Házená - Extraliga muži - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  SHC Maloměřice : Frýdek-M. - 1. února 2020   11:00

SHC Maloměřice
1' J. Musil  • 4' J. Musil  • 6' M. Jirák  • 11' J. Musil  • 26' J. Musil  • 30' Jung  • 31' M. Jirák  • 43' M. Jirák
22:20
(15:13)
Frýdek-M.
Frýdek-M.
5' Strack   • 7' Musálek   • 7' Musálek   • 11' Strack   • 14' Brožek   • 16' Musálek   • 19' Gřešek   • 21' D. Lefan   • 24' Strack   • 27' Hrachovec   • 29' Strack   • 35' Hrachovec   • 36' Mazur   • 38' Unger   • 42' Unger   • 43' Unger   • 48' Gřešek   • 51' Pomichálek
Koňařík, Mazač – J. Musil, Hotárek, M. Jirák, Jung, Žďánský, Kolář, L. Vítek, Drásal, Ipser, V. Číž, R. Horák, Popela, Weintritt, Mrnuštík.
Kozler, Zych
SH Maloměřice
283 diváků
Frýdek-M.
Fritz, Pyško, M. Cáb – Hrachovec, Gřešek, Unger, Brožek, Strack, Žvak, Mazur, Musálek, Skřehot, D. Lefan, Pomichálek, Garba, Hustopecký.

Díky za pozornost, házené zdar.
Domácí hráči zaslouží pochvalu zejména za přístup k zápasu a nasazení v něm. Z tohoto pohledu jim trenér Musil nemůže nic vytknout. Maloměřice si moc dobře uvědomovaly, že v případě, že by ztrácely na svého dnešního soupeře šest bodů, tak by už pro ně byla situace kritická.
Oba celky hrají další zápas ve středu. Maloměřice se představí v Karviné, Frýdek doma proti pražské Dukle.
Maloměřice ztrácí na Frýdek z posledního místa dva body. Při rovnosti bodů má Pepino lepší skóre ze vzájemných zápasů, a tudíž by se baráži vyhnulo.
Souboj o to, kdo se vyhne baráži bude ještě hodně zajímavý. Maloměřice poprvé vítězí ve STRABAG RAIL Extralize. Frýdek-Místek nadále čeká na své premiérové body z palubovky soupeře. Klíčovým mužem zápasu byl dnes domácí brankář Koňařík, který podržel Maloměřice třeba ve druhém poločase v době, kdy domácí přišli o náskok tří gólů a hosté byli na koni.
Nejlepší střelci: Mrnuštík 11, Jung 3/3, Jirák a Musil po 3 – Musálek 6/2, Strack 4, Unger 3. Rozhodčí: Kozler-Zych. Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2. Vyloučení: 6:2 (ČK Žvak). Diváci: 283.
60'
Ale pouze totální a nepochopitelný kolaps by Maloměřice připravil o výhru.
60'
Domácí kouč Musil si ještě vyžádal čas na poradu, nechce nic podcenit.
60'
Koňařík ve spolupráci s hráči domácích přežil zakončení z pravého křídla bez úhony a domácí budou rozehrávat dvanáct sekund před sirénou.
60'
Frýdek si bere timeout, na dvě branky mu zbývá 32 sekund.
60'
Mrnuštík střelou přes blok ze střední spojky výrazně přiblížil házenkáře Maloměřic k důležité výhře. Ale ještě není hotovo.
59'
Gřešek fauloval domácího pivota, Maloměřice poté kombinovaly.
59'
Loženku z druhé vlny a středu hrací plochy vyráží Koňařík za svou branku a do útoku jde domácí mužstvo.
58'
Mrnuštík našel z pravé spojky u delší tyče pouze ruce připraveného Pyška, který chytil balón dokonce i do koše.
58'
Koňařík natáhl své ruce proti Hrachovcovi z pravé spojky u své přední tyče a poté ještě hecuje diváky.
57'
Jung nahrál pod sebe a Mrnuštík z levé spojky mezi nohama Pyška vrací domácí po celkem dlouhé době do vedení.
57'
Mrnuštík faulovaný na levé spojce, devítka proti hostům.
56'
Unger posílá šanci z levého křídla vedle zadní tyče a to ještě může sehrát podstatnou roli.
56'
Domácím teď prakticky vůbec nefunguje útočná fáze a už dlouho nepřekonali brankáře protivníka.
55'
Oddechový čas pro domácí.
55'
Hosté nedostali balón na levé křídlo, kde už čekal Unger a s prázdnou brankou následně zaútočí.
55'
Jung je vyloučený po zákroku na Mazura, který toho dnes opravdu hodně schytal.
54'
Domácí neskórovali a hosté míří před bránu soupeře.
54'
Faul na pivota Horáka, který měl proti sobě tři soupeře po Mrnuštíkově nahrávce z levé spojky.
53'
Domácí hráči nepustili ke střele Mazura na pravé spojce, ale útok pokračuje dál.
52'
Série odrazů před hostujícím brankovištěm, Frýdek se ubránil a střádá plány na to, jak se dostat do vedení.
51'
Vyrovnáno! Pomichálek přeloboval z pravého křídla Koňaříka směrem na zadní tyč.
51'
Mazur zablokovaný při střele ze střední spojky a Koňařík tak nemusel zasahovat.
51'
Oddechový čas pro hosty.
51'
Domácí hráči pokazili nahrávku na levé křídlo, což je voda na mlýn pro hostující házenkáře.
50'
Kroky na druhé straně v době, kdy útočil Mazur.
49'
Technická chyba domácích při snaze o pas na rozběhnutou pravou spojku a Pepino může vyrovnat.
49'
Erik Žvak (Frýdek) dostává přímou červenou kartu, když zasáhl domácího útočícího Junga na střední spojce do obličeje zhruba devět metrů od brány Pepina. Bylo to v zápalu boje, ale pro Žvaka zápas končí.
48'
Atypicky z levého křídla po přihrávce spojky snižuje Gřešek na zadní tyč a domácí vedou pouze o gól.
48'
Vynikající Pyško četl křižnou střelu z pravé spojky ke vzdálenější tyči a u své brankové konstrukce byl včas.
47'
Střela z pravé spojky míjí domácí bránu a to je z hostujícího útoku vše.
47'
Už to vypadalo na hostující ztrátu, ale Gřešek stačil uhasit vzniklý požár, následně jej domácí hráči faulovali.
46'
Až příliš prudká nahrávka do levého křídla připravila domácí mužstvo o možnost zakončení na Pyška v hostující bráně.
46'
Vyloučení v týmu Pepino SKP Frýdek-Místek (Erik Žvak).
45'
Frýdek zachránila zadní tyč proti pravé spojce, ale Koňařík poté vyčapal trhák Ungera, což ocenilo brněnské publikum.
45'
Musálek pod tlakem vybíhající bránícího hráče stihl dohrát balón do pravého křídla, ale potom se činil Koňařík.
44'
Nedůrazná obrana hostů nechala zakončit Mrnuštíka křížem z levé spojky.
44'
Emoce jsou čím dál větší na hřišti, ale to se není moc čemu divit.
43'
Rozhýbaná obrana domácích inkasovala po zásahu Ungera z levého křídla.
43'
Horák nesouhlasí s výrokem rozhodčích, ale nic to nemění na tom, že bude muset na dvě minuty z hrací plochy.
43'
Mrnuštík začal z výskoku dohrávku do pravého křídla, kde zakončil úspěšně Jirák.
42'
Domácím se nepovedlo dohrát akci ze spojky do pivota, hosté sehráli rychlý kontr a Unger z levé strany vypálil mimo dosah Koňaříka.
42'
Maloměřice přestaly hrát v domnění, že byl pískaný faul na jejich spojku, ale to se mýlily. Hosté utekli do protiútoku, ale Stracka zprava vychytal Koňaříka.
41'
Mazur prorážel na levé spojce a do útoku tak jdou hráči Maloměřic.
40'
V signalizované pasivitě minul Jung z levé spojky bližší horní roh branky a rozehrávat tak bude hostující mužstvo.
39'
Weintrittovu střelu z levé spojky srazila hostující defenziva a domácí se nadále perou s obranou protivníka.
39'
Hrachovec spolupracoval s Mazurem, ale střela ze spojky a deseti metrů mezi nohy nepřekvapila brankáře Koňaříka.
38'
Jung tentokráte nechal házet sedmičku spoluhráče Jiráka a ten byl úspěšný po pravé noze Pyška, který si tenhle sedmimetrový hod docela vyčítal.
38'
Unger utekl po pravé straně do trháku a poslal balón k přední tyčce.
37'
Mrnuštíkova loženka z šestky končí zákrokem vykopnuté pravé nohy Pyška.
37'
Hustopecký se po ztrátě balónu provinil proti pravidlům a sudí Zych jej vylučuje na dvě minuty. Domácí hrají přesilovku šest na pět.
37'
Mrnuštík si na levé spojce vyskočil pro přesnou střelu na delší tyč.
36'
Mazur vsadil na podstřel z pravé spojky, dal míči faleš a balón zamířil k přední tyči za Koňaříka.
35'
Jung tentokráte nedává sedmimetrový hod a v krátkém sledu zřejmě Pyškovy pomohly hned dvě tyče.
35'
Sedmička pro domácího Junga po faulu na pravou spojku.
35'
Hrachovec naznačil střelu z pravé spojky, tím se zbavil obrany a zakončil na zadní tyč.
34'
Pyškovi pomohla tyč proti pravé spojce a balón se poté odrazil k hostujícím házenkářům.
33'
Nepovedená střela hostů ze spojky končí nad horní tyčí Koňaříkovy branky a Frýdek zatím čeká na svůj přesný zásah ve druhém dějství.
33'
Jung i tak uklízí balón k levé tyči.
33'
Jung šel na levé spojce do dvou hráčů, ale získal sedmičku. Pyško pustí do brány kolegu z golmanského tria.
32'
Koňařík pokračuje ve špičkovém výkonu z prvního poločasu, což dokumentuje vyražená střela z levého křídla.
32'
Horák na Mrnuštíka, ten mířil mezi nohy Pyška, ale hostující brankář si připsal svůj první zákrok ve druhém poločase.
31'
Tečovanou střelu nepustil skákající Jung do pravého křídla a domácí tak přežili první útok soupeře při jeho přesilovce šest na pět.
31'
Gól vstřelil tým SHC Maloměřice – Brno (Martin Jirák).
31'
Domácí startují tento poločas zákrokem proti Gřeškovi, který si našel nahrávku zleva, ale nedokázal zakončit.
31'
Kouč Kavka dal na pravém křídle prostor Ungerovi, který před sezonou přišel z Kopřivnice.
31'
Pyško se vrátí do branky Pepina na startu druhého poločasu.
Svěřenci kouče Musila disponují dnes hodně agresivní obranou nula-šest. A mají tedy nakročeno k premiérovému bodovému zisku v této sezoně. Ten ještě může hodně ovlivnit souboj o záchranu. Pakliže by Frýdek vyhrál, tak by odskočil Maloměřicím na šest bodů, což už není sice situace neřešitelná, ale rozhodně podstatně složitější maloměřické hráče.
Zatím není utkání nějak více vyhrocené, ale dá se čekat, že s přibývajícím časem bude nervozita na obou stranách přibývat. Důležitý zápas zatím také velice dobře zvládá rozhodcovská dvojice Kozler – Zych.
Domácí moc dobře ví oč dnes běží a odpovídá tomu jejich přístup k zápasu. Hrají jako o život. S velkým nasazením. Navíc povětšinu prvního poločasu vedli. Po půli mají k výhře o dvě branky blíž. V závěru se jim rozchytal Koňařík. Frýdek bude muset zabrat.
30'
30'
Koňařík slaví svůj zákrok proti ložence z levého křídla.
30'
Tečovaná střela Junga z levé spojky končí v kratším horním rohu Cábovy brány.
30'
Hosté nebyli přesní v zakončení a na řadě je tak domácí postupný útok.
29'
Domácí zachytili pas do pivota, ale poté při rodícím se brejku dva na jednoho se Horák dopustil kroků.
29'
Domácí neuspěli a vrací se do obrany 0:6. Hostující celek se nikam nežene.
29'
Lefan asistoval zleva u Strackovy trefy ze střední spojky.
28'
Cáb se raduje poté, co domácí hráči nedali nabídnutý trhák a Frýdek tak stále ztrácí dvě branky.
28'
Cábovi propadla do sítě střela z pravé spojky na zadní tyč.
27'
Hrachovec využil na pravé spojce nahrávky pod sebe, vyskočil a propálil Koňaříka.
27'
Strackovi úplně nesedla střela z levé spojky.
26'
Musil poslal střelu z levého křídla do vzdálenější šibenice.
26'
Domácí ztratili balón na levé straně, ale následně lapil Koňařík pokus z pravého křídla.
25'
Weintrittův podstřel z pravé spojky tečoval Lefan vedle přední tyče a domácí nadále útočí.
25'
Lefan přihrál z levé spojky do levého křídla Musálkovi, ale ten nevyzrál na Koňaříka.
24'
Na druhé straně se Pyško ani nepohnul proti střele Mrnuštíka ze spojky k levé tyči.
24'
Nicméně Strack si na středu zpracoval nahrávku z pravé spojky a překonal Koňaříka.
24'
Hosté opět hrají pod tlakem odpískání pasivity.
23'
Mazur má asi pro dnešek dohráno, Horák se ještě ujišťoval, zda je hostující hráč v pořádku.
13'
Po faulu Weintritta zůstává jeden z hostujících hráčů ležet devět metrů od Koňaříkovy branky. Je to Mazur.
23'
Maloměřice sáhly k výměně v brance, kdy Mazáče nahradil Koňařík.
22'
Lefan dohrával z levé spojky na šest metrů, kde došlo k tvrdému souboji pivota Gřeška s bránícím házenkářem.
21'
To vypadalo, že mezi nohama Pyška propadla sedmička Junga do hostující branky.
21'
Žvak jde na trestnou lavici na dvě minuty po faulu na střední spojku, navíc sedmička pro domácí.
21'
Lefan z úhlu a levé spojky vyrovnává.
20'
Timeout pro hosty.
20'
Hrachovec faulovaný na pravé spojce a Žvak tak vyhodí balón z devítky.
19'
Nechybělo moc, aby křižná přihrávka neprošla na šest metrů, kde volný Gřešek vyhrál souboj jeden na jednoho s domácím brankářem.
19'
Domácí obrana nula-šest je docela agresivní a hosté si s ní v posledních minutách neví rady.
18'
Jeden z domácích hráčů si dával pozor, aby neudělal přešlap a stihl ve skoku přihrát pod sebe na šestku, následovalo přesné zakončení do levé poloviny branky v podání Koláře.
18'
Domácí kombinaci končí Mrnuštík gólem z levé spojky.
17'
Musálkova sedmička se od levé tyčky odrazila do domácí sítě.
17'
Pyško nestihl reagovat na prudkou střelu Mrnuštíka z levé spojky na zadní tyč.
16'
Musálek se prosmýkl na levé straně kolem bránícího hráče a zakončil nad pravou nohou Mazáče.
16'
Kroky domácích hráčů...
16'
Rozhodčí odpískali faul na Musálka deset metrů od domácí branky.
15'
Mrnuštík ze střední spojky a devíti metrů vrací domácím házenkářům vedení.
14'
Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Erik Žvak).
14'
Rozhodčí opět zvedli ruku, ale Hrachovec stihl posunout balón do pravého křídla, kde byl úspěšný Brožek.
13'
Mazáč vyrazil střelu z pravého křídla, ale hosté jsou stále postavení před domácím brankovištěm.
13'
Rychlý brejk domácích a trefa Koláře z levé strany.
12'
V signalizované pasivitě vypálil Strack z pravé spojky do bližší tyče.
11'
Musil odpovídá z levé spojky na přední tyč nad nataženou nohou Pyška.
11'
Strack skóroval ze střední spojky o pravou tyč, Mazáč neviděl vůbec nic přes bránící hráče a hosté poprvé vedou.
10'
Musálek zachytil pas do pravého křídla a domácí protiútok měl krátkého trvání, gólman Pyško tak může vyhodit balón ke svým spoluhráčům.
10'
Jung v obraně 0:6 fauloval z pravé strany levou spojku Pepina a domácí se i díky tomu ubránili bez nutnosti Mazáčova zákroku.
9'
V posledních sekundách je k vidění hodně ztrát na obou stranách, nyní útočí hostující hráči se Strackem na levé spojce a Musálkem na levém křídle.
8'
Pyško si dal pozor na střelu mezi nohy, ale poté pokazil pas na levou stranu, kde se po balonu natahoval Gřešek.
8'
Domácí mužstvo nyní neproměnilo vyloženou šanci z levého křídla, ale také hostující celek se neprosadil.
8'
Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Adam Gřešek).
7'
Po poměrně výrazné individuální chybě domácích vyhodil Pyško balón do trháku na Musálka a ten pálil k pravé tyči před brankovištěm soupeře.
7'
Musálek byl na konci souhry na levém křídle a zakončoval na zadní tyč.
6'
Strackovu nahrávku na Hrachovce na pravou spojku tečoval bránící házenkář Maloměřic do zámezí.
6'
Domácí jsou zatím včas u odražených balónů, nyní vstřelil další branku z křídla, když Jirák vyskočil a umístil balón zprava na krátkou tyčku.
5'
Strack kratším nápřahem zakončil z levé strany na dlouhou tyč.
4'
Povedená dohrávka do levého křídla a Musil dává opět branku směrem ke vzdálenější tyči.
4'
Gřešek fauloval, když chtěl dorazit střelu vyskakujícího Stracka, kterou domácí bránící házenkář poslal rukama zhruba na hranici šesti metrů.
3'
Vyloučení v týmu SHC Maloměřice – Brno (Vojtěch Hotárek).
2'
Musil snadno trefil pravý spodní roh branky podél Pyškovy levé nohy.
2'
Po faulu na levou spojku domácích uvidíme sedmičku také na opačné straně hřiště, kartu viděl Hrachovec.
2'
Musálek proměnil nařízenou sedmičku bombou pod víko do levého horního rohu brány, Mazáč bez šance.
2'
Mazur je otřesený a ošetřovaný, bude rád, když se dostane z hrací plochy a s jeho pokračováním v zápase to nevypadá vůbec ideálně.
2'
Horák dostane kartu za faul na pravou spojku Mazura a ještě k tomu by se měla házet sedmička proti brankáři Mazáčovi.
1'
Musil dorazil zablokovanou střelu ze spojky a na levém křídle se proti Pyškovi položil do zakončení na zadní tyč.
1'
Ipser vyhodil balón a zápas začal útokem extraligového nováčka.
1'
Házenkáři Frýdku-Místku ještě na venkovních palubovkách neuhráli v letošní sezoně ani bod.
Co se týče sestupu, tak pro letošní sezonu zavedl Český svaz házené baráž nejhoršího celku STRABAG RAIL Extraligy proti nejlepšímu celku z druhé nejvyšší soutěže. Tam aspirují na postup Strakonice. Ty už o patro výše nedávno hrály.
SHC Maloměřice – Brno
Pro domácí se dnes jedná o dost možná stěžejní utkání z hlediska letošní sezony. Zatím totiž jakožto nováček nezískali ani bod. Před Vánoci padli na půdě Lovosic. Špatně si nevedli například proti Novému Veselí. S účastníkem evropských pohárů prohráli před vlastními fanoušky o pět gólů. Mužstvo trenéra Víta Musila posílil přes zimní pauzu Lukáš Weintritt, který dříve působil v barvách Králova Pole. S českou nejvyšší soutěží má ještě zkušenosti třeba bývalý lovosický brankář Koňařík.
Pepino SKP Frýdek-Místek
Hosté vstupují do tohoto zápasu z pozice předposledního místa. Do konce základní části zbývá sedm zápasů a vzhledem k osmibodové ztrátě na osmé Hranice to na play-off nevypadá. Přitom Pepino se v posledních dvou sezonách probojovalo do čtvrtfinále. Letos se však hledá. Valnou část sezony ale odehrálo bez střední spojky Petrovského, k dispozici nebyl ani Mynář, navíc skončil trenér Titkov. Frýdek si alespoň spravil chuť povedeným výkonem proti Brnu, které překvapivě porazil o deset branek. Kouč soupeře Vávra byl směrem ke své družině hodně kritický. Uznal, že Frýdek více bojoval a vyhrál zaslouženě. Ostatně jeho protějška Kavku zarazilo brněnské nasazení.
Delegace
Za bedlivého dohledu delegáta Libora Skružného odpískají tento duel Tomáš Kozler a Martin Zych.
Vzájemný zápas
Obě mužstva se už pochopitelně utkala v letošní sezoně. Na začátku října zvítězilo Pepino v domácím prostředí poměrem 29:25 a dlouho se jednalo o jedinou výhru Frýdku. Až před v závěrečném kole roku 2019 vyhráli svěřenci kouče Kavky nad Brnem.
Hezký den, po více než měsíci se vrací házenkářská STRABAG RAIL Extraliga mužů a hned v prvním utkání roku 2020 nás čeká zajímavý záchranářský souboj Maloměřice – Frýdek-Místek. Výhoz je naplánovaný na 11:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.