Házená - Extraliga muži - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nové Veselí : Jičín - 9. března 2022   19:00

Nové Veselí
Nové Veselí
1' L. Bartůněk  • 3' J. Flajsar  • 6' Gregorovič  • 6' Melichar  • 12' Halíček  • 13' Melichar  • 14' L. Bartůněk  • 16' L. Bartůněk  • 23' Dodica  • 23' Ptáčník  • 28' J. Flajsar  • 29' J. Flajsar  • 31' J. Flajsar  • 34' Dodica  • 35' Gregorovič  • 41' Gregorovič  • 44' Melichar  • 46' Halíček  • 50' Dořičák  • 53' J. Flajsar  • 54' Gregorovič  • 60' Halíček
24:20
(13:11)
Jičín
Jičín
5' M. Kovařík   • 7' J. Dolejší   • 14' J. Dolejší   • 15' Krahulec   • 19' M. Kovařík   • 20' Freiberg   • 23' Hlava   • 26' Hlava   • 27' Krahulec   • 29' A. Dolejší   • 37' J. Dolejší   • 39' Thorovský   • 42' J. Dolejší   • 45' J. Dolejší   • 47' O. Šulc   • 49' M. Kovařík   • 58' Krahulec
Nové Veselí
Kichner, Vacula
ZDT Aréna, Nové Veselí
Jičín

Zápas je u konce. Nové Veselí si svůj náskok pohlídalo a další výhrou se připravilo na blížící se play-off. Jičín do poločasu vstoupil znovu hrozně. Trvalo mu, než se dostal do tempa a to už byl zase ve ztrátě. Navíc přišel další výpadek, okolo 45.-55. minuty. To si domácí dokázali vytvořit náskok, který soupeř nedokázal dotáhnout, přestože v závěru vstřelil rychle tři branky v řadě. Nové Veselí tak má v tabulce už 22 bodů a je šesté, zatímco Jičín zůstává na šestnácti.
TJ Sokol Nové Veselí – HBC Ronal Jičín 24:20 (13:11)
Nejvíce branek: J. Flajsar 5, Dodica 4/2, Gregorovič 4 – J. Dolejší 7/2, Krahulec 4/1, M. Kovařík 3. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3. Vyloučení: 5:4.
60'
Robert Halíček dostal míč do volného prostoru. K brance skoro ani neběžel, ta byla totiž prázdná. Jičín to zkoušel vepředu s jedním hráčem navíc, ale bez gólmana.
58'
Třetí branka Jičína v řadě! David Krahulec tentokrát už ze hry skóroval a přiblížil tak svůj tým na rozdíl tří branek. Už je ale moc pozdě, do konce zbývají dvě minuty.
57'
Jiří Dolejší se postavil i na další penaltu a opět byl úspěšný. Tentokrát mířil do pravého horního růžku.
56'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Roman Dodica).
54'
Jiří Dolejší proměnil rychlou střelou po hvizdu sedmičku a Ronal tak skóroval po dlouhých pěti minutách.
54'
Jičín nezvládl další útok a Veselí rychle otočilo hru. Jiří Gregorovič se prosadil potřetí v zápase.
53'
Nejdůležitější část zápasu Ronal kriticky nezvládá. Jakub Flajsar se lehce dostal přes obranu a zvýšil sedm minut před koncem stav na rozdíl už pěti gólů.
50'
Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Filip Dořičák).
49'
Martin Kovařík se z levé strany přesunul do blízkosti gólmana, který hodně vystoupil, takže ho Kovařík mohl překonat hezkým technickým obloučkem.
48'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Jiří Gregorovič).
48'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Michal Naimann).
47'
Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Ondřej Šulc).
46'
Nádherná branka Roberta Halíčka. Ten si vyskočil z pravého křídla více ke středu, náznakem při skoku poslal gólmana do zákroku a vyslal míč do jeho protipohybu.
45'
Roman Dodica se postavil na penaltu a jednoduše ji proměnil střelou do levé šibenice.
45'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Jiří Dolejší).
45'
Jiří Dolejší dostal parádní pas do volného prostoru a z první propálil domácího gólmana.
44'
Davidu Melicharovi se ale podařilo utéct a tak skóruje i při vlastním oslabení. Tři čtvrtiny hrací doby jsou již pryč.
42'
Jiřímu Dolejšímu se podařilo rychle využít přesilovou hru po výskoku nad obranu. Jičín je stále v tříbrankové ztrátě.
42'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Miroslav Štohanzl).
41'
Jiří Gregorovič využil rychlého brejku a zjevil se před brankou sám, takže už pro něj nebylo velkým problémem skórovat.
39'
Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Šimon Thorovský).
37'
Sedm minut to Jičínu trvalo, než se prosadil. Jiří Dolejší tak zaznamenal svou dnešní třetí úspěšnou trefu.
35'
Jiří Gregorovič dostal dobrý pas před branku, kde následně vyskočil nad obranu a zakončil. Začátek druhého poločasu Jičínu opravdu nevychází.
34'
Roman Dodica si vzal míč na starost a proběhl obranou. Následně zakončil a zvýšil už na rozdíl čtyř branek.
31'
Jakub Flajsar otevírá druhá poločas brankově. Prosadil se z prvního útoku a Veselí jde znovu do třígólového vedení.
31'
První poločas nám přinesl docela hezkou házenou, která se ale do tempa dostala až po nějakých deseti minutách. Jičín poprvé skóroval až pět minut po startu a podobný výpadek zaznamenalo ke konci poločasu i Nové Veselí. To bylo jinak celou dobu ve vedení, jen občas v o dost větším, než nyní.
30'
30'
David Krahulec dostal sedmnáct sekund před koncem možnost skórovat ze sedmimetrového hodu, a tu taky náležitě využil. Míč poslal po několika náznacích pod nohy gólmana o zem a do branky.
29'
Jakub Flajsar pálí znovu! V předposlední minutě vyslal rychlý míč z pravé strany na bližší tyčku a opět tak stav zvýšil na rozdíl tří branek.
29'
Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Aleš Dolejší).
28'
Po opravdu dlouhých pěti minutách se dostalo do brankové příležitosti Nové Veselí. Jakub Flajsar se prosadil podruhé v zápase.
27'
David Krahulec se dostal na pravou stranu a z křídla vmetl míč na vzdálenější tyčku. Soupeřův brankář neměl nárok a Jičín snižuje na ztrátu už jen dvou branek.
26'
Martin Hlava předvedl naprosto parádní sólo, při kterém z pravého křídla prošel asi čtyři hráče před brankovištěm a nakonec nádherně zakončil.
23'
Adam Ptáčník rychle zase zvyšuje na rozdíl čtyř branek. Pálil do gólmana, ale jeho střela byla tak silná, že gólman zavrávoral a míč mu vypadl do branky.
23'
Martin Hlava se vytáhl nádhernou tvrdou střelou z dálky. Ta zapadla k levé tyči.
23'
Roman Dodica rychle prošel se spoluhráče přes hřiště, dostal míč před brankoviště, vyskočil hodně vysoko do vzduchu a vymetl míč tvrdě do branky.
20'
I Petr Freiberg proměňuje přesilovku. Dnes je to pro něj taky už druhá branka. Jičín stahuje ztrátu na tři góly.
19'
Martin Kovařík rychle využívá nabídnutou přesilovku a dobrou střelou dnes do branky dostává svůj druhý míč.
19'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Adam Ptáčník).
16'
Luboš Bartůněk po skvělé dohrávce na levé křídlo poslal míč do soupeřovy branky, přímo do vinglu.
16'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Hlava).
15'
David Krahulec na druhé straně taky pálil z křídla. Ale z pravého, kdy míč poslal do mezery mezi rukama nad hlavou brankáře Nového Veselí.
14'
Luboš Bartůněk si naskočil až k brankáři a následně tvrdou střelou míč poslal mimo jeho dosah. Veselí si tak udržuje pětibrankový náskok.
14'
Jiří Dolejší kontruje svým druhým gólem v zápase.
13'
David Melichar se nádherně úkrokem v běhu zbavil soupeře a pak poslal naprosto přesný podstřel z levé strany na bližší tyčku.
12'
Robert Halíček si vyžádal přihrávku na pravé křídlo, odkud si seběhl, vyskočil a poslal míč přímo mezi brankářovy nohy.
11'
Roman Dodica konečně poslal další míč do branky. Gól nepadl dlouhé čtyři minuty. Dodica poslal míč z penalty do pravého vinglu.
11'
11'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Michal Naimann).
10'
Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Robert Halíček).
7'
Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Jiří Dolejší).
6'
Nyní je to poprvé o tři branky. David Melichar zakončil po brejku, který sice nebyl sehrán nejlépe, ale kombinace nakonec účinná byla.
6'
Jiří Gregorovič ale velice rychle odpovídá a rozdíl mezi týmy je opět dvoubrankový.
5'
Nyní se už konečně podařilo skórovat i Jičínu. Po pěti minutách se dobrou střelou ze středu prosadil Martin Kovařík.
3'
Jakub Flajsar skóruje i ve vlastním oslabení, a to opět do levého dolního růžku. Novoveselští vedou o dvě branky.
3'
Martin Štohanzl parádním zákrokem rukou zlikvidoval sedmimetrový hod Veselí, který střílel Jiří Dolejší.
2'
1'
Luboš Bartůněk otevírá skóre dnešního zápasu střelou ze středu do levého dolního růžku soupeřovy branky.
1'

TJ Sokol Nové Veselí: Schams, Martin Štohanzl – J. Flajsar, Štěpán, Veselý, Halíček, Dodica, L. Bartůněk, Melichar, Parolly, Strýček, Miroslav Štohanzl, Dořičák, Gregorovič, A. Tomášek, Ptáčník.
Trenér: Peter Kostka

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Rychna, Krahulec, J. Dolejší, Bareš, Naimann, Hlava, M. Kovařík, Freiberg, O. Šulc, Pekař, Doškář, Matouš, A. Dolejší, Thorovský.
Trenér: Petr Mašát

Rozhodčí: Kichner, Vacula.
Nový termín byl stanoven na středu 9. března se začátkem v 19:00.
Z důvodu karantény uvalené na hostující mužstvo je zápas odložen na neurčito.
HBC Ronal Jičín

Jičín musí pořádně zabojovat, pokud chce hrát play-off, nikoliv o udržení. Aktuálně totiž okupuje první nepostupovou devátou pozici, přičemž na osmé Brno má ztrátu pěti bodů, navíc odehrál o tři utkání více. Mašátova družina minulý týden potvrdila roli favorita proti Hranicím, čímž přerušila nelichotivou sérii dvou porážek v řadě. Na triumf bude chtít bezesporu navázat proti papírově výrazně silnějšímu soupeři.
TJ Sokol Nové Veselí

Házenkáři Nového Veselí mají slibně nakročeno k postupu do vyřazovací části, když v dosavadních 14 utkáních nasbírali 16 bodů, za což jim v tabulce patří pátá příčka s odstupem deseti bodů na vedoucí Plzeň. Nicméně svěřenci kouče Kostky v posledních týdnech nemají vůbec dobrou formu, v předešlých pěti ligových střetnutích porazili pouze Frýdek-Místek, naposledy prohráli s vedoucí Plzní. Kromě solidního postavení v lize je Nové Veselí i ve finále poháru, v semifinále zdolalo Lovosice 31:24.
Všem fanynkám a fanouškům házené přeju krásný středeční večer. Vítám vás při sledování 16. kola Extraligy mužů, u zápasu mezi Novým Veselím a Jičínem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.