Házená - Extraliga muži - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Nové Veselí - 26. října 2022   18:30

Karviná
Karviná
1' Solák  • 3' Solák  • 6' Solák  • 7' Fulnek  • 11' Fulnek  • 12' Harabiš  • 14' Patzel  • 16' Solák  • 18' Fulnek  • 19' Ptáčník  • 20' Široký  • 22' Široký  • 26' Ptáčník  • 29' Patzel  • 35' Fulnek  • 36' Skalický  • 37' Skalický  • 43' Ptáčník  • 44' Patzel  • 45' Patzel  • 47' Skalický  • 52' Harabiš  • 53' Skalický  • 54' Solák  • 56' Harabiš  • 59' Harabiš  • 59' Harabiš  • 60' Solák
30:22
(15:9)
Nové Veselí
Nové Veselí
7' Bendicsek   • 9' J. Flajsar   • 11' Tomášek   • 17' Bendicsek   • 23' Bartůněk   • 25' J. Flajsar   • 27' Krejz   • 29' Navrátil   • 32' Gregorovič   • 34' Navrátil   • 35' Navrátil   • 37' J. Flajsar   • 37' Navrátil   • 42' Melichar   • 48' J. Flajsar   • 50' Jochman   • 53' J. Flajsar   • 53' J. Flajsar   • 56' Bendicsek
Karviná
Kateřina Brzósková – Marta Sovová
hala STaRS Karviná
Nové Veselí

HCB Karviná – TJ Sokol Nové Veselí 30:22 (15:9)
Nejvíce branek: Solák 7/1, Harabiš 6/1, Patzel 4 – J. Flajsar 8/2, Navrátil 4, Bendicsek 3. Rozhodčí: Kateřina Brzósková – Marta Sovová. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Vyloučení: 5:1.
Zápas je u konce a Karviná si po těžkém zápase ve Frýdku-Místku připisuje druhé vítězství v řadě. Dnes to měla o mnoho lepší, přestože se Nové Veselí dokázalo několikrát nebezpečně přiblížit. Poslední desetiminutovka už patřila jen Baníku, který odskočil na konečných osm branek.
60'
Poslední branku zápasu vstřelil ze sedmičky Andrej Parolly. Ta byla dobře zahraná, po několika náznacích přišla střela do levé dolní části branky.
60'
Karviná se dostala na třicet branek a devítigólový rozdíl. Dominik Solák se prosadil z rychlého úniku poté, co sám skvěle vybojoval míč.
59'
Denis Harabiš je mužem posledních momentů. Tentokrát se prosadil z rychlého brejku těsně pod břevno.
59'
Denis Harabiš se trefuje po páté a nyní to zase bylo z pravého křídla. Volil střelu do středu branky mezi ruky brankáře.
58'
Jan Běloch si vyžádal poslední oddechový čas pro Novoveselské.
56'
Denis Harabiš sebral míč na pravém křídle a po výskoku do brankoviště pálil na zadní tyčku.
56'
Ákos Bendicsek chtěl přihrávat, ale otevřel se před ním prostor, a tak nakonec vypálil do středu branky, přesně mezi ruce gólmana Baníku.
56'
Denis Harabiš se prosadil ze sedmičky a zaznamenal tak dnes svůj třetí gól. Karviná je opět v šestibrankovém vedení a o zápase je asi rozhodnuto.
54'
Po odmlce se prosadil znovu Dominik Solák. Ten pálil z dálky, jeho silnou ránu ale obrana ani gólman nedokázali zachytit.
53'
Jakub Flajsar skóruje znovu, a znovu s obrovským štěstím. Opět totiž pálil do gólmana, kterému ale jeho projektil propadl.
53'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Ondřej Skalický).
53'
Na druhé straně téměř okamžitě odpověděl. Jakub Flajsar ten sice pálil do gólmanovy ruky, ta ale míč nezkrotila.
52'
Dlouhých pět minut Karviná nevsítila. Teď už to ale zvládl Denis Harabiš.
50'
Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (David Jochman).
48'
Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Jakub Flajsar).
47'
Další rychlý brejk měl na svědomí Ondřej Skalický. Ten pak zakončil silnou ránou přímo do pravého vinglu.
45'
Jonáš Patzel předvedl další brutální dělovku, která snad z jedenácti metrů v mžiku rozvlnila síť.
45'
Po delší době byla k vidění sedmička. Na tu se postavil Jakub Flajsar, který jednoduše proměnil střelou o zem.
44'
Jonáš Patzel na levé straně vyskočil nad obranu a zamířil ke vzdálenější tyči. Gólman si na míč sáhl, ale nezastavil ho.
43'
Karviná se trefila po šesti minutách! Prosadil se Adam Ptáčník.
42'
Michal Brůna si bere svůj poslední oddechový čas.
42'
David Melichar využívá přesilovku a hosté se dostávají na rozdíl tří branek.
38'
Vyloučení pro tým HCB Karviná (Matěj Nantl).
37'
Radek Navrátil je ve druhém poločase skvělý! Už má na kontě čtvrtou branku.
37'
Ondřej Skalický předvedl z levého křídla nádherný podstřel na vzdálenější tyčku a už je to opět o pět gólů.
37'
36'
Ondřej Skalický se dostal do rychlého útoku po levé straně hřiště podél čáry a vrátil Karviné pětibrankové vedení.
35'
Poprvé ve druhém poločase se prosadila i Karviná. Patrik Fulnek si seběhl z pravé strany na střed, vyhnul si rukám obránců a zamířil přesně.
35'
Radek Navrátil pálí přesně znovu. Opět z pravého křídla, kde ho nikdo nehlídal. Tentokrát ale diagonální ránou do levého dolního růžku.
34'
Radek Navrátil snížil na rozdíl čtyř branek poté, co se z pravého křídla prosadil střelou o zem po přískoku k brance.
34'
Vyloučení pro tým HCB Karviná (Dominik Solák).
32'
Jiří Gregorovič otevřel skóre druhého poločasu po náskoku do brankoviště a následné střele do protipohybu gólmana.
31'
První poločas je minulostí. Karviná si v něm vypracovala jednoduše velký náskok. Úvod zápasu patřil hlavně Solákovi, ten postupně nastřádal pět branek. Veselí se rozehrálo více až ve druhé polovině první půle, ovšem obrovskou ztrátu stáhnout nedokázalo.
30'
30'
Třicet sekund před koncem si svůj druhý oddechový čas vybral Michal Brůna.
29'
Jonáš Patzel přiběhl ke gólmanu a vyskočil si před ním, přičemž míč od země odrazil do branky.
29'
Poslední minutky jsou v podání Veselí o dost lepší. Tentokrát z pravého křídla přiskočil k brance Radek Navrátil a propálil soupeřova gólmana.
27'
Lukáš Krejz zpoza obrany bez výskoku vypálil dobrou střelu, která po odrazu od palubovky skončila v brance.
26'
Adam Ptáčník dostal parádní míč na levou stranu, obkličkoval obranu a zakončil na bližší tyčku.
25'
23'
Luboš Bartůněk se prosadil a Veselí tak skóruje po šesti minutách!
23'
Vyloučení pro tým HCB Karviná (Adam Ptáčník).
22'
Petr Široký dostal parádní oblouček na levé křídlo. Seběhl si ke gólmanu a míč poslal na zadní tyč.
21'
Jan Běloch si vzal druhý oddechový čas. Novému Veselí zápas opravdu nevychází.
20'
Petr Široký se dostal do rychlého brejku po levé straně a znovu navýšil náskok Karviné.
19'
Adam Ptáčník má na kontě první branku v dnešním zápase a Baník vede už o šest gólů.
18'
Patrik Fulnek se prosadil po nádherné dalekonosné střele a Baník má už pětibrankový náskok.
18'
Michal Brůna si nyní svolal hráče k sobě a vybral si tak svůj první oddechový čas.
17'
Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Ákos Bendicsek).
16'
Dominik Solák má na kontě už pátou branku. Tentokrát po střele z pravé strany.
14'
Jonáš Patzel vyskočil do velké výšky a vmetl míč do podobného místa, jako před chvílí Flajsar ze sedmičky.
13'
Jakub Flajsar předvedl krásnou sedmičku. Gólmana rozhýbal a následně zavěsil přímo pod víko.
13'
12'
Denis Harabiš se dostal do samostatného brejku a po výskoku do brankoviště jednoduše překonal brankáře ránou na levou stranu.
11'
Patrik Fulnek ale okamžitě zase zvyšuje. Akce Karviné trvala pár sekund, jeho rána šla z pravé strany nádherně ke vzdálenější tyči.
11'
Veselí se dostává zpátky do zápasu. Po výskoku nad obranu napřáhl a následně pěkně vypálil k zemi Adam Tomášek, který tak snížil na rozdíl dvou branek.
9'
Jakub Flajsar se prokombinoval a ze středu vmetl míč do sítě.
8'
Dominik Solák aspiruje na hráče kola už v osmé minutě. Parádní sedmimetrový hod, po naznačení šel míč do sítě podstřelem.
8'
Vyloučení pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Jiří Gregorovič).
7'
Konečně se prosadili i hosté. A to přesněji Ákos Bendicsek, který vyslal dalekonosnou dělovku k tyči.
7'
Tak konečně se trefil i někdo jiný, než Solák. Byl to Patrik Fulnek, který zvášil už na 4:0.
6'
Úvod zápasu Novému Veselí hrubě nevychází. Proto Jan Běloch svolal hráče k sobě a vyžádal si oddechový čas už takto brzy.
6'
No zatím sledujeme zápas jednoho muže, Dominika Soláka. Ten přidal další branku, tentokrát po parádním sólu, kdy obkličkoval obranu a zakončil na přední tyč, a domácí vedou 3:0.
3'
Karviná přežila oslabení bez inkasované branky. Dominik Solák následně poslal z dálky nádhernou bombu a domácí vedou o dva góly.
2'
Vyloučení pro tým HCB Karviná ().
1'
Dominik Solák otevřel skóre a Karviná vede 1:0.
1'

HCB Karviná: M. Galia, Brychlec – Siročák, Folwarczný, Čadra, Patzel, Plaček, Fulnek, Pelák, Harabiš, Solák, Skalický, Široký, Nantl, Ptáčník, Franc.
Trenér: M. Brůna

TJ Sokol Nové Veselí: Schams, Ma. Štohanzl – J. Flajsar, Jochman, Halíček, Navrátil, Bartůněk, Melichar, Parolly, Hajko, Mi. Štohanzl, Krejz, Gregorovič, Tomášek, Brabec, Bendicsek.
Trenér: J. Běloch

Rozhodčí: Kateřina Brzósková – Marta Sovová.
Vypjaté moravskoslezské derby nabídlo poslední kolo Chance Extraligy. Karviná na palubovce Frýdku-Místku urvala dva body, týmy dělil pouze jeden gól. Ačkoliv měl domácí celek v několika částích hry navrch, Baník si v klíčových chvílích dokázal poradit lépe a po nezdarech s Lovosicemi a Kénikem znovu vybojoval dva body.

Nové Veselí nemá vůbec špatnou formu! Z pěti posledních utkání třikrát zvítězilo, jednou remizovalo a jen jednou prohrálo, v Zubří. Poté, co urvalo bod doma s Prešovem, se mu podařilo porazit hned tři soupeře. Ovšem byli to soupeři jiného rázu než Karviná, a sice Strakonice, Hranice a Maloměřice, tedy poslední tři celky ligy. I tak se ale hra týmu z nejmenší házenkářce extraligové obce výrazně posunula a Karvinou může potrápit.

Baník ale bude přesto jednoznačným favoritem. Karviná v posledních čtyřech vzájemných duelech zvítězila. Nové Veselí se ze skalpu hegemona těšilo naposledy 3. listopadu 2019, kdy soupeře doma porazilo 29:22.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.