená - Extraliga muži - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kopřivnice : SHC Maloměřice - 19. října 2019   18:00

Kopřivnice
Kopřivnice
1' Fulnek  • 5' Střelec  • 7' Hanus  • 8' Hanus  • 8' Hanus  • 9' Střelec  • 11' Hanus  • 13' Jan Gřes  • 15' Střelec  • 17' Jan Gřes  • 19' Tkadleček  • 21' Tkadleček  • 24' Fulnek  • 25' Hanus  • 26' Jan Gřes  • 26' Jan Gřes  • 32' Hanus  • 36' Hanus  • 37' Donoso  • 37' Donoso  • 40' Brito Benítez  • 42' Bukovský  • 42' Bukovský  • 43' Brito Benítez  • 44' Hanus  • 45' Jonák  • 46' Brito Benítez  • 48' Tkadleček  • 54' Jonák  • 56' Škarpich  • 57' Donoso  • 59' Polcar  • 60' Jonák
35:23
(18:12)
SHC Maloměřice
4' Jung   • 6' M. Jirák   • 9' R. Horák   • 10' Osoba   • 12' Osoba   • 16' Jung   • 18' Erbes   • 20' Jung   • 26' Ipser   • 28' Ipser   • 30' Ipser   • 34' Osoba   • 38'    • 41' Jung   • 44' Erbes   • 45'    • 46' Erbes   • 48' Ipser   • 49' Erbes   • 54' Drásal   • 56' Erbes
Kopřivnice
Tomáš Kozler, Martin Zych

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Je dobojováno! Maloměřice ani ve svém sedmém představení po postupu do nejvyšší soutěže nedokázaly bodovat a jistojistě tak zůstanou na úplném chvostu tabulky. Domácí měli utkání od samotného začátku naprosto pod kontrolou, v jeho polovině disponovali šestigólovým náskokem, který po změně stran ještě navýšili na konečných 35:23. Kopřivnice tak slaví čtvrtou výhru a upevnila si svou pozici v nejlepší šestce.
60'
Pár vteřin před koncem ještě Chalupa dokázal vychytat střelu z opuštěné levé strany. Kopřivnice pak už nestihla zakončit do prázdné branky.
60'
Hosté nechali úplně volného Davida Jonáka, který to měl v samostatném nájezdu hodně jednoduché.
59'
Jan Pocar tak také učinil, Mazač se nestihl přesunout ke své pravé tyči.
59'
Škarpich byl během nepřesné střely faulován. Domácí tak mohou navýšit vedení ze sedmimetrového hodu.
59'
Vyloučení v týmu SHC Maloměřice – Brno (Tomáš Osoba).
59'
Nakonec z toho byla hodně nepřesná střela z pravého křídla, po kterém také Kopřivnice zpomalila zprvu přímočarou akci.
58'
Maloměřice se nikam neženou. Dvě a půl minuty před koncem se zápas už jenom dohrává.
58'
Ještě jeden oddechový čas, který však na výsledku tohoto dávno rozhodnutého zápasu nic nezmění.
57'
Donosův projektil z dálky byl nad síly hostujícího gólmana.
56'
Jenže hosté rychle otočili hru díky Erbesovi dosáhli už na svou třiadvacátou branku.
56'
Škarbich převzal míč od Zimy a z pivota zvýšil na rozdíl deseti gólů.
56'
Po přenesení hry na pravou stranu orazítkovali domácí hráči jenom tyč a neprosadili se ani z dorážky, která letěla těsně vedle.
55'
Vyloučení v týmu KH ISMM Kopřivnice (David Jonák).
54'
Jeden z domácích v úniku neuspěl, zatímco na druhé straně Chalupa nestačil na pokus Drásala.
54'
Jungův podstřel proletěl vedle domácí branky. Z rychlého protiútoku se naopak nemýlil zapomenutý Jonák.
53'
Kroky Polcara hosté nepotrestali. Po ztrátě míče jim však znovu pomohlo břevno, které Tkadleček trefil z levého křídla.
52'
Radek Horák nedal z čáry sedmimetrového hodu Chalupovi žádnou šanci.
51'
Mazačovi pomohla horní tyčka. Hosté pak dostali výhodu sedmimetrového hodu.
51'
Oddechový čas pro domácí.
50'
Maloměřice během domácí pasivity hned několikrát faulovaly. Nakonec se ke střele ze středu dostal Donoso, ovšem na Mazače si nepřišel.
49'
Střela Donosa byla sražená do autu, takže domácí postupný útok ještě může pokračoval.
49'
Rychlou střelou do protipohybu Žingora koruje skóre Filip Erbes.
48'
Po přihrávce z křídla na křídlo zleva skóruje Dominik Tkadleček.
48'
Držený Jung získal pro hosty ještě jednu rozehrávku, po které se z hranice brankoviště ujala střela Ipsera.
47'
Na obou stranách se pískalo prorážení. Jednomu z domácích poté utekl míč z rukou a nemohl tak zakončovat do prázdné branky.
46'
Filip Erbes opět napřáhl z velké dálky a míč se znovu zastavil až v domácí brance.
46'
Vyloučení v týmu SHC Maloměřice – Brno (Jan Drásal).
46'
A hned po něm také Edwin Benítez!
45'
Hra se teď přelévá velice rychle z jedné stranu na druhou. Proti rozhozené obraně udeřil Jonák.
45'
Domácí se ale nestačili vrátit a opět rychle kapitulovali.
44'
Jan Hanus vyběhl z pravého křídla do lepšího úhlu pro střelu a znovu navýšil domácí vedení.
44'
Erbes přiběhl jako poslední do hostujícího útoku a ze spojky dostal míč za Žingorova záda.
43'
Po hodně nepřesné střele Žďánského se na druhé straně pro změnu prosazuje Benítez.
42'
A už je to o deset. Na jedné straně Žingor vychytal Osobu, zatímco Mazače prostřelil Bukovský.
42'
Bukovský však neponechal nic náhodě a přesně mířenou ranou vrátil Kopřivnici devítigólový náskok.
41'
Po individuální akci snižuje Jung.
41'
Střelec neproměnil sedmimetrový hod, dobrým zákrokem se totiž blýskl Mazač.
40'
Na začátku čtyřicáté minuty už to domácím vyšlo, z hrany brankoviště se prosadil Benítez.
39'
Donoso naznačil přihrávku a ve finále sám zakončil, ovšem strážce hostující branky znovu nepřekonal.
39'
Kopřivnice si musela pospíšit se zakončením. To sice přišlo, ale hostující gólman pravou rukou zakročil.
38'
Hosté rychle reagují a alespoň kosmeticky zmenšují svou ztrátu.
37'
Navíc přišel další zákrok domácího gólmana, na který navázal Donoso další gólovou střelou.
37'
Po zákroku Žingora domácí rychle otočili hru a Donosovi se z protiútoku podařilo zvýšit na rozdíl osmi branek.
36'
Bukovský našel na pravém křídle Jana Hanuse a ten precizně zavěsil k vzdálenější tyči.
36'
Na palubovce zůstává ležet jeden z domácích házenkářů. Vše se ale obejde bez žluté karty nebo vyloučení.
35'
Zatímco Kopřivnici nevyšla postupná akce, tak hosté nedotáhli do gólového konce rychlý protiútok.
34'
Tomáš Osoba doplnil útok z druhé vlny a z osy hřiště hezky prostřelil Žingora.
34'
Další chybný pas, po kterém Jaroslav Škarpich zastavoval brejk faulem za dvě minuty.
33'
Jan Gřes špatně přihrál, ale Brňanům se pokus o brejk nevydařil. Domácí se tak stačili v přerušené hře vrátit.
33'
Domácí obrana zablokovala pokus o podstřel a Žingor zlikvidoval také dorážku, i když to bylo s trochou štěstí.
32'
Jan Hanus využil hostující ztráty míče, vyběhl si na útočnou polovinu a snadno trefil prázdnou branku.
31'
Hosté zkusili štěstí při hře v oslabení bez brankáře, ale Osoba vystřelil ze středu vysoko nad břevno.
31'
Po polovině zápasu se zdá, že Maloměřice ani dnes na premiérovou výhru v sezóně nedosáhnout. Kopřivnice je od prvních minut ve vedení a díky mnoha dobrých zákrokům Marka Žingora disponuje nadějným šestibrankovým náskokem.
30'
30'
Domácí jdou do přestávky s velice nadějným náskokem šesti gólů. Nařízenou sedmičku proměnil Bukovský.
30'
Bukovský se uvolnil přes Horáka, který ho při střelbě fauloval a vyfasoval dvouminutový trest.
30'
Obránci Kopřivnice za sebou nechali Ipsera, který dostal pas od Osoby a sám před Žingorem si už věděl rady.
29'
Opět ztráta domácího výběru, tentokrát se jeden z hráčů dopustil útočného faulu, nicméně na druhé straně si další dobrý zákrok připsal Žingor.
28'
Domácí přišli o míč kvůli pasivitě. Vzápětí nechali velkou díru na ose hřiště a té využil Ipser.
27'
Marek Žingor se rozchytal k vynikajícímu výkonu. Výkon brankářů je zatím důležitý rozdílový faktor.
26'
Nádherný pas z levého křídla na Gřese, který se zavěsil do vzduchu a zblízka nezaváhal.
26'
Fanoušci se ani nestihli doradovat a už viděli gól i v domácí síti, když se prosadil Ipser.
26'
Drásal si vylámal zuby na Žingorovi a pak se nestihl vrátit s protiútokem zakončeným Gřesem.
25'
Oddechový čas pro hosty.
25'
Gřes po zachycení míče šikovně vysunul rozjetého Hanuse a ten zvýšil už na šestigólový rozdíl.
24'
Domácí museli kvůli pasivitě rychle zakončit. Z dálky to na sebe vzal Patrik Fulnek a trefil přesně pod břevno!
23'
Žingor se blýskl proti střele Junga a pak hlavně i proti dorážce z levé strany!
23'
Znovu se vše obešlo bez hostující střely. Dopředu míří Kopřivnice, která už čelí kompletní šestici.
22'
Brňané získali hned dva fauly a ukrojili tak velkou část ze svého oslabení. Tkadleček navíc vyfasoval žlutou kartu.
21'
Domácí odpověděli další povedenou sehrávkou do levého křídla, odkud se znovu nemýlil Tkadleček.
21'
Maloměřice pošetřily trochu času z oslabení při útoku, během kterého se ale nedostali k žádné střele.
20'
Vyloučení v týmu SHC Maloměřice – Brno (Filip Erbes).
20'
Hosté odpovídají Jungem, který nekompromisně vystřelil skrz obrannou vazbu.
19'
Fulnek našel na levém křídle Dominika Tkadlečka a ten hezkým obloučkem vstřelil svůj dnešní první gól.
19'
Oba gólmani se po rozpačitém úvodu rozchytali. Na tom hostujícím si hned dvakrát vylámal zuby Benítez.
18'
Erbes pěknou střelou přes hlavu překvapil Žingora. Pokračovat se bude až po oddechovém času Kopřivnice.
17'
Jan Gřes sladil svůj náběh s přihrávkou z levé strany a povedenou akcí zvýšil domácí náskok na 11:7.
17'
Donoso si vzal míč od Bukovského, ale hostující gólman střelu na prostředek branky zlikvidoval.
16'
Parádní one men show nyní rozjel Žingor, který během pár vteřin zlikvidoval hned dva úniky Jiráka!
16'
Hosté už jsou v plném počtu a po trefě Junga opět ztrácí tří góly.
15'
Domácím to tam zatím padá náramně. Jubilejní desátý gól vstřelil Martin Střelec.
15'
Střelu z dálky v podání Osoby Žingor vyrazil a na konci přesilovky si tak znovu zaútočí i Kopřivnice.
14'
Jeden z hostů trefil horní tyč, nicméně Maloměřice dostávají k dispozici další postupný útok.
14'
Žlutá karta pro tým KH ISMM Kopřivnice (Víctor Donoso).
13'
Domácí přesilovou hru rychle využili. Gřes na hranici brankoviště přeskočil dva obránce a ze vzduchu přesně zakončil.
13'
Vyloučení v týmu SHC Maloměřice – Brno (Radek Horák).
12'
Jeden z domácích špatně vystoupil a otevřel cestu ke gólu Tomáši Osobovi.
11'
Po útočném faulu na každé straně budou hosté z Brna pomalu dobývat kopřivnickou obranu.
11'
Fulnekova střelu hostující gólman vyrazil. Jeho spoluhráči ale míč ztratili a Hanus z úniku zvýšil na 8:5.
10'
O bleskovou odpověď se však postaral Osoba.
9'
Fulnek shodil míč na levou stranu a z křídelního prostoru se prosadil Střelec.
9'
Radek Horák skóruje z nařízené sedmičky střelou ze svého pohledu k levé tyči.
9'
Žlutá karta pro tým KH ISMM Kopřivnice (Edwin Brito Benítez).
8'
A ještě jeden gól Jana Hanuse, který využil rychlý brejk. Maloměřice začínají pomalu ztrácet.
8'
Osoba ztratil míč, načež se parádní střelou z pravého křídla opět prosadil Hanus.
7'
I další střela získala gólové parametry. S čtyřiaosmdesátkou na zádech tentokrát skóroval Hanus.
6'
Brankáři svým týmům zatím moc nepomohli. Ten domácí nyní kapituloval po Jirákově střele z křídla.
5'
Donoso hezky prostrčil míč na Střelce a ten už si z osy hřiště věděl rady.
4'
Jung rychle napřáhl a svižnou ranou vyrovnal.
4'
Žlutá karta pro tým KH ISMM Kopřivnice (Jan Gřes).
3'
Gólu se dočkali také hosté, kteří tak na konci třetí minuty snižují na 1:2.
3'
Sedmičku zrealizoval sám faulovaný Střelec a s přehledem zvýšil na 2:0.
3'
Střelec byl faulován Osobou, který před sedmičkou vyfasoval žlutou kartu.
2'
Hostům první útočná akce nevyšla, zakončení proletělo vedle pravé tyče.
1'
Po přihrávce Donosa Kopřivnice otevírá skóre zásluhou dalekonosné střely Patrika Fulneka.
1'
Do prvního útoku jdou domácí, kteří nastupují ve žlutomodrých, zatímco hosté v kompletně zelených dresech.
1'

KH ISMM Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Střelec, Karban, D. Zima, Jan Gřes, Petřík, Tkadleček, Polcar, Fulnek, Jonák, Škarpich, Brito Benítez, Donoso, Hanus, Bukovský.

SHC Maloměřice – Brno: Schwarzer, Mazač – M. Jirák, R. Číž, Jung, Žďánský, Kolář, L. Vítek, Drásal, Ipser, Kukla, R. Horák, Javůrek, Erbes, Osoba, Popela.
SHC Maloměřice – Brno

Extraligový nováček se mezi českou elitou zatím výsledkově hledá. Během šesti úvodních zápasů nezískal do tabulky ani jeden bod a s nejhorší obranou i ofenzivou je vcelku logicky na posledním dvanáctém místě. Před necelými dvěma týdny Maloměřice padly jen o čtyři branky na hřišti předposledního Frýdku-Místku, ale pak doma padly výraznějším rozdílem 19:33 s druhou Karvinou. První soutěžní výhru v sezóně si brněnský celek připsal ve třetím kole poháru, i když ani výsledek 30:29 na hřišti Pardubic se nerodil vůbec lehce.
KH ISMM Kopřivnice

Domácí z úvodních třech zápasů vyválčili jediné vítězství, ale aktuálně drží sérii tří utkání bez porážky. Kopřivničtí nejprve venku vyhráli nad Jičínem a po remíze 25:25 proti Zubří si odvezli dva body i ze hřiště Brna, kde vyhráli o šest gólů. V načatém sedmém kole je Kopřivnice na šestém místě, přičemž má tříbodový náskok na své nejbližší pronásledovatele. Před třemi dny si celek ze severní Moravy zahrál pohárové střetnutí v Bystřici pod Hostýnem a jednoznačně zvítězil 38:23.